Anmälda till Jämjöhalvan 2018 Avancerad sök

Jämjöhalvan 21,1 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Michaél Stålgren Herrar Karlskrona 1969
Anders Karlsson Herrar Torsås 1952
Johan Löfvenberg Herrar Kalmar 1981
Tobias Hildingsson Herrar Emmaboda 1975
Petter Nordholm Team Blekinge Herrar Karlskrona 1975
Jan Hellenberg - Herrar Täby 1965
Magnus Carlson Hossmo RC Herrar Söderåkra 1979
Linda Aravi Damer ROCKNEBY 1987
Mikael Pettersson Holmgrens Bil Herrar KALMAR 1980
Stefan Gudmundsson Herrar Kristianstad 1986
Henric Hildingsson Umara sportsclub Herrar Eriksmåla 1973
Oliver Wykman Högby IF Herrar Kalmar 1994
Mikael Bäcklund Högby IF Herrar Kalmar 1984
Johan Olsson Salsjögänget mk Herrar Johannishus 1976
Synnöve Olsson Brorsson Salsjögänget mk Damer Asarum 1976
Magnus Gustavsson Torsås Herrar Torsås 1962
Per Kask Herrar Karlskrona 1980
Kent Johansson Bergkvara AIF Herrar Bergkvara 1967
Peter Karlsson Rälla Rebel Runners Herrar Borgholm 1974
Jens Hjortevik Herrar Karlskrona 1983
Robert Olsson Herrar Bergkvara 1962
Fredrik Sahlberg Högby IF Herrar Vassmolösa 1965
Mattias Mattisson Team Fernet Herrar Karlskrona 1968
Maurice Weber Herrar Växjö 1980
Jonas Jonasson Herrar Lyckeby 1973
Fredrik Hugosson Herrar Listerby 1984
Niklas Hultgren Hossmo RC Herrar LJUNGBYHOLM 1974
Krister Ekstrand Herrar KALMAR 1978
Martin Sundgren Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1980
Isac Svensson Ingen Herrar Karlskrona 1991
Lars Marklund Kalmar RC Herrar Kalmar 1976
Håkan Månsson Herrar Karlskrona 1964
Daag Nyman Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1969
Karin Elmkvist Ryssbergets IK Damer Bromölla 1975
Patric Astrén Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1968
Mats Svensson Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1965
Irene Rohde Högby IF Damer Kalmar 1956
Anders Altenby Herrar Nättraby 1985
Carl Nilsson Herrar Karlskrona 1985
Margaret Håkansson Team Blekinge Damer Jämjö 1975
Nils-Olof Nilsson MSOK Mullsjö Herrar Kalmar 1946
Ola Slättengren Högby IF Herrar ALSTERBRO 1963
Linda Hagehed Växjö Löparklubb Damer VÄXJÖ 1971
Linda Allwood Karlskrona SOK Damer Karlskrona 1976
Samuel Tewelde Glasrikets RC Nybro Herrar Nybro 2000
Annika Krause Damer KALMAR 1991
Yassin Abdi Hässelby SK Herrar Hässelby 1999
Gina Koller Damer Kalmar 1993
Maria Henningsson Damer Växjö 1970
Michael Sjöstrand Näsgatan RC Herrar Kalmar 1973
Kristoffer Malmörn Team Blekinge Herrar Karlskrona 1984
Jonas Sverkén Näsgatan RC Herrar Kalmar 1975
Martin Sandberg Kalmar RC Triathlon Herrar Kalmar 1971
Viktor Gustavsson Glasrikets RC Nybro Herrar LJUNGBYHOLM 1992
Peter Grundström Team Blekinge LF Herrar Karlskrona 1977
Cecilia olsson Rälla rebells runners Damer Färjestade 1969
Mats Korner 338 Småland Herrar Växjö 1962
Victoria Larsson Damer Malmö 1986
Jörgen Philipsson Coltingborssen triathlonklubb Herrar Jämjö 1978
Krister Ifwarson 1967 Herrar Kalmar 1967
Pelle Gunnarsson Team Blekinge Herrar Karlsklrona 1962
Bo Sundström Kalmar RC Triathlon Herrar Kalmar 1967
Susanne Wiberg Rälla Rebel Runners Damer BORGHOLM 1961
Maria Carlsson Karlshamns sk triathlon Damer Asarum 1984
Tobias Gustafsson Herrar Ljungbyholm 1982
Jimmy Ovhagen AXA Sports Club Herrar KALMAR 1969
Mirjam Olovsson Damer Nybro 1975
Björn Olovsson Herrar Nybro 1970
Henrik Andersson Nybro Ski Herrar Torsås 1972
Mårtrn Holmberg Bergåsa Herrar Karlskrona 1972
Eva-Marie Frösemo Rälla Rebell Runners Damer Borgholm 1978
Stefan Wiberg Rälla Rebel Runners Herrar Borgholm 1954
Michael Ericsson Herrar Kalmar 1968
johan noren holthuis Team Holthuis Herrar Helsingborg 1987
Lucas Svannäs Herrar Kalmar 1991
Mattias Johansson Herrar Rockneby 1982
Markus Tillman Herrar Karlskrona 1991
Marcus Widenfors StockholmsPolisens IF Herrar Stockholm 1976
Jonathan Persson Högby IF Herrar Kalmar 1990
Johan Flenhagen Herrar Karlskrona 1979
Diana Reynstind Damer Vassmolösa 1972
Tony Petersson Kockums IF Herrar Lyckeby 1981
Bosse Ekström Team Blekinge Herrar Ronneby 1952
Jörgen Landqvist Herrar Karlskrona 1978
Sandra Birgisdottir Damer LAHOLM 1986
Helena Ottosson Damer Hasslö 1982
Tobias Fabbeke IF Trion Herrar Rödeby 1982
Henrik Malmros - Herrar Karlskrona 1980
Erik Magnusson Herrar Karlskrona 1967
Olof Blivik Karlskrona SOK Herrar Karlskrona 1970
Malin Olsson Damer Karlskrona 1977
Gunnar Bergmark Lönashult goif Herrar Växjö 1961
Sandra Södergren Fif gnistan Damer Hallabro 1989
Urban Thim Cannonball Run Herrar Växjö 1966
Jonas Engdahl Herrar Jamjo 1979
Niclas Lindman Knösöpower Herrar Lyckeby 1968
Erika Drake af Hagelsrum Damer Lyckeby 1988
Johan Tärnhuvud Estvik Team Blekinge Herrar Karlskrona 1984
Jannike Ottosson Team Blekinge Damer Karlskrona 1982
Jenny Blasiusson Kalmar Damer Kalmar 1982
Neea Löfvenberg Ocabrc Damer Kalmar 1987
Rasmus Lundgren Ronneby OK Herrar Ronneby 1985
Josef Redéen Kockums IF Herrar Karlskrona 1987
Vilhelm Rydén Kockums IF Herrar Karlskrona 1990
Malin Svedberg Damer Ronneby 1979
Thomas Gunnarsson Herrar Fridlevstad 1963
Mats Hagman Team Blekinge Herrar Lyckeby 1972
Håkan Sjöstrand Herrar Hagby 1969
Stefan Karlsson Team Blekinge Herrar Nättraby 1968
Siv-Britt Andersson Damer Vassmolösa 1965
Hanna Eriksson Kalmar RC Damer Ljungbyholm 1978
Tobias Nilsson Herrar Ronneby 1974
Jenny Flink Ok orion Damer Karlskrona 1983
Tomas Hedberg Rödeby Herrar Fridlevstad 1975
Alfred Bartocsh Rödeby Herrar Fridlevstad 1981
Jonas Huselius Rödeby Herrar Fridlevstad 1972
Stefan Åsman Herrar Lyckeby 1978
Carina Fransson Ronneby Damer Ronneby 1971
Kalle Jonsson - Herrar Karlskrona 1980
Erik Karlsson - Herrar Karlskrona 1986
Sara Elfving - Damer Karlskrona 1972
Simon Giselsson Ronneby OK Herrar Karlskrona 1990
kim johnsson Team Blekinge Herrar lyckeby 1988

Jämjöhallenstafetten

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Fredrik Håkansson Jobb Karlskrona 1975
Stefan Rubin Jobb Karlskrona 1970
Lillemor Stjernholm Jobb Rödeby 1966
Emma Fagerberg Jobb Rödeby 1981
Roland Mårtensson Kompis Karlshamn 1966
Sofie Mattsson Kompis Karlshamn 1983
Roger Leanderson Kompis Karlshamn 1959
Annika Nilsson Klubb Lyckeby 1977
Helen Svensson Jobb Jämjö 1979
Erik Sjövik Klubb Lyckeby 1978
Jimmy Jonasson Familj Karlskrona 1974
Tony Petersson Jobb Lyckeby 1981
Alexander Kjellsson Jobb Karlskrona 1980
Peter Larsson Jobb Nättraby 1967

Jämjöhalvan 10 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Andreas Davidsson Högby IF Herrar Växjö 1995
Leo Hagberg 338 Småland Herrar Växjö 2001
Christer Hagberg Växjö Löparklubb Herrar Växjö 1967
Anders Wendel Egnahemsvägens IK Herrar Sölvesborg 1968
Marie Berglin KA2IF Damer Rödeby 1971
Tilde Axelsson Fröjdenlund IFK Växjö Damer VÄXJÖ 2003
Emelie Kardell KA2 IF Damer K 2001
Amanda Nilsson Ryssbergets IK Damer Bromölla 1996
Mats Lindblad Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1967
Carina Thomasson Ryssbergets IK Damer Bromölla 1965
Bodil Carleskär Ryssbergets IK Damer Bromölla 1959
Kenth Svensson Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1948
Elin Fredriksson Ryssbergets IK Damer Bromölla 1990
Charlotte Silander Team Blekinge Damer Karlskrona 1973
Lotta Johansson CWC Lyckeby Damer Senoren 1957
Linda Milendahl Runacademy Damer Karlskrona 1971
Håkan Sunnerhage Ocab RC Herrar Färjestaden 1981
Ken Slättengren Högby IF Herrar Växjö 1995
Patrik Flyden Axa Sportklubb Herrar Karlskrona 1969
Petra Peterson - Damer Karlskrona 1975
Stefan Rohde Djurängsbackens LK Herrar Kalmar 1955
Markus Nilsson Alsjöholms IF Herrar Nybro 1991
Therese Lorentzson Läckeby Damer Kalmar 1995
Pontus Johansson Färjestaden Herrar FÄRJESTADEN 1994
sophie Lund - Damer kosta 1992
Felicia Persson Ingen Damer Lyckeby 1992
Malin Magnusson Hasslö Damer Hasslö 1979
Johan Hansson Hasslö Herrar Hasslö 1978
Anneli Svensson Team Blekinge löparförening Damer Karlskrona 1962
Anders Nilsson - Herrar Växjö 1968
John Karlsson KSS- Karlskrona Simsällskap Herrar Karlskrona 1968
Eva Nordin Runacademy IF Damer Karlskrona 1961
Ulrika Karlberg Karlsmåla lantbruk Damer Kosta 1979
Annie Nilsson Eriksmåla ridklubb Damer Lindås 1989
Sven Svensson Skavkulla Ski Team Herrar Nättraby 1969
Gosia Svensson Skavkulla Ski Team Damer Nättraby 1969
Emil Svensson Skavkulla Ski Team Herrar Nättraby 2001
Filip Svensson Skavkulla Ski Team Herrar Nättraby 1999
Emma Guse Växjö Löparklubb Damer Växjö 1984
Camilla Persson Högby IF Damer Kalmar 1962
Henrik Olsson - Herrar Karlskrona 1992
Karoline Skårstedt Runacademy IF Damer Karlskrona 1980
Emelie Skotten Cwc lyckeby Damer Lyckeby 1986
Johan Lundgren THT-Ronneby Herrar Jämjö 1978
Camilla Lundgren XX Damer Jämjö 1983
Jens Svendsen - Herrar Karlskrona 1977
Pär Sydbris - Herrar Karlskrona 1977
Ola Persson - Herrar Karlskrona 1971
Gunilla Wester - Damer Karlskrona 1964
Johan Säfström - Herrar Karlskrona 1972
Anna Viktorsson - Damer Karlskrona 1976
James Mostert KA2 IF Herrar Karlskrona 2005
Henrik Larsson . Herrar Karlskrona 1978
Malin Faraasen KA2IF Damer Karlskrona 1969
Maria Borghem Växjö AIS Damer Växjö 1974
Jona Lindman Knösöpower Herrar Lyckeby 2004
Linnea Tärnhuvud Estvik Team Blekinge Damer Karlskrona 1985
Ulrika Harris Ingen Damer Karlskrona 1975
Micaela Persson Nättraby Damer Nättraby 1987
Anna Johansson Bodekullorna Damer Karlshamn 1973
Regina Eriksson Bodekullorna Damer Karlshamn 1970
Douglas Palm S Herrar Rödeby 1967
Tommy Ax - Herrar KARLSKRONA 1978
Annette Hemlin Coffee Bean Runners Damer Löttorp 1962
Marcus Eklund . Herrar NÄTTRABY 1976
Johan Lubell - Herrar Karlskrona 1982
Patric Kalnins - Herrar Karlskrona 1970

Jämjöhalvan 5 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Sofia Swartz Team Blekinge Damer Karlskrona 1978
Anna Svahn THT Damer Lyckeby 1971
Christin Lundgren Jämjö Damer Jämjö 1964
Anna Fohlin IF Udd running team Damer Trensum 1978
Ola Nygren Clube das Tartarugas Herrar Klippan 1973
Anders Loell Jämjö Herrar Jämjö 1985
Tina Magnusson - Damer Växjö 1956
Jorge Hernandez - Herrar Växjö 1957
Camilla Lindström Högby IF Damer Ljungbyholm 1971
Magnus Leuenberger OK Orion Herrar Rödeby 1974
Katarina Ketzénius Jobb Damer Karlskrona 1969
Maja Andreasson Jobb Damer Karlskrona 1981
Joakim Holgersson Jobb Herrar Karlskrona 1969
Per Toresten Jobb Herrar Karlskrona 1961
Heikki Rytkönen UF Contact Herrar Olofström 1968
Maria Fagerfalk Elmhults Sportklubb Damer Karlskrona 1970
Kristina Eklund - Damer Nättraby 1977
Jill McVitty Östborg Näsgatan RC Damer Kalmar 1972
Jim Andersson Skördevägen run Herrar Kallinge 1974
Mari Åkesson Kockums IF Damer Karlskrona 1975
Catrin Knutson Karlskrona FF Damer Karlskrona 1969
Michael Knutson Karlskrona FF Herrar Karlskrona 1964
Malin Jonasson Ingen Damer Karlskrona 1992
Jimmy Östman THT Herrar Fridlevstad 1973
Sofie Bertilsson THT- Torkö Health Trail Damer Ramdala 1971
Hanna Olsson Runacademy IF Damer Karlskrona 1983
Martin Andrén Ingen Herrar Nättraby 1978
Rebecca Arnesson IFK Växjö Damer VÄXJÖ 1992
Linda Pettersson Emmaboda Damer Emmaboda 1973
Sara Klevtun Eriksmåla Ridklubb Damer Lindås 1989
Anna-Karin Svensson - Damer Jämjö 1971
Ingegerd Thorell - Damer Svängsta 1964
Annika Karlsson - Damer Jämjö 1972
Rose-Marie Samuelsson ? Damer Karlskrona 1959
Tina Östman Torkö Health Trail Damer Fridlevstad 1972
Ann-Sofie Mogren Åfors Damer Eriksmåla 1983
Maria Oskarsson Bitcon AB Damer Trekanten 1987
Simon Rosenquist - P16 Karlskrona 2003
Stefan Svensson - Herrar Karlskrona 1978
Christer Rosenquist - Herrar Karlskrona 1964
malin ljungberg lindås Damer lindås 1988
Maria Stivén . Damer Karlskrona 1978
Therese Svensson Team Blekinge Damer Karlskrona 1980
Johanna Lundgren Emmaboda Damer Broakulla 1992
Maria Toverland Runacademy IF Damer Lyckeby 1982
Maria Lundgren Emmaboda Damer EMMABODA 1992
Frida Wramdemark - Damer Karlskrona 1977
Per Wramdemark - Herrar Karlskrona 1977
Livia Faraasen KA2IF F16 Karlskrona 2003
Carina Petersson Lös Damer Karlskrona 1966
Madeleine Gustavsson Karlskrona Damer KARLSKRONA 1989
Jonatan Hillborg Karlskrona Herrar Karlskrona 1990
Conny Andersson Team Blekinge Herrar LYCKEBY 1966
Matilda Andersson Klubblös Damer LYCKEBY 2001
Jörgen Andersson Klubblös Herrar LYCKEBY 1968
Julie Mostert KA2 IF Damer Karlskrona 1971
Kristina Ponting Team Blekinge Damer Asarum 1961
Anna Ruthblad Team Snigel Damer Rödeby 1969
Rebecca Thörnberg - Damer Karlskrona 1980

Jämjöhalvan 5 km (ungdomar)

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Theo Porshult FK Karlskrona P12 Karlskrona 2009
Thea Holmberg Bergåsa F12 Karlskrona 2009
Alma Svennerud KA2IF F14 LYCKEBY 2004
Frida Berglin KA2IF F14 Rödeby 2005
Siri Eklund - F14 Nättraby 2005
Simon McVitty Östborg Högby IF P12 Kalmar 2005
Emil Jacobsson KA2IF P12 Karlskrona 2007
Malte Jacobsson KA2IF P12 Karlskrona 2009
Tindra Andersson Skördevägen run F14 Kallinge 2005
Ture Lindell KA2 IF P12 Torhamn 2004
Alma Jonsson - F14 Jämjö 2005
Maja Larsson . F12 Karlskrona 2006
Tuva Wramdemark - F12 Karlskrona 2006
Oliver Mostert KA2 IF P12 Karlskrona 2006

Jämjöhalvan barnlopp

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Esther Allwood Karlskrona 1900