Anmälda till Kungsbackaloppet 2019 Avancerad sök

Halvmaraton 21,1 km

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Christian Englund Team Englund Herrar Man Falköping 1975
Karin Persson DRT Kungsbacka Damer Kvinna KUNGSBACKA 1979
Olle Ericson Herrar Man Onsala 1999
Ulf-Björn Rönn FK Friskus Herrar Man Träslövsläge 1977
ANNIE BÄCK Damer Kvinna SÄRÖ 1979
Sören Karlsson CeTeK Besiktning AB Herrar Man Nödinge 1967
Lukas Lind Herrar Man Gothenburg 1997
Robert Bernhardsson Rm Laminering AB Herrar Man MÖLNDAL 1965
Martin Olsson gop / Turbojugend Paradiset Herrar Göteborg 1988
Ellen Turner Damer Kvinna Lund 1983
Jonathan Jonsson Mölndals AIK Herrar Man Kungsbacka 1990
Dick Beide Herrar Man Halmstad 1984
Kinue Taga Damer Kvinna Nol 1972
Erika Torin Damer Kvinna Dalsjöfors 1971
Nina Uhlén Damer Kvinna Västerås 1984
Svitlana Kaliuha IF Rigor Damer Kvinna Onsala 1988
Sebastian Batscha - Herrar Man Kungsbacka 1990
Erik Horner Herrar Man Tibro 1988
Linda Degeryd Damer Kvinna Göteborg 1991
Johan Haglund Herrar Man Mölndal 1979
jessica Nilsson Damer Kvinna lindome 1988
Johanna Forsell Damer Kvinna Kungsbacka 1989
Marcus Jonasson Herrar Man Falkenberg 1990
Farzad Pakzad Sollvikingarna Herrar Man Hisings Backa 1960
Carlos Valdivia Yagüe Herrar Man Göteborg 1981
Jennie Lorentsson IS Göta Damer Kvinna Helsingborg 1982
Stuart Campbell Solvikingarna Herrar Man Mölndal 1981
bosse pettersson ifk göteborg Herrar Man partille 1964
Johan Arvidsson Herrar Man Båstad 1976
Martin Beckert Herrar Man Kungsbacka 1978
Bobby Ljung Lonesome Runners Herrar Man Sävedalen 1970
Hans Liljeroth LK Nyköpings Runners Herrar Man Sverige 1959
Jan-Olov Andersson LK Nyköpings Runners Herrar Man Nyköping 1951
Oskar Åstrand SOK Knallen Herrar Man Borås 1997
Henrik Axelsson Hällesåker IF Herrar Man Lindome 1976
Nieke Sarink Damer Kvinna Kungsbacka 1990
Anders Gustavsson Herrar Man Linköping 1989
Elisabeth Millberg Damer Kvinna Linköping 1992

Kvartsmaraton 10,5 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Malin Schlebusch Damer Onsala 1975
Jenny Johannesson Damer Onsala 1972
Mattias Gustafsson Herrar Kungsbacka 1972
Malin Beglert Damer Kungsbacka 1984
Johanna Eliasson Marcus Damer Vallda 1978
Martin Ahlström Herrar Frillesås 1984
Josefin Carlsson Damer Kungsbacka 1983
Solveig Béen Damer Onsala 1966
Mats Holmberg Herrar Västra Frölunda 1961
Martin Holming Herrar Kungsbacks 1973
Anna-Lena Andersson Damer 1970
Pernilla Hjortmo Damer 1970
Pär Hansson Onsala Pirates Herrar Vallda 1970
Simon Hansson IF Rigor Herrar Vallda 2002
Niklas Johansson Herrar Kungsbacka 1973
Ida Lennartsson Damer Kungsbacka 1978
Helene Amtfjord Damer Onsala 1984
Jenny Blom Damer Kållered 1977
Anna-Karin Aleborg Damer Kode 1970
Annika Dilner Damer STOCKHOLM 1986
Ajna Islamaj Skillborg Damer Kungsbacka 1987
Ann-Britt Bergman Kungsbacka Damer Kungsbacka 1958
Lisa Leander Damer Göteborg 1990
Isabel Colombo Damer Askim 1982
Christina Andersson Damer Vallda 1980
Caroline Malmentun Damer Fjärås 1977
Edward Nordström Herrar Vallda 1981
Martin Almqvist Herrar Vallda. 1974
CLAES HORNDAHL HK ARANÄS Herrar KUNGSBACKA 1974
JENNY HORNDAHL Damer KUNGSBACKA 1977
Madeleine Hillman . Damer Varberg 1987
Daniel Törnqvist Herrar Åsa 1988
Tomas Johansson Herrar 1987
Jenny Chettat Damer Fjärås 1983
Jessica Berntsson Damer Kungsbacka 1979
Marcus Karlsson Herrar KUNGSBACKA 1993
Peter Andersson Herrar Kungsbacka 1966
Julian Eliasson IK Granit Herrar Hunnebostrand 1990
Emelie Spandow Damer Kullavik 2001
Ida Victorsson Varberg Damer Varberg 1985
Thina Almquist Vallda Damer Vallda 1988
Marcus Randevik Herrar Åsa 1996
Johan Land Sätila Herrar Sätila 1980
Louise Albers Mölndal Damer Mölndal 1994
joakim ekberg Herrar Sätila 1980
Josefine Lalin SMDF Damer Kungsbacka 1978
Sofia Bendel LK Nyköpings Runners Damer Sverige 1969
Toni Santisteban Esportiu Penedes Herrar Vilafranca del Penedès 1972

Ungdomsloppet 1,8 km (8-11år)

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
Axel Lundqvist Rigor Röd 09 Pojkar 8-9 år Man Kungsbacka 2009
Molly Törn Rigor Grön 09 Flickor 10-11 år Kvinna Onsala 2009
Thea Sundler IF Rigor Flickor 10-11 år Kvinna Kungsbacka 2009
Victor Hansson IF Rigor Grön 09 Pojkar 10-11 år Man Vallda 2009
Julia Henberg Rigor Röd 09 Flickor 8-9 år Kvinna Vallda 2009
Milo Wennerlöf Rigor Grön 09 Pojkar 8-9 år Man Fjärås 2009
Lovisa Nilsson IF Rigor Grön 09 Flickor 8-9 år Kvinna Kungsbacka 2009
VIKTOR HORNDAHL Hk Aränas Pojkar 8-9 år Man Kungsbacka 2010
JOSEFINE HORNDAHL HK ARANÄS Flickor 10-11 år Kvinna KUNGSBACKA 2007

Ungdomsloppet 3,2 km (12-15 år)

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
Arvid Lundqvist HK Aranäs P-07 Pojkar 12-13 år Man Kungsbacka 2007
Oscar Hagbert HK Aranäs P-07 Pojkar 12-13 år Man Kungsbacka 2007
Maja Malmström Rigor Röd 07 Flickor 12-13 år Kvinna ONSALA 2007
Alva Johansson If Rigor If Rigor 05-06 Röd Flickor 12-13 år Kvinna Vallda 2006
Klara Hillman IF Rigor Juniorgruppen Flickor 14-15 år Kvinna Kungsbacka 2004
Elsa Bendrik Rigor If Rigor 05-06 Röd Flickor 12-13 år Kvinna Särö 2006
Smilla Arkdal Ranebro IF Rigor If Rigor 05-06 Röd Flickor 12-13 år Kvinna Kungsbacka 2006