Anmälda till Görslitet Triathlon 2019 Avancerad sök

Pojk/Flick - 11år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Mille Hamrin Ok Kroppefjäll Herrar Man Dalskog 2008
Maja Alsterdal Färjestad Damer Kvinna Karlstad 2008
Hilda Alsterdal Färjestad Damer Kvinna Karlstad 2011
William Mikkelsen Funäsdalen IF Herrar Man Funäsdalen 2009
Alice Birgander Birganders Idrottsvänner Damer Kvinna Kungsängen 2008
Elias Birgander Birganders Idrottsvänner Herrar Man Kungsängen 2010
Milton Karlsson Linander Herrar Man Karlskoga 2008
Nova Olofsson I2 IF Triathlon Damer Kvinna Hammarö 2010
Theo Jern Cx3 Herrar Man Hammarö 2009
Aksel Holvik OI Oslo Herrar Man Oslo 2010
Lucas Fransson BK Orion Herrar Man Karlstad 2012
Ester Forsberg I 2 IF Triathlon Damer Kvinna Karlstad 2009

Pojk/Flick - 12-13 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Pelle Anger Hedemora endurance triathlon Herrar Man Hedemora 2007
Josefine Landoff Team LeWa sport Damer Kvinna Motala 2006
Joar Umeland Herrar Man Skoghall 2007
Wilma Umeland Grums Simsällskap Damer Kvinna Segmon 2006
Anna Söderqvist Klubb Team Lewasport Damer Kvinna Motala 2006
Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Herrar Man Hedemora 2006
Andreas Holvik OI Oslo Herrar Man Oslo 2006
Emanuel Forsberg I 2 IF Triathlon Herrar Man Karlstad 2007
Lucas Jansson I2IF Herrar Man Säffle 2007

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Linda Degeryd Damer Kvinna Göteborg 1991
Robin Thuresson Terrible Tuesday Triathlon Herrar Man Karlstad 1977
Sofia Nordentjell Bomstad Södra Gård Damer Kvinna Karlstad 1987
Anna Erixon I 2 IF Damer Kvinna Karlstad 1970
Marie Nordentjell Bookman Damer Kvinna Stockholm 1982
David Nordentjell I2 IF Herrar Man Karlstad 1986
Klas Nordentjell Bookman Triathlon Herrar Man Stockholm 1981
Per Alsterdal Färjestad Herrar Man Karlstad 1977
Robert Huldén Rörelseglädje Herrar Man Karlstad 1979
Anna-Karin Engström Damer Kvinna Vålberg 1974
Gustav Nygren I2 IF Triathlon Herrar Man Karlstad 2003
Jostein Eidem Cityswip Herrar Man OSLO 1985
Linda Hummerhielm Damer Kvinna SKOGHALL 1995
Christoffer Thalén Herrar Man Karlstad 1987
Ingar Mikkelsen Funäsdalen IF Herrar Man Funäsdalen 1974
Elin Kojan Funäsdalen IF Damer Kvinna FUNÄSDALEN 1981
Lars Galberg Jacobsen Gumprunners Herrar Man Örebro 1970
Johan Sjö Örebro AIK Herrar Man Örebro 1982
Glen Axelsson Nordmarks friskvårdsklubb Herrar Man Filipstad 1993
Ulf Axelsson Nordmarks friskvårdsklubb Herrar Man Filipstad 1965
Tore Endre Eidem Cityswip Herrar Man Oslo 1988
Ludvig Engsund Herrar Man Örebro 1993
Linda Karlsson Damer Kvinna Karlstad 1990
Belinda Johansson Damer Kvinna Karlstad 1991
Victoria Ellerstad Enköpings Cykelklubb Damer Kvinna Enköping 1985
Thomas Andersson IS GÖTA Herrar Man Helsingborg 1963
Erica Dahlin Hedemora Endurance Club Damer Kvinna Hedemora 1982
Calle Frisk i 2 IF Karlstad Herrar Man Karlstad 1980
Alexander Björk Triathlon Väst Herrar Man Göteborg 1993
Patrik Pettersson I2 IF Triarhlon Herrar Man Karlstad 1971
Mats Järlbro Team LeWa Sport Herrar Man MARIESTAD 1980
Andreas Bergström CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Ludvika 1978
Anna-Maria Andersson Lidköping Damer Kvinna Lidköping 1968
Sören Torstensson I2 IF Karlstad Herrar Man Hammarö 1956
Ulrika Bingsten IF Spirit IF Damer Kvinna Karlstad 1959
Lars Johansson 3city triathlon Herrar Man Udevalla 1968
Sara Frisk I2IF Damer Kvinna Karlstad 1983
Jörgen Olofsson I2 IF Triathlon Herrar Man Hammarö 1977
Johan Andersson Godsservice Karlstad Herrar Man Karlstad 1985
Ida Johansson Team 30K IF Damer Kvinna Mariestad 1997
Mia Arvholm Toijer Nälsta Damer Kvinna Vällingby 1985
Daniel Toijer Nälsta Herrar Man Vällingby 1984
Rebecca Jansson OK Milan Damer Kvinna Nora 1985
Andreas Mogren OK Milan Herrar Man Nora 1982
Kristofer Holm HKS- Holms Kraftsport Herrar Man GUNNARSKOG 1992
Christer Holm HKS- Holms Kraftsport Herrar Man Arvika 1962
Monica Widén I2 I F Damer Kvinna Kil 1959
Thomas Parklund I2 IF Triathlon Herrar Man Skoghall 1967
GIT KARLSSON Damer Kvinna Karlskoga 1971
Johannes Forsberg I 2 IF Triathlon Herrar Man Karlstad 1980
Johan Öfverberg I2 if Herrar Man Karlstad 1964
Henrik Persson I 2 if triathlon Herrar Man Karlstad 1975
Thomas Jansson I2IF Triathlon Herrar Man Säffle 1986
Sara Lindström Damer Kvinna skoghall 1975
Ann-Louise Sandström Axelsson Damer Kvinna Skoghall 1978
Catharina Hagman Skövde Triathlon Damer Kvinna MARIESTAD 1964
Magnus Nygren I2 IF Triathlon Herrar Man Karlstad 1968
Jennie Dahlén I2IF Triathlon Damer Kvinna Karlstad 1978
Mattias Frick I2 IF Herrar Man Karlstad 1970
Fredrik Johansson Herrar Man Arvika 1988
Camilla Dahlström I2 if Damer Kvinna Karlstad 1971

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jerker Öhrfeldt Lidingö Triathlon Herrar Man Lidingö 1977
Fredrik Anger Hedemora endurance triathlon Herrar Man Hedemora 1974
Josefine Flod Triathlon Väst Damer Kvinna Göteborg 1991
Jonathan Flod Triathlon Väst Herrar Man Göteborg 1987
Tony Eriksson OK Kroppefjäll Herrar Man Dalskog 1978
Tord Karlsson 3City Triathlon Herrar Man Vänersborg 1963
Ali yesid Velasco Castañedas Ikhp triatlon Herrar Man Jönköping 1982
Fredrik Liljesäter 3City Triathlon Herrar Man Trollhättan 1970
Emil Lönn Räddningstjänstens IF Linköping Herrar Man Rimforsa 1986
Karl-Johan Danielsson Terrible tuesdays triathlon Herrar Man Hedemora 1985
Boije Strömberg Åmotfors IF Herrar Man åmåtsfors 1938
Andreas Nilsson GP IF Herrar Man Göteborg 1985
Nathalie Pettersson 3City Triathlon Damer Kvinna Vänersborg 1991
Joakim Frisk Västerås CK Herrar Man Västerås 1990
Mollie Nohave KSS Karlskrona Triathlon Damer Kvinna Nättraby 1967
Carolina Höij Damer Kvinna Kristinehamn 1976
Alfred Magnusson V:a Ämtervik Herrar Man Karlstad 1991
Finn Große-Freese SC Neubrandenburg Herrar Man Rostock 2001
Robert Johansson I2 if triathlon Herrar Man Karlstaf 1967
Carina Parment I2 if triathlon Damer Kvinna Karlstad 1969
Paula Birgander Birganders Idrottsvänner Damer Kvinna Kungsängen 1973
Dennis Andersson I2if Triathlon Herrar Man Karlstad 1991
Fredrik Häggmark Västra Ämtervik IF Herrar Man Västra Ämtervik 1992
André Holster Westerberg Örebro AIK Herrar Man Örebro 1962
Christoph Hansen Kristinehamn Multisport Herrar Man Kristinehamn 1965
Henrik Hjalmarsson I2 IF Triathlon Herrar Man Skoghall 1976
Göran Wahlgren OK kroppefjäll Herrar Man Dalskog 1976
Fredrik Svensson Svartå IF Herrar Man Degerfors 1973
Patrik Eriksson Sockertoppen IF Herrar Man Degerfors 1970
Tobias Sköldäng Herrar Man Eskilstuna 1975
Jan Lindell I 2 IF Triathlon karlstad Herrar Man Karlstad 1966
Mikael Holmberg I2If Triathlon Karlstad Herrar Man Hammarö 1981
Lennart Peterson 3City Triathlon Herrar Man Trollhättan 1964
Martin Similä I 2 IF Triathlon Herrar Man Karlstad 1994
Johan Jönsson Herrar Man Karlstad 1995
Micke Jern Cx3 Herrar Man Hammarö 1978
Karin Strid Kristinehamn Multisport Damer Kvinna Kristinehamn 1958
Leif Björkman Qwarnsveden Triathlonklubb Herrar Man INSJÖN 1958
Pierre Lavaine Herrar Man Alingsås 1967
Hans Ekstam Active Island Tjörn Herrar Man Göteborg 1983
Sara Wahlberg Varabygdenssimsällskap Damer Kvinna Larv 1983
Tobias Söderbom Olsson i2if Herrar Man Karlstad 1995
Bernhard Eriksson I2 IF Herrar Man Karlstad 1979
Anna Hallerfors I2 IF Triathlon Damer Kvinna Skoghall 1990
Fredrik Eriksson I2 IF Herrar Man Karlstad 1970
Jonas Harjula I 2 if triathlon Herrar Man Karlstad 1988
Richard Nordlander Herrar Man Vålberg 1976

Sprint Stafett MOTION

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Anna-Maria Andersson Lidköping TRIA Lidköping 1968
Patrik Hedin Töcksfors IF Team Klassikern Töcksfors 1993
Nicklas Hedin Skruvstad IK Team Klassikern Karlstad 1973
Linn Umeland Team Umeland Segmon 1977
Anders Wilhelmsson Postiljohan Swimbikerunjohan Grums 1984