Anmälda till Växjö Maraton Avancerad sök

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
351  Nathalie edlund lonesomerunners K motion habo 1986
350  Susanne Nilsson Team Ultrasweden K55 Nässjö 1963
348  Alexander Mårtensson Umara Sport Club M40 Halmstad 1974
347  Daniel Niemi M motion Halmstad 1992
346  Michael Bodsgård NEW TRIP NEW TRIP M motion Växjö 1976
345  Anders Johnsson Växjö löparklubb M35 Uråsa 1979
342  Bjarne Lindberg Kalmar RC M40 KALMAR 1977
343  Linus Lindberg Kalmar RC M senior KALMAR 2001
344  Åsa Lindberg Kalmar RC K45 KALMAR 1971
341  Pär Boqvist Mölndal Outdoor IF M40 Mölndal 1975
349  Andreas Schöndell IK Stern M senior Göteborg 1984
340  Mari-Louise Nilsson K motion Hålanda 1970
339  Albin Kornbeck Växjö OK M senior Braås 1988
338  Lennart Skoog Stenungsunds OK M70 Stenungsund 1946
337  Fred Grönwall Roma IF M35 Visby 1981
336  Simon Johannisson M motion växjö 1979
335  Siw Hedlin K motion Värnamo 1968
334  Viktor Gustavsson Glasrikets RC Nybro M senior LJUNGBYHOLM 1992
333  Morgan Johansson 338 Småland M40 Ryssby 1974
332  Lars Sellgren IFK Halmstad M55 Halmstad 1961
331  Robin Hellborg M motion Osby 1990
330  Elin Wiström K motion Malmö 1980
329  Ola Johnsson Wictorious Health M motion Malmö 1978
328  Andreas Bohman Risinge Löparkamrater M45 Åryd 1972
327  Madelaine Svantesson K motion Hässleholm 1974
326  Ulrika Nyström LK TV88 K45 Trollhättan 1969
325  Helena Andrén Apladalens Löparklubb Apladalens LK K35 Värnamo 1983
324  Jonas Landin Kalmar RC M45 Kalmar 1972
323  Jennie Helgesson Landsbro UV M motion Landsbro 1976
322  Emma Rengbo IF Friskis&Svettis Malmö IF Malmö Löp K35 Åkarp 1980
321  Lena Karlberg Nybro skidklubb K motion Kalmar 1980
320  Nils-Allan Torstensson Hultsfreds LK M60 VIMMERBY 1957
318  Eric Jerlin Talanglösa klubben M motion Göteborg 1989
319  Viggo Stenvard SOK Knallen M35 BORÅS 1980
317  Jocke Henningsson M motion Kalmar 1971
316  Jacob Kristoffersson Färjestadens motions IF M motion Kalmar 1995
315  Mikael Pettersson Holmgrens Bil M motion KALMAR 1980
314  Jonas Johansson M motion Linköping 1981
313  Julia Olofsson Roma IF K35 Visby 1994
312  Björn Söderström M motion HUSKVARNA 1973
311  Michael Karlsson Motala Aif M50 Motala 1964
310  Jakob Bengtsson M motion Växjö 1990
309  Tom Flinckman TudorVikings M motion Tyresö 1966
308  Linus Fellman - M motion Jönköping 1994
307  Claes Lyckekull IKHP M motion Jönköping 1988
306  Johan Cardell Ik Sisu M45 Nässjö 1973
305  Robert Sunnerberg Uppsala M motion Uppsala 1973
304  Mattias Kullman M motion kalmar 1974
303  Anita Jönsson Högbyif K55 Färjestaden 1963
302  Peter Broström Kalmar M motion Kalmar 1964
301  Lynn Strömbäck Sp & Vi K motion Växjö 1968
300  Alexander Eklund Kalmar RC Triathlon M35 Kalmar 1983
299  Malte Eriksson Runners Club Helsingborg M motion Helsingborg 1971
298  Jörgen Nilsson Vi som springer M65 Hisings Kärra 1950
297  Johan Sjösten Umara Sports Club M motion Lund 1985
296  Kenth Pettersson IK NocOut.se M45 Linköping 1970
294  David Åhman IF Linnéa IF Linnéa M40 Stockholm 1977
295  Saara Mikkonen IF Linnéa IF Linnéa K senior Stockholm 1987
293  Gustav Nilsson Skärholmen M motion SKÄRHOLMEN 1982
291  Tommy Ivarsson Umara Sports Club M senior xxx 1985
292  Simon Gustavsson Umara Sports Club M senior xx 1987
290  Gustav Wittrup Björnstorp IF M40 Lund 1976
289  Eddy Hultgren Team Blekinge M55 Karlskrona 1959
288  Patrik Matsson Solvikingarna Solvikingarna M50 Västra Frölunda 1964
287  Katarina Hansson BjörnstorpsIf K50 Lund 1966
286  Karl Nilsson Ok Njudung M40 Stockholm 1975
285  Peter Wallfors M motion Kalmar 1969
284  Fredrik Valsö 100-milamannen M motion Bandhagen 1972
283  Evelina Petersson Färjestadens Motions IF K motion Ljungbyholm 1994
282  Patric Astrén Ryssbergets IK M50 Kristianstad 1968
281  Annika Askengren Berg LK TV88 K55 Trollhättan 1960
280  Oskar Ernving Löparklubben Nyköpings Runners M senior Nyköping 1984
279  Jonas Martinsson IFK Växjö IFK Växjö M senior Växjö 1992
278  Rafal Chudak M motion Kristianstad 1977
277  Martin Granat Kalmar RC triathlon M35 Kalmar 1982
276  Peter Svensson IFK Skövde M60 Stockholm 1957
275  Jarno Aspbäck Halmstadtriathleterna M40 Halmstad 1976
274  Anders Hellner Bromma IF M35 Stockholm 1980
273  Barbro Liljequist Heleneholms IF K60 Älmhult 1954
272  Jerker Håkansson Genarps IF M motion Lomma 1964
271  Jimmy Ovhagen AXA Sports Club M45 Kalmar 1969
270  Mattias Ekman Apladalens LK Apladalens LK M35 Varnamo 1982
269  Peter Persson M motion Rockneby 1976
268  Kalle Lindahl M motion Norrköping 1987
267  Sofia Svensson Team power woman athletic club K motion Moheda 1985
266  Nathan Tanner-Malmén Enhörna IF M40 Enhörna 1977
265  Fredrik Larsson M motion Nacka 1969
264  Eric Segelberg Lk Gränslöst M senior Örebro 1984
263  Jonas Brännmyr Nature Running M senior Karlskoga 1986
262  Rebecca Johansson K motion Färjestaden 1976
261  Simon Davidsson Brittatorps TK M35 Växjö 1983
260  Pär Englund Wedevågs IF M40 Dyltabruk 1977
259  Kent Olsson Lifetime runners M motion EKERÖ 1966
258  Peter Karlsson Rälla Rebel Runners M motion Borgholm 1974
257  Sandra Södergren Fif Gnistan K senior Hallabro 1989
256  Päivi Linde K motion Värnamo 1981
255  Aron Wohlström IF Malmö Löp IF Malmö Löp M senior Malmö 1980
254  Madeleine Dunsäter K motion OSKARSHAMN 1973
253  Henrik Malmros Karlshamns SK triathlon M35 Karlshamn 1980
252  Patrick Carlsson 338Småland M45 Ljungby 1971
251  Johan Ingvarsson Umara SC M senior Läckeby 1990
250  Lars-Göran Petersson Rejlers If M50 Kalmar 1964
249  Cecilia Bjuresten Roma IF K45 Visby 1970
248  Martin Elm Donkeys M40 JÖNKÖPING 1975
247  Kevin Lejon Lönashult GoIF M35 Växjö 1997
246  Henrik Martinsson Mörbylånga GoIF M40 Mörbylånga 1975
245  Jerry Rydberg M motion Västra Frölunda 1961
244  Daniel Jonesjö Umara sport club M senior Kalmar 1989
243  Jimmy Karlsson Umara Sport Club Umara Sport Club M senior Nyköping 1984
242  Christer Nilsson Kalmar RC M40 KALMAR 1978
241  Johan Kilander IK Ramone M40 Östersund 1975
240  Benny Malmberg Donkeys Donkeys M motion Huskvarna 1974
239  Hans-Inge Lindeskov Team Ultrasweden LK M65 ÅTVIDABERG 1949
238  Roger Jarl Håfreströms IF M50 Åsensbruk 1966
237  Johan Hoff Brattberg Göteborg M motion Göteborg 1981
236  Marcus Widenfors Stockholmspolisens IF M40 Stockholm 1976
234  Joakim Dahlund Skövde Triathlon M45 Skövde 1970
235  Pernilla Dahlund Skövde Triathlon K45 Skövde 1971
233  Christer Lovén Stensjöns IF M60 Jönköping 1956
232  Johan Kosanovic M motion Åryd 1987
231  Krister Ekstrand Runacademy M40 KALMAR 1978
230  Marcus Hansander Team UltraSweden LK M45 Kungsängen 1972
229  Heidi Hafvervik Team Blekinge K35 Karlskrona 1982
228  Pal Regos Ericsson M motion Saltsjöbaden 1977
227  Gert-Inge Tapper Scania Road Runners M60 Södra Sandby 1957
226  Jimmy Enarsson Hanåsa AF M motion Högsby 1988
225  Alma Fager Helsingborg K motion Helsingborg 1978
224  Lars Marklund Kalmar Rc M40 Kalmar 1976
223  David Jonsson Umara Sports Club M senior Färjestaden 1986
222  Anders Eriksson Anders Eriksson M motion Örsundsbro 1956
221  Lennart Bengtsson SOLVIKINGARNA Solvikingarna M75 HÅLANDA 1942
220  Frida Hergefeldt K motion Tungelsta 1993
219  Annika Petersson Burseryds IF Burseryds IF K55 Burseryd 1962
218  Jon Videfors GF Idrott Landskrona M40 Landskrona 1976
217  Anders Bergman M motion Göteborg 1988
216  Kristoffer Säfström Mölndal Outdoor iF M senior Göteborg 1989
215  Fredric Hallström M motion Göteborg 1981
214  Daniel Björketun M motion Eksjö 1975
212  Danny Fransson ALS stoppar inte oss M motion Frösön 1991
213  Johannes Andersson ALS stoppar inte oss M motion Frösön 1991
211  Mathias Persson M motion Linköping 1977
210  Marie Alenas K motion London 1977
208  Tomas Karlsson Sporreklöparna M motion Oskarshamn 1969
209  Oskar Karlsson Sporreklöparna M motion Oskarshamn 1996
207  Pär Lindbäck M motion Braås 1985
206  Anna Lindquist Kalmar RC Triathlon K45 Färjestaden 1971
205  Bengt Lindgren Vallentuna FK M70 Stockholm 1947
204  Sara Jakobsson Örebro AIK K senior Örebro 1987
203  Leif Karlsson Solvikingarna M55 goteborg 1963
202  Gideon Michael Brahmst M motion Högsby 1987
201  Tommy Hagberg Växjö Löparklubb M50 Osby 1968
200  Olle Jorinder Stockholm HHH M55 Stockholm 1962
199  Björn Rönnerstrand Torebo Wild Boars Torebo Wild Boars M motion Göteborg 1980
198  Thomas Andersson Solvikingarna Solvikingarna M55 Göteborg 1960
197  Kristian Ekstam SP&Vi M motion Hindås 1978
196  Erik Ahlrot Elmhults Sport Club M45 Älmhult 1971
195  Bo Sundström Kalmar RC Triathlon M50 Kalmar 1967
194  Daniel Samuelsson Lönashult GoIF M motion Vislanda 1989
192  Joakim Malmerfelt Stockholm Långdistansklubb ÅTF M55 Åkersberga 1963
193  Anna Malmerfelt Stockholm Långdistansklubb ÅTF K50 Åkersberga 1964
191  Lars-Göran Olausson Team Blekinge M65 Jämjö 1952
190  Barbara Skogtjärn K motion Södertälje 1970
189  Mattias Gustafsson Linköping M motion Linghem 1986
186  Joanna Andersson Burseryds IF Burseryds IF K motion Burseryd 1996
187  David Andersson Burseryds IF Burseryds IF M motion Burseryd 2004
188  Hanna Bråhn Burseryds IF Burseryds IF K motion Burseryd 1981
185  Niklas Heller Snotrockets Endurance Society M motion Enskede 1968
184  Michael Hellström Team Sloth M motion Enköping 1973
183  Bengt Nilsson Stockholm HHH M motion Drottningholm 1962
182  Pierre Höglund Snotrockets Endurance Society M motion TULLINGE 1969
181  Stefan Nilsson Enhörna IF M45 Södertälje 1972
180  Erik Andersson IF Linnea Torebo Wild Boars M senior Hägersten 1984
179  Linn Norrbäck IF Linnéa K senior ÅRSTA 1986
178  Eva Schmitz K motion Lund 1992
177  Marie Thorell K motion Ulricehamn 1975
176  Lars Almqvist IFK Helsingborg M65 Strandbaden 1951
175  Simon Karlsson Ärla IF Ärla IF M senior STRÄNGNÄS 1989
174  Marie-Louise Wigén Kungsholmen K motion Stockholm 1977
173  Hanna Ovesson K motion Hjortsberga 1992
172  Barbro Lien Rönn Hogia Running Club K motion Svanesund 1971
171  Ulrika Kårehed Wester HSK gymnastik K motion Hallstahammar 1987
170  Lars Blixte Färjestadens motion M motion Trekanten 1962
169  Tommy Andersson Dalaporten M motion Fors 1967
168  Robert Linquist Umara Sports Club M40 Kalmar 1977
167  Magnus Andersson Umara Sports Club M45 Kalmar 1973
166  Pauline Jeppsson Team Blekinge K40 Lyckeby 1977
165  Helena Anre´ lonesomerunners K45 Färnäs 1970
162  Linus Holm Team JKPG M motion Jönköping 1984
163  Nils Wennerberg Team JKPG M motion Jönköping 1988
164  Viktor Gustafsson Team JKPG M motion Jönköping 1984
161  Matilda Kjellberg Samuelsson Elmhults SC K motion Virestad 1997
160  michael heyne ljungbyholmrunners M motion LJUNGBYHOLM 1971
159  Cecilia Ahlenius K motion Sölvesborg 1977
158  Tobias Andersson Biab M motion Vetlanda 1977
157  Namida Aneskans Team Blekinge M senior Växjö 1985
156  Malin Karlsson Team Power Woman - Athletic Club K motion BRAÅS 1984
155  Åsa Karlsson K motion BRAÅS 1974
154  Niklas Hultgren Hossmo RC M40 LJUNGBYHOLM 1974
153  Karl Rosén-Lidholm Kalmar RC Triathlon M35 KALMAR 1983
152  Lars Johansson Enhörna IF M senior Älmhult 1985
151  Petra Spencer TCC K motion Colombo 1983
150  Mikael Rosengren M motion STOCKHOLM 1980
149  Björn Ulvås Kalmar RC Triathlon M motion Rödeby 1978
147  Kerstin Sand Växjö löparklubb K60 Växjö 1958
148  Britt-Marie Mellgården Växjö löparklubb K65 Växjö 1951
146  Emil Lundvall Team Triathlon och Multisport Team Triathlon och Multisport M35 Getinge 1983
145  Pontus Johansson Växjö AIS Växjö AIS M motion Växjö 1987
144  Jörgen Laestadius Örebro AIK M45 Lindesberg 1972
143  Oscar Hegestig M motion JÖNKÖPING 1982
142  Peter Nilsson Tapajos M motion Frillesås 1972
141  Petra Sollén K motion Huskvarna 1977
140  Daniel Larsson RM/SSG IF M40 Färjestaden 1975
139  Claes Lagerström Garphyttans IF M50 Vintrosa 1966
137  Ulla Lembke Team Fakta K motion SOLLENTUNA 1959
138  Peter Lembke Team Fakta M motion SOLLENTUNA 1971
136  John Lindvall Revsudden RC M motion Rockneby 1979
135  Jerker Andersson IKHP M40 Jönköping 1974
134  Linnea Forsberg IF Linnéa K motion Hornstull 1983
133  Linda Hagehed Växjö Löparklubb K motion Växjö 1971
132  Johan Nordenberg Sweden Runners M40 Mörrum 1977
131  Hilma Petersson K motion Påryd 1998
130  Amanda Nolhage Team Hybrid Fitness K motion Vetlanda 1989
129  Alok Bhardwaj Runners Club Helsingborg M35 Helsingborg 1983
128  Lars-Göran Berggren Team Skavsåret IF M60 JÄRFÄLLA 1957
126  Mats Ranbro HLK-92 M45 Helsingborg 1970
127  Linda Ranbro Helsingborgs SOK K40 Helsingborg 1976
125  Charlotta Faxén K motion STOCKHOLM 1976
124  Benni Olsson Stonecity hillrunners M35 Kågeröd 1981
123  peter andersson M motion tranås 1972
122  Richard Thyr Kamratföreningen Kortedalarna M motion Göteborg 1985
120  Peter Schön M motion Jönköping 1974
121  Linda Schön K motion Jönköping 1973
119  Simon Axelsson IFK Sävsjö M40 Sävsjö 1976
118  Sören Persson OK Njudung OK Njudung M40 Vetlanda 1975
116  Ulf-Peter Sjöholm Växjö AIS Växjö AIS M motion Växjö 1965
117  Christer Svensson Växjö AIS Växjö AIS M45 Växjö 1969
115  Jon Angelbratt Majornas ik Torebo Wild Boars M35 Göteborg 1981
114  Mikael Andersson M motion VIMMERBY 1971
113  Kristofer Blixt M motion Gnesta 1986
112  Sharon Wilts Jansen Elmhult Sport Club K45 Älmhult 1972
111  Karl Lindeborg M motion Vallentuna 1955
110  Fredrik Svensson Växjö AIS Växjö AIS M45 Alvesta 1973
109  Stefan Paulsson M motion Hässleholm 1982
108  Annica Johansson Team Snigel K motion Stockaryd 1973
107  Christoffer von Essen IF Linnëa Torebo Wild Boars M35 Stockholm 1979
106  Joakim Flinckman M motion Tyresö 1990
105  Lasse Jutemar SOK Knallen M60 Kinnarumma 1956
104  Stuart Campbell Solvikingarna M motion Mölndal 1981
103  Martina Levin K motion Klågerup 1982
102  Susanne Alldén Goma Running Club K35 Moheda 1979
101  Thomas Olesen IK Hakarpspojkarna M45 MULLSJÖ 1972
100  Jimmy Holmberg FK Puls Växjö M35 Växjö 1980
Till anmälan för Växjö Maraton