Anmälda till Stadion marathon Stockholm 2019 Avancerad sök

Marathon

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
patrik hernwall Stockholm Gerillalöpare M motion 1966
Rauno Halonen Club Running Sweden M50 1967
Ester Sandgren K motion 1988
Rolf E Johansson Umara Sports Club M55 1963
Lennart Skoog Stenungsunds OK M70 1946
Tomas Hörnqvist LK TV88 M45 1969
Christer Tinnerholm Bålsta IK M50 1968
jonas hedlund Umara Sports club M45 1971
Henrik Lowemark M40 1975
Mikael Johansson Mariestads AIF M45 1972
Kent Melin IF Linnéa M45 1972
Jennie Westerberg IFK Lidingö Friidrottsklubb K45 1971
Anton Westerberg IFK Lidingö Friidrottsklubb M35 2002
Ragnar Reuterstad M45 1970
David Rinnan Tyresöjoggarna M40 1975
Cecilia Petersson Stockholm HHH K motion 1963
Magnus Blomdahl Friskis & Svettis Stockholm M45 1970
Henrik Aasbø Rindal IL M motion 1957
Elin Ahlström IFK Enskede K40 1976
Ulf Arenlind Mötesplats Löpning M55 1964
Erica Andersson K senior 1990
David Lunde LK Nyköpings Runners M35 1979
Robert Löfgren IF Linnéa M50 1967
Jonas Wängberg Västerås Löparklubb M45 Enköping 1972
Fredrik Pettersson Länsförsäkringar IF M motion 1969
Mattias Bergström Stallbacken Runners M50 1971
Sten Orsvärn Stockholm LDK M55 1962
Jerker Sterneland Dalaportens OL M50 1969
Bo Pelander Enhörna IF M75 1943
Rikard Prüzelius Umara sportsclub M55 1961
Erik Arumskog 8704031676 M senior 1987
Carina Eklund Stockholm Gerillalöpare K50 1967
Erik Bäcklund Västerås allmänna klubb M motion 1967
Duncan McConnachie M40 1975
Björn Wallgren 2fota Framsteg M motion 1971
Kurt Gustavsson Hultsfreds LK M70 1946
Johan Nilsson M40 1976
Kent Olsson Lifetime runners M motion 1966
Peter Andersson Västerås Löparklubb M50 1968
Frank Johan Ahlberg IF Linnéa M50 1968
Arne Sköldén Älta IF M60 1955
Susanna Hietikko KaKa Maraton Finland K55 1964
Jimmi Svahn Sebbens vänner M motion 1981
PerOla Axelsson stockholm långdistansklubb M55 1963
Pernilla Otto Optimal massage och motion K50 1969
Johan Svahn IF Linnea M45 1970
Karin Frimodt IF Linnéa K35 1982
Luiz Fernando Capezzuto Farsta M50 1966
Edvin john Krönmark M motion 1991
Anders Stenberg Umara M motion 1977
Mikael Kokoric Stockholm LDK M45 1971
Joakim Moberg M40 1977
Henrik Östlund AIK E BÄST M40 1976
Anders Hellner Bromma IF M35 1980
Daniel Östlund AIK M40 1977
Caroline Manning K35 1983
Krister Hällgren Team Ultra Sweden LK M50 1968
Jonas Wincent Ifk Sala M45 1970
Olle Jorinder Stockholm HHH M motion 1962
René Koller Swedbank M50 1968
Leif Glavå JENSEN education M motion 1960
Mats Dänsel Team Ultrasweden M60 1957
Niklas Gunne IFK Mora friidrottsklubb M senior 1992
Jan Paraniak Team Skavsåret IF M65 1950
Gunilla Axelsson Uppsala LK K senior 1988
Benjamin Benjamin Colting Borssén triathlonklubb M40 1979
Fredrik Forsström Yxsjöbergs ik M45 1971
Johan Deijfen SCT M35 1982
Måns Kämpe Datanet M50 1966
Anders Norén M45 1972
Battsetseg Batnasan K35 1981
Odgerel Batnasan K35 1983
Engström Benny M40 1977
Tommy Kjellsson Team Skavsåret IF M55 1961
Patrick JOYCE Täby OK M55 1963
Joakim Rinaldo LK Nyköpings Runners M50 Nyköping 1967
Björn Kjellberg Djurgårdens IF M40 1974
Mats Liljegren Team Skavsåret IF M40 1978
Torbjörn Klemensson 1971 M45 1971
Anders Eriksson Team Skavsåret IF M50 1964
Marcus Hansander Team Ultrasweden LK M45 1972
Bengt Lindgren Vallentuna FK M70 1947
Patrik Olsson M50 1969
Sergiu Rus M40 1976
Craig Lovelock M45 1974
Mark Aldred M50 1971
Evelina Larsson K motion 1990
Martin Åhlenius Västerås LK M35 1979
Lars-Göran Berggren Team Skavsåret IF M60 1957
Roger Björkbacka Täby M40 1978
Martin Hemmingsson M50 1966
Stig Åsberg IFK Nyland M75 1947
Peter Svensson IFK Skövde M60 1957
Susanne Lindgren K motion 1962
Maths Nilsson GoLogin.se M40 1974
Marcus Österberg Hässelby SK M50 VÄLLINGBY 1967
Danny Stacey CF Norrtälje M45 1973
Lasse Jutemar SOK Knallen M60 1956
Håkan Svedberg Brunflo IF M motion 1986
Annika Rosengren TSM Running K60 1958
Veronica Warneskog TSM Running K50 1967
Jörgen Nilsson Vi som springer M65 1950
Jimmy Larsson M motion 1979
Carin Johnston SPIF K40 1977
Sandra Westman Östervåla IF K40 1979
Sigvard Koplimäe Team Ultrasweden M65 1950

Halvmarathon

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Albin Olofsson Fredrikshofs IF M senior 1995
Max Landen Högby IF M senior 1993
Tanja Holm K motion 1980
Karl Franklin Hässelby SK M35 1981
Christian Pisano M senior 1988
Helene Ahlberg IF Linnéa K55 1961
Peter Lundin Umara Sports Club M35 1984
Ana Olsson TSM K40 1977
Katarina Vikberg Mariestads AIF K45 1972
Erik Bjurling Ingarö M50 1968
Lina Nyman Hässelby SK K35 1983
Oskar Lundahl Fredrikshofs FIF M35 1981
David Panero Martinez Fredrikshofs FIF M senior 1993
Thomas Kvarnehag Fredrikshofs FIF M35 1984
Anders Västerberg Saltsjö-Boo M60 1958
Niklas Henningsson Team Lidingödubbeln M35 1983
Martin Ahlström IFK Enskede M35 1980
Linda Bergström Stallbacken Runners K50 1973
Jens Hållbus Enhörna If M45 1973
Patrik Höiseth M35 1984
Gustav Orbring Aspudden M senior 1994
Fredrik von Feilitzen TSM M40 1976
lars orbring M motion 1961
Helen Pahverk LK Nyköpings Runners K60 1958
Frida Södermark Tjalve IF K40 1978
Tommy Jansson Saltsjöbaden triathlon M50 1968
Lars Wallinder Ericsson SIK M55 1963
Malin Starfelt Runacademy IF K senior 1986
Pernilla Jacobson K35 1991
Jennie Eklund Storvreta K35 1980
Ida Benari Nynäshamns långdistansklubb K35 1981
Mathias Linder Lag Framnäs M motion SOLNA 1973
Mirja Schröder K45 1972
michal paczkowski ELU IF M motion 1982
Michael Manske M motion 1967
Marina Vlahovic TSM Running K50 1967
Jenny Andersson Nyköpings Runners K45 1974
Victor Kesten Team Jelly Kingz M motion 1995
Fredrik Högberg Sundbybergs IK M45 1970
Agneta Burrows K50 1969
Konstantinos Gountas Jag bara springer lite M35 1982
Leo Heemskerk Team CRS M50 1965
Matthew Smith Ericsson Stockholm IK M35 1979
Åsa Pärlered Club Running Sweden K50 Täby 1966
Kalle Svensson Uppsala LK M60 1959
Julia Lagerström K motion 1981
Daniel Bjurhamn IK NocOut.se M50 1968
Sofia Wellbrant Colting Borssén triathlonklubb K40 1975
Rasmus Rossi M motion 1976
Andrea Möllerberg K motion 1973
Milos Plavsic M motion 1986
Matthias HolgerSson Team Skavsåret M motion 1973
Anders Verter M45 1971
Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK M60 1955
Andreas Jacobsson Envirotainer Sports Club M motion 1973
Arem Kamlag ISGR Sports Club M senior 2002
Fredrik Sandström M motion 1990
Göran Säfverblad Hässelby sk M55 1962
Lars-Eric Andersson M50 1966
Thomas Svensson Svenska Marathonsällskapet M65 1949
grzegorz studnicki M45 Uppland vasby 1972
Andreas Dalman Kroppkakans vänner M45 1971
Gustav Lake - M motion 1975
Suad Mehmedovic Mehmedovic M40 1978
Jonathan Harber-Ascha M40 1981
Josefine Jonasson K motion 1976
Norman Geaney Rogue Running M40 1973
Susanne Ohlsén SOK Knallen K45 1970
Carlos Gonzalez-Tarrio C.N.Catalunya M senior 1994

10km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Ludovít Rusznyák The Embassy of the Slovak Republic in Stockholm M35 1986
Jonas Linder Lag Framnäs M motion 1969
Robin Ceco M motion 1986
Åke Dahllöf Stockholm Gerillalöpare M motion 1971
Victoria Ericsson Stockholm K50 1967
Susanna Jitoft K motion 1972
Sverker Unnes Fredrikshofs FIF M75 1943
Elias Vitell Fredrikshofs FIF M senior 2000
Samuel Nyström-Öhlin Fredrikshofs FIF M senior 2001
Simon Ahlström IFK Enskede M motion 2010
Felix Ahlström IFK Enskede M motion 2010
Nora Ahlström IFK Enskede K motion 2009
Patrik Husman Team Skavsåret IF K motion 1972
Elin Henriksson Sickla K motion 1993
Damien Drieux M35 1984
Arne Sylvest Runacademy M60 1957
Henrik Sundström M50 1966
Eva Myrehed K50 1965
Nicholas Paley M45 1974
dennis jakobsson M motion 1985
Anna Hälludd Team Snigel K motion 1975
Jennie Ousbäck Klubblös K35 1998
Viktor Forssander Klubblös M35 1986
Carlos Castellano Carrasco Club Triatlo Sabadell M senior 1990
Jonas Davidson Vitell M55 1962
Martin Salimi Omberg Hammarby Friidrott M motion 2005
Mikael Omberg M45 1973
Lotta Kockum Team nordic trail K35 1983
David wallén HS1982 M35 1992
Per Emanuelsson HS1982 M40 1982