Anmälda till GBGC 2019 - Glassbonden Gravel Challenge 2019 Avancerad sök

Glassbonden Gravel Challenge 2019

Namn Klubb Lag Kön Ort Födelseår
Andrew Sutherland Man Umeå 1985
Jan Hellström Gimonäs CK Man Röbäck 1965
Andreas Vikström Man Umeå 1997
Anton Zakariasson Man Luleå 1990
Tomas Eriksson Norrlandscyklisten TeamUV Man Umeå 1981
Elias Andersson Gimonäs CK Man Umeå 1973
Alexander Eriksson Man Umeå 1990
Jessica Edqvist Gimonäs CK By Bike Kvinna Umeå 1982
Thomas Karlsson By Bike Man Umeå 1967
Erik Karlsson By Bike Man Umeå 1982
Tom Pietilä Gimonäs CK By Bike Man Umeå 1954
Stig Eriksson By Bike Man Umeå 1955
P-O Hedlund By Bike Man Arvika 1955
Viktor Sehlstedt Röbäck IF By Bike Man Röbäck 2000
Jan Steneberg Gimonäs CK By Bike Man Röbäck 1960
Maud Steneberg Gimonäs CK By Bike Kvinna Röbäck 1962
Daniel Sjöström By Bike Man Umeå 1989
Jan Engblom Skellefteå AIK Cykel By Bike Man Skellefteå 1968
Petra Levin Engblom Skellefteå AIK Cykel By Bike Kvinna Skellefteå 1966
Marlene Karlsson By Bike Kvinna Umeå 1985
Maria Isaksson By Bike Kvinna Umeå 1974
Åsa Höjer Borlänge CK By Bike Kvinna Borlänge 1967
Steve Andersson Gimonäs CK By Bike Man Umeå 1978
Stina Sikström By Bike Kvinna Umeå 1976
Andreas Lejon Obbola IK Man Umeå 1978
Daniel Eriksson Man Umeå 1975
Lisa Ainek Enmark Cykelintresset Kvinna Umeå 1980
Daniel Johansson Man Umeå 1986
Björn Andersson Man Umeå 1986
Henrik Rahm Gimonäs CK Man Umeå 1976
Johanna Stenlund Kvinna Burträsk 1971
Peter Boman Tavelsjö AIK Man Tavelsjö 1981
Ingemar Georgsson Man Bjurholm 1954
Mona Hägglund Kvinna Bjurholm 1987
Robert Vincent Van Es Västerbottensost Goblins Man Holland 1988
Per Linghult Gimonäs CK Man Umeå 1971
Emanuel Tjernström Obbola IK Man Umeå 1986
Lars-Olof Staaf Sävar CK Man Umeå 1954
Danjel Svensson Man Umeå 1982
Lars Ångström Ängens ck Man Umeå 1965
Joel Hammar Tvärålunds ssk Man Vindeln 1995
Camilla Ingvarsson Skellefteå Aik Cykel Kvinna Skellefteå 1969
Lelle Kågström Skellefteå Aik cykel Man Skellefteå 1965
Olov Stenlund Drunk Moose Cycling Society Drunk Moose CS Man Luleå 1971
Erik Flygare Stöcke TS Järnet Man Umeå 1998
Daniel Persson Man Umeå 1981
Kent Pelander Obbola ik Man Obbola 1969
Dennis Alm Gimonäs CK Man Umeå 1995
Daniel Skog Man Umeå 1974
Olov Bergström - Man Umeå 1962
Peter Göransson Norrlandscyklisterna TeamUV Man UMEÅ 1980
Jonathan Hedström CK Örnen Man Örnsköldsvik 1988
Daniel Helgesson Gimonäs CK Man Umeå 1995
Mikael Outakoski Man Sävar 1977
Mattias Wallmark Man Täfteå 1977
Jan Fredriksson Sävar CK Man Umeå 1949
Micael öhman Man Lycksele 1971
Peter Sånevall Man Umeå 1970
Erik Gustafsson Umeå DH Man Umeå 1981
Ester Roos-Engstrand IKSU Kvinna Umeå 1962
Andreas Löfgren Man Luleå 1982
Mattias Ahlgren Man Hörnefors 1975
Christian Skanderby Gimonäs CK Man Umeå 1972
Tuva Skanderby Kvinna Umeå 2003
Tord Nilsson Bastuträsk Man Bastuträsk 1971
Joakim Nilsson Bastuträsk Man Bastuträsk 1982
Evelina Lundqvist Kvinna Umeå 1984
Staffan Eller Man Södertälje 1965
Frej Lindström Man Johanneshov 1988
Rickard Agerhäll Obbola IK Man Holmsund 1973
Pernilla Brändström Bygdeå GIF Bygdeå Gif Cykel Kvinna Robertsfors 1977
Andreas Grennborg Man UMEÅ 1989
Rosa Goodman Västerbottensost Goblins Kvinna Umea 1983
Alexander Olsson Västerbottensost Goblins Man Umeå 1992
Pär Forsgren Man Umeå 1963
Jenny Furtenbach Skellefteå AIK Cykel Kvinna Skellefteå 1979
Karin Ågren Kvinna Holmsund 1958
Jörgen Ignberg Man Skellefteå 1962
Annika Berggren Obbola IK Kvinna Umeå 1988
Karin Håberg Gimonäs CK Kvinna Röbäck 1983
Lena Löfgren Röbäck SK Kvinna Röbäck 1978
Fredrik Bergström Sveaskogs IF Man Umeå 1972
Håkan Wiklund Man Umeå 1972
Erik Johansson Man Umeå 1963
Fredrik Granberg Man Umeå 1971
Ruben Benstein Västerbottensost Goblins Man Umeå 1987
Sam van Es Västerbottensost Goblins Man Umeå 1986
Nicolas Delhomme Västerbottensost Goblins Man Täfteå 1978
Niklas Mähler Västerbottensost Goblins Man Umeå 1986
Simon Law Västerbottensost Goblins Man Umeå 1987
Lucy Law Mr Västerbottensost Goblins Kvinna Umeå 1987
Håkan Lindkvist Obbola IK Man Obbola 1971
Tina Lundman Obbola IK Kvinna Obbola 1972
Björn Axelsson Man Umeå 1967
Marie Saric IKSU Kvinna Umeå 1964
Anette Mering Kvinna Bygdeå 1967
Mats Mering Man Bygdeå 1966
Jonas Redin Gimonäs CK Man Umeå 1969
Mattias Karlsson Norrlandscyklisterna Man Lycksele 1983
Dennis Lundmark Lycksele Man Lycksele 1981
Olle Johansson Gimonäs CK Bike & Ski SC Man Umeå 1948
Mattias Jonsson Man Burträsk 1973
Andreas Hjalmarsson Man Vännäs 1990
Ronny Hjalmarsson Man UMEÅ 1966
Linn Rydelius Kvinna Umeå 1989
Melker Hultdin Ifk Umeå skidor Kvinna Umeå 2005
Ragnar Hultdin Ifk Umeå skidor Man Umeå 2006
Magnus Hultdin Ifk Umeå skidor Man Umeå 1975
Roberth Forsgren Gimonäs CK Man Umeå 1970
Robert Karlsson Rönnbäcksbönnrern Man Bygdsiljum 1985
Peter Sundh Man Bygdsiöjum 1974
Tony Hilletun Bygdeå GIF Bygdeå Gif Cykel Man Bygdeå 1985
Johanna Hilletun Bygdeå GIF Bygdeå Gif Cykel Kvinna Bygdeå 1987
amanda sahlman Bygdeå Gif Bygdeå Gif Cykel Kvinna Bygdeå 1988
Anton bygdemark Bygdeå GIF Bygdeå Gif Cykel Man Bygdeå 1989
Emma Sikström Bygdeå GIF Bygdeå Gif Cykel Kvinna Bygdeå 1984
Tony Johansson Bygdeå GIF Bygdeå Gif Cykel Man Bygdeå 1985
Frida Ahlner Sävar CK Kvinna Sävar 1981
Malin R Kågström Skellefteå AIK Cykel Kvinna Skellefteå 1972
Magnus Björklund Cykelintresset Man Rundvik 1971
Adam Sjögren Los Graveleros Man Umeå 1986
Mysan Adamec Los Graveleros Kvinna Umeå 1978
Erik Bring Sävar CK Man Sävar 1961
Tommy Strandh Cykelintresset Man Umeå 1963
Håkan Wennmark Man Umeå 1966
Johan Bergvall Cykelintresset Huggälgarna Man Sävar 1968
Lars Jonsdon Los Graveleros Umeå 1980
Christina Olsén Kvinna Umeå 1990
Per Hallgren Gimonäs CK Man Umeå 1971
Mats Öfverman Man Umeå 1970
Charlotte Öfverman Kvinna Umeå 1970
Ola Söderlund Man Tavelsjö 1977
Josefin Wiklund Kvinna Umeå 1972
Jessica Forssen Kvinna Umeå 1972
Therese Berg Kvinna Umeå 1976
Markus Eliasson Los Graveleros Man Umeå 1984
Frida Hjertkvist Los Graveleros Kvinna Umeå 1977
Linus Hildingsson Man Umeå 1986
Arne Smedberg Schvidjan Gravel Bikers Man Röbäck 1962
Maria Smedberg Schvidjan Gravel Bikers Kvinna Röbäck 1965
Gustav Järvenson Gimonäs CK Man Umeå 1994
Ulf Lundström Cykelintresset Man Umeå 1954
Nathalie Lindström Kvinna Burträsk 1992
Erik Blomberg Man Umeå 1967
Ann-Sofie Blomberg Kvinna UMEÅ 1968
Thomas Mannelqvist CK Guldkedjan Man Skellefteå 1960
Per Öhrlund CK Guldkedjan Man Skellefteå 1961
Helen Moritz CK Guldkedjan Kvinna Skellefteå 1969
Jessica Lindström Kvinna Luleå 1995
Jonas Rönnlund Man Skellefteå 1974
Mikaela Sundh Kvinna Burträsk 1989
Joakim Sundh Man Skellefteå 1988
Moa Vikström Kvinna Burträsk 1994
Andreas Lagesen Cykelintresset Man Holmsund 1970
Johan Staaf Man Luleaa 1979
Fredrik Westerlund Man Umeå 1971
Andreas Brändström Herr Man Tavelsö 1979
Emma Nilsson Kvinna Tavelsjö 1985
bengt Sjöberg Team Vännfors Team Vännfors Man Vännäs 1960
Johan Sjöberg Vännfors Team Vännfors Man Vännäs 1993
Åsa Larsson Obbola IK Kvinna Umeå 1968
Henrik Jönsson Man Umeå 1969
Gustaf Sjölund Man Umeå 1969
Markus Nanderöd Lillmoran Man Piteå 1977
Markus Sundström Snaggade velopedister Man Umeå 1992
Jacob Gunnarsson Snaggade velopedister Man Umeå 1995
Gunilla Stendahl Kvinna Umeå 1964
Per Liewendahl AK Slöjd & Slakt Man Sävar 1979
Johannes Holmlund Producenterna i Norrland Man Vännäs 1982
Caroline Alfredsson Producenterna i Norrland Kvinna Vännäs 1982
Emma Dahlgren Producenterna i Norrland Kvinna KÅGE 1988
Johan Lidman Man Umeå 1988
Markus Helmerius Man Umeå 1988
Erica Edström Kvinna Umeå 1968
William Nyberg Man Umeå 2007
Maria Hanell Gimonäs CK Kvinna Röbäck 1968
Andrea Kööhler Kvinna Umeå 1989
Rolf Isaksson Man Umeå 1959
Catarina Isaksson Kvinna Umeå 1965
Christofer Sihlén Man Umeå 1985
Jesper Thunstedt Man UMEÅ 1980
Mika Leppäaho Velo Saimaa Finland Man MIKKELI 1968
Marcus Dorsch Norrlandscyklisterna TeamUV Man Umeå 1993
Frida Sjöström Norrlandscyklisterna TeamUV Kvinna Umeå 1993
Kent Edström Gimonäs ck Man Holmsund 1963
Carina Bengtsson Kvinna UMEÅ 1965
Christoffer Ainek Cykelintresset Man Umeå 1981
Tommy Persson Man Umeå 1984
Daniel Helgesson Gimonäs CK Man Umeå 1995
Örjan Furberg Yellow Snow CK Man Umeå 1970
Richard Olsson Obbola IK Man Holmsund 1965
Esa Halonen Gottne CK Man Umeå 1974
Mats Aadde Mamils Man Umeå 1962
Christer Wirth Vännäs CK Framme snart! Man Vännäs 1970
Stefan Adersten Alnö race team Man Sundsvall 1981
Lars Antonsson Alnö race team Glassgubbarna Man Alnö 1983
Christoffer Hallenius Alnö race team Glassgubbarna Man Sundsvall 1981
Mats Fransson Man Umeå 1963
Karina Gren Kvinna Umeå 1968
Kenneth Gustafsson Man Umeå 1966
Göran Lundin Obbola IK Man Holmsund 1982
Mats Lindberg FK Volvo Cykel Man Vännäs 1980
Hanna Edlund Kvinna Vännäs 1980
Kerstin Andersson Vännäs CK Kvinna Vännäsby 1970
Niclas Nyman Vännäs CK Man Vännäsby 1971
Nils Nyman Vännäs CK Man Vännäsby 2001
Oskar Riby TTGU IF Lag MOD Man Umeå 1988
Göran Sjödin Cykelintresset + Gimonäs CK Man 90365 1961
Måns Berglund Vincitore Man Umeå 1982
Ronny Lundberg Cykelintresset Man Umeå 1958
Joel Bodén Bike & Ski SC Bike & Ski SC Man Umeå 1983
Peter Olofsson Bike & Ski SC Man Sävar 1965
Lars Nyström Bike & Ski SC Man Umeå 1966
Patrik Rådström Bygdeå GIF Man Bygdeå gif 1978
Andreas Olofsson Umedalens IF Man Umeå 1975
Anders Magnusson Man Umeå 1985
Erik Thuresson Cykelintresset Man Sundsvall 1983
Fredrik Ågrahn Obbola ik Man Umeå 1977
Magnus Andersson Obbola IK - TeamUV TeamUV Man Obbola 1975
Björn Hammar Älvarnas Draghundklubb Man Vindeln 1970
Stefan Hertil Stöcke TS Järnet Stöcke TS Järnet Man Holmsund 1980
Patric Persson OBBOLA IK - TeamUV TeamUV Man UMEÅ 1975
Erik Anderson Cykelintresset Man Umeå 1972
Stefan Sundmark Man Umeå 1959
Anders Broberg Obbola IK Man Umeå 1966
Patrik Skoglund Man Umeå 1966
Fredrik Norlin Man Umeå 1971
August Strand Cykelintresset Man Umeå 1996
Sune Renström CK Guldkedjan Man Skellefteå 1964
Mikael Lugnegård Gimonäs CK Man Umeå 1979
Marcus Ejeholt Team Scuba Man Umeå 1980
Patrik Öström Obbola IK Man Umeå 1975
Patrik Lundgren Bike & Ski Sports club Man Vännäsby 1971
Björn Pettersson Man Umeå 1985
Tommy Andersson Järved. Man Järved 1968
Cecilia Lauri Järved. Kvinna Järved 1975
Lennart Flygare Cykelintresset Man Umeå 1961
Arne Nylander Älvarnas Dhk Man Vindeln 1954
Peter Eriksson Gimonäs CK Man SÄVAR 1969
Anders Raiting Gimonäs CK Man Umeå 1962
Jan Berglund Man Umeå 1952
Jörgen Lyxell Man Umeå 1966
Petter Olofsson Man Umeå 1977
Tobias Nilsson Gimonäs CK Man Umeå 1969
Susanne Johansson Kvinna Umeå 1975
Thomas Janssonn Man Umeå 1969
Viktor Knutsson Team Hi5 OIK Race Man Umeå 1990
Jan Hermansson Jalles Tc Man Umeå 1961
Erik Nygren Vännäs ck Man Bjurholm 1991
Åsa Björk FMCK Umeå Kvinna Umeå 1971
Simon Falk Man Umeå 1969
Fredrik Ragnarsson Cykelintresset Man Umeå 1973
Maria Skoglund Kvinna Umeå 1967
Anna Grankvist Gimonäs CK Kvinna Umeå 1980
Jan Ivar Wettavik Cykelintresset Man Umeå 1971
Alf Engskär Obbola IK Man Täfteå 1977
Anders Abrahamsson Röbäck Man Röböck 1971
Theresa Rågefjord Röbäck Kvinna Röbäck 1974
Christer Dshlberg Gimonäs CK Man Umeå 1965
Magnus Rölin Stöcke TS Järnet Man Umeå 1984
Anna Kempe Stöcke TS Järnet Kvinna UMEÅ 1990
Mattias Johansson Gimonäs CK Man Umeå 1975
Jonatan Samuelsson Cykelintresset Man Umeå 1985
Åke Sigfridsson Redcreek CK Man Röbäck 1971
Jenny Sigfridsson Redcreek Redcreek CK Kvinna Umeå 1971
Niklas Eriksson Obbola IK Man Obbola 1989
Anton Widlund Man Umeå 1993
Tove Granberg Kvinna Umeå 1992
David Åkesson Obbola IK Man Obbola 1983
Hans Jonasson Umedalens IF Man Umeå 1958
Anna Jonasson Umedalens If Kvinna Umeå 1994
Charlotte Strömland Umedalens if Kvinna Umeå 1963
Fredrik Carlsson Obbola ik Man Täfteå 1978
Mats Svanefjord Vännäs ck Man Vännäsby 1959
Jonas Karlsson Obbola ik Man Vännäsby 1986
Oscar Hansson Cykelintresset Umeå Man Umeå 1989
Christofer Svanefjord Vännäs ck Man Vännäsby 1987
Lotta Svanefjord Vännäs ck Kvinna Vännäsby 1990
Jesper Nilsson Redcreek CK Man Röbäck 1978
Anton Alex Obbola IK Man Obbola 1978
Emma Pettersson Obbola IK Kvinna Obbola 1981
Kent Björklund Herr Man Umeå 1976
Lars Renström Cykelintresset Man Umeå 1970
Linda Renström Kvinna Umeå 1972
Tomas Forsman Gimonäs CK Man Sävar 1968
Jan Neidebro Redcreek CK Redcreek CK Man Röbäck 1980
Lisa Neidebro Redcreek CK Redcreek CK Kvinna Röbäck 1981
Sabinha Önnerlöv Kvinna Umeå 1992
Lars Fahlgren Man Umeå 1984
Angelica Erlingsson Kvinna Umeå 1975
Carina Larsson Kvinna Tavelsjö 1983
Keith Bamberger Man Tavelsjö 1974
Veronica Erlingsson Kvinna Hörnefors 1977
Fredrik Edlund Röbäck Man Röbäck 1968
Erik Nordlund Man Umeå 1976
Mikael Berg Tavelsjö AIK Man Tavelsjö 1967
Anders Erlingsson Man Hörnefors 1971
Joel Henriksson Korpilombolo GIF Man Korpilombolo 1986
Joakim Öhman Obbola IK Man Sävar 1970
Magnus Rosendahl Man Umeå 1966
Martin Sundgren Gimonäs CK Man Umeå 1982
Niclas Rågefjord Cykelintresset Man Tvärålund 1970
John Nilsson Böle-Röjan IK Man Sundsvall 1988
Anniqa Gren Kvinna UMEÅ 1965
Ulf Ohlsson Man UMEÅ 1964
Lucas Nilsson Man Luleå 1988
Patrik Bernhardsson Obbola IK Man Obbola 1966
Josefine Andersson Kvinna Vännäs 1972