Anmälda till Stockholm Triathlon 2019 - Olympisk 20 år och äldre tävlingsklass Avancerad sök

Startnummer Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
52 Thomas Caldenius Fredrikshof IF CK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Västerhaninge 1971
51 Ali yesid Velasco Castañeda IK Hakarpspojkarna 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Jönköping 1982
172 Malin Börjesson Club Running Sweden 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Trångsund 1990
50 Jonas Geuken Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1971
49 Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1976
48 Alessandro Talamelli Edera Triathlon Forlì, ITA 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Forlì 1965
165 Cecilia Wikander Stockholm City Triathlon 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Trosa 1964
47 Albert Askengren Ringmurens CK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Umeå 1995
46 Mats Hellberg Athletic Club Salt Lake 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Saltsjö-Boo 1966
45 Mattias Arvidsson Väsby SS triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Djursholm 1969
170 Jenni Steiner Colting Borssén Triathlonklubb 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Trosa 1971
171 Linda Steiner Colting Borssén Triathlonklubb 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Trosa 1976
43 Daniel Swahn Väsby SS Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Upplands Väsby 1995
169 Cecilia Hellstrand Stockholm City Triathlon 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Järfälla 1972
42 Norbert Dürauer Sportunion Waidhofen/Ybbs, AUT 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Waidhofen/Ybbs 1986
168 Silvana Balcanovic AXA Sports Club 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna SOLNA 1977
167 Jenny Söderström Ringmurens CK 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Visby 1975
41 Jacob Werner Ringmurens CK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Visby 1975
40 Leif Moström Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1965
39 Nikklas Jorme Väsby SS Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Sollentuna 1969
166 Christina Johansson Skövde Triathlonklubb 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Skövde 1977
38 Magnus Axelsson Colting Borssén Triathlonklubb 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Oskarshamn 1967
37 Dan Samson Tyresö SS 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Tyresö 1964
36 Carl Rosen Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Bromma 1959
35 Stefan Hasselgren Fredrikshof IF CK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Täby 1966
164 Karin Peedu Lidingö Triathlon 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Lifingö 1971
34 Tobias Marklund Väsby SS Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Hortlax 1975
33 Joel Edholm Näset Triathlonklubb 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Höllviken 1999
32 Fredrik Viktor Kalmar RC Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Kalmar 1970
31 Goncalo Mexia Clube Oriental Lisboa, POR 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1988
30 Joachim Palmé Terrible Tuesdays Triathlon Club 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Saltsjöbaden 1968
163 Maria Åhr Umara Sports Club 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Djursholm 1980
162 Caroline Sernsköld Lidingö Triathlon 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Stockholm 1961
29 Thomas Mayr CLR Sauwald Cofain 699, AUT 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Raab 1993
28 Patrik Adolfsson Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1972
27 Torbjörn Jungeby Fredrikshof IF CK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Hässelby 1959
26 Stefan Sundblom Salltsjöbaden Triathlonsällskap 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Saltsjobaden 1962
25 Pär Skoglund Finquist Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Sundbyberg 1973
24 Francois Geoffriau Les Lions Triathlon, FRA 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man SAINT AUBIN SUR GAILLON 1965
23 Olof Svedström AXA Sports Club 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Danderyd 1976
22 Miroslav Holecy IBM Club Sweden 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1973
161 Carolin Adick TriCologne, GER 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Köln 1983
21 Gerrit Weiß TriCologne, GER 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Köln 1976
20 Alexander Fedyushkin Västerås CK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Västerås 1981
160 Karin Meyer Formtopp IF 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna knivsta 1966
19 Anders Carlstedt Kalmar RC Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Färjestaden 1972
18 Mikael Andersson Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Hägersten 1979
159 Benedicte Motz Stockholm City Triathlon 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Solna 1992
17 Jonathan Gunnarsson Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1998
16 Kim Vesterlund Colting Borssén Triathlonklubb 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Nacka 1980
158 Gabriella Knutsson Ulricehamns Triathleter 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Stockholm 1990
15 Mattias Wiklöf Colting Borssén Triathlonklubb 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Äppelbo 1975
14 Richard Berkeby Trimate SK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Kalmar 1983
157 Sofi Haag Wallberg Västerås SS 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Västerås 1994
44 Arthur Kron Triathlon Väst 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Göteborg 1983
156 Pia Selin Väsby SS Triathlon 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Järfälla 1984
155 Maria Kling Team B3 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Sundsvall 1975
12 Konstantin Gängel Bromma Simsällskap 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Spånga 1973
11 Jonatan Hugemark TOT Triathlon Club 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1996
10 Eric Wingren Race & Shine Sports Club 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Huddinge 1975
154 Carina Lyrenberg Saltsjöbaden Triathlonsällskap 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Saltsjöbaden 1965
9 Tobias Brink Trimate SK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Oskarshamn 1976
8 Tomas Erlandsson KA 3 IF 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Fårösund 1958
153 Julia Brunila TriathlonSuomi, FIN 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Stockholm 1991
1 Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Kista 1982
6 Per-Olof Branzell IK Fyris Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Uppsala 1956
5 Patrik Rosén AXA Sports Club 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Bromma 1967
4 Fredrik Lindblom Fredrikshof IF CK 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man GUSTAVSBERG 1971
3 John Erlandsson KA 3 IF 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Fårösund 1966
152 Astrid Michielsen Stockholm City Triathlon 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Stockholm 1990
2 Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Upplands-Väsby 1971
7 Toni Fuentes Umara Sports Club 08:00 Tävlingsklass HERR Herrar Tävlingsklass 20 år- Man Stockholm 1982
151 Malin Magnusson Team Powerwoman Athletic Club 08:10 Tävlingsklass DAM Damer Tävlingsklass 20 år- Kvinna Järfälla 1977
Till anmälan för Olympisk 20 år och äldre tävlingsklass