Anmälda till Holmsjö Triathlon 2019 Avancerad sök

Olympisk MOTION

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Christer Haraldsson Ryssbergets IK Man Bromölla 1960
Daag Nyman Ryssbergets IK Man Näsum 1969
Frida Johansson Colting Borssén Triathlonklubb Kvinna Habo 1981
David Forssgren Växjö Man Växjö 1994
Daniel Nilsson Ryssbergets IK Man Näsum 1976
Robert Lindqvist Hestra Man Hestra 1977
Armando Hurtado Sandoval Triathlon Väst Man Västra Frölunda 1984
Anton Odén Oskarshamns sk Man Oskarshamn 1988
Fredrik Goa Heleneholm tri team Man Höllviken 1962
Annika Antonsson Team Powerwoman Athletic Club Kvinna Karlskrona 1977
Ingar Mikkelsen Funäsdalen IF / Team Coxa Man Funäsdalen 1974
Viktor Törneke O2 Extreme team Man Göteborg 1984
Susanne Kolmert SK Hajen Kvinna LOMMA 1972
Johan Svensson Vissefjärda GIF Man Vissefjärda 1978
William Boberg AXA Sports Club Man Sölvesborg 1987
Pierre Lindstedt Järfälla Triathlon Man Järfälla 1973
Stefanie Lübcke Kvinna Älmeboda 1977
Günter Ruchatz Färjestadens motions IF Man Färjestaden 1971
Christian Brakander Team Trelleborg Triathlon Man Trelleborg 1980
Rasmus Hansen Man Ingelstad 1982
Henrik Arrhenius Team Blekinge Man Hagby 1960
Kristoffer Folkesson Man Lyckeby 1999
Jenny Frank Kristianstad Triathlon Kvinna Kristianstad 1991
Anja Örgev KSS Kvinna Karlskrona 1984
Carl-Johan Thunfeldt Team Blekinge Man Karlskrona 1968
Jenny Wännström Kvinna Linköping 1984
Robert Karlsson Man Holmsjö 1990
Per Bergstrand LUND Man Lund 1973
Erik Borén Triathlon Syd Man Lund 1994
Linda Krook Ryssbergets IK Kvinna Sölvesborg 1979
Anders Persson Slitvargarnas SK Man Sölvesborg 1969
Anders Axelsson Ryssbergets IK Man Bromölla 1966
Mats Hagman Karlskrona Simsällskap Man Lyckeby 1972
Evelina Petersson Färjestadens Motions IF Kvinna Ljungbyholm 1994
Håkan Nystedt Karlskrona simsällskap Man Fridlevstad 1980
Joakim Jonsson Kalmar RC Man Kalmar 1980
Carlos Olave Man Malmö 1984
Magnus Karlsson Hasslö Man Hasslö 1972
Magnus Svensson Man Holmsjö 1980
Staffan Edberg Umara sports club Man Mölndal 1978
Babbs Edberg powerwoman athletic club Kvinna Mölndal 1972
Jonas Ljungh Team B3 Man Hisings backa 1967
Alfred Bartosch Mammas pojkar Man Rödeby 1981
Tomas Hedberg Minplatta@icloud.com Man Fridlevstad 1975
Magnus Carlsson BAGA Man Lyckeby 1967
Samuel Perini Man Stromstad 1990
Patrik Ellis Man Jämjö 1968
Tomas Pereyra Strömstad Man Strömstad 1974
Helen Magnusson Karlskrona SS Kvinna Lyckeby 1969
Thomas Bergstedt Örebro AIK Man Kumla 1970
Vendela Normark Granetoft Team Blekinge Kvinna Ronneby 1971
Katarina Ekelund Kvinna Nyhamnsläge 1991
Marie-Louise Bondesson Kvinna Holmsjö 1965
Elsa Håkansson Team Blekinge Kvinna Karlskrona 1956
Lennart Carlsson Team Blekinge Man Karlskrona 1962
Jimmy Jonasson Karlskrona Man Karlskrona 1974
Mattias Ekroth Ironteam Man Lyckeby 1968
Paula Banck Team Blekinge Kvinna Karlskrona 1979
Jose Carlos de Silva Man MALMO 1971
Mattias Norman Umara Sports Club Man Vällingby 1980
Luiz Otavio Carvalhal Man Lyckeby 1966
Evalotta Johansson Ronneby Simsällskap Kvinna Ronneby 1972
Michael Elsberg Man Karlskrona 1961
renaud de la brosse Man marly-le-oy 1964
laurence de la brosse Kvinna marly-le-roy 1968
Sara Elfving Karlshamns SK Kvinna Ronneby 1970
Jeanette Andersson Karlskrona SOK Kvinna Nättraby 1968
Håkan Andersson Karlskrona SOK Man Nättraby 1966
Tomas Falck Team Blekinge Man Rödeby 1965
Ann-Christin Kjellson Team Blekinge Kvinna Nättraby 1966
Philip Jonasson Umara sports club Man Karlskrona 1991
Oskar Prahl Kalmar simsällskap Man Torsås 1980
Magnus Svensson Kalmar Sim Man Bergkvara 1970
Martin Malmgren Man Karlskrona 1973
Daniel Magnusson Halmstad triathleterna Man Halmstad 1979
Andreas Gustavsson Stockholm City Triathlon Man Sundbyberg 1971
Jörgen Philipsson Coltingborsen Triathlon klubb Man Jämjö 1978
Carina Turesson KSS Kvinna Hasslö 1979
Henric Hildingsson Umara sportsclub Man Eriksmåla 1973
Malin Olsson Axa Sports Club Kvinna Karlskrona 1977
Glenn Adolfsson Man Kalmar 1970
Mats Byback Man Malmö 1967
Dan Seyfried Maltorp Man LÄCKEBY 1974
kim johnsson Team Blekinge Man lyckeby 1988
Henrik Gullberg Team Kungälv Man Ytterby 1974
Susanne Nilsson Team Blekinge Kvinna Karlskrona 1973
Hilda Hultén Sillhövda AIK Kvinna HOLMSJÖ 1982
Therese Ericson KSS Kvinna Tving 1978
Anton Jakupi Team Blekinge Man Karlskrona 1969
Peter Biermayer TriTeam Bad Vöslau Man Bad Voslau 1959
Linda Ambrosi TriTeam Bad Vöslau Kvinna Bad Voslau 1976
Petter Svensson Trimate SK Man Karlskrona 1973
Fredrik Håkansson BAGA Man Jämjö 1975
Daniel Jonesjö Umara Sports Club Man Kalmar 1989
Ingrid Jönsson Kvinna Nättraby 1982

Mini-Tri MOTION

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Jan-Peter Weiss SV Breitling e.V. Rostock Man Poppendorf 1968
Simon McVitty Östborg Högby IF Man Kalmar 2005
Carl-Henrik Bondesson Glasholms RC Man Söderåkra 1986
Therése Folkesson Kvinna Ronneby 1991
Martin Einarsson Man Ronneby 1976
Josefin Holmersson Kvinna Jämjö 1983
Simon Petersson Sillhövda Man Holmsjö 2002
Niclas Andersson Man Rödeby 1968
Johan Åkesson HOLMSJÖ Man HOLMSJÖ 1980
Axel Åkesson HOLMSJÖ Man Holmsjö 2008
Kerry Olsson KSK Kvinna Karlshamn 1974
Elin Kojan Funäsdalen IF / Team Coxa Kvinna Funäsdalen 1981
Anna Fredriksson Källeryd rc Kvinna Broakulla 1978
Martin Araskog Pistolerna IK Man Nacka 2004
Anna Araskog Pistolerna IK Kvinna Nacka 1970
Boel Araskog Pistolerna IK Kvinna Nacka 2007
Bonny Leth nyberg Kvinna Broakulla 1992
Johanna Lindstedt Järfälla Triathlon Kvinna Järfälla 1974
Sandra Lindstedt Ingemansson Järfälla Triathlon Kvinna Järfälla 1974
Hugo Lindstedt Järfälla Triathlon Man Järfälla 2002
Mikael Lind WSP Man Ronneby 1969
Ann-Helen Gustafsson Kvinna Holmsjö 1981
Conny Berggren Man Holmsjö 2003
Melvin Lindström Man Holmsjö 2005
Cai Remitz Triathlon Syd Man Lund 1969
Marina Henriksson IF Trion Kvinna Rödeby 1986
Kristina Bergstrand LUND Kvinna Lund 1973
Göran Eriksson Man Stockholm 1963
Emelie Linderang Kvinna Karlskrona 1984
Susanne Abrahamsson Kvinna Holmsjö 1963
kristian hallsten AXA Sports Club Man södra sandby 1973
Olle Hallsten Hardeberga fotbollsklubb Man södra sandby 2007
Siv Hörnell Kvinna Nättraby 1973
Madde Bäcklund Kvinna Holmsjö 1971
jan löfgren Riksreliket Man Kallinge 1974
Conny Andersson Man Tjurkö 1959
Thomas Andersson Man Torsås 1960
Mikael Andersson Man Karlskrona 1986
Isabell Strand Kvinna Kalmar 1990
Karolina Miller Färjestadens motion Kvinna Färjestaden 1981
Petra Håkansson Kvinna Kallinge 1974
Hans Pettersson BAGA Man KARLSKRONA 1968
Ola Svensson Co-Runners Man Nättraby 1970
Anna Lagergren Älmtamåla RC Kvinna Kalmar 1975
Rebecka Hultén Kvinna Holmsjö 1997
Ann-Sofie Brommesson Kvinna Holmsjö 1967
Nina Friberg Kvinna Holmsjö 1999
Ella Andersson Kvinna Holmsjö 1994
Peder Nilsson Man Nättraby 1972
Jacob Sjödahl Man Nättraby 2003
Adam Sjödahl Man Nättraby 2005
Annika Johnsson Kvinna Johannishus 1964
Elisabet Janner Ronneby Kvinna Ronneby 1965
Therese Stiber Wattrup BAGA Kvinna Karlskrona 1976
Kerstin de Silva Kvinna MALMO 2004
Sara Johansson de Silva Kvinna MALMO 1968
Charlotte Larsson Kvinna Sölvesborg 1966
Jennie Andersson Kvinna Fjälkinge 1973
Karin Eriksson Kvinna Stockholm 1971
Lotta Hultén Holmsjö Kvinna Holmsjö 1966
Evelina Nilsson Jämjö Kvinna Jämjö 1986
Katarina Ketzenius BAGA Kvinna Karlskrona 1969
Thomas Karlsson Man Ramdala 1987
Christina Harang Kvinna Eringsboda 1967
Lars Carlsson ingen Man Söderåkra 1981
Maja Andreasson BAGA Kvinna Hasslö 1981
Jörgen Möller Man Rödeby 1968
Johanna Möller Kvinna Rödeby 1983
Noa Möller Man Rödeby 2004
Linda Söderlundh Kvinna Kallinge 1974
Liselott Eriksson Vissefjärda Brandmannaklubb Kvinna Vissefjärda 1962
Lotta Johansson Färjestadens Motions IF Kvinna Färjestaden 1968
Jenny ÅKESSON Kvinna Holmsjö 1975
Eva Eliasson Kvinna Ramdala 1980
Jan-Olov Lans Man Kalmar 1965
Charlotta Lans Kvinna Kalmar 1965
Karl Norrby Sillhövda AIK Man Lyckeby 1971
Anki Norrby Sillhövda AIK Kvinna Lyckeby 1972
Åsa Norrby Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 1969
Sören Ljunglöf Man Holmsjö 1962
Helen Svensson Ljunglöf Kvinna Holmsjö 1963
Fredrik Schjölin Sillhövda AIK Man HOLMSJÖ 1984
Christina Wahlberg Kvinna Lyckeby 1961
Henrik Gustavsson Man Holmsjö 1979
Olof Jönsson Sillhövda AIK Man Holmsjö 1979
Martin Nordström Sillhövda AIK Man Holmsjö 1980
Carl Eklund Sillhövda AIK Man Holmsjö 1968
Helén Lövdahl Kvinna Sturkö 1967
Christian Sundberg Man Holmsjö 1989
Anton Dahlberg Sillhövda AIK Man Holmsjö 2006
John Dahlberg Sillhövda AIK Man Holmsjö 1978
Oskar Dahlberg Sillhövda AIK Man Holmsjö 2008
Linda Dahlberg Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 1978
Kristoffer Printzlow IF Trion Man Karlskrona 1989
Rebecka Printzlow IF Trion Kvinna Karlskrona 1984

Sprint TÄVLINGSKLASS

Startnummer Namn Klubb Kön Ort Födelseår
10 Henrik Teinvall IS Göta Triathlon Man Tygelsjö 1980
9 Anna Kläppe Kalmar RC Triathlon Kvinna Kalmar 1980
8 nathalie gilbert Brittatorps TK Kvinna Rottne 1970
7 Lars Holmberg Karlskrona simsällskap Man Lyckeby 1981
6 Mikael Folkesson Sillhövda AIK Man Holmsjö 1994
5 Jens Bomgaard Hovedstadens svømmeklub Man København Ø 2002
4 David Turesson Glasriket RC Man NYBRO 1973
3 Per Nord Lödde Tri Man Lomma 1967
2 Albin Åkesson AXA Sports Club Man Kalmar 1988
1 Therese Imickels Svensson Sillhvda AIK Kvinna Holmsjö 1983

Barntriathlon upp till 9 år

Namn Klubb Kön Ort Födelseår
Leo Qvarnström Lund Man Lund 2010
Ebbe Damberg Tvings goif Man Tving 2012
Sixten Ericson Tvings GoIF Man Tving 2012
Ossian Ericson Tvings GoIF Man Tving 2010
Noah Folkesson Man Ronneby 2015
Fabian Hallsten Hardeberga fotbollsklubb Man Södra Sandby 2010
Josefine Wallgren KA2IF Kvinna Jämjö 2011
Olle Salleke Lyckå ff Man Karlskrona 2013
Olivia Salleke Lyckå ff Kvinna Karlskrona 2011
Carl-Victor Lindstedt Ingemansson Järfälla Triathlon Man Järfälla 2012
Disa holmberg Lyckeby Kvinna Lyckeby 2009
Theodor Möller Rödeby Man Rödeby 2014
Loke Arvidsson Man Holmsjö 2012
Nils Fagerström Karlskrona tennisklubb Man Fridlevstad 2011
Anton Olsson Sillhövda AIK Man Eringsboda 2012
Wincent Bäcklund Man Holmsjö 2010
Vincent Eriksson Man Lyckeby 2010
Ludwig Konrad Man Nättraby 2011
Emil Svensson Sillhövda AIK Man Holmsjö 2014
John Svensson Sillhövda AIK Man Holmsjö 2012
Wilhelm von Essen KA2IF Man Karlskrona 2011
Astrid von Essen KASK Kvinna Karlskrona 2015
Ella Agerbjer Ringsjö Simklubb Kvinna Höör 2011
Emma Enkel Nykil Kvinna Nykil 2014
Samuel Eriksson Man Stockholm 2010
Alvin Nilsson Jämjö Man Jämjö 2011
Alma Nilsson Jämjö Kvinna Jämjö 2014
Emil Norrby Sillhövda AIK Man Lyckeby 2011
Sigge Jönsson Sillhövda AIK Man Holmsjö 2014
Alma Jönsson Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 2010
knightley Nordström Sillhövda AIK Kvinna Holmsjö 2011
Cornelia Bergqvist Kvinna Rödeby 2012
Ellie Lindström Sillhövda AIK Kvinna Holsjö 2010

Barntriathlon 10-15 år

Startnummer Namn Klubb Kön Ort Födelseår
130 Adam Olsson Man Rödeby 2005
129 Linus Qvarnström Lund Man Lund 2008
128 Elsa Chronvall Team tvingelshed Kvinna Rödeby 2008
127 William Mikkelsen Kojan Funäsdalen IF / Team Coxa Man Funäsdalen 2009
126 Oliver Lindstedt Järfälla Triathlon Man Järfälla 2004
125 Miranda holmberg Lyckeby Kvinna Lyckeby 2007
124 Alrik Olsson Vissefjärda GIF Man Vissefjärda 2007
122 Klas Bergstrand Lund Man Lund 2005
123 Alma Bergstrand Lund Kvinna Lund 2008
121 Minéa Öhlén Hammarbygymnasterna Kvinna Enskede 2006
120 Britta de Silva Kvinna MALMO 2006
119 Marta Eriksson Kvinna Stockholm 2008
118 Malte Möller Man Rödeby 2008
117 Ted Svensson Man Holmsjö 2009
116 Gustaf Jönsson Man Holmsjö 2008
115 Felicia Bergqvist Kvinna Rödeby 2009
114 Oscar Lindström Sillhövda AIK Man Holsjö 2007