Anmälda till B3 Triathlon Challenge 2019 Avancerad sök

Terrängtriathlon MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jenny Berglund Alnö Race Team Kvinna Alnö 1978
Jenny Kling Kvinna Sundsvall 1978
Eva Lagrange Alnö Race Team Kvinna Sundsvall 1993
Pierre Ulming RiUl Sidelake Society Man Sundsvall 1975
Mattias Jonsson Man Gävle 1991
Laurent Wikman Man Gävle 1983
Lars Flodin Man Gävle 1982

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Fredrik Stene Sprint, Motionsklass Man Sundbyberg 1971
Christina Björk Sprint, Motionsklass Kvinna Sundsvall 1966
Sandra Lisondo Sörfjärden Sprint, Motionsklass Kvinna Järfälla 1965
Hanna Svensson Team Power Woman Sprint, Motionsklass Kvinna Stockholm 1982
Marie Björk Team Power Woman Sprint, Motionsklass Kvinna Kvissleby 1982
Carina Perlkvist Alnö Race Team Sprint, Motionsklass Kvinna Sundsvall 1964
Stefan Jonsson Matforsgrabbarärriktigakap Sprint, Motionsklass Man STORA VIKA 1989
Agneta Bergqvist ART Kvinna Sundsvall 1967

Sprint TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Freddy Wegelius SOK Knallen Senior från 20 år Man Bredared 1957
Hannah Newsham Alnö Race Team Senior från 20 år Kvinna Sundsbruk 1979
Lova Karlsson Alnö race team Senior från 20 år Kvinna Sundsvall 1980

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Fredrik Estman Hemsö IF Man Älandsbro 1978
Niklas Norling Gävle triathlon klubb Man Gävle 1982
Kim Rosin Hudik triathlon Man Järvsö 1989
Christer Zackrisson Alnö SK Man Sundsvall 1968
Annika Hollsten Stöcke TS Järnet Kvinna Umeå 1967
JAVIER SEBASTIAN Man UPPSALA 1996
Justin Casimir France Man Uppsala 1990
Per-Anders Persson Man Björna 1980
Marika Hellberg Hudik Triathlon Kvinna Järvsö 1994
Per Björklund Alnö Race Team Man Sundsvall 1971
Thomas Björklund Team B3 Man Jönköping 1989
Fredrik Forslund Tierp ck Man Söderfors 1971
Robert Lindblom Alnö Race Team Man Stöde 1967
Lisa Krohn Alnö Race Team Kvinna Sundsvall 1993
Brita Melén Kvinna Stockholm 1972
Nils Svensson Art Man Sundsvall 1973
Erik Persson Snåre Östersund triathlon Man Östersund 1991
Lars Antonsson ART Man Alnö 1983
Gabriel Bassula MoraCk Man Mora 1986
Sally Jonsson Alnö Race Team Kvinna Sundsvall 1983
Joakim Oknefjell Hudik Triathlon Man Iggesund 1975

Olympisk TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Håkan Nilsson Alnö Race Team Man Sundsvall 1969
Maria Kling Team B3 Kvinna Sundsvall 1975
Petter Tideström Alnö race team Man Sundsvall 1971
Minna Bäckman Alnö Race Team Kvinna Sundsvall 1971
Jenny Asplund Hudik triathlon Kvinna Hudiksvall 1986
Stefan Ljungberg Ericsson IK Man Järfälla 1971
Tomas Edström Alnö Race Team Man Kovland 1964
Björn MÅRTENSSON Alnö race team Man SUNDSVALL 1987
Jan Karlsson Stöcke TS Järnet Man Umeå 1969
Mikael Edlund Alnö Race Team Man Kvissleby 1970
Tommie Sjödin Hemsö IF Man Härnösand 1978
Christian Örum Åkersberga Triathlonförening Man Vallentuna 1976
Thomas Tollstedt Hudik Triathlon Man Hudiksvall 1990
Franz Hellberg Hudik Triathlon Man Hudiksvall 1973

Tri4Fun

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Sigrid Persson Pojk/Flick 10-11 år Kvinna Björna 2011
Lilly Dorch Juliusson Stora Vika IF Pojk/Flick 10-11 år Kvinna Stora Vika 2009
Julius Dorch Juliusson Stora Vika IF Pojk/Flick 12-13 år Man STORA VIKA 2007