Anmälda till Malmö Triathlon 2019 (STC) - Sprint Master 35-39 år, 40-44 år osv FÖR-EM Avancerad sök

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
4563 Katrin Karlsson 3City Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Sjuntorp 1970
5556 Anki Linderoth Heleneholms IF Triteam Damer Master 55-59 Kvinna Malmö 1962
3514 Philip Rejnefelt Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 35-39 Man Malmö 1983
4059 Ann Tufvander Stockholm City Triathlon Damer Master 40-44 Kvinna Älvsjö 1978
4523 Dino Pjanic Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 45-49 Man Malmö 1972
4562 Sara Bergström Team Triathlon & Multisport Damer Master 45-49 Kvinna Halmstad 1974
4017 Kristian Rybak IK NocOut.se Herrar Master 40-44 Man Malmö 1979
4016 Mathias Sommerqvist SK Elfsborg Herrar Master 40-44 Man Borås 1979
4522 Thomas Caldenius Fredrikshof IF CK Herrar Master 45-49 Man Västerhaninge 1971
6052 Maria-Louise Vösu Wångblad IK NocOut.se Damer Master 60-64 Kvinna Borlänge 1955
5509 Ulf Carleson Stockholm City Triathlon Herrar Master 55-59 Man Stockholm 1961
5017 Stefan Kimming Mölndal Outdoor IF Herrar Master 50-54 Man Göteborg 1965
4521 Fredrik Danell Ekängens IF Herrar Master 45-49 Man Linköping 1970
4561 Åsa Danell IK NocOut.se Damer Master 45-49 Kvinna Linköping 1971
4520 Magnus Lageson TwinPeaks Triathlonklubb Herrar Master 45-49 Man Limhamn 1971
3564 Charlotta Wångblad IK NocOut.se Damer Master 35-39 Kvinna Linköping 1983
4519 Thomas Hallquist Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 45-49 Man Vintrie 1973
5508 Teddy Andersson Triathlon Väst Herrar Master 55-59 Man Hindås 1963
6006 Kari Aho Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 60-64 Man Bunkeflostrand 1956
4058 Silvana Balcanovic AXA Sports Club Damer Master 40-44 Kvinna SOLNA 1977
4518 Andreas Capilla IK NocOut.se Herrar Master 45-49 Man Linköping 1971
3563 Sabina Nilsson Frosta Multisport Damer Master 35-39 Kvinna Höör 1983
5016 Björn Ullbrand Lödde Tri Herrar Master 50-54 Man Löddeköpinge 1965
5015 Kenneth Johansson Skövde Triathlonklubb Herrar Master 50-54 Man Stenstorp 1968
4517 Olov Berg Stockholmspolisens IF Triathlon Herrar Master 45-49 Man Stockholm 1970
4516 Pierre Schmidt Umara Sports Club Herrar Master 45-49 Man Gislaved 1972
3562 Cecilia Vollan Johansson Stöcke TS Järnet Damer Master 35-39 Kvinna Ammarnäs 1980
4515 James Fanning Limerick Triathlon, IRL Herrar Master 45-49 Man Limerick 1974
5507 Jan Gustavsson IK Fyris Triathlon Herrar Master 55-59 Man Uppsala 1960
4015 Christer Dahlström Race & Shine Sport Club Herrar Master 40-44 Man Huddinge 1975
4514 Nils Bergdahl 338 Småland Triathlon & MF Herrar Master 45-49 Man Åryd 1971
3561 Anna Johansson IK NocOut.se Damer Master 35-39 Kvinna Linköping 1980
3512 Aron Wohlström Heleneholm Tri team Herrar Master 35-39 Man Malmö 1980
4057 Viktoria Gadd Näset Triathlonklubb Damer Master 40-44 Kvinna Malmö 1975
4560 Tina Lilja Frosta Multisport Damer Master 45-49 Kvinna Höör 1974
4014 Björn Lilja Frosta Multisport Herrar Master 40-44 Man Höör 1976
5506 Tomas Bengtsson Team Kungälv IS Herrar Master 55-59 Man Höviksnäs 1963
6005 Mansour Shadman IK Fyris Triathlon Herrar Master 60-64 Man Uppsala 1957
6004 Ralf Ståhl Falu SS Herrar Master 60-64 Man Falun 1956
3560 Ann-Sofi Wetterberg Team LeWa Sport Damer Master 35-39 Kvinna Motala 1980
5555 Anna Gandal Heleneholms IF Tri Team Damer Master 55-59 Kvinna Järfälla 1963
4013 Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon Herrar Master 40-44 Man Stockholm 1976
3551 Marie Sandberg Julita Triathlon Damer Master 35-39 Kvinna Katrineholm 1981
6051 Monica Sjans Qwarnsvedens Triathlonklubb Damer Master 60-64 Kvinna Borlänge 1958
5014 Torbjörn Claeson 3City Triathlon Herrar Master 50-54 Man TROLLHÄTTAN 1969
5013 Stefan Persson IK NocOut.se Herrar Master 50-54 Man Linköping 1965
5056 Cicilia Metz Näset Triathlonklubb Damer Master 50-54 Kvinna Malmö 1965
4012 Marcus Ekström FMTIS IF Herrar Master 40-44 Man Örebro 1978
5012 Tommy Eriksson Team LeWa Sport Herrar Master 50-54 Man Motala 1966
4513 Mattias Klein Norrköping Triathlon Herrar Master 45-49 Man Norrköping 1971
4512 Claes Ivenborg IK NocOut.se Herrar Master 45-49 Man LINKÖPING 1973
4559 Mia Eklöw Team LeWa Sport Damer Master 45-49 Kvinna Borensberg 1973
5011 Håkan Ekfors Björnstorps IF Herrar Master 50-54 Man Löddeköpinge 1968
4511 Jerker Eriksson Kristinehamns Multisport Klubb Herrar Master 45-49 Man Kristinehamn 1974
4056 Veronica Andersson 3City Triathlon Damer Master 40-44 Kvinna Trollhättan 1978
5055 Annika Rehn CKU6 Tri Damer Master 50-54 Kvinna Grebbestad 1968
3511 Linus Petersson Peking Athletes Herrar Master 35-39 Man Svärtinge 1984
4011 Tommie Sjödin Hemsö IF Herrar Master 40-44 Man Härnösand 1978
5054 Camilla Karlsson Kalmar RC Triathlon Damer Master 50-54 Kvinna Kalmar 1968
4055 Susanna Jarlsdotter Rehn Team Powerwoman Athletic Club Damer Master 40-44 Kvinna Tyresö 1977
4054 Lovisa Tobieson IK NocOut.se Damer Master 40-44 Kvinna Linköping 1979
5010 Patrik Rosén AXA Sports Club Herrar Master 50-54 Man Bromma 1967
4558 Anna Rosén Rösiö Team Simcoachen Damer Master 45-49 Kvinna Nyhamnsläge 1971
3510 Fredrik Krantz Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 35-39 Man Vellinge 1980
6003 Mats Fallman Näset Triathlonklubb Herrar Master 60-64 Man Vellinge 1958
4010 Barry Whyte Stöcke TS Järnet Herrar Master 40-44 Man Umeå 1976
3558 Pia Selin Väsby SS Triathlon Damer Master 35-39 Kvinna Järfälla 1984
3557 Louise Johansson Team Kungälv IS Damer Master 35-39 Kvinna Nödinge 1980
4009 Björn Johansson Triathlon Väst Herrar Master 40-44 Man Nödinge 1975
3501 Marcus Brandt IF Mantra Sport Herrar Master 35-39 Man Tyresö 1980
4008 Henrik Lundqvist Triathlon Väst Herrar Master 40-44 Man MÖLNLYCKE 1975
4510 Mattias Krantz Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Master 45-49 Man Älvsjö 1973
3508 Jonny Thor Falu SS Herrar Master 35-39 Man Falun 1984
4557 Annica Harrysson Team Kungälv IS Damer Master 45-49 Kvinna Ytterby 1972
4556 Camilla Forsström AXA Sports Club Damer Master 45-49 Kvinna Fristad 1972
5009 Alf Bergqvist SK Ran Herrar Master 50-54 Man Lund 1965
5505 Göran Ancker IK NocOut.se Herrar Master 55-59 Man Linköping 1963
4007 Olof Svedström AXA Sports Club Herrar Master 40-44 Man Danderyd 1976
3556 Hanna Bäckman Triathlon Syd Damer Master 35-39 Kvinna Lund 1983
5504 Martin Edgren Team Triathlon & Multisport Herrar Master 55-59 Man Vessigebro 1962
3555 Kira Hongell Heleneholms IF Tri Team Damer Master 35-39 Kvinna Malmö 1981
3507 Per Svensson AXA Sports Club Herrar Master 35-39 Man Oslo 1982
4006 Gustav Holmberg Eskilstuna IK Triathlon Herrar Master 40-44 Man Eskilstuna 1979
6503 Bo Johansson Karlshamns SK Triathlon Herrar Master 65-69 Man Asarum 1951
5053 Jannice Persson Frosta Multisport Damer Master 50-54 Kvinna Hässleholm 1969
3513 Cristian Nae Triathlon Syd Herrar Master 35-39 Man Löddeköpinge 1982
4509 Robert Sunnerberg Umara Sports Club Herrar Master 45-49 Man Uppsala 1973
3506 Michael Sönnerborg-Wadenhorn Fagersta Södra IK Herrar Master 35-39 Man Malmö 1983
5503 P-O Olsson Skövde Triathlonklubb Herrar Master 55-59 Man Skövde 1962
4555 Anna Cederstam Krantz Team Powerwoman Athletic Club Damer Master 45-49 Kvinna Älvsjö 1974
6002 Christer Carlsson Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 60-64 Man Malmö 1958
5554 Birgitta Påhlman Näset Triathlonklubb Damer Master 55-59 Kvinna Höllviken 1962
5008 Cai Remitz Triathlon Syd Herrar Master 50-54 Man Lund 1969
3505 Andreas Voss Triathlon Syd Herrar Master 35-39 Man Södra Sandby 1984
4508 Magnus Kalén Kalmar RC Triathlon Herrar Master 45-49 Man Läckeby 1974
5007 Johan Ewald Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 50-54 Man Malmö 1969
7001 Bert Versen Triathlon Väst Herrar Master 70-74 Man Askim 1948
5052 Marie Eriksson Stockholm City Triathlon Damer Master 50-54 Kvinna NACKA 1966
4507 Fredrik Lindblom Fredrikshof IF Herrar Master 45-49 Man GUSTAVSBERG 1971
4005 Per Lindblom Fredrikshof IF Herrar Master 40-44 Man SOLLENTUNA 1975
3554 Emilie Gripewall Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Master 35-39 Kvinna Eskilstuna 1984
3553 Tora Philp Stockholm City Triathlon Damer Master 35-39 Kvinna STOCKHOLM 1981
3552 Anna Lundin IK Fyris Triathlon Damer Master 35-39 Kvinna Uppsala 1983
5553 Agneta Berg Stockholm City Triathlon Damer Master 55-59 Kvinna Täby 1962
5502 Jonas Rylander Väsby SS Triathlon Herrar Master 55-59 Man Sollentuna 1963
4506 Martin Sandberg Kalmar RC Triathlon Herrar Master 45-49 Man Kalmar 1971
4505 Henrik Malmström Väsby SS Triathlon Herrar Master 45-49 Man Upplands Väsby 1972
4504 Björn Axelsson Väsby SS Triathlon Herrar Master 45-49 Man Enebyberg 1973
5006 Anders Engström Team Triathlon & Multisport Herrar Master 50-54 Man Kvibille 1966
6502 Tauno Koskinen Fagersta Södra IK Herrar Master 65-69 Man Bjärred 1952
4554 Sara Andersson Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1974
4004 Mikael Stagling IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Master 40-44 Man Löddeköpinge 1975
4053 Maria Trönell IS Göta Friidrott & Triathlon Damer Master 40-44 Kvinna Löddeköpinge 1976
5005 Christer Holmqvist Eskilstuna IK Triathlon Herrar Master 50-54 Man Eskilstuna 1965
5552 Cecilia Wikander Stockholm City Triathlon Damer Master 55-59 Kvinna Trosa 1964
3504 Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Herrar Master 35-39 Man Kista 1982
3503 Toni Fuentes Umara Sports Club Herrar Master 35-39 Man Stockholm 1982
4551 Elisabet Bellander Umara Sports Club Damer Master 45-49 Kvinna Malmö 1972
5004 Peter Persson Umara Sports Club Herrar Master 50-54 Man Malmö 1967
4552 Marianne Smedmark Roslagens Triathlon IF Damer Master 45-49 Kvinna Rimbo 1974
5003 Jonas Plogner Bromma Simsällskap Herrar Master 50-54 Man Spånga 1968
3559 Matilda Johansson Roslagens Triathlon IF Damer Master 35-39 Kvinna Norrtälje 1980
3502 Erik Wahlström Norrköping Triathlon Herrar Master 35-39 Man Skärblacka 1980
4003 Robert Westman Falu SS Herrar Master 40-44 Man Falun 1975
4002 Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Triathlon Herrar Master 40-44 Man Eskilstuna 1977
4503 Fredrik Toft Skövde Triathlonklubb Herrar Master 45-49 Man Skövde 1972
5002 Mattias Arvidsson Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 Man Djursholm 1969
4502 Lorentz Blixt Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Master 45-49 Man STENHAMRA 1974
4553 Sara Elfving Karlshamns SK Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Ronneby 1970
5501 Björn Lindberg stockholm City triathlon Herrar Master 55-59 Man Stockholm 1962
5001 Fredrik Cederlund Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 Man Vallentuna 1967
5551 Marie Wiman Väsby SS Triathlon Damer Master 55-59 Kvinna Upplands Väsby 1964
4001 Henrik Jansson Väsby SS Triathlon Herrar Master 40-44 Man Järfälla 1979
5051 Susanne Åkerberg Stockholm City Triathlon Damer Master 50-54 Kvinna Spånga 1968
4501 Thomas Jenkinson Bromma Simsällskap Herrar Master 45-49 Man Bromma 1970
4052 Jessica Högberg Kungsörs Sportklubb Damer Master 40-44 Kvinna Kungsör 1975
3509 Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 35-39 Man Åkersberga 1982
4051 Lisa Johansson IF Mantra Sport Damer Master 40-44 Kvinna Hargshamn 1975
6501 Sven-Olov Kumlin LK Nyköpings Runners Herrar Master 65-69 Man Oxelösund 1954
8001 George Valvis Triathlon Syd Herrar Master 80-84 Man Staffanstorp 1935
6001 Per-Olof Branzell IK Fyris Triathlon Herrar Master 60-64 Man Uppsala 1956
Till anmälan för Sprint Master 35-39 år, 40-44 år osv FÖR-EM