Anmälda till Run for Pride 2019 Avancerad sök

Run For Pride 5 km

Startnummer Namn Klubb Lag Ort Födelseår
546 Matias Koren Lainio 1985
547 Daniel Alemu Spårvägen IF 1997
544 Maria Blomqvist 1972
549 Anna Forssen 1973
300 Åsa Lundin 1970
299 Johan Nilsson 1979
298 Madelene wändesjö 1970
297 Johannes Gustafsson Outrunners HK 1980
296 Elenor Berglund 1985
295 Klara Johansson 2006
294 Blanka Besev Kafferepet Med 7 Sorters Flator 2008
293 Fredrik Svanberg 1972
292 Linnea Tunhage HKstars 1991
291 Lisa Vallgren HKstars 1975
290 Filip Gunnarsson Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 2002
289 Hanna Ringström 1980
288 Ulrica Winberg 1966
286 Pernilla Busch Unicorn Squad 1974
285 Kerstin Eriksson 1963
287 Eva Marklund 1961
284 Peter Bjurenstedt Oljebaren oilers 1967
283 Henna Lampinen 1993
282 Patrik Wirén 1971
281 Johann Bernövall 1988
280 Freja Buzzi Team Stockholms Spårvägar 1992
279 Marcus Liberg Försvarsmakten 1991
278 Christer Rikenberg Stockholm Frontrunners IF 1973
277 Anna Goliath Stadium IF 1965
276 Peter Dunder Försvarsmakten 1980
275 Ulf Alexandersson 1968
273 Annelie Hansson Team Pannben 1978
274 Sandra Rubio Team Pannben 1977
272 Ingrid Nygren Any Runners 1959
271 Linnéa Rydén Team Members 1980
266 Lena Man Team Members 1974
267 Helen Vivenius Team Members 1960
268 Stephanie Bergström Team Members 1996
269 Genri Teivald Team Members 2017
270 Saga Westlund Team Members 1996
264 Jeanette Forss Unionen 1966
265 Jesper Stark Unionen 1982
263 David Unnersjo-Jess 1985
262 Tomas Wallner 1984
261 Caroline Sipek 1992
260 Helene Sandqvist RUN FOR PRIDE 1976
259 Matilda Lindblom 1990
258 Corina Kaiser Corn 1999
257 Rene Rosenheinrich 1978
256 Elisabeth Hjelm Olsson Stockholms Gerillalöpare 1959
255 Pontus Rååd 1977
254 Caroline Olsson 1977
253 Tony Lindblom 1966
251 Kimmo Kiviranta Organic Emotions 1968
252 Jessica Jansson Organic Emotions 1968
250 Dennis Wakabi Frontrunners IF 2017
249 Teresa Wulff 1994
248 Daniella Cedermark Bad Ass Beach Babes 1991
247 Rebecka Svensén 1970
245 Madelene eklöf 1984
246 Linnéa Lomborn 1985
244 Malin Michaelsen Team Inga Tvivel 1977
243 Lena Ericson Team Inga Tvivel 1964
240 Victor Vatn Team Vatn 2 2005
241 Martin Vatn Team Vatn 2 2003
242 Daniel Vatn Team Vatn 2 1996
239 Mario Clementi 1964
238 Madeleine Eckerling 1979
237 Emelie Ovenholm 1981
236 Linn Wester Försvarsmakten 1991
234 Julia Linder 1989
235 Alexander Linder 2007
233 Astrid Emilia Skage Försvarsmakten 1985
232 Tove Norman 1967
231 Fej Ganebo Skantz 1986
229 Linn Björlund Bad Ass Beach Babes 1991
230 Caroline Perneryd Bad Ass Beach Babes 1991
226 Lana Mam-Aga Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1988
225 Ola Berggren 1976
223 Per-Erik Ferb Fast de e rätt skönt att springa ändå 1984
224 Martina Norlen Fast de e rätt skönt att springa ändå 1984
220 Veronica Cigehn 1976
221 Emilia Mollgren 1990
222 Cecilia Sanchez 1985
219 Markus Axelsson 1973
218 Jesper Petersson 1988
227 Tobias von Wiren DUREX 1989
228 Neven Bekic DUREX 1991
216 Anna Altin Unicorn Squad 1989
217 Linnéa Berglund Unicorn Squad 1988
214 Emma Sundström 1983
215 Kim Öberg 1987
213 Simon Jakobsen 1995
206 Alice Armandsson RFSL 1981
207 Mathilda Piehl RFSL 1978
208 Kajsa Borndedal RFSL 1980
209 Kristin Nilsson RFSL 1961
210 Sofia Klittmark RFSL 1975
211 Carina Wrangebo RFSL 1972
212 Kina Sjöström RFSL 1972
204 Matilda Ivarsson 1994
205 Janne Siponen RUN FOR PRIDE 1985
203 Pekka Heino 1961
202 Andreas Nilso 1983
201 Alicia Alkert Försvarsmakten 1987
200 Karin Dahlin 1976
199 Vishnu Ramesh Maroli 1992
198 Michael Jämtner 1984
197 Robin Fondberg 1985
196 Andi Malm 1984
190 Emma Bernquist KPA Pension 2017
191 Catrin Johansson KPA Pension 2017
192 Alexandra Thunfors KPA Pension 2017
193 Lars Hedenstedt KPA Pension 2017
194 Emilio Fredes KPA Pension 2017
195 Micaela Feldt KPA Pension 2017
189 Kjerstin Skye Blomquist Stockholm Pride 1981
188 Camilla Matzon 1989
187 Karin Nygårds 1975
186 Emma Björs Industrial Optimizers 1966
185 Esteban Vega Maraboli Mjaujito 1985
184 Anita Björkenlid 1966
183 Zita Hagemann 1989
182 Filip Lööv Stadium IF 1992
181 ellen hallensjö Stadium IF 1995
180 Cathrin Holmqvist Stadium IF 1981
179 Linnea Forsberg 1983
178 Sandra Jansson Team Snigel 1982
177 Alexander Rozental 1985
176 Milla Feldt 2008
175 Corinna Müller 1967
174 Peter Ronquist 1974
171 Pernilla Viklund Starlight 1982
172 Denise Lindqvist Starlight 1995
173 Gabriella Haglund Starlight 1990
170 Christoffer Svanberg Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1993
169 Sara Petersson Mammutarna 1969
168 Malin Petersson 1967
166 Wivvi Besev Swing Kafferepet Med 7 Sorters Flator 1967
167 Cissi Besev Swing Kafferepet Med 7 Sorters Flator 1976
165 Daniel Klawitter Försvarsmakten 1988
153 Jonathan Sammon Team Bacardi 1989
154 Robin Håård Team Bacardi 1990
155 Joha Sandin Hansson Team Bacardi 1990
156 Emil Hed Team Bacardi 1993
157 Jimmie Hulth Team Bacardi 1990
158 Johan Evers Team Bacardi 1983
159 Oscar Drigoris Team Bacardi 1996
160 Måns Borg Team Bacardi 1991
161 Alex Lee Team Bacardi 1989
162 Daniel Croona Team Bacardi 1991
163 Carl Marcus Erlandsson Team Bacardi 1987
164 Mohi Mohi Team Bacardi 1994
151 Kajsa Amnehagen 1998
152 Alexandra Ejnervall 1999
150 Sigrid Tolstoy 1994
148 Lena Edling Team Snigel 1958
149 Oscar Edling Team Snigel 1998
147 Tess-Angelica Oldelius Försvarsmakten 1989
146 Åsa Zazzi 1977
145 Ellen Delby Mammutarna 1990
142 Laris Lelis 1989
143 Kattis Farkas 1988
144 Gabriella Dorch 1994
141 Bengt-Göran Mårtensson 1969
140 Carolina Blid 1994
139 Malin Hjärtedal 1980
134 Donna Milivojevic amor caecus 1988
135 Paul Linton amor caecus 1989
136 Johanna Hofstam amor caecus 1982
137 Erika Lindh amor caecus 1990
138 Rex Ekblad amor caecus 1983
132 Maria Kindstedt 1977
133 Maria Hellström 1982
130 Pia Wallentin 1960
131 Elisabeth Strinde 1966
128 Nikita Jaanson 1995
129 Petra Hopstadius 1965
127 Elin Nes 1988
126 Sassa Herkevall Mammutarna 1965
122 Lia Winkelmann Cologne Rainbow Runners 2006
123 Leona Winkelmann Cologne Rainbow Runners 2004
124 Nina Winkelmann Cologne Rainbow Runners 1978
125 Christian Winkelmann Cologne Rainbow Runners 1978
120 Emily Danborg B3 Zebra-extravaganza 1979
121 Simon Molander B3 Zebra-extravaganza 1980
119 Camilla Blid 1967
118 Tord Johnsson 1961
116 Cecilia Gyllensten Serban Mammutarna 1992
550 Helena Gyllensten Mammutarna 1959
111 Rebecka Strand Endeavor 1985
112 Elina Landeskog Endeavor 1989
113 Sanaz Delfi Endeavor 1987
114 Andrew Ball Endeavor 1983
115 Ulrika Steging Endeavor 1962
110 Ida Hellström 1988
109 Martin Jansson Stockholm Snipers 1978
107 Lovisa Lind 1995
108 Victoria Sjöman Freimanis 1989
105 Kristina Fagerkvist 1985
106 Emma Andersson 1985
104 Vix Herjeryd Stockholm Pride 1984
103 Desireé Ljungcrantz 1982
98 Szilvia Varszegi iZettle 1989
99 Sara Da Silva Lem iZettle 1993
100 Sachin Jain iZettle 1982
101 Igor Leal iZettle 1990
102 Marcelo Risoli iZettle 1989
91 Michael Brand iZettle 1994
92 Malwina Polak iZettle 1987
93 Josefin Eklund iZettle 1991
94 Roxanne Baumann iZettle 1981
95 Maaike Gerritse iZettle 1990
96 Ellen Brantberg iZettle 1993
97 Simon Peterson iZettle 1993
86 Tilden Hellyer iZettle 1990
117 Björne Herder iZettle 1990
88 Isa Silveira iZettle 1995
89 Rebecka Bjurgård iZettle 1990
90 Christian Sobokowski iZettle 1991
85 Magnus Nilsson 1971
84 Maria Bölander 1981
81 Mikael Bjerstedt 1968
82 Ebba Bjerstedt 2005
83 Alva Bjerstedt 2008
79 Jessica Åsell Love is all we need 1971
80 Daniel Nilsson Love is all we need 1975
78 Elisabeth Lundqvist Hjälmerhag 1982
77 Per Springare Solna 1961
76 Josephine Lampen 1986
75 Angela Sandberg 1983
73 Angelica Långdahl Helan och Halvan 1986
74 Lise-Lotte Bylund Helan och Halvan 1997
72 Sara Reimar 1986
71 My Olsson 1980
70 Christine Luby 1984
63 Emilia Svennersjö Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1989
64 Saga Tomasdotter Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1995
65 Viktoria Rohdin Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1984
66 Neshat Jevinani Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1991
67 Mattias Demirci Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1990
68 Jessica Unebrink Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1988
69 Amanda Landell Hässelby- Vällingby Stadsdelsförvaltning 1994
61 Cecilia Fischer 1974
62 Sara Strandin 1969
59 Julia Petti Svettis 1990
60 Marcus Sverin Svettis 1989
58 Jolene Lester 1984
57 Agnieszka Madej 1980
56 Mija Thomas 1958
55 Virág Finta Unicorns United 1991
54 Vierge Hård Unicorns United 1979
52 Ghita Flinckman 1968
53 Ulla-Karin Hallgren 1953
50 Jenny Gabrielsson Sunnydale Razorbacks 1981
51 Kerstin Nyrén Sunnydale Razorbacks 1980
46 beatrice bagge regnbågsbaggarna 1993
47 ebba bagge regnbågsbaggarna 1993
48 Lisa Bagge regnbågsbaggarna 1960
49 Caroline Bagge regnbågsbaggarna 1973
44 Lena Wahlberg 1986
45 Ivannia Liljebäck 1977
43 Ellis Cryner 1980
41 Antonia Rosencrantz 1986
42 Emmy Wakäng 1987
40 Malin Borning LG 1973
39 Siw Wåle 1957
38 Emma Wåle 1995
36 Jimmy Åhl Team Raring 1975
37 Theres Norberg Team Raring 1983
35 Göran Runa 1965
34 Cecilia Arrgård 1975
33 Gunnar Stålklint 1963
31 Johanna Sjöberg 1993
32 Susanne Sjöberg Fogelström 1965
30 Mimmi Zetterman 1982
29 Jenny Ekdahl 1974
28 Lucas Tilley 1987
27 Eva Jorvén Bernegard Team Jorvén 1971
26 Sara Kontu 1989
25 Terese Holm 1985
24 Susanne Pettersborg VinJam United 1965
23 Mathias Löfroth 1986
22 Daniel Lindmark 1988
21 Kenneth From 1965
19 madeleine bäcklin jumping Haninge 1960
20 jessica bäcklin jumping Haninge 1972
18 Veronica Hellström Team Hellström 1976
16 Marianne Nordahl 1964
17 Joakim Nordahl 1962
14 Sara Svensson 1986
15 Emma Svensson 1986
11 Elisabeth Forssén 1969
12 Lova Mattsson 2000
13 Jonas Benneborn 1969
9 Therése Wistedt Team Vretbo 1979
10 Johanna Wistedt Team Vretbo 1976
8 Cornelia Karlsson 1995
7 Haroon Choudrey 1987
5 Jimmy Bergman 1982
6 Marcus Bergman 1986
3 Alexandra Larsson 1974
4 Denisa Kafkova 1975
2 Lisa Johansson 1994
1 Samuel Nyström-Öhlin Fredrikshofs FIF 2001

Run For Pride 10 km

Startnummer Namn Klubb Lag Ort Födelseår
493 Elvira Arosell 1982
492 Loman Daniel Olsson 1988
491 Terje Wressel 1976
490 Mattias Hansson 1969
488 Fredrik Dahlström 1988
489 Jan Saaf 1950
487 Erik Zidén 1986
486 Marie Jarlid 1986
485 Elin Ragnarssom 1989
484 Anders Jansson Försvarsmakten 1968
483 Marcus Roos 1976
482 Ida-Christina Delin Försvarsmakten 1996
481 Maximilian Riess Mälarhöjdens Löparklubb (MHLK) 1986
480 Christine Alexandersson 1970
479 Petra Kindlund RunAcademy IF 1985
478 Jörgen Amnestål Team Rynkeby Sthlm 1964
477 Sofi Larsson Team Legolas 1982
476 Anna Frantsouzova 1991
475 Anders Nygren Any Runners 1957
474 Gustav Jörtsö Mälarhöjdens Löparklubb (MHLK) 1990
473 Robert Bergdahl Unionen 1980
472 Sabina Bajlo 1987
471 Carolina Orrgårde 1986
470 jakob martin 1985
469 Louise Öijermark 1971
468 Åsa Stenman 1979
467 Bo Olsson Stockholm gerillalöpare 1955
466 Fredrik Qvarfort 1978
465 Victor Harju 1991
464 Annika Wallin Team Wahlkvist.se 1976
463 Petra Öberg Zühlke Team Wahlkvist.se 1972
462 Daniel Larsson Byggnads 1974
461 Jonas Bergström RunAcademy IF 1983
460 Viktoria Vikström Team Wahlkvist.se 1980
459 Jon-Olov Vatn Team Vatn 2 1970
457 Åsa Fröding Stockholm Gerillalöpare 1964
458 Micke Blomquist Stockholm Gerillalöpare 1964
456 Rickard Hillebrink Stockholm gerillalöpare 1967
455 Erik Johansson 1986
454 Helena Gudasic B3 Zebra-hangaround 1974
452 Joakim Stenius Any Runners 1972
453 Tom Johansson Any Runners 1988
450 Sophie Johnelius 1991
451 Kristina Bosevska 1989
449 Sebastian Ryde Försvarsmakten 1987
448 Stefan Warnqvist 1972
447 Iury Alves de Souza Klarna Val 1990
446 Marcelo Tokarnia Klarna Val 1990
445 Peter Johansson 1975
444 Linda Tomtlund 1975
443 Catrin Nilsson RFSL 1985
442 Jonathan Fagerlund 1991
441 Martin Åberg 1986
440 Caroline Edfast 1968
438 Niklas Vatn Team Vatn 1999
439 Katarina Vatn Team Vatn 1972
437 Philip Ström 1988
425 Mikael Svensson KPA Pension 2017
426 Nour Khan KPA Pension 2017
427 Daniel Larsson KPA Pension 2017
428 Veronica Nilsson KPA Pension 2017
429 Anders Karlsson KPA Pension 2017
430 Josefin Wallgren KPA Pension 2017
431 Sara Landqvist KPA Pension 2017
432 Joakim Winiger KPA Pension 2017
433 Marie Herstedt KPA Pension 2017
434 Carina Thorstensson KPA Pension 2017
435 Emma Sandström KPA Pension 2017
436 Dick Klingemo KPA Pension 2017
424 Therese Larsson 1982
423 Emelie Lahti Försvarsmakten 1990
422 Sara Kullander Kullanders 1985
421 Anders Wallner 1983
420 Magnus EA Wallner 1982
419 Helena Svernell Team Heddy 1987
416 César Baena Stockholm Frontrunners 2017
417 Vilo Vasquez Stockholm Frontrunners 2017
418 Ernesto Zamora Stockholm Frontrunners 2017
415 Helena Karlsson Löpargänget i Motala 1970
414 Nicklas Neuman 1987
413 Jose Paredes Two and a half man 1980
412 Per Jardsell 1978
411 Hazze Mårtensson 1975
410 Farhad Rouhani 1980
409 James Wrighton Stockholm Frontrunners 1986
408 Thomas Andersson 1983
407 Karin Artursson 1964
405 Caroline Blommé 1991
406 Carlos Alonso Goya de Lope 1986
404 Susanne Skantz 1972
403 Johanna Eriksson TUWW 1990
402 Anna Karlsson TUWW 1991
401 Claes Christensson Försvarsmakten 1986
400 Linda Martinson 1974
399 Yuliya Zhuk 1982
398 John Heilman 1957
397 Mats Hansson 1963
396 Niklas Andersson Hässelby SK 1978
395 Thomas Johansson 1955
394 Gunilla Axelsson 1988
393 Erik Welin Starlight 1989
392 Håkan Lindo 1963
390 Monica Nyström 1979
391 Stefan Nyström 1979
388 Willem Stam 1988
389 Sofie Sunnerstam 1988
387 Anna-Carin Björklund 1972
386 Ashur Adam 1981
385 Golli Pirzadeh 1982
384 Mikael Linnerman Försvarsmakten 1978
383 Amna Kodzaga Löpargäris 1989
382 Nina Davidsson SAS 1964
381 Mari Olsén Försvarsmakten 1986
380 Marie-Louise Marsjögård 1952
379 Keith Boman 1978
378 Elin Anderzon Försvarsmakten 1980
377 Mikael Engbom 1975
376 Ylva Helmersson 1976
375 Patrik Adolfsson 1972
373 Mai-Li Hammargren 1986
372 Danne Berg 1986
364 Marcela Diaz B3 Zebra-extravaganza 1990
365 Jens Olsson B3 Zebra-extravaganza 1969
366 Andreas Steding B3 Zebra-extravaganza 1972
367 Katarina Lunqvist B3 Zebra-extravaganza 1979
368 April Gradin B3 Zebra-extravaganza 1975
369 Bill Kurtson B3 Zebra-extravaganza 1987
370 Viveca Täljsten B3 Zebra-extravaganza 1975
371 Jenny Wedin B3 Zebra-extravaganza 1976
363 Viktor Gyllensten Serban Mammutarna 1988
362 Peter Estman 1969
361 Jenny Kardell Sjöö 1979
359 Adelina Granklint 2001
360 Marcus Granklint 1972
358 Christina Ekenstierna 1958
374 Fredrik Runesjö Försvarsmakten 1986
357 Emil Linnerman 1982
356 Fia Roman Hjelte 1982
355 Ben Robbins iZettle 1990
354 Cat McIlroy 1973
353 Rikku Bölske iZettle 1984
351 Dragan Ovrlinc iZettle 1992
352 Andreas Nordlund iZettle 1978
350 Guillermo Carrasco iZettle 1988
349 Daniel Zedig 1971
348 Marika olsson 1961
347 Åsa Levander 1975
346 Sofia Gidewall 1982
344 Jörgen Karlsson 1965
345 Mia Svärd 1968
343 Krister Henriksson Solna 1965
342 Thomas Lindeborg OCR Stockholm IF 1972
341 Lars Madej 1977
340 Fredrik Lindholm 1987
339 Linnéa Englund 2003
338 Jakub Zurek 1975
337 Carmen Navarro 1987
336 Simen Daehli 1991
335 Sara Lindfors 1978
333 Matt Clare 1973
334 Warren Swart 1987
332 Martina Engsjö-Lindgren 1967
331 Magnus Häll 1969
330 Karin Nilsson 1995
329 Jaesun-Michelle Johansson 1986
328 Richard Jorvén Team Jorvén 1969
327 Dylan Taplin 1974
326 Pia Kylmänen 1967
325 Johanna Wielsma 1994
323 Rasmus Rossi Tejler 1976
324 Patrik Rossi Tejler 1983
322 Anna Grinder Norreskog 1983
321 Sanna Svensson Norreskog 1983
319 Maria Öfverström Wedin 1991
320 Tove Lindqvist 1968
318 Åsa Hammarström 1986
317 Kristof Biot 1983
315 Catarina Forss 1966
316 Emma Forss 1994
314 Frederik Abbemo Stockholm Frontrunners IF 1968
312 Jonathan Helm Helm-Åkesson`s 1989
313 Johanna Åkesson Helm-Åkesson`s 1990
311 Sanna Summareh 1982
309 Björn Öström 1972
310 Ingela Ökvist Öström 1971
308 Kerstin Johansson 1971
307 Eva Engström 1972
305 Kristin Thomsson Lingonben 1987
306 Jörgen Amnestål Lingonben 1964
303 Annika Thomsson Lingonben 1973
304 Daniel Thomsson Lingonben 1974
302 anna cohen 1972
301 Jimmy Svensson 1985