Anmälda till Springtime 2019 Avancerad sök

10 km

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Malin Hederström Damer Glumslöv 1984
Susann Olsson fun to run Damer Helsingborg 1964
Johan Spjuth Team ActivPersonal M45 Landskrona 1971
Thomas Busch M60 Råå 1957
Bengt Dahlström M60 Helsingborg 1955
Claes Johnsson M50 Åstorp 1966
Britta Stiepel Damer Helsingborg 1973
Lucas Olsson Herrar Helsingborg 1997
Mikael Svensson Herrar Helsingborg 1975
Anna Lindström Herrar Helsingborg 1976
Sophir Persson K65 Lund 1995
Robin Ekwurtzel Runlikeauni Herrar Helsingborg 1988
Anneli Råhäll Friskis&Svettis Helsingborg K55 Rydebäck 1964
Mikael Hallin Herrar Åkarp 1980
Oskar Fahlvik Stenbockarna M45 Helsingborg 1972
Magnus Extergren Herrar Helsingborg 1974
Charlotte Extergren Damer Helsingborg 1976
Bo Nilsson M65 Österskar 1953
Lotta Nilsson K45 Österskar 1970
Martin Ohlzon M40 Rydebäck 1977
Chantal Fournier K50 Ljungby 1969
Daniel Liljebladh M45 Helsingborg 1973
Rolf Munke Ifk Helsingborg Herrar HELSINGBORG 1957
Robert Waltercrantz LK Uven M45 RYDEBÄCK 1970
Anders Olofsson Kriminalvårdens IF M55 Helsingborg 1960
Anneli Ansböl K60 Varberg 1958
Sara Amedro Damer Helsingborg 1981
Andreas Rasmusson Team Rydebäck M60 Rydebäck 1984
Tobias Lindeblad Team Rydebäck M60 Rydebäck 1984
Viktor Åkerberg Team Rydebäck M60 Rydebäck 1987
Maria Fredholm Damer Helsingborg 1980
Jessica Nilsson K40 Rydebäck 1975
Marie Petersson Damer Helsingborg 1970
Malin Evaldsson Damer Helsingborg 1989
Jonas Evaldsson Herrar Allerum 1991
Louise Magnusson K45 Ramlösa 1973
Christofer Gordon Herrar Rydebäck 1973
Kristian Bengtsson Sally Bauerskolans IF M55 Ramlösa 1963
Mattias Svensson Herrar Hyllinge 1992
Andreas Svensson Herrar Hyllinge 1991
Daniel Gräns Djurleloppets löparklubb Herrar Lerberget 1982
Kristina Sandin Damer Ramlösa 1970
Johanna Ericsson Damer Linköping 1993
Daniel Daemi Herrar Ängelholm 1995
Donya Daemi Damer Helsingborg 1993
Ellen Arnesson Samuelsson K55 Klippan 1995
Julia Arnesson Samuelsson K60 Klippan 1992
Carina Arnesson Damer Klippan 1961
John Nielsen Herrar Rydebäck 1964
Kristina Nielsen Damer Rydebäck 1968
Paula Gullberg K60 Helsingborg 1984
Birger Persson HLK-92 M60 Ramlösa 1957
Esbjörn Olofsson M60 Nyvång 1973
Heinz Somplatzki Helsingborg Herrar Helsingborg 1960
Anton Faberling Herrar Halmstad 1994
Mateusz Brudz Polska Herrar Landskrona 1985
Jesper Schönbeck Herrar Helsingborg 1980
Håkan Alkmyr Herrar Helsingborg 1961
Lisbet Alkmyr Damer Helsingborg 1963
Johan Larsson Herrar helsingborg 1991
Torbjörn Hallström M50 Helsingborg 1974
Rickard Ljung Herrar Helsingborg 1977
Elin Åknert Damer Ramlösa 1981
Tina Lidner Damer Rydebäck 1968
Lars Borum Göta M45 Helsingør 1971
Kenneth Backström Herrar Helsingborg 1960
Erik Therkildsen M55 Helsingborg 1959
Anna Malmberg Damer Helsingborg 1973
Bengt Nilsson Runners Club M55 Mörarp 1959
Dennis Due IS Göta M45 Helsingborg 1973
Tim Sävström Herrar Landskrona 1998
Rasmus Andersson Herrar Svalöv 1994
Lars Sundström SEB IF M50 Landskrona 1967
Per Åberg M35 Helsingborg 1981
Johanna Elensky Damer Helsingborg 1985
Jenny Nilsson K40 Höganäs 1978
Annelie Karlin Damer Helsingborg 1985
Jesper Magnusson Herrar Helsingborg 1996
Sanna Lundh K60 Helsingborg 1982
Henrik Lundh M60 Helsingborg 1971
Clara Hammar K55 Helsingborg 1987
Anett Leo K60 Helsingborg 1982
Johannes Bergman M40 Kvidinge 1976
Tim Nimsten M50 Landskrona 1969
Mats Johansson M60 Farhult 1963
Henrik Eriksson M70 Årsta 1968
Kristoffer Persson M60 Billesholm 1984
Anna Månsson Damer Helsingborg 1990
Sanna Brodin Burås IK Damer göteborg 1988
Rikard Karlsson M50 DALBY 1967
Fredrik Löndahl M45 Helsingborg 1973
Jeanette Paulsson Damer Helsingborg 1967
Ulrika Bengtsson Damer Helsingborg 1968
Amneriz Handzic Runners club Herrar Landskrona 1958
Anders Olsson Åstorp Herrar Åstorp 1962
Jill Nilsson Damer Malmö 1981
Tanja Nilsson Damer HÖÖR 1983
Christa Thomasen Damer Nyvång 1979
LarsHolger Zerman IS Kullen M70 Höganäs 1945
Jenny Holtås Damer Hjärup 1980
Frida Olsson Damer Helsingborg 1993
Martin Hansson Herrar Helsingborg 1988
Erik Alling M40 Malmö 1979
Johanna Hjelmgren K55 Rydebäck 1983
Johanna Arenhag K70 Ramlösa 1977
Anna-Karin Berglund Sya sk Herrar Vadstena 1960
Jörgen Nilsson Alufluor AB M45 Påarp 1962
Tomas Gunnarsson Gösarna Herrar Munka Ljungby 1972
Emma Johnsson Damer Helsingborg 1993
Michael Bentzen HSOK M50 Helsingør 1965
Jan Fex Runners club M65 Helsingborg 1950
Elin Wadström Burås IK Damer Alafors 1991
Sandra Lidén Damer Göteborg 1990
Josefine Thunström Damer Helsingborg 1996
Anne Krikström Krikström Affärsutveckling AB K70 Torekov 1949
Peter Krikström Krikström Affärsutveckling AB M65 Torekov 1949
Johan Jönsson AXA Sports Club Herrar Linköping 1995
Mats Gustavsson Herrar Helsingborg 1965
Hue Nguyen Runners Club K40 Helsingborg 1976
Peter Schmidt Hästabackens Gårdsbutik Herrar Billesholm 1969
Martina Paludan K70 Ekeby 1984
Petra Thun’e K70 Billesholm 1984
Susanne Stark Löparglädje K50 Höganäs 1980
Mathias Wikhamre M40 Helsingborg 1977
Emil Nilsson Herrar Helsingborg 1992
Jonny Hansson HLK-92 Herrar Helsingborg 1956
Tobias Eltell Herrar Stockholm 1964
Omar Arponen Herrar Tyringe 1985
Morten Larsson Värnamo Herrar Värnamo 1964
Oscar Larsson Herrar Helsingborg 1985
David Lindström Herrar Göteborg 1987
Joanna Bernholts Damer Ljungbyhed 1996
Urban Olsson AB Pictura M55 Helsingborg 1960
Stuart Hancock AB Pictura M40 Helsingborg 1978
Louise Nilsson Damer Helsingborg 1996
Caroline Larsson Ristevski Damer Helsingborg 1983
Jonas Blomqvist M50 Helsingør 1965
Peter Berg M60 Bjuv 1968
Britt-Mari Fagertun Damer LERBERGET 1951
Ann Filipsson Burås IK Damer Göteborg 1994
Jonas Lundström Herrar Helsingborg 1975
Isabel Heed Damer Helsingborg 1981
Maria Larsson Damer Hässleholm 1963
Erik Görman Herrar Råå 1997
Christian Görman Herrar Råå 1998
Nathalie Strålin Knätte K35 Ulricehamn 1987
Lisette Winge Gällstad ais K35 Gullbrandstorp 1989
Maria Edman Herrar Kvidinge 1970
Bosse Edman Herrar Kvidinge 1967
Jenny Hugosson Damer Helsingborg 1973
Pernilla Friberg Damer Helsingborg 1977
Monica Gustafsson Meihem Workout Damer Helsingborg 1980
Daniel Wiklund Herrar Helsingborg 1979
André Munke Herrar Helsingborg 1992
Joel Jönsson Odelius IK Trasten M40 Kinna 1983
Jonas Plate Petersson M35 Höganäs 1982
Jan-Ingvar Persson Svalövs Montessori M70 Svalöv 1947
Olof Sjöstrand Carmo M45 Helsingborg 1971
Dennis Petersen Carmo M40 Helsingør 1976
Britt Wulff Carmo K40 Helsingør 1977
Anders Kristensson TSM Running M60 Täby 1958
Lena Kristensson K65 Vejbystrand 1953
Lisa Lagerberg K40 Helsingborg 1976
Patrik Drakenberg Woogazzi Runners M55 Höganäs 1964
Peter Gustavsson M45 HELSINGBORG 1974
Patrik Erlandsson - Herrar Helsingborg 1965
Bengt Nilsson M55 Helsingborg 1964
Bernt Andersson Eurolink Herrar Helsingborg 1952
Lars Peterson GERLA M55 Helsingborg 1964
Rolf Nilsson K70 Viken 1946
Rose-Marie Lind Damer Ängelholm 1948
Martin Steinmann M45 Råå 1974
Thomas Liljeberg Herrar Ramlösa 1967
Daniel Nord Herrar Klippan 1975
Helene Andersson Damer Påarp 1989
Gunilla Luthra K50 Landskrona 1965
Thorbjörn Granqvist M55 Ödåkra 1960
Sven Ohlsson Herrar ÅSTORP 1952
Torbjörn Pettersson Barry Callebaut M50 Helsingborg 1969
Ulf Stapelfeldt M50 Helsingborg 1967
Johan Paulsson Runners Club M40 Påarp 1975
Emmelie Wikström Damer ÖDÅKRA 1987
Richard Boman BOMAN Peab PGS M60 HELSINGBORG 1954
Hannah Lindell Domsten Idrottsklubb DIK Herrar Domsten 1994
Ted Nilsson M35 STOCKHOLM 1980
Per Axelsson M50 Helsingborg 1965
Ann-Louise Lindoff K50 Helsingborg 1968
Elisabeth Sahlberg M55 Helsingborg 1965
Jennifer Nordén Damer Skummeslövsstrand 1994
Annika Lindfors Damer Billesholm 1972
Thomas Magnusson Herrar Billesholm 1975
Niklas Henningsson Herrar Landskrona 1972
Bo Andersson M55 Klippan 1963
MAGNUS KRISTIANSSON Herrar HELSINGBORG 1959
MIA SÖRENSSEN Damer HELSINGBORG 1980
LOVA LINDSTRÖM Damer HELSINGBORG 1994
NIKLAS KRISTIANSSON Herrar HELSINGBORG 1987
Göran Friberg M55 Sölvesborg 1962
Björn Lunden Welden M35 Helsingborg 1980
Henrik Jönsson M35 Helsingborg 1980
Emil Hoolmé Herrar Skivarp 1983
Rebecka Hoolmé Damer Skivarp 1988
C-J Wrang M45 Helsingborg 1974
Cecilia Andersen K40 Farum 1978
Tyrone Johansson Herrar Växjö 1963
Ann-Sofie Eriksson Damer Helsingborg 1980
Fredrik Svensson Herrar Helsingborg 1983
Susanne Kristensson Friskis&Svettis Helsingborg K50 Ödåkra 1965
Josefin Eriksson Medly Linköping Damer Ödåkra 1993
Linda Edh Damer Helsingborg 1975
Jeanette Lavin Damer Glumslöv 1974
Rikard Nilsson Åsljunga Herrar Åsljunga 1970
Paul Hanstål M50 Ängelholm 1967
Carina Nilsson K55 Åstorp 1970
Patrik Eriksson M55 Helsingborg 1971
Laura Rajalin Damer Malmö 1993
Anton Lechner Herrar Lund 1993
Mandy Law Damer Landskrona 1991
Bo Karlsson Herrar HELSINGBORG 1963
Mikael Bauhn Herrar Mörarp 1970
Sara Davidsson Damer Höganäs 1982
Pär Boman DWYFL Herrar Bromma 1983
Malin Helgesson K35 Helsingborg 1983
Jonas Ekberg Herrar Helsingborg 1993
Andreas Ekberg Herrar Helsingborg 1988
PerInge Fredell M70 Helsingborg 1948
Ulla-Maj Tholander Svettiga Rantamajor Damer Helsingborg 1969
Erik Ahlström HSOK M50 Helsingborg 1968
Henriette Jareklew HSOK K50 Helsingborg 1966
Inga-Britt Borg Damer HELSINGBORG 1956
Cecilia Allder Damer BILLESHOLM 1983
Tomas Borg Herrar Ängelholm 1980
Carl-Johan Widén Herrar Domsten 1979
Frida Berglund Damer Kristianstad 1985
Patrik Kristensson Herrar Påarp 1990
Rickard Kristensson Herrar Helsingborg 1986
Anette Groves Damer Helsingborg 1964
Amelie Billsten Team Pappeli Damer Södra Vallgatan 5 1990
Jesper Johnsson Team Pappeli Herrar Helsingborg 1976
Per Björnson M40 Helsingborg 1978
Kent Landin Postens IF, Hbg Herrar Helsingborg 1959
Lise Klein VIF Vattenfall Stockholm Damer Huddinge 1979
Louise Melliander Damer Helsingborg 1990
Emmy Kopfinger Damer Helsingborg 1990
Karina Jönsson K40 Bjuv 1978
Anders Nihlmar Herrar RAMLÖSA 1966
Emma Meviken Damer Rydebäck 2000
Dana Runge Damer Helsingborg 1965
Radenko Jovic Herrar Helsingborg 1960
Evelina Norbäck RHOR K35 Helsingborg 1986
Sarah Allen RHOR K35 Helsingborg 1989
Jonas Madsen Herrar Helsingborg 1983
Peter Säfstrand Future IT Partner Herrar HELSINGBORG 1972
Andreas Slottemo M50 Helsingborg 1979
Christopher Grenzdörfer Herrar Helsingborg 1988
Ida Karlsson K55 Helsingborg 1987
Bertil Kotai Herrar Ystad 1965
Milda Simelyte Damer Helsingborg 1989
Maggie Crusell Lonesome Runners Damer Ramlösa 1969
Isabelle Liljekvist Bergh Damer Helsingborg 1995
André Olsson Herrar Gantofta 1969
Daniel Lund Herrar Gantofta 1977
Attila Bata Herrar Helsingborg 1982
Ann-Marie Larsson familjen annorlunda Herrar Ängelholm 1977
Billy Jensen familjen annorlunda Herrar Klippan 1996
Martina Jensen familjen annorlunda Herrar Trollhättan 1994
Mattias Karlsson familjen annorlunda Herrar Trollhättan 1988

5 km

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Leif Pettersson 6411034041 Herrar Helsingborg 1951
jesper Jönsson JJ Actionsport M45 Ekerö 1974
Manella Isaksson JJ Actionsport Damer Ekerö 1983
Viktoria Öhling Damer Viken 1974
Åsa Hallin Damer Åkarp 1981
Lisa Ottebrant Damer Lerberget 1983
Katarina Ottebrant Damer Vejbystrand 1957
Emma Gräns Djurleloppets löparklubb Damer Rydebäck 1978
Ali Reza Daemi M55 Ängelholm 1960
Amanda Olofsson Chrona Damer NYVÅNG 1974
Ronni Persson M40 Landskrona 1977
Camilla Eltell Stockholm Damer Stockholm 1970
Ulrika Larsson Helsingborg Damer Rydebäck 1973
Robert Larsson Helsingborg Herrar Rydebäck 1971
Ulf Larsson Lag Larsson M60 Helsingbog 1955
Marie-Louise Larsson Lag Larsson K60 Helsingbog 1955
Nils-Olof Nilsson IFK Helsingborg Herrar HELSINGBORG 1946
Sussi Brandell Jobbklar Damer HELSINGBORG 1963
Birgitta Larsson Värnamo Damer Värnamo 1966
Erik Hanstål Herrar Helsingborg 1996
Bertil Svensson Herrar Ängelholm 1954
Anders Filipsson Landskrona Falcons Herrar Landskrona 1963
Jessika Andrée Damer Hammenhög 1975
Peter Andrée Herrar Hammenhög 1978
Mattias Ejdelind aktiverum M35 ödåkra 1985
Kim Ejdelind aktiverum K35 ödåkra 1988
Ola Ingvaldson Monumentassistans Herrar Landskrona 1976
Frida Östberg Damer Karlskrona 1998
Annika Östberg Damer Karlskrona 1966
Wilhelm Östberg Herrar Karlskrona 2001
Petronella Östberg Damer Karlskrona 1996
Fredrik Östberg Herrar Karlskrona 1967
Kristina Göransson Damer Farhult 1953
Annie Luong Damer Malmö 1987
Mia Göransson Damer Helsingborg 1977
Malin Bladh Damer Mörarp 1982
Claes Rube IFK Helsingborg Skidor M70 Råå 1949
Annika Artell K45 Skurup 1973
Peter Olofsson - M40 Helsingborg 1978
Jeanette Odelius Kinna Damer Kinna 1987
Magnus Nilsson Herrar Helsingborg 1997
Mikael Stenqvist Herrar Helsingborg 1965
Anna Birgersson K35 Mörarp 1982
Johan Birgersson M40 Mörarp 1977
Carl-Anders Larsson Herrar Åstorp 1967
Laura Elena Deleanu K35 Helsingborg 1980
Anders Segerlund Rönnowska Skolan Bygglag 2 M55 RÅÅ 1962
Marlene Norring Bygglag 2 K55 1964
Magnus Bengtsson Bygglag 2 M50 1968
Jenny Lundberg Bygglag 2 K40 1976
Robert Larsson Bygglag 2 M50 1968
Michael Roth Bygglag 2 M60 1957
Jan Bengtsson Bygglag 2 M60 1957
Jörgen Jönsson Rönnowska Skolan Bygglag 1 M55 Helsingborg 1963
Arne Kastenbom Bygglag 1 M55 1963
samra Dedic Bygglag 1 K40 1975
Jamal Abou Alhaija Bygglag 1 M55 1963
Anders Vesterlund Bygglag 1 M55 1964
Per ASk Bygglag 1 M55 1965
Robert Baclija Bygglag 1 M45 1975
Robin Svensson Gantofta Herrar Gantofta 1987
Kristoffer larsson Ingen Lag Larsson M35 Kattarp 1981
Johanna larsson Ingen Lag Larsson K35 Kattarp 1982
Anna Sjögren 0 K45 Helsingborg 1977
Jonas Björk Open Source M40 Råå 1976
Ann - Charlotte Johansson IFK Helsingborg Damer Helsingborg 1984
Annie Nielsen Meihem workout Damer Helsingborg 1984
Michael Fleur Aya napa M35 Helsingborg 1989
Tom Isacsson Aya napa M35 Helsingborg 1989

10km (ungdom upp till 20 år)

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Ida Müller Damer Helsingborg 2003
Leaah Ninic Nilsson Damer Helsingborg 2004
Martin Olofsson Herrar Helsingborg 1998
Linus Svensson Herrar Hyllinge 1999
Elvin Gustafsson Meihem Workout Herrar Helsingborg 2010
Alex Sniper Olsson AB Pictura Herrar Helsingborg 2000
Emelie Sundell Damer Ödåkra 1999
Jakob Liljeberg Herrar Ramlösa 2003
David Persson Helsingborgs sok Herrar Helsingborg 2004
Didrik Föjerstam Vikenskolan Herrar VIKEN 2003
Oskar Lund Helsingborg Herrar Helsingborg 1999
Elias Stihl Helsingborg Herrar Helsingborg 1999
Elliot Säfstrand Future IT Partner Future IT Partner Herrar HELSINGBORG 2002
Kelvin Säfstrand Future IT Partner Future IT Partner Herrar HELSINGBORG 2000

5km (ungdom upp till 20 år)

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Melinda Brogren Helsingborg Damer Helsingborg 2002
Tyra Eltell Stockholm Damer Stockholm 2001
Otto Eltell Stockholm Herrar Stockholm 2004
Victoria Larsson Helsingborg Damer Rydebäck 2002
Erik Larsson Helsingborg Herrar Rydebäck 2004
Elin Artell Skurup Damer Skurup 2007
Linus Björk HAIS Herrar Råå 2003

Ungdomsloppet (5km upp till 16 år)

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Diba Daemi Ängelholm Damer Ängelholm 2008
Robyn Pålsson Påarp Damer Påarp 2006
Carl Ekensteen Ramlösa Herrar Ramlösa 2008
Damjan Jovanovic Helsingborg Herrar Helsingborg 2006

Gå-lunka-löp 5km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Marie Svensson helsingborg Damer helsingborg 1977
Yvonne Svensson Ängelholm Damer Ängelholm 1955
Zijad Hrnjic HBG Herrar Helsingborg 1952
Dzenana Hrnjic HBG Damer Helsingborg 1959

MINI Springtime (1 eng mile för födda 2007-2012)

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Emma Chancellor-Maddison Helsingborg Flickor Helsingborg 2011
Noah Glennstål IFK Helsingborg Pojkar Helsingborg 2009
Alice Deleanu ingen Flickor Helsingborg 2012
Max Juhnke Gbg Pojkar Rydebäck 2010
Ida Juhnke gbg Flickor Rydebäck 2009
Inez Kotai Gröhn Gröhn Flickor Ystad 2010