Anmälda till Kustamaran och Kristianopel Runt 2018 Avancerad sök

Kustmaran 42,2 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Maria Göransson LK Myran K40 Bjärred 1976
Johan Ingvarsson Umara M senior Läckeby 1990
Daniel Jonesjö Umara Sport Club M senior Kalmar 1989
Lukas Melander Örgryte IS M senior Viskafors 1990
Lars-Göran Olausson Team Blekinge M65 Jämjö 1952
Alexander Leskovec Glasrikets RC Nybro M50 Nybro 1964
Michael Ericsson M motion Kalmar 1968
Stefan Förare Kustjoggarna i Trelleborg M motion Trelleborg 1961
Tomas Hörnqvist IFK Hammarö M45 Hammarö 1969
Matti Pylkkänen Gamleby Ok M65 Överum 1950
Jörgen Nilsson Vi som springer M65 Hisings Kärra 1950
Malin Klintefjord K senior Lund 1988
Christian Malmström Karlskrona Simsällskap M senior Lyckeby 1980
Henrik Martinsson Mörbylånga GoIF M40 Mörbylånga 1975
Isabelle Scott K motion Stockholm 1993
Bent Hermannsen M60 København S 1958
Danny Håkansson M40 Tingsryd 1977
Bo Fredriksson Ok Orion M60 Jämjö 1958
Roger Jarl Håfreströms IF M50 Åsensbruk 1966
Patrik Eklund M35 Bromma 1982
Siv-Britt Andersson K motion Vassmolösa 1965
Annika ÅHLBERG Ericsson IF K55 STOCKHOLM 1960
Edvard Jonson Tjust bike & running club M50 Gamleby 1964
Maria Houmann Team Ramsøbakken K motion Gadstrup, Denmark 1991
Jonas Engdahl M motion Jamjo 1979
Per Kvist Kustjoggarna Trelleborg M motion Trelleborg 1963
Anders Berglund Dacke M motion Lund 1979
Christer Kragh Stigmännen M50 Karlshamn 1963
Eddy Hultgren Team Blekinge M55 Karlskrona 1959
Lovisa Rampre Team Power Woman Athletic Club K motion Malmö 1994
Roger Kjellsson Team Blekinge M45 Ronneby 1969
johnny broe Ramsøbakken Motions Klub M60 Gadstrup 1956
thomas Fortell Team Blekinge M45 Rödeby 1971

Kustmaran 21,1 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Pascal König Inlängan Runners Herrar Stockholm 1994
Oskar Simonsson Vvrunners Herrar Lindås 1985
Martin Sundgren Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1980
Karin Elmqvist Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1975
Daag Nyman Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1969
Morgan Holst Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1978
Wiktor Kettel Herrar Karlskrona 1987
Nils Hammaräng Grip Högby IF Herrar Kalmar 1998
Mattias Lindbro Herrar Kävlinge 1981
Andreas Kallenskog Herrar Moheda 1973
Marcus Parsland Herrar Växjö 1973
Tony Petersson Kockums IF Herrar Lyckeby 1981
Henrik Larsson Herrar Karlskrona 1978
Marcin Switala Procyon Herrar Wejherowo 1976
Grzegorz Sobczynski Procyon Herrar Malogoszcz 1975
Lukasz Chodakowski Procyon Herrar Gdansk 1987
Elina Wahlberg Stockholm city triathlon Damer Bromma 1988
Bobby Granath IFK Österbymo Herrar Ydre 1982
Anders Karlsson Herrar Torsås 1952
Emil Persson Team Bettamåla Herrar Karlskrona 1995
Leszek Deska www.leszekbiega.pl Herrar Nowa Iwiczna 1976
Robert Andersson Duvemåla Herrar VÄXJÖ 1982
Mats Olsson Salsjögänget MK Herrar Bräkne-Hoby 1967
Ola Johansson Herrar Bjärred 1962
Johan Myrén Ok Orion Herrar Torsås 1981
Christine Johansson - Damer Ronneby 1978
Anna Rantzow Damer Höllviken 1970
Henrik Rantzow Herrar Höllviken 1973
Erika Drake af Hagelsrum Damer Lyckeby 1988
Rickard Horst Umara Sports club Herrar Torsås 1982
Susanne Ohlsén SOK Knallen Damer Borås 1970
Michael Berlin Mikkeller Running Club Herrar Lidingö 1982
Régis Larrodé Inlängan runners Herrar Versonnex 1971
Stefan Karlsson Team Blekinge Herrar Rödeby 1974
Inger Alm Damer Rödeby 1962
Katja Schönbeck IFK Växjö Damer Växjö 1971
Tommy Broe Conrad Ramsøbakken Motions Klub Herrar Gadstrup 1983
Annika Nilsson Team Blekinge Damer Lyckeby 1977
Victoria Larsson Team Storchen Damer Malmö 1986
Mikael Morberg Inlängan Runners Herrar Tullinge 1964
Alexandra Elmer Damer SKURUP 1978
Martina Westin Damer Karlstad 1991
Markus Samuelsson Karlskrona kettlebell Herrar Karlskrona 1981
Elena Rakovich Runningirls Damer Odincovo 1981
Alexandr Rakovich Herrar Odincovo 1977

Kristianopel Runt 10 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Johan Tärnhuvud Estvik Team Blekinge Herrar Karlskrona 1984
Håkan Aronsson KA 2 IF Herrar Karlskrona 1970
Anders Loell Herrar Jämjö 1985
Mohammed Alsaeed Team Blekinge Herrar Rödeby 1987
Andreas Hellström Herrar Torhamn 1979
Torbjörn Andersson KSOK Herrar Karlskrona 1964
David Eriksson Herrar Karlskrona 1979
Per Wramdemark Herrar Karlskrona 1977
Jona Lindman Knösöpower Herrar Lyckeby 2004
Niclas Lindman Knösöpower Herrar Lyckeby 1968
Mats Lindblad Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1967
Johanna Fagerberg Team Blekinge Damer Rödeby 1978
Helene Nyberg Damer Listerby 1984
Jonathan Nyberg Herrar Önnestad 1996
Karoline Skårstedt Runacademy IF Damer Karlskrona 1980
Mats Berg Herrar Karlskrona 1967
Tommy Ax Herrar Karlskrona 1970
Lyneth Wolske Stadium IF Damer Holmsjö 1998
Angela Eilers Damer Holmsjö 1968
Joke Eilers Herrar Holmsjö 2002
Per-Ola Strågegård Herrar Karlskrona 1968
Johan Lejon F17 Herrar Ronneby 1984
Emma Hoel Damer Ronneby 1990
Annika Antonsson Runacademy IF Damer Karlskrona 1977
Madeleine Gustavsson Damer Karlskrona 1989
Jonatan Hillborg Herrar Karlskrona 1990
Ola Jönsson Herrar Ronneby 1984
Therés Emilsson Damer Karlskrona 1982
kim JONSSON team blekinge Herrar LYCKEBY 1988
Sandra Södergren Fif Gnistan Damer Hallabro 1989
Annie Sturkman Damer Karlskrona 1989
Marie Olsson Damer Fågelmara 1976
Stefan Caleklint Karlskrona SOK Herrar Karlskrona 1975
Daniel Svensson Herrar Lyckeby 1982
Emelie Kardell KA2 IF Damer Karlskrona 2001
Sofie Johansson Damer Karlskrona 1993
Erik Kjellander Herrar Saltsjö-boo 1993
Christian Olsson Herrar Lund 1989
Katrin Jarnvall Damer Rödeby 1972
Tommy Werner Karlskrona Simsällskap Herrar Fridlevstad 1966
Gunilla Wester Damer Senoren 1964
Patrik Flyden Axa Sportklubb Herrar Karlskrona 1969
Emma Andersson Runacademy Damer Rödeby 1984
Eva Nordin Runacademy IF Damer Karlskrona 1961
Maria Toverland Damer Lyckeby 1982
Elisabet Janner Ronneby OK Damer Ronneby 1965
Emel Örgev Damer Karlskrona 1984
Emelie Larrodé Inlängan runners Damer Versonnex 1972
Annika Morberg Inlängan runners Damer Tullinge 1966
Alfred Lindhage Herrar LANDVETTER 1988
Ann-Kristin Isaksson Damer Nättraby 1964
Anders Isaksson Herrar Nättraby 1959

Kristianopel Runt 5 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Andreas Hallengren Herrar Karlskrona 1976
Maria Olofsson Damer Karlskrona 1978
Emil Aronsson KA 2 IF P16 Karlskrona 2006
Lise-Lotte Andersson Damer Karlskrona 1971
Elisabeth Melin Damer Karlskrona 1973
Niclas Melin Herrar Karlskrona 1971
Olivia Melin Karlskrona Handboll, F05 F16 Karlskrona 2005
Alexander Melin Karlskrona Handboll, P09 P16 Karlskrona 2009
Elin Saleskog Salsjögänget MK Damer Bräkne-Hoby 2006
Jennie Saleskog Salsjögänget MK Damer Bräkne-Hoby 1977
Olle Saleskog Salsjögänget MK Herrar Bräkne-Hoby 2009
Anders Saleskog Salsjögänget MK Herrar Bräkne-Hoby 1968
Mikael Andersson Herrar Torhamn 1955
Henrik Andersson Karlskrona Herrar Lyckeby 1992
Hanna Olsson Runacademy IF Damer Karlskrona 1983
Frida Wramdemark Damer Karlskrona 1977
Jimmy Algerstedt THT Herrar Karlskrona 1976
Linda Algerstedt Damer Karlskrona 1983
Hedvig Stjernqvist Elmhults Sport Club F16 Älmhult 2003
Tommy Karlsson Elmhults Sport Club Herrar Älmhult, Sweden 1967
Pia Gunnarsson Damer Nättraby 1973
Milla Gunnarsson KA2 IF F16 Nättraby 2005
Benny Dolk Herrar Lyckeby 1973
Petter Etzen Herrar Lyckeby 1972
Ludvig Etzen KHK team 07 P16 Lyckeby 2007
Hannah Sonesson Damer Karlskrona 1987
Joakim Ivansson Herrar Karlskrona 1984
Kim Jönsson Damer Karlskrona 1980
Veronika Eriksson Damer Ronneby 1970
Tina Östman Damer Fridlevstad 1960
Ingela Wulff Damer Karlskrona 1970
Maria Stivén Damer Karlskrona 1978
Nils Hörnqvist IFK Hammarö P16 Hammarö 2003
Axel Hörnqvist IFK Hammarö P16 Hammarö 2005
Anna Tranberg Damer Torhamn 1980
Patrik Andersson Herrar Torhamn 1979
Sylvia Petersson Högström Damer Fågelmara 1971
Lisa Swartz OK Orion F16 Fågelmara 2004
Nils Swartz OK Orion P16 Fågelmara 2005
Annika Forss Ronneby kommun Damer Nättraby 1972
Elisabeth Hejman Ronneby kommun Damer Jämjö 1980
Ida Andersson Damer Fågelmara 1980
Jimmie Andersson Herrar Fågelmara 1978
Eva Eliasson Damer Ramdala 1980
Filip Myrén Ok Orion P16 Torsås 2007
Malin Faraasen KA2 IF Damer Karlskrona 1969
Livia Faraasen KA2 IF F16 Karlskrona 2003
Kateryna Widenfors Kask Damer Karlskrona 1973
Lisa Alm Damer Rödeby 1996
Jeanette Wiss Damer Lyckeby 1979

Kristianopel Runt 2,5 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Gustav Stjernqvist Elmhults Sport Club P12 Älmhult, Sweden 2007
Saga Simonsson Skruvs IF F10 Lindås 2008
Mina Gunnarsson F8 Nättraby 2010
Adrian Dolk P10 Lyckeby 2007
Adam Olsson P14 Rödeby 2005
Olivia Myrén Ok Orion F10 Torsås 2009
Josefine Wallgren F8 Tingsryd 2011

Kristianopel Runt 0,9 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Vidar Hellström Torhamn 2010
Estrid Hellström Torhamn 2011
Helmer Fagerberg Pettersson Rödeby 2015
Charlie Dolk Lyckeby 2012
Wilton Wigow Lyckeby 2015
Felicia Myrén Ok Orion Torsås 2014
Ekaterina Rakovich Runningirls Odincovo 2002
Maria Rakovich Runningirls Odincovo 2007