Anmälda till Stadion marathon, Stockholm 2018 Avancerad sök

10 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Helen Berglund Runday IF K motion Handen 1982
Fabian Neugirg Vattudalens LDK M senior Strömsund 1988
George Eklund M40 Solna 1977
Henna Lampinen K35 Täby 1993
Calle Jansson Saltsjöbaden triathlon M motion Stockholm 1998
Elias Jansson Saltsjöbaden triathlon M motion Stockholm 1995
weronika brzuchalska Fk Studenterna K senior Stockholm 1993
Peter Karlsson KG99 M motion Kalmar 1962
Johanna Lindh K motion Hägersten 1982
Susanna Jitoft K motion Stockholm 1972
Olle Luttemo M motion Stockholm 2006
Lina Fjerdingen K motion Stockholm 1975
Axel Hultquist M motion Täby 1989
Patrik Husman Team Skavsåret IF M45 Kungsängen 1972
Mikael Larsson Bollsta Runners M motion Upplands Väsby 1963
Eva Olsson Bollsta Runners K motion Upplands Väsby 1965
Jenny Andersson Slk Oxelösund K40 NYKÖPING 1974
Kennet Johansson M50 Vårby 1964
Helen Pahverk LK Nyköpings runners K60 NYKÖPING 1958
PHANI KIRAN AKELLA M40 SOLLENTUNA 1982
Agneta Berg Stockholm City Triathlon Club K55 Täby 1962
sten odenblad fredrikshof M75 hägersten 1939
Lise Fuchs Runacademy IF K motion Stockholm 1981
Eira Fuchs Runacademy IF K motion Hägersten 1948
Abdellfetah SGHIOUAR M35 Stockholm 1985
Annika Rosenqvist Lerum K45 Gråbo 1973
Elina Gricjus LFPA K55 Uttran 1979
Anna-Clara Frostenson TSM Running K65 Tumba 1948
Michael Pander M45 Järfälla 1970
Adam Thompson Ssideline City Run Club M motion Stockholm 1981
Anton Blanck M50 Gustavsberg 1988

Halvmarathon

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Tomas Kvapil TSM Running M45 Stockholm 1969
Gabriel Littson Enning IFK Lidingö Friidrott M35 Lidingö 1980
Erik Zidén LK Prukilerna M senior Stockholm 1986
Kalle Zidén LK Prukilerna M senior Falun 1990
Åke Dahllöf Stockholm Gerillalöpare M senior Stockholm 1971
Bo Lundin M motion Sollentuna 1963
Kadi Palm Marathontjejer K40 Västerås 1978
Lars Wallinder Ericsson SIK M55 STOCKHOLM 1963
Anders Lidell Team Nordic Trail M senior Handen 1987
Robert Sennebäck SLL IT FF M40 Hägersten 1973
Erik Aschan Runday IF M40 BROMMA 1975
Anders Blennå SPP M55 Tyresö 1959
Bernhard Hirschauer Coaching by Trimaster M55 Kista 1962
Mikael Mellhorn Ericsson SIK M55 Årsta 1960
Bo Alvelid Lonesome Runners M50 Hägersten 1965
Monica Manske TSM Running K motion Solna 1968
Ann-Marie Dolk Team UltraSweden LK K70 Norrköping 1947
Frida Södermark Tjalve IF K40 Norrköping 1978
Tommy Jansson Saltsjöbaden triathlon M50 Stockholm 1968
Ivo Parik Nasdaq M50 TYRESÖ 1963
Karin Norden TSM Running K55 Solna 1959
Edita Maggi Fredrikshof K senior Stockholm 1985
Per Rosén Vasastan M50 Stockholm 1965
Ylva Hedén Vasastan K50 Stockholm 1967
Jessica Franzén K motion Hägersten 1979
Magnus Franzén Westerberg M motion Hägersten 1974
Markus Felldin Team Extremfabriken M motion Stockholm 1990
cedric cotteverte Swedbank M senior Bromma 1997
Anna-Lena Nilsson Västerås K motion Västerås 1971
Magnus Möller Fredrikshovs CK M45 Bromma 1972
Adam Bills Vattenfalls IF M senior Hasselby 1993
Lukas Segersten Eskilstuna friidrott M senior Enköping 2000
Suad Mehmedovic Mehmedovic M motion Solna 1978
Malin Starfelt Runacademy IF K senior Johanneshov 1986
Christoffer Hiding Fredrikshofs IF M senior Älvsjö 1985
Claas Hendrik Fügemann M40 Lidingö 1982
Gustav Lake - M45 Hässelby 1975
Bengt Agemark Fredrikshof IF Gång M motion Ösmo 1948
Pegman Zand Iran M motion Tyresö 1974
Michael Manske Team Bar M motion Bålsta 1967
Albert Asterhed Jarfjord IFK Sävsjö M senior Sävsjö 1992
Olof Wennerfors Rensättra Runners M45 SALTSJÖ-BOO 1969
Barbro Paraniak Team Skavsåret IF K60 Huddinge 1956
Pia Torén 1971 K motion Solna 1971
Rebecca Rydén K35 Sollentuna 1984
Lotta Kockum K35 Stockholm 1983
Veronica Lindberg SwedenRunners K35 Knivsta 1980
Josefine Jonasson K motion Huddinge 1976
Matthias Holgersson Team Skavsaret M motion Kungsangen 1973
Linus Ackers M35 Enskededalen 1979
Philip Hurst M motion Upplands Väsby 1962
Filip Halén Dahlström Axa Sports Club M senior Bromma 1992
Grzegorz Studnicki M45 Upplands Väsby 1972
Adina Lerjefelt K senior Huddinge 1989
Nicholas Paley M40 Stockholm 1974
Ingvar Jonasson M40 Stockholm 1974
Michal Paczkowski ELU IF M35 Västerhaninge 1982
Stefan Marklund M50 Uppsala 1964
Andreas Karlsson M45 Uppsala 1972
Ulf Malmborg Skogsluffarnas ok M60 Älta 1955
Andreas DALMAN 7109300496 M45 ENSKEDEDALEN 1971
Eneli Hassaine IF Mantra Sport K senior Uppsala 1985
lisa ring IK nocout.se K senior hägersten 1993
Petri Hellberg Lerum M motion Lerum 1965
Pär Gustavsson Hässelby SK M motion Hässelby 1967
Siw Wåle TSM K60 Skarpnäck 1957
Daniel Nutley M motion Bromma 1981
Thomas Svensson Svenska Marathonsällskapet M65 Tumba 1949
Frida Synneby Team Snigel K motion SOLLENTUNA 1976

Marathon

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Ulf Engstrand Uppsala LK M45 Uppsala 1970
Jakob Zander M40 ÄLVSJÖ 1976
Heinz Sjögren Heinz Sjogren Consulting M55 Tyresö 1962
Lennart Skoog Stenungsunds OK M70 Stenungsund 1946
Rickard Andersson IF Linnéa M45 Sollentuna 1972
Lars-Göran Berggren Team Skavsåret IF M60 Järfälla 1957
Cecilia Petersson Stockholm HHH K55 Stockholm 1963
Jennifer Honek IF Linnéa K senior Solna 1985
Leif Franzén LK Nyköpings Runners M70 Oxelösund 1946
Magnus Blomdahl Friskis & Svettis M45 Stockholm 1970
Kristian Ekfors Insamlingen 1 kr/km M motion Bandhagen 1972
René Koller Swedbank M50 Saltsjö-Boo 1968
Jonas Andersson Hölö M motion Hölö 1986
Krister Hällgren Team Ultrasweden M50 Huddinge 1968
Jessica Silfverskans Awesome & Amazing K motion Trångsund 1979
Johan Svahn IF Linnea M45 Tullinge 1970
SVEN-GUNNAR HOLMÈN Mariestads aif M70 Mariestad 1948
Mikael Johansson Mariestads AIF M45 Mariestad 1972
Anders Hidefjäll Västerås LK M75 VÄSTERÅS 1940
Carl Smith Konditionsklubben Gällstad M motion Bandhagen 1984
Elin Ahlström IFK Enskede K40 Tyresö 1976
Mikael Rosengren Klarna AB M motion Stockholm 1980
Lena Eriksson K40 Västerås 1978
Evelina Viklund K motion Bullmark 1982
Johanna Larsson Team Ultrasweden LK K senior Solna 1989
Jonas Blomqvist Nordea M40 Enskede 1977
Erik Sundström Morjärvs SK M35 Drottningholm 1980
Måns Kämpe Datanet M50 Järfälla 1966
Calle Rasmussen Umara sportsclub Karlstad M motion Karlstad 1972
Anders Hellner M35 Stockholm 1980
Urban Rossäng Team Skavsåret IF M50 Järfälla 1967
DNS DNS M50 Järfälla 2016
Bengt Dolk Team UltraSweden LK M60 Norrköping 1957
Edvin Krönmark M motion TYRESÖ 1991
Theresia Johansson K motion JOHANNESHOV 1990
Kent Melin IF Linnéa M45 Bandhagen 1972
Marco Di Gennaro M motion Björklinge 1985
Johanna Backman Boo Runners K35 VÄRMDÖ 1981
Johan Wärme Roden Triathlon Club M40 Täby 1974
Tobias Larsson Roden Triathlon Club M40 Vallentuna 1974
Daniel Allard Eskilstuna friidrott M40 Västerås 1976
Kent Ohlsson Lifetime runners M motion EKERÖ 1966
Leif Glavå M motion Norsborg 1960
Lasse Jutemar SOK Knallen M60 KINNARUMMA 1956
Lars-Eric Andersson M50 Kista 1966
Erik Bäcklund Västerås allmänna klubb M motion Västrås 1967
Emma Maclean IFK Sala K40 Solna 1977
Henrik Östlund AIK är bäst M motion Saltsjö-boo 1976
leif karlsson solvikingarna M55 västra frölunda 1963
Marcus Hansander Team UltraSweden LK M45 Kungsängen 1972
Sergiu Vasile Rus M40 Stockholm 1976
Ingrid Björk K senior Stockholm 1959
Niklas Gunne IFK Mora FIK M senior Partille 1992
Jonas Wängberg Västerås Löparklubb M45 Enköping 1972
Jan Paraniak Team Skavsåret IF M65 Huddinge 1950
Peter Lembke Team Fakta M motion SOLLENTUNA 1971
Maths Nilsson Bravano M40 Vallentuna 1974
Mattias Rydén M35 Sollentuna 1981
DNS DNS DNS K motion Vetlanda 2016
Jonas Sandberg Team skavsåret if järfälla M40 Järfälla 1973
Johan Nilsson M40 Nacka 1976
Åke Freij M50 Stockholm 1965
Owe Gustavsson LK 42195+ M motion Kaxholmen 1956
Anders Eriksson Team Skavsåret IF M50 Järfälla 1964
Mats Liljegren Team Skavsåret IF M40 Farsta, Sverige 1976
Tommy Kjellsson Team Skavsåret IF M55 Hägersten 1961
Juni Wemmergård Helsingin Kisa-Veikot K35 Täby 1983
Alexander Levin Team Ultrasweden LK M40 Nacka 1974
Tomas Hellman Valhallabryggeriet M35 STOCKHOLM 1979
Malin Dahlgren IK NocOut K40 Linköping 1976
Johan Israelsson IK NocOut M45 Linköping 1972
Gunilla Axelsson Uppsala LK K senior Uppsala 1988
Caroline Manning Deloitte K senior Stockholm 1983
Simon Sjörén Lonesome Runners M motion Södertälje 1989
Anna Hedstrand 198608090323 K35 Handen 1986
Susanne Nilsson Team Ultrasweden K50 NÄSSJÖ 1963
Alexander Ulltjärn Linköpings Löparklubb M45 Linköping 1971
Timo Marjomäki 100mc.fi M50 Kauhajoki 1965
Daniel Östlund AIK M40 Värmdö 1977
Patrick Joyce Täby M50 Täby 1963
Björn Wallgren 2fota Framsteg M45 Tyresö 1971
Frank Johan Ahlberg - IF Linnéa IF Linnéa M50 Hammarby Sjöstad 1968
Susanne Lindgren K55 Åtvidaberg 1962
Mikael Maschmann M motion Mariefred 1979
Anna Samuelsson IFK Skövde FIK K50 Skövde 1967
DNS DNS M motion HANDEN 2016
Jonas Tannlund Broby Goif M motion Björkvik 1950
Peter Svensson IFK Skövde M60 Stockholm 1957
Annika Rosengren TSM Running K motion Stockholm 1958
Håkan Svedberg Brunflo IF M motion Östersund 1986
Martin Hemmingsson M50 Älvsjö 1966
Joakim Säterborn Sigtuna Stads löp&triathlonklubb M45 Skokloster 1969
Björn Kjellberg Djurgårdens IF M40 Täby 1974
Danny Stacey Lk Roslagen M45 Norrtälje 1973
Joakim Rinaldo LK Nyköpings Runners M50 Nyköping 1967
Marcus Österberg Hässelby SK M50 Vällingby 1967
Anders Noren M45 Täby 1972
Staffan Wikström Vattudalens LDK M60 STRÖMSUND 1955
Anna Grundahl IF Linnéa K40 Solna 1976
Mats Svensson Ryssbergets IK M50 Kristianstad 1965
Jessica Fremnell Vallentuna FK K45 Vallentuna 1971
Sigvard Koplimäe Team Ultrasweden LLK M65 Krokom 1950
Jessica Aideborn Hartikainen Team ultrasweden K35 partille 1981
Jörgen Nilsson Vi som springer M65 Hisings Kärra 1950
Merko Vaga M motion Uppsala 1985