Anmälda till Skövde Ultrafestival 2018 Avancerad sök

48h 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Hans Nyberg Team Ultra Sweden M55 NOL 1963
Kristian Kristiansen ADAPT - Athletic Development & Performance Training M40 Mölnlycke 1978
Lars Lindblom SOK Knallen M motion LJUNG 1961
Bertil Palmqvist Bälinge IF M70 Uppsala 1946
Kari Sulonen Team Ultrasweden M60 Oxelösund 1957
Britt Sulonen Team Ultrasweden K60 Oxelösund 1958
Owe Gustavsson LK 42195+ M motion Kaxholmen 1956

24h 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
gunilla manbré Axa Sports Club K50 jokkmokk 1968
Andreas Simonsson Aktivitus Sports Club M40 Sävedalen 1974
Jooel Laakkonen M senior Helsinki 1987
linda bengtsson if göta K senior karlstad 1985
Matias Laakkonen M35 Helsinki 1982
André Rangelind IF Göta Karlstad M senior Kil 1991
Staffan Blixt Stockholm Långdistans Klubb M senior Nacka 1984
Jan Halldén ÅF, Trollhättan M motion Brålanda 1954
Annika Johanson Umara Sports Club K45 Mölndal 1969
Mikael Jonsson Västerås LK M50 Västerås 1966
Hans-Inge Lindeskov Team Ultrsweden LK M65 ÅTVIDABERG 1949
Dietrich Eberle 100 Marathon Club M65 Seevetal 1951
Rickard Möllerström Team Ultrasweden M40 Torslanda 1976
Eva-Lena Hjalmarsson Lonesome runners K40 Göteborg 1975
Anne-Sofie Sundholm Bälinge IF K70 Östersund 1945
Mats Liljegren Team Skavsåret IF M40 FARSTA 1976
Johan Belfrage Axa Sports Club M40 Stirling, Storbrittanien 1974
Berit Lundström Färjestadens Motion K65 FÄRJESTADEN 1952
Mikael Sandberg Stockholm LDK M55 Huddinge 1962
Håkan Sjöö Växjö LK M75 Växjö 1940
Ann-Marie Dolk Team Ultrasweden LK K70 Norrköping 1947
Bengt Dolk Team Ultrasweden LK M60 Norrköping 1957
Mattias Juelsson M motion Viken 1983
Thérese Eriksson Enhörna IF K senior Södertälje 1990
Sten Orsvärn Stockholm LDK M55 Skarpnäck 1962
Ivan Bretan Team Ultrasweden LK M50 Stockholm 1965
Chriarel Kunze LG Ultralauf K75 Hamburg 1937
Niclas Dia SOK Knallen M50 Kristinehamn 1964
Gunla Eberle 100 Marathon Club K65 Seevetal 1952

12h 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Dan Välitalo Västerås LK M45 Västerås 1971
Anna-Maria Herbertsson K motion Ljung 1966
Michael Winberg M senior Skövde 1985

6h 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Arvid Frykenmo Team Ultrasweden M motion Skövde 2005
Isabella Rens Team Snigel K motion Skövde 1989
Niklas Thulin M45 Svenljunga 1973
Zlatan Basic M motion Tibro 1971
Benny Eriksson Fair trade Runners M45 Sigtuna 1972
John Persson Sävedalens AIK M50 Sävedalen 1966
Lars Almqvist IFK Helsingborg M65 Strandbaden 1951
Mikael Maschmann Ärla IF M35 Mariefred 1979
Lennart Skoog Stenungsunds OK M70 Stenungsund 1946
Christer Bergström M motion Motala 1952
Håkan Bergsten M motion Skövde 1967
Johan Palm Färjestadens Motion M45 Färjestaden 1972
Helén Hansson Dark Trail Runners K45 Gällivare 1973
Hanna Frodlund Lonesome Runners K35 Malmö 1981
Niklas Fredlund Team Ultrasweden LK M50 Floda 1965
Andreas Larsson Team Ultrasweden LK M35 Solna 1979
Sören Remar Ulricehamns FK M70 Ulricehamn 1948
Henrik Roos Scania Road Runners M35 Lund 1979
Jan Wikström M40 Göteborg 1978
Peter Svensson IFK Skövde M60 Stockholm 1957
Maria Forsberg Lonesome Runners K motion Brunskog 1964
Veronica Lindberg 2fota framsteg K motion Sollentuna 1980
Jörgen Nilsson Vi som Springer M65 Hisings Kärra 1950
Theresia Höglund Lonesome Runners K motion Göteborg 1978
Thane Connolly M motion Göteborg 1977
Mats Olov Franzén Östansjö sk M50 Fellingsbro 1965
Siw Hedlin Axa Sport club K50 BOR 1968
Magnus Lindell M45 Hässelby 1972
Mattias Ekman Apladalens LK M35 Varnamo 1982
Elin Ekenstierna K35 Tibro 1981
Ann-Mari Jansson K35 Tibro 1979
Lasse Jutemar SOK Knallen M60 Kinnarumma 1956
Bernt Linder Team Snigel M65 Bodafors 1951
Elin Eriksson Team Snigel K40 Nässjö 1978
Bengt Lindgren Vallentuna FK M70 Stockholm 1947
Leif Karlsson Solvikingarna M55 Västra Frölunda 1963
Stig Samuelsson Tjalve IF Norrköping M70 Norrköping 1947
Carina Wahlström Östansjö SK K55 Aspabruk 1961
Lennart Bengtsson SOLVIKINGARNA M75 HÅLANDA 1942
Patrik Matsson Solvikingarna M50 Västra Frölunda 1964
Peter Lembke Team Fakta M motion Sollentuna 1971
Ulla Lembke Team Fakta K motion Sollentuna 1959
Jan Paraniak Team Skavsåret IF M65 Huddinge 1950
Barbro Paraniak Tam Skavsåret IF K60 Huddinge 1956
Peter Wiesler Jalles TC M60 Åkersberga 1955
Kristina Sörensen Sundbybergs IK K55 Sundbyberg 1960
Heike Emmrich Team Ultrasweden K55 Oxelösund 1962
Maritha Larsson Team Ultrasweden K60 kil 1955
Magnus Lindblom Huddinge AIS M senior Rönninge 1985
Sara Björklund Hemlingby LK K45 Skutskär 1972
Stig Åsberg IFK Nyland M70 Härnösand 1947
Magnus McKay M senior Göteborg 1987

3h 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Lars Björkman IFK Falköping FF M motion 1961
Ulrika Winge K motion 1978
Nanna Windh Hjo K senior 1986
Tomas Frost IFK Skövde M60 1958
Anneli Larsson K motion 1962
Jonas Ljung Familjen Ljung M motion 1985

1h 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Emil Frykenmo Team Ultrasweden M motion Skövde 2007
Thomas Frykenmo Team Ultrasweden M45 Skövde 1970
Simon Nyblad Team Snigel M motion Skövde 1989
Hans Larsson M motion Skövde 1960
Martin Larsson Huddinge AIS M45 Handen 1971

100k 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Tuomas Ojala M40 Hägersten 1978
Patrik Jonsson Sundsvall M40 Sundsvall 1975

Backyard Ultra 2018

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Maria Åström Nature Running K senior Karlskoga 1986
Jonas Brännmyr Nature Running M senior Karlskoga 1986
Jon Häll Degerfors M motion Degerfors 1980
Nina Eibring Team Altra K45 Kristinehamn 1972
Johan Lindborg M35 Östersund 1986
Sigvard Koplimäe Team Ultrasweden LK M65 Krokom 1950
Jerry Jansson M motion Falköping 1970
Christopher Nyvall Sweden Runners M senior Kopparberg 1987