Anmälda till Aros Marathon Avancerad sök

Aros Marathon 50 km

Namn Klubb Ort Födelseår
Sofie Hellsing Team Nordic Trail Upplands Väsby 1986
Erik Hansén ENA Hell Runners ENKÖPING 1989
Marie Dyberg Lidingö SOK Lidingö 1978
Henrik Jansson IK Fyris triathlon Storvreta 1980
Henrik Ardesjö Enskededalen 1983
Mattias Järvi Uppsala 1975
Johan Gärdebo Bromma 1986
Andreas Löfstrand Tailwind Trailblazers Nordic Kungsängen 1990
Viktor Flygare Team Flygare Enskededalen 1977
Jesper Flink snotrockets endurance society Tärnsjö 1970
Urban Johansson Team Nordic Trail Storvreta 1971
Mats Thyr Teamnordictrail Gävle Gävle 1964
Fredrik Olsson Enköping 1978
Robert de Try Hässelby 1978
Kerstin Vinje Upsala IF Harbo 1984
Elin Tengbert Västerås Löparklubb Västerås 1992
Kristin Holmberg Nacka 1976
Johan Haals Enskededalen 1989
Robert Åkerström Vanheim Atletklubb Uppsala 1988
Erik Bäcklund Västerås allmänna klubb Västerås 1967
Niclas Jangeby Uppsala 1969
Jonas Grek Eskilstuna Trailkubb Eskilstuna 1972
Magnus Seger Namibia Dustdevils Stockholm 1965
René Koller Swedbank Saltsjö-Boo 1968
Andree Lundberg Klubblös Tullinge 1977
Emma Lundberg Klubblös Tullinge 1981
Johan Törnhult Umara Sports Club Upplands väsby 1975
John Fors ESKILSTUNA 1986
Esa Rotinen Stockholm långdistansklubb Häggeby 1973
Liselott Holmberg Stockholm långdistansklubb Häggeby 1978
Olle Ax Uppsala 1992
Ivan Miskeljin Belgrade 1977
Markus Grönroos Tjalve IF Norrköping Norrköping 1979
Syaiful Redzwan Mohd Shah Uppsala 1984
Kenneth Ekman Uppsala 1961
Julian Firpo Team Firpo Uppsala 1981
Catrin Gustafsson Vreta Kloster 1985
Kristofer Backlund Team Nordic Trail Vreta Kloster 1981
David Lindqvist Colting Borssén triathlonklubb Enköping 1985
Magnus Luthman Saltsjo-Boo 1978
Tommy Eriksson IFK sala Sala 1977
Johan Antila Stockholm 1974
Patrik Björkskog Ramsjö Runners Morgongåva 1984
Linus Starbäck Katedralskolan Idrottsförening Uppsala 1999
Niclas Jensen Mijatovic Sundbyberg 1985
Max Örnberg Breakbeat runners Ekerö 1987
Peter Lindgren stockholm 1975
Henning Holmstrom Klubblös Strängnäs 1971
Daniel Becker NSE Vaxholm 1973
Philip Robson Stadionmys Stockholm 1972
Mikael Jonsson Västerås LK Västerås 1966
John Bärj Bocksboda Örebro 1984
Christoffer Backman Tyresöjoggarna Tyresö 1971
Emil Rosén Adsten LonelyNoodles Bålsta 1978
Martin Ström DOA Stockholm 1980
Torbjörn Wilson DOA Farsta 1976
Robert Brinck Västerås LK Västerås 1967
Peter Svenonius Trångsund 1977
Robert Axberg AxFrost Run Club Stockholm 1980
Viktor Björklunf Hägersten 1973
Martin Lembke Uppsala 1973
Fabian Sundberg Enköping 1992
Mats Dänsel Team ultrasweden Älta 1957
Kristina Wickman Uppsala LK Alunda 1967
Jonas Brantvall UT Kolmården Kimstad 1972
Tina Lindell Eskilstuna Eskilstuna 1979
Gustaf Sjösvärd Sandviken Trail Running Storvik 1990
Jonas Wängberg Enköping 1972
Niklas Kalsson Numbers Systemutveckling Sjövik 1972
Johan Kumblad Enköping 1986
Jérémie Johansson Lds Run’n’Ruck Stockholm 1980
Christoffer Juto Team Jutos Enköping 1988
Petra Larsson Vällingby 1975
Sofia Attelind Uppsala 1977
Per Johansson Västerås LK Västerås 1964
Fredrik Starbäck Aros klubbförening Uppsala 1997
Uffe Trelje Stockholm Gerillalöpare Enskededalen 1964
Ola Högberg Enköping 1970
Dan Vedelöv Klan Banan Saltsjöbaden 1969
Linda Sjöberg Vallentuna 1980
Annica Schölund Storm Boo runners Saltsjö-Boo 1969
Pia Nybo Boo Runners Saltsjö-Boo 1965
Johanna Backman Boo Runners Värmdö 1981
Jan Fager Tyresöjoggarna Tyresö 1965
Niclas Bergqvist Handen 1985
Pernilla Zahn Grubbström Enköping 1985
Peter Zahn Huddinge 1963
Pelle Pettersson Uppsala 1990
Fabian Sagström Enköpings AIF Enköping 1978
Kim Eriksson Uppsala 1990
Daniel Selarö Ramnäs cykelklubb Surahammar 1981
Johan Hallberg Johanneshov 1975
Luiz Fernando Capezzuto Farsta Farsta 1966
Erik Calmfors Runacademy IF Stockholm 1977
Carl Larsson Team Nordic Trail Uppsala 1985
Gustav Bengtsson - Stockholm Stad 1991
Emil Haglind Team Mer-aktiv Nyköping 1983
Jonas Hermanson Enköpings AIF Enköping 1971
Eva Edin Enköping 1976
Johan Lindhult Sala 1967
Ester Hreinsson Västerhaninge 1982
Hinni Hreinsson Västerhaninge 1975
Per Jardsell Lonesome Runners Hägersten 1978
Mattias Knabäck Västerås Västerås 1973
Linda Berg Uppsala 1981
Jan Segerström Hässelby 1966
Anders Engvall Lundby runners Uppsala 1976
Thomas Isberg Enköping 1977
Isak Johansson Solna 1990
Johnny Gustafsson Salnecke Roadrunners Örsundsbro 1961
Björn Wiik UPPSALA 1981
Mattias Liljestrand Lindbackens Lk Uppsala 1971
Henrik Rosencrantz Team Nordic Trail Uppsala Uppsala 1965
Karl Hafström Magnérus Stockholm 1980
Christer Tinnerholm Grillby 1968
Kalman Vanky I am I run. Falun 1962
Torbjörn Klemensson Scania Road Runners Uppsala 1971
Markus Nägele HMF RC Uppsala 1977
Joaquin Santana Mikkeller running club / Breakbeat runners BROMMA 1990
Merko Vaga Uppsala 1985
Rory Davies HMF RC Uppsala 1978
Mårten Fryknäs Knivsta 1974
Christian Mohlin Majorna Runners Göteborg 1981
Alex Giacomini Fredagsklubben Knivsta 1971
Henrik Torsner Enköping Enköping 1977
Jonas Knutell Momus Ultras Johanneshov 1976
Desirée Edén Fallskärmsklubben Aros Uppsala 1988
Magnus Nilsson Strängnäs löparklubb Johanneshov 1966
Veronica Kvist Vaxholm 1976
Håkan Carlsson Västerås LK Enköping 1977
Tobias Demker Uppsala 1976
Marcus Hartmann Stockholm 1977
Nils van der Poel Fallskärmsklubben Aros Trollhättan 1996
Marcus Granklint Västerås 1972
Lina Svensson Enköpings AIF Enköping 1982
Gunilla Axelsson Uppsala LK Uppsala 1988
Linda Lindkvist Fallskärmsklubben Aros Enköping 1984
Johan Wirén FARSTA 1976
Stefan Andersson UVK UPPSALA 1960
Anna Vikerfors ULK Uppsala 1979
Daniel Granström Bergslöparna Västerås 1977
Erik Österberg Skogslöparna Själevad 1998
Jim Ekström surahammar 1990
Gabriel Gardell UPPSALA 1970
Agneta Dahm Bålsta IK Enköping 1962
Simon Johnsson IK Droppen Sigtuna 1979
Garry Mills - UK 1977
Marco Di Gennaro - Björklinge 1985
Mats Liljegren Team Skavsåret IF Farsta 1976
Kristoffer Soldal Russinhöjden Farsta 1984
Marcus Aveholt Sollentuna 1974
dd dd wwk Stockholm 2014
Martin Staf Västerås Västerås 1981
Andreas Öhrn EAI Enköping 1976
Haroon Bayani Solna 1992
Zakarias Matton Breakbeatrunners Skarpnäck 1982
Hanna Wiese Uppsala 1981
Janne Aho Ultralöpers Hallstahammar 1982
David Simonsbacka Team Nordic Trail Uppsala 1978
Andreas Jacobsson Envirotainer sports club Uppsala 1973
Rafael Myncke Gotland Trail Run - Uppsala chapter Uppsala 1979
Albin Hilmersson Vegan runners uppsala 1994
Patrik Eklund Bromma 1982
Joakim Läbom Enköping Enköping 1966
Joakim Wahlman Uppsala 1971
Tor Caesar Maffe Bad Boy Sundbyberg 1965
Joakim Ask Ironmanrevisorerna Uppsala 1986
Moa Gomersson Ironmanrevisorerna Uppsala 1989
Kristian Ekfors Insamlingen 1 kr/km Bandhagen 1972
Mattias Danielsson Storvreta Storvreta 1973

Aros Marathon 25 km

Namn Klubb Ort Födelseår
Tero Nord Enköping Enköping 1979
Emil Borbas Enköping Enköping 1981
Jonas Wåhlstedt Enköping Enköping 1977
Kristina Hansén Uppsala Uppsala 1993
Henrik Segersten Enköpings AIF Enköping 1970
Kersti Larson Wikgårdens stiglöpare, Orsa Orsa 1981
Michael Manske Team Bar Bålsta 1967
Filip Lundin N/A STOCKHOLM 1990
Olov Norin Enköping Enköping 1968
Fredrik Nordenberg Enköping Enköping 1986
Rebecc Wannberg Jansson Bålsta Bålsta 1988
Elisabeth Wangberg Uppsala Göteborg 1984
Elvira Jubel - Uppsala 1996
Sandra Gullström Gimo Gimo 1985
Lukas Segersten Enköpings AIF Enköping 2000
Isabel Baudish UppX Uppsala 1989
Arvid Rensfeldt Tallkottens IF Bromma 1992
Carrick Gillespie Uppsala Uppsala 1975
Kadi Palm Västerås VÄSTERÅS 1978
Emilie Dul Gym rats Uppsala 1987
Vidar Andersson Uppsala Uppsala 1986
Sara Eldeen Berming Vandrarringen Västerås 1976
Nina Nyström EAI Enköping 1974
François Simond Bromma Bromma 1982
Daniela Svenningsson Halmbyboda. Uppsala 1984
Jamie Bray Uppsala Uppsala 1982
Mattias Rundström Enköpings AIF Löpargruppen Enköping 1973
Magnus Hammargren Ingen Västerås 1961
Erik Starbäck MoPS Uppsala 1968
Joachim Burman Uppsala Uppsala 1974
Fredrik Weisner Uppsala Uppsala 1974
Gunnar Michold Bröderna Snagg & Co Arvika 1959
Christoph Michold Bröderna Snagg & Co Örsundsbro 1958
Staffan Olofsson Bröderna Snagg & Co Viksjöfors 1956
Martin Hultén Bröderna Snagg & Co Arvika 1963
Fredrik Lundberg Bröderna Snagg & Co Brunskog 1967
malin öhrn klubb tallkottenz enskede 1985
Mikael Melto Sollentuna Sollentuna 1967
Linda Lundback Enköpings AI Enköping 1977
Fanny Larsson Tallkrogen, Stockholm Enskede 1990
Fredrik Wretman Västerås Västerås 1982
Tove Landrin Västerås Västerås 1985
Nicholas Paley Kroppkakans Vänner Stockholm 1974
Johannes Soldal Knutby IF Uppsala 1985
Andreas Dalman Kroppkakans vänner Enskededalen 1971
Alexandra Andersson Ssideline city Enskede 1992
Ola Hallberg Spånga SPÅNGA 1968
Anders Eriksson EAI Örsundsbro 1956
Josefin Jansson Koloniföreningen kamraterna Enköping 1994
Mattias Brundin Klan Banan Enskededalen 1974
Mikael Kvernplassen EAI Enköping 1990
Robert Wreder Västerås Västerås 1969
Kristoffer Djupsjö Enköping Enköping 1993
Annika Kaisdotter Andersson Västerås Västerås 1978
Kim Andersson Västerås Västerås 1978
Mangus Ulfves Västerås Västerås 1978
Niklas Lagström Litslena City Ekolsund 1978
Leif Bylund Salnecke Roadrunners ÖRSUNDSBRO 1953
Anton Andersson Västerås Västerås 1983
Thomas Sundgren Salnecke roadrunners Örsundsbro 1970
Ramiro Grondona Uppsala Uppsala 1992
Eva Pettersson Run to the hills Uppsala 1989
Linda Isacsson Uppsala Storvreta 1980
Victoria Kalén Running for serenity Älvsjö 1986
Håkan Larsson Grillby 1964
Johan Lindberg Västerås Västerås 1967
Pamela Juarez Morgan Uppsala/Enköping Enköping 1989
Ulrika Generyd Enköping AIF Enköping 1970
Daniel Gustafsson Uppsala Uppsala 1977
Jonas Larsson Tunsta City Runners Insjön 1963
Andrew Maier Team Nordic Trail Åkersberga 1977
jason knight team nordic trail Åkersberga 1978
Jenny Aho Hallstahammar Hallstahammar 1986
Lina Vågstedt Hjälta IK Arnäsvall 1983
Emma Öhrn Sinnerstad Enköpings AI Enköping 1980
Piotr Lendas Klubblös Sävedalen 1973
Stefan Tapper Enköping AI Enköping 1978
Kattis Nilsson Svavakollektivet UPPSALA 1980
Anna Wåhlstedt Enköping AIF Enköping 1976

Aros Marathon MTB 50 km

Namn Klubb Ort Födelseår
Rasmus Svennbeck Uppsala Uppsala 2001
Elin Lundberg Enköping Enköping 1988
Nisse Test NN NN 2004
Michelle Åkerström Stockholm Enskededalen 1992
Katarina Redefalk Enköping Enköping 1984
Jonathan Hermansson Enköping Enköping 2004
Elis Lyckman Enköping Enköping 2004
Markus Karlsson Åre bergscyklister Fjärdhundra 1988
Sven-Ove Eriksson Långtora Enköping 1957
Hans-Erik Schenning Ledningsregementet Enköping 1955
Lotta Fridström Enköping Enköping 1964
Fredrica Johansson Enköping Enköping 1978
Jimmy Redefalk Enköping ENKÖPING 1981
Jenni Jalonen Uppsala 1993
Camilla Åbergh Väsby SS Triathlon ROSERSBERG 1972
Matthias Svennbeck Forsgren Skäggesta MTB Uppsala 1975
Mikael Svennbeck Cabonline Uppsala 1974
Christoffer Tanner Södertälje 1993
Pasi Sahi EAI Enköping 1965