Resultat Galoppet

- Damer 10 km
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer 10 km  510  Hanna Vikström  Täby IS  42:21 
Damer 10 km  504  Elin Sjuls  FK Studenterna  43:37 
Damer 10 km  522  Johanna Granhällen  Rinkeby Run  44:08 
Damer 10 km  508  Matilda Lindberg  Vallentuna  51:58 
- Damer 5 km
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Damer 5 km  607  Amanda Gardelin  Bra Drag  20:53 
Damer 5 km  615  Elisabeth Mandorf  Hästkliniken Sigtuna / Bålsta IK  21:42 
Damer 5 km  605  Sara Björklund  Hemlingby lk  22:43 
Damer 5 km  616  Disa Mandorf  Bålsta IK  23:12 
Damer 5 km  617  Charlotta Enghag  Bålsta  26:01 
Damer 5 km  609  Eva Melander    27:17 
Damer 5 km  604  Anna Klasson    27:51 
Damer 5 km  612  Tsehay Ghebreselassie  Rinkeby Run  30:58 
Damer 5 km  613  Nathalie Ekbom    32:40 
Damer 5 km  10  600  Monica Engkvist  Team MoTo  33:37 
- Herrar 10 km
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar 10 km  527  Victor Urquhart Smångs  Spårvägens FK  30:13 
Herrar 10 km  512  Viktor Zackrisson  Enhörna IF/Hoka one one  32:39 
Herrar 10 km  530  Eskil Persson  Hammarby IF  33:24 
Herrar 10 km  501  HÉCTOR DE PEDRO DOMINGO  Hässelby SK  35:53 
Herrar 10 km  529  Albin Carlerud  Spårvägens FK  35:55 
Herrar 10 km  518  Johan Langerak  Ifk Lidingö sok  36:05 
Herrar 10 km  519  Jonis Serry  Rinkeby Run  37:58 
Herrar 10 km  506  Dennis Selsborg  Löparnas Vänner IF  39:33 
Herrar 10 km  511  Henrik Vikström    39:51 
Herrar 10 km  10  525  Tomas Ring  Stockholm  40:14 
Herrar 10 km  11  515  David Hedbom  Stockholm  40:48 
Herrar 10 km  12  513  Mikael Bågander  Löparnas vänner  41:33 
Herrar 10 km  13  517  Peter Weissenborn  Täby IS  41:40 
Herrar 10 km  14  524  Magnus Blomdahl  Kalix SK  42:24 
Herrar 10 km  15  528  Mikael Tisjö  F Bålsta IK  43:39 
Herrar 10 km  16  526  Henrik Wahlström  Snö & Tö  44:49 
Herrar 10 km  17  520  Noah Örtegren  Rinkeby Run  47:39 
Herrar 10 km  18  523  Mårten Westberg  Rinkeby Run  50:27 
Herrar 10 km  19  514  Jonas Nilsson  Glidarna  54:27 
Herrar 10 km  20  509  Tommy Lacandler    57:39 
Herrar 10 km  DNF  516  Viktor Hedlöf Kanje  LK Roslagen 
Herrar 10 km  DNF  521  Mansib Rahman  Rinkeby Run 
- Herrar 5 km
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Herrar 5 km  621  Mikael Tisjö  F Bålsta IK  17:24 
Herrar 5 km  618  Jonas Petersson  Stockholms FTF  17:46 
Herrar 5 km  622  Martin Olsson  Anomali IK  18:16 
Herrar 5 km  611  Nehemja Frezghi Fessehaye  Rinkeby Run  19:15 
Herrar 5 km  620  Roland Lycksell  IFK Lidingö Friidrott  20:25 
Herrar 5 km  619  Tim Ahde    20:27 
Herrar 5 km  614  Fredrik Lång  Bålsta IK  21:03 
Herrar 5 km  606  Martin Larsson  IKJ Haninge  24:47 
Herrar 5 km  601  Fredrik Boman    25:09 
Herrar 5 km  10  610  Göran Husén    38:37 
- Stafett 5x400m
Klass Placering Startnummer Namn Klubb Sluttid
Stafett 5x400m  188  Fast but not Furious  Bålsta IK  5:36 
Stafett 5x400m  189  2fast 4u  Bålsta IK  6:03 
Stafett 5x400m  190  Svensk Galopp    6:22 
Stafett 5x400m  193  Rinkeby Run    6:26 
Stafett 5x400m  191  Käpphästarna   Bålsta IK  6:43 
Stafett 5x400m  192  Ponny Gänget    7:48