Anmälda till Skövde Ultrafestival 2019 Avancerad sök

24h 2019

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Kristina Paltén Piterunners K45 1971
Ann Caroline Wiberg Team Ultrasweden LK K senior 1986
Håkan Sjöö Växjö AIS M75 1940
Robert Karlsson OK Norrvirdarna M35 1981
Mikael Jonsson Västerås LK M50 1966
Mikael Sandberg Stockholm LDK M55 1962
Jonny Johansson Team Ultra Sweden LK M40 1978
Anna Kim-Andersson IKHP K45 1971
Oscar Sjölander Aktivitus Sports Club M50 1969
Gunnar Wärnfeldt IF Rigor M45 1973
Karl Jernberg Jernfelt Holdings M motion 1992
Henrik Klerfelt Jernfelt Holdings M motion 1992
Mats Liljegren Team Skavsåret IF M40 1976
Britt Sulonen Team Ultrasweden K60 1958
Kari Sulonen Team Ultrasweden M60 1957
Owe Gustavsson LK 42195+ M motion 1956
Anna-Maria Trollsfjord Sok-Knallen K45 1972
Staffan Blixt Stockholm Långdistansklubb M senior 1984
Rebecka Nylén Umara Sports Club K senior 1999
Hans Nyberg Team Ultrasweden M55 1963
Emil Söderqvist M50 1972
Roger Kjellsson Team Blekinge LF M50 1969
Mats Bohman Lekhagen M40 1975
Martin Scharp Malmö Löp M50 1968
Mikael Gottberg Majornas IK M35 1984
mathias johansson Umara Sports club M50 1967
Niclas Dia SOK Knallen M55 1964
Miguel Pena Vi som springer M senior 1985

12h 2019

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Amanda Nylén Degerfors OK K senior 1999
kristian bengtsson M45 1973
Jörgen Andersson IF Start M45 1971
Jyrki Kukko Finnish Marathon Runners M55 1964
Karolina Petersen K40 1979
Hasse Ursfält Urshults IF M65 1951

Backyard Ultra

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Sandra Eriksson Norrvirdarna K40 1975
Maria Ackerot Kvarnbyns LS K45 1971
Agneta Roos Scania Road Runners K40 1976
Erlend Leganger M55 1963
Jerry Jansson M motion 1970
Anneli Larsson K motion 1962
Hans Larsson M motion 1960

6-Timmars dag

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Ulrika Möller Lonesome Runners K55 1963
Marita Björk SOK Knallen K60 1959
Stig Åsberg IFK Nylander M70 1947
Mikael Maschmann Ärla if M40 1979
Malin Skoberne Team Snigel K motion 1977
Stina Kjellström K45 1974
Andreas Larsson Team Ultrasweden LK M40 1979
Siw Hedlin Axa sport club K motion 1968
Helena Ståhl Nordling IFK Skövde Friidrott K45 1974
Oskar Åstrand SOK Knallen M senior 1997
Adam Ahlvik SOK Knallen M senior 1989
Bengt Dolk Team Ultrasweden LK M60 1957
Erica Andersson K senior 1990
Heidi Kentala Lonesome runners K35 1982
Marcus Danielsson Lonesome runners M senior 1985
Mattias Olsson M motion 1977
Bernt Linder Team Snigel M65 1951
Arvid Ljung IF Häggum M motion 1988
Elin Eriksson Team Snigel K40 1978
Magnus Eriksson Team Snigel M40 1977
Annelie Pansar K motion 1981
Maj-Britt Pansar K60 1957
Karoline Johansen Romerike ultraløpeklubb K senior 1998
Kristina Sund Lonesome Runners K40 1978
Martin Brandqvist Madängsholm M motion 1971
Jörgen Nilsson Umara Sports Club M65 1950
Bengt Lindgren Vallentuna FK M70 1947
Stig Samuelsson Tjalve IF Norrköping M70 1947
Jan Paraniak Team Skavsåert IF M65 1950
Peter Wiesler Jlles TC K60 1955
Carolina Pansar SOK Knallen K35 1984
Ann-Sofie Omarsson K motion 1987
Monica Engström K motion 1971
Lasse Jutemar SOK Knallen M60 1956
Peter Svensson IFK Skövde M60 1957

6-Timmars kväll

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Fredrik Lindblad FOKA Ultralöpning M50 1969
Sara Lindblad Ingarö IF K motion 2006
Mats Franzén Östansjö sk M50 1965
Mikael Löf Örebro AIK M40 1977
Carina Wahlström Östansjö SK K55 1961
Suwanna Sornyiam K motion 1974
Jörgen Nilsson Umara Sports Club M65 1950
Mattias Backman Lonesome Runners M45 1970
Matthias Köhler Lonesome Runners M motion 1972
Lasse Jutemar SOK Knallen M60 1956

100km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Rickard Möllerström Team Ultrasweden M45 1976
Martin Birtic Skövde Triathlon M35 1980

100 miles

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Ort Födelseår

3-Timmars 2019

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Cecilia Flodqvist Skövde triahtlon K motion 1978
Martin Larsson IKJ Haninge M45 1971

1-Timmars 2019

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Ort Födelseår