Anmälda till Barkarbyloppet 2018 Avancerad sök

Barkarbyloppet kvartsmarathon

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
126  Moa Larsson Damer Kvinna Stockholm 1991
125  Lukasz Skoczny Herrar Man Järfälla 1981
124  Magnus Åkesson Tallinn 98-gänget Herrar Man Järfälla 1982
123  Daniel Lindberg Herrar Man Järfälla 1972
122  Lars Svärd Herrar Man Järfälla 1973
121  Alexander Arista Rojas Herrar 1995
120  Niklas Nilsson XO IF Herrar Man Järfälla 1990
119  Alexander Hellström Herrar Man Järfälla 1986
118  Omar Kekia Herrar Man Järfälla 1969
117  Kathrine Klarås Damer Kvinna Järfälla 1941
116  Patrick Roos Welcome Hotel Herrar Man Stockholm 1978
115  Mikael Uppling Herrar Man Järfälla 1965
113  Per Wistedt Järfällahus AB Järfällahus –en samhällsbyggare med ledartröja Herrar Man Järfälla 1976
114  Paula Birgander Järfällahus AB Järfällahus –en samhällsbyggare med ledartröja Damer Kvinna Järfälla 1973
112  Nikolas Gutierrez Contreras Mr.hamana Herrar Man Järfälla 1982
111  Martin Götze TSM Tunnelgänget 3 Herrar Man 1964
110  Salih Sabah Herrar Man Järfälla 1970
109  Malin Bosson Yourhealth Damer Kvinna Järfälla 1980
107  Gayan Aluthgamage Yourhealth Herrar Järfälla 1991
108  Chanaka Jayawardana Yourhealth Herrar 1990
106  Alexandra Appelgren Sundberg Tunnelgänget Tunnelgänget 1 Damer Kvinna Järfälla 1982
105  Tobias Cronsell Herrar Man Järfälla 1976
104  My Back Tunnelgänget 1 Damer Kvinna Järfälla 1989
103  Ulrik Björklund Herrar Man Järfälla 1964
102  Björn Muhr IFK Viksjö Tunnelgänget 3 Herrar Man Järfälla 1976
101  Christoffer Olsson FK Studenterna Herrar Man Järfälla 1988
100  Fahri Arici Herrar Man Jarfalla 1994
99  Axel Österlind Axa Sportsclub Herrar Man Norrtälje 1993
97  Anders Norlander Herrar Man Kungsängen 1970
98  Patrik Jidenius Herrar Man Kungsängen 1979
96  Adolphe Baraderie Mérignac Athlétisme Herrar Man Järfälla 1974
94  Ivana Matacun Damer Spånga 1990
95  Josip Ivatek Herrar 1986
93  Niklas Briselius Spånga Herrar Man Spånga 1977
92  Kjell Arlestrand Herrar Man Järfälla 1962
91  Fredrik Arlestrand Herrar Järfälla 1993
90  Jesper Åkesson Järfälla OK Herrar Man Stäket 2004
89  Miroslaw Tarka Herrar Man Jarfalla 1973
88  Jens Kassel Herrar Man Järfälla 1976
87  Martin Fredriksson Täby Herrar Täby 1977
86  Linda Martinson Damer Kvinna Järfälla 1974
85  Ewa Fallenius CrossNature Damer Kvinna Järfälla 1970
84  Anders Örnhed Herrar Man 1973
83  Johan Lindberg Herrar Man Järfälla 1977
82  Johan Kyllmar Herrar Man Järfälla 1965
80  Gültekin Sertcanli JKIF Herrar Man Järfälla 1982
81  Kamen Yordanov JKIF Herrar Man Sollentuna 1974
79  Simon Oscarsson Herrar Man Järfälla 1969
78  Samuel Westman Herrar Man Järfälla 1974
77  Petra Öberg Zühlke IFK Viksjö Tunnelgänget 3 Damer Kvinna Järfälla 1972
76  Henric Fröberg Herrar Man Järfälla 1987
75  Merhawi Berhane Herrar Man Järfälla 1985
72  Nick Barrable Tonbridge AC Tonbridge AC Herrar NACKA 1974
73  Deri Thomas Tonbridge AC Tonbridge AC Herrar 1975
74  Anthony Bennett Tonbridge AC Tonbridge AC Herrar 1975
71  Tova Everett SEB Damer Kvinna Järfälls 1962
70  Hüseyin Aldur Herrar Man Spånga 1965
69  Dan Engstrand Moderaterna Moderaterna Herrar Man Järfälla 1986
68  Abdirahim Abdulkadir Mohamed Herrar Man Järfälla 2001
66  Hanna Karlsson Tunnelgänget 2 Damer JÄRFÄLLA 1985
65  André Ulfborg Nytida Herrar Man Järfälla 1984
64  Jerker Sigurdson Sydney Herrar Man VÄRMDÖ 1965
63  Viktoria Vikström Tunnelgänget 1 Damer Kvinna Järfälla 1980
62  Cecilia Lagerhäll Tunnelgänget 2 Damer Kvinna Järälla 1977
60  Johan Stolt Tunnelgänget Tunnelgänget 1 Herrar Man Järfälla 1977
61  Annika Wallin Tunnelgänget 2 Damer Kvinna Järfälla 1976
59  Jens Jergman Tunnelgänget 2 Herrar Man Järfälla 1977
58  Elin Jergman Tunnelgänget 3 Damer Kvinna Järfälla 1977
57  Fredrik Westerdahl Fredrikshofs FIF Herrar Man Järfälla 1979
56  Peter Wickert Silex Herrar Man Sundbyberg 1983
55  Susanne Filander Damer Kvinna STRÄNGNÄS 1966
54  Charlotta Lanthén Damer Kvinna Kungsängen 1972
67  Jennifer Nystedt Damer Kvinna Jarfalla 1986
53  Rolf Vinterman Herrar Man Järfälla 1959
52  Patrik Stoor Silex Microsystems Silex Herrar Man Järfälla 1971
51  Ahmed Ibrahim Mohamed Ingen Herrar Man Järfälla 1983
50  Roger Andersson Järfälla kommuns IF Herrar Man JÄRFÄLLA 1954
49  Catharina Österman Damer Kvinna Järfälla 1987
48  Andreas Nordh Herrar Man Järfälla 1984
47  Thierry Reigneir Herrar Man Järfälla 1970
46  Bosse Persson Viksjö Herrar Man Järfälla 1958
45  Roger Rudtoft Villastan Herrar Man Järfälla 1962
44  Fredrik Persson Herrar Man Bromma 1986
43  Niclas Eriksson Herrar Man 1988
42  Claes Thunblad Socialdemokraterna Socialdemokraterna Herrar Man Järfälla 1969
41  William Sundelin Socialdemokraterna Socialdemokraterna Herrar Man Huddinge 1991
40  Erik Ullmark Herrar Man Hässelby 1986
39  Ciaran McCormack Herrar Man Järfälla 1979
38  Fredrik Hallerström IFK Viksjö Herrar Man Järfälla 1979
37  Carl Uhlan Herrar Man Järfälla 1963
36  Jenny Eriksson Damer Kvinna Spångs 1972
32  Oskar Fröjd Lindblom XO IF Herrar Man Järfälla 1990
33  Hans Lindblom Herrar Man Järfälla 1957
34  Fredrik Åström Herrar Man Järfälla 1974
35  Julius Åström Herrar Man Järfälla 2001
31  Linda Netz Damer Kvinna Järfälla 1992
29  Clas Larsson Herrar Man Järfälla 1963
30  Elisabet Larsson Damer Kvinna Järfälla 1991
28  Martin Talls Herrar Man Bromma 1986
27  Henrik Hugosson P10-3 Herrar Man Järfälla 1979
26  Donato Campanini Silex Microsystems Silex Herrar Man STOCKHOLM 1988
25  Christopher Dahlgren Silex Microsystems Silex Herrar Man Järfälla 1988
24  Sami Öhlund 1986 Herrar Man Järfälla 1986
23  Anna Bergman Damer Kvinna Järfälla 1991
22  Josephine Jansson Damer Kvinna Järfälla 1990
21  Erik Häggbrink Berga SOK Herrar Man Kista 1981
20  Ali Alobaidi kyokushinkai Jotso IF Herrar Man Järfälla 1987
19  Melker Palm Järfälla orientering Herrar Man Järfälla 2004
18  Ahmad Khalil Memyselfandi Herrar Man Järfälla 1973
17  Alexander Gustafsson Herrar Man Järfälla 1992
16  Henrik Johansson Herrar Man Järfälla 1973
15  Dimitris Siotis Herrar Man Järfälla 1972
14  Nikolaos Pappas Herrar Man Järfälla 1966
13  Veronica Krig Damer Kvinna Järfälla 1969
12  Anna Zelmin Damer Kvinna Bromma 1989
11  Daniel Törnkvist Herrar Man Järfälla 1984
10  Karin Hammarström Damer Kvinna Järfälla 1959
Daniel Atlefjord Herrar Man Järfälla 1981
Sofie Atlefjord Damer Kvinna Järfälla 1983
Anders Blomgren Sagora Consulting Herrar Man Järfälla 1961
Catharina Bergold Pumorna Damer Kvinna Järfälla 1968
Thomas Bengtsson B.J.Ö.R.N. S.K.I.F.S. Herrar Man Järfälla 1976
Özlem Nascimento Damer Kvinna Järfälla 1981
Erik Hansson Herrar Man Järfälla 1977
Johan Lundberg Herrar Man Järfälla 1978
Ulrika Iwarson Damer Kvinna Järfälla 1968

Barkarbyloppet 4km (herr och dam)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
205  Diana Castillo Söderhöjdens grundskolor Damer Järfälla 1983
206  Stefania Ottosson Damer 1984
202  Nina Spence Järfällahus AB Damer Kvinna Järfälla 1967
203  Annelie Ivstrand Järfällahus AB Damer Kvinna Järfälla 1970
204  Lars-Erik Thun Järfällahus AB Herrar Man Järfälla 1970
201  Mattias Wikstrand Herrar Man HANDEN 1977
200  Alina Rivera Otto Järfälla Damer Kvinna Järfälla 1998
194  Shima Najdi Järfälla kommuns IF / Vallvägens förskola Damer Kvinna Järfälla 1983
195  Deeqa Muhamed Järfälla kommuns IF / Vallvägens förskola Damer Kvinna Järfälla 1990
196  Pia Axelman Järfälla kommuns IF / Vallvägens förskola Damer Kvinna Järfälla 1973
197  Rawa Selman Farman Järfälla kommuns IF / Vallvägens förskola Damer Kvinna Järfälla 1979
198  Charlotta Ståhlberg Järfälla kommuns IF / Vallvägens förskola Damer Kvinna Järfälla 1967
199  Haruethai Nilsson Järfälla kommuns IF / Vallvägens förskola Damer Kvinna Järfälla 1976
193  Maria Sjö Järfälla Tigrar Damer Kvinna Järfälla 1958
188  Jenny Eng Järfälla kommuns IF / Skälbyskolan Damer Kvinna Järfälla 1978
189  Ida Frykberg Järfälla kommuns IF / Skälbyskolan Damer Kvinna Järfälla 1986
190  Anna-Maria Hajdus Järfälla kommuns IF / Skälbyskolan Damer Kvinna Järfälla 1982
191  Anna-Maria Ahlgren Järfälla kommuns IF / Skälbyskolan Damer Kvinna Järfälla 1981
192  Martina Willners Järfälla kommuns IF / Skälbyskolan Damer Kvinna Järfälla 1986
187  Marie Turfors Järfälla kommuns IF / Skälbyskolan Damer Kvinna Järfälla 1962
186  Jennie Rocha Järfälla kommuns IF / Skälbyskolan Damer Kvinna Järfälla 1982
185  Jonatan Sjö Jerling Herrar Man Järfälla 1989
184  Eva Huttunen Damer 1962
182  Sofia Kvarzell Damer Kvinna Järfälla 1986
183  Charlotte Floren Damer Kvinna Järfälla 1986
181  Sarah-Jane Barrable Damer Kvinna Nacka 1984
180  Lamia M. Naib Damer Kvinna Järfälla 1980
179  Erik Lindberg IFK Viksjö Herrar Man Järfälla 2006
178  Semra Caliskan Damer Kvinna Järfälla 1957
176  Ninve Düzgün-Khelil Damer Kvinna Hässelby 1977
177  Lena Johansen Damer Kvinna Järfälla 1976
174  Ida Ahl Damer Kvinna Järfälla 1989
175  Therese Olsson Damer Kvinna Järfälla 1987
173  Sharareh Haghnabi -- Damer Kvinna järfälla 1964
172  Louise Alders Damer Kvinna Järfälla 1987
169  Stefan Elf ADVOKATFIRMAN INTER Herrar JÄRFÄLLA 2016
170  Johan Lindgren Herrar 2016
171  Krister Axner Herrar 2016
168  Elin Ekelin Damer Kvinna Järfälla 2002
164  Claudia Lindblom Damer Kvinna Järfälla 1961
165  Miriam Åström Damer Kvinna Järfälla 1981
166  Linn Fröjd Lindblom Damer Kvinna Järfälla 1989
167  Alexander Lind Herrar Man Järfälla 2000
162  Louise Gyllenswärd Damer Kvinna Järfälla 1978
163  Emil Johnsson Herrar Man Järfälla 1976
160  Eva-Sofie Nilsson Damer Kvinna Järfälla 1981
161  Therese Hildemar Damer Kvinna Järfälla 1982
159  Malin Qvist Damer Kvinna Järfälla 2001
158  marcia gimerus Damer Kvinna järfälla 1978
157  Husain obaidi 1964 Herrar Spånga 1964
156  Maria Sandell IFK Viksjö Damer Kvinna Järfälla 1983
155  magela ordeix Damer Kvinna järfälla 1954
154  Anna Tjörnebro Damer Kvinna Järfälla 1991
153  Helene Hellmark Knutsson Damer Kvinna Järfälla 1969
152  Pernilla Blixt Damer Kvinna Järfälla 1991
151  Malin Hedman Damer Kvinna Järfälla 1974

Barkarbyloppet 4km (pojkar och flickor t.om.15 år)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
213  Edith Kuosku 2006 Flickor Kvinna Järfälla 2003
212  Simon Bratt IF triangeln Pojkar Man Järfälla 2005
211  Michal Tarka Pojkar Man Jarfalla 2003
210  Casper Kharazmi Pojkar Man Sollentuna 2006
209  Maximus Gregory Bele Barkarby FF p05 Pojkar Man Järfälla 2005
208  Milo Haglund Pojkar Man JÄRFÄLLA 2007
207  Emil Johansson Pojkar Man Järfälla 2005

Barkarbyloppet funktionsnedsatta (1,7km eller 4km)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
272  Anton Astertoft 1,7km Man Järfälla 1996
271  Timmy Grönberg 1,7km Man Bålsta 2002
270  Dalya Ocak 1,7km Kvinna Enskede 1994
262  David Alling Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Järfälla 1998
263  Felix Thorell Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Lidingö 2001
264  Henrik Nordenson Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Lidingö 1997
265  Ludwig Mangell Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Östermalm 1998
266  Nils Tisell Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Lidingö 1997
267  Oliver Vihtonen Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Lidingö 2004
268  Theo Tomingas Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Järfälla 1997
269  Wilhelm Lindqvist Lidingö Stad – Idrottskorttids 1,7km Man Lidingö 1998
217  kristoffer nordberg nacka hi 4km Man ekerö 1995
261  Markus Tarkiainen Stället 1,7km Man Järfälla 1999
260  Ernesto Rodriguez Stället 1,7km Man Järfälla 1981
259  Denise Birgersson Sundbybergs IK 1,7km Kvinna Kista 2007
258  Victor Hägerstrand 1,7km Man Järfälla 1984
256  pia leander 1,7km Kvinna järfälla 1971
257  hjördis leander 1,7km Kvinna järfälla 1941
255  Malte Nääs Stället 1,7km Man Järfälla 2000
216  Thommy Andersson Stället 4km Järfälla 1991
253  Anders Mellbye Stället 1,7km Man Järfälla 1971
254  Karolina Engshagen Stället 1,7km Kvinna Järfälla 1988
251  Nina Lundin 1,7km Kvinna Järfälla 1981
252  Håkan Lundin 1,7km Man Järfälla 1982
215  Fabian Reyes Cruz 4km Man Järfälla 1995
214  Annakarin Bäck Stället 4km Kvinna Jaerfaella 1976

Barkarbyloppet 1,7km (pojkar och flickor 9-12år)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
318  Tilda Stenback Järfälla OK Flickor Kvinna Järfälla 2005
319  Mira Reignier järfälla ok Flickor Kvinna Järfälla 2005
316  Ana Onbiner Flickor Kvinna Sundbyberg 2009
317  Nora Odelind Flickor Kvinna Sollentuna 2009
315  Emilia Löfgren Flickor Kvinna Hässelby 2008
314  Emil Kardeskog IFK viksjö Pojkar Man Järfälla 2009
313  Oscar Isaksson IFK Viksjö Pojkar Man Järfälla 2007
312  Maya Berglund Flickor Kvinna Järfälla 2009
311  Ella Brorman IFK Viksjö Flickor Kvinna Järfälla 2006
310  Lenja Strodthoff Flickor Kvinna Järfälla 2006
298  Alvin Lagerhäll IFK Viksjö P07 Pojkar Järfälla 2007
299  Anton Dahlsköld Pojkar 2007
300  Alexander Dryburgh Pojkar 2007
301  Teo Henningsson Pojkar 2007
302  Isak Hjelm Pojkar 2007
303  Emil Jergman Pojkar 2007
304  Max Köhlin Pojkar 2007
305  Adam Lindberg Pojkar 2007
306  Herman Otterbjörk Pojkar 2007
307  Polyzois Tsarouchas Pojkar 2007
308  Tim Weman Pojkar 2007
309  Jakob Wistrand Pojkar 2007
291  Edwin Lagerhäll IFK Viksjö P09-4 Pojkar Järfälla 2009
292  Adam Ahassad Pojkar 2009
293  Theodor Kärrholm Pojkar 2009
294  Edwin Olofsson Pojkar 2009
295  Benjamin Pehlivan Pojkar 2009
296  Elliott Sörqvist Pojkar 2009
297  Nikolaos Tsarouchas Pojkar 2009
290  Vera Nordlander IF Linnea Flickor Kvinna STOCKHOLM 2007
288  Alexander Zuccato Pojkar Man Järfälla 2009
289  sophia Zuccato Flickor Kvinna Järfälla 2007
286  Moa-Li Hildemar Flickor Kvinna Järfälla 2008
287  Amanda Aldrin Flickor Kvinna Järfälla 2008
285  Gabriel Bolling Pojkar Man Järfälla 2007
283  Alexander Hägg Hässelby SK Pojkar Man Järfälla 2006
284  Wilmer Hägg Hässelby SK Pojkar Man Järfälla 2009
282  Astrid Lidman Flickor Kvinna Järfälla 2009
280  Elias Spiridopoulos Petersson Pojkar Järfälla 2009
281  Alexander Spiridopoulos Petersson Pojkar 2007
279  Adrian Bolouri Pojkar Man VÄLLINGBY 2007
278  Adam Vacker IBK Järfälla Pojkar Man Järfälla 2007
277  Liam McCormack IFK Viksjö Pojkar Man Järfälla 2008
276  Theo Svanström Pojkar Man Järfälla 2008
275  Oscar Gyllenswärd Pojkar Man Järfälla 2009
274  Felix Gregory Bele Barkarby FF p07 Pojkar Man Järfälla 2007
273  Oscar Johansson Pojkar Man Järfälla 2009

Barkarbyloppet 1,7km (knattelopp)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
359  Samuel Onbiner Knattelopp Man Sundbyberg 2010
360  Hugo Odelind Knattelopp Man Sollentuna 2010
358  Alma Löfgren Knattelopp Kvinna Hässelby 2011
357  Noa Berglund Knattelopp Man Järfälla 2011
355  Agnes Ek Knattelopp Kvinna Järfälla 2011
356  Hugo Öberg Knattelopp Man Västerås 2009
354  Edit Nordlander IF Linnea Knattelopp Kvinna STOCKHOLM 2010
352  Signe Reinholdsson Spånga is Knattelopp Kvinna Vällingby 2012
353  Ebbe Reinholdsson Spånga is Knattelopp Man Vällingby 2013
351  Emelie Eason 1966 Knattelopp Kvinna Järfälla 2010
349  Uno Öberg Zühlke IFK Viksjö Knattelopp Man Järfälla 2011
350  Inez Öberg Zühlke IFK Viksjö Knattelopp Kvinna Järfälla 2014
348  Charlie Kvarzell Kallhälls FF Knattelopp Man Järfälla 2011
347  Liam Adjamloo Knattelopp Man Järfälla 2015
344  Fanny Spridopoulos Petersson Knattelopp Järfälla 2013
345  Ellen Björkman Knattelopp 2014
343  Hedda Axelman IFK Viksjö Knattelopp Kvinna Järfälla 2011
346  Tilde Nystedt Knattelopp Kvinna Jarfalla 2011
342  Einar Åhlberg Knattelopp Man Järfälla 2011
341  Noah Vacker IFK Viksjö Knattelopp Man Järfälla 2011
340  Leo Elmquist Ifk Viksjö Knattelopp Man Järfälla 2011
339  Theo Hallerström IFK Viksjö Knattelopp Man Järfälla 2011
338  Erik McCormack IFK Viksjö Knattelopp Man Järfälla 2011
336  Lova Sundström Knattelopp Kvinna Järfälla 2016
337  Milo Sundström Knattelopp Man Järfälla 2014
335  Felix Lanvald Knattelopp Man Järfälla 2011
332  luz faride guerrero Knattelopp Kvinna järfälla 1965
333  gabriel perez guerrero Knattelopp Man järfälla 2010
334  lisandro perez guerrero Knattelopp Man järfälla 2010
331  Agnes Gyllenswärd Knattelopp Kvinna Järfälla 2011
328  Alice Olbrink Knattelopp Kvinna Järfälla 2010
329  Julia Olbrink Knattelopp Kvinna Järfälla 2010
330  Oscar Olbrink Knattelopp Man Järfälla 2012
327  Leon Hugosson P10-3 Knattelopp Man Järfälla 2010
326  Myra Otterbjörk IFK Viksjö Knattelopp Kvinna Järfälla 2010
324  Elvira Danebjer Knattelopp Kvinna Järfälla 2013
325  Enya Danebjer Knattelopp Kvinna Järfälla 2014
323  Meja Sandell Knattelopp Kvinna JÄRFÄLLA 2013
322  Wilma Johansson Knattelopp Kvinna Järfälla 2012
320  Viggo Koskela 177 40 Knattelopp Man JÄRFÄLLA 2011
321  Ville Koskela 177 40 Knattelopp Man JÄRFÄLLA 2013
319  Justin Modigh Knattelopp Man Järfälla 2011