Anmälda till Karlskrona Stadslopp 2019
Avancerad sök
Karlskrona Stadslopp 10km 2019
Startnummer
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
91
Björn Eng
Herr
1986
92
Alexander Witt
Herr
Man
1985
119
Charlotta Persberg
Dam
Kvinna
1990
90
Krister Ekstrand
Runacademy
Herr
Man
1978
89
Håkan Malmros
IF Udd
Herr
Man
1967
88
Eric Pudney
Herr
Man
1976
118
Catharina Ericsson
Dam
Kvinna
1972
87
Henrik Ericsson
Herr
Man
2005
86
Johan Fridström
KSS
Herr
Man
1970
84
Kalle Jonsson
Herr
Man
1984
85
Erik Karlsson
Herr
1986
83
Karl-Åke Karlsson
Herr
Man
1968
82
Joel Sundholm
Ingen klubb
Herr
Man
1983
81
Elias Gustafsson
Tubaklubben
Herr
Man
1988
80
Marcus Ohlson
Herr
Man
1981
79
Fredrik Gedda
Spring för livet!
Herr
Man
1977
78
Erik Alfredsson
Herr
Man
1988
117
Isabelle Lundmark
Dam
Kvinna
1989
77
Magnus Petersson
Herr
Man
1972
116
Madeleine Lagesson
Glasriket rc
Dam
Kvinna
1963
76
Anders Rogvall
Norrkåsa if
Herr
Man
1993
75
Jakob Johansson
Herr
Man
1990
74
Niklas Elofsson
Herr
Man
1989
73
Magnus Ljunghäll
HR Konsulterna Sverige AB
Herr
Man
1966
115
Ann Henriksson
IF Udd Running team
Dam
Kvinna
1973
72
Daniel Julås
Herr
Man
1988
71
Linus Arvidsson
Herr
Man
1994
70
Oscar Hedin
-
Herr
Man
1995
69
Lars Andersson
Herr
Man
1966
68
Jonatan Andersson
Team blekinge
Herr
Man
1998
67
Johnny Karlsson
Team Blekinge
Herr
Man
1965
66
Mattias Uddegren
Herr
Man
1974
65
Isac Svensson
Herr
Man
1991
64
Andreas Åkesson
Örgryte IS
Herr
Man
1990
114
Hanna Wikner
Dam
Kvinna
1976
113
Jessica Mellqvist
Dam
Kvinna
1989
112
Nina Persson
Örgryte IS
Dam
Kvinna
1991
111
Lise-Lotte Persson
Dam
Kvinna
1976
63
Emanuele Pirrone
Herr
Man
1990
62
Johannes Brink
Karlskrona SOK
Herr
Man
1981
110
Sandra Cantillo Villa
Dam
Kvinna
1976
109
Petra Lindblad
Dam
Kvinna
1971
61
Bill Öster
Karlshamn Triathlon
Herr
Man
1995
60
Philip Hill
Herr
Man
1967
59
Eric Zetterfalk
Herr
Man
1979
108
Sara Harrysson
Dam
Kvinna
1971
58
Mikael Byström
Runacademy
Herr
Man
1961
107
Catharina Byström
Runacademy
Dam
Kvinna
1964
106
Elisabet Altin
Dam
Kvinna
1980
57
Bosse Ekström
Team Blekinge
Herr
Man
1952
55
Patrik Flyden
Axa Sportklubb
Herr
Man
1969
56
Anders Sandberg
Herr
Man
1978
54
Erik Ahlquist
1.Ubåtsflottiljen
Herr
Man
1983
53
Marcus Linder
—
Herr
Man
1984
105
Marina Eriksson
Dam
Kvinna
1969
52
Xavier Navarro
Cataluña
Herr
Man
1968
104
Livia Faraasen
KA2 IF
Dam
Kvinna
2003
51
Tommy Ax
Herr
Man
1978
50
Christoffer Säldegård
Herr
Man
1983
49
Kristoffer Karlsson
UF Contact
Herr
Man
1992
47
Emil Lidenstjärna
Föra AIK
Herr
Man
1990
48
Markus Edmonds
Kverulanterna
Herr
Man
1992
46
Svante Holgersson
Ka2IF
Herr
Man
2001
45
Torgny Holmström
Härlövs IF
Herr
Man
1969
103
Karoline Skårstedt
Runacademy IF
Dam
Kvinna
1980
44
Magnus Kimenius
Trummenäs LF
Herr
Man
1986
43
Jonas Eliasson
Herr
Man
1976
42
Richard Bauer
Gamla dykare
Herr
Man
1966
102
Emelie Kardell
KA2IF
Dam
Kvinna
2001
41
Lennart Olsson
Kustjoggarna
Herr
Man
1958
101
Sarah Magnusson
Dam
Kvinna
1995
40
Johannes Sandberg
Näset Triathlonklubb
Herr
Man
1994
39
Rikard Svensson
OK Orion
Herr
Man
1970
38
Johan Lubell
Herr
Man
1982
37
Johan Svanström
Laglös
Herr
Man
1971
36
Rickard Bark
Laglös
Herr
Man
1970
35
MATTIAS NILSSON
Herr
1976
34
Hasan Qela
Herr
Man
1999
100
Anneli Svensson
Team Blekinge
Dam
Kvinna
1962
32
Håkan Andersson
Värnamo
Herr
Man
1973
33
Carl Andersson
Värnamo
Herr
Man
2001
31
Ulf Andersson
Herr
Man
1970
99
Jannie Faming
Dam
Kvinna
1988
98
Helena Wilhelmsson
Dam
Kvinna
1965
96
Johanna Persson
Dam
Kvinna
1984
97
Linda Persson
Dam
Kvinna
1991
30
Andreas Persson
Folksamkamraterna
Herr
Man
1975
29
Ronny Andreasson
Herr
Man
1974
26
Lars-Erik Wessbo
Västra Götaland
Herr
Man
1973
95
Helena Wessbo
Västra Götaland
Dam
Kvinna
1975
27
Enok Wessbo
Västra Götaland
Herr
Man
2003
28
Joel Wessbo
Västra Götaland
Herr
Man
2005
25
Simon Weidenberg
Herr
Man
1984
24
Kim Johnsson
Team Blekinge
Herr
Man
1988
23
Markus Andersson
Herr
Man
1979
94
Anke Andersson
Dam
Kvinna
1980
22
Henrik Gullberg
Team Kungälv
Herr
Man
1974
92
Marjaana Tienaho
Consid
Dam
Kvinna
1980
21
Johannes Winger-lang
Consid
Herr
Man
1990
93
Annica Ronnmar
Consid
Dam
Kvinna
1971
20
jimmy poulsen
reersø
Herr
Man
1958
91
Anna Viktorsson
-
Dam
Kvinna
1976
90
Jannike Ottosson
Team Blekinge
Dam
Kvinna
1982
19
Mattias Lundqvist
Brand & Riskanalys
Herr
Man
1981
18
Johan Bark
Herr
Man
1986
17
Joakim Haby
Herr
Man
1991
16
Thomas Sommer
Herr
Man
1984
15
Dan Wolke
Herr
Man
1968
89
Mia Boström
Dam
Kvinna
1973
87
Belinda Gunnarsson
Dam
Kvinna
1987
88
Wilma Lörincz
Vinslövs HK
Dam
Kvinna
2006
86
Karin Persson
Dam
Kvinna
1977
85
Marie Madsen
Polisen
Dam
Kvinna
1986
84
Josipa Markovic
Ingen
Dam
Kvinna
1970
83
Maja Larsson
Dam
Kvinna
1997
82
Linnéa Larsson
Dam
Kvinna
1995
14
Johannes Nilsson
Herr
Man
1989
81
Matilda Persson
Dam
Kvinna
1990
13
Henrik Nimander
Helikopterflottiljen
Herr
Man
1988
80
Therese Andersson
Dam
Kvinna
1988
12
Markus Mattsson
Herr
Man
1984
10
Niclas Melin
Ingen
Herr
Man
1971
11
Niclas Lindman
Ingen
Herr
Man
1968
9
Lennart Zetterfalk
Aspö tennisklubb
Herr
Man
1975
8
John Persson
Herr
Man
1984
79
Julia Nilsson
Dam
Kvinna
1994
7
Emil Nilsson
Herr
Man
1987
6
Mikael Bauhn
Herr
Man
1970
77
Sara Nordmark
Cake Team
Dam
Kvinna
1997
78
Emelie Håkansson
Cake Team
Dam
Kvinna
1989
5
FREDRIK HAKANSSON
Herr
Man
1992
76
Sandra Södergren
Fif gnistan
Dam
Kvinna
1989
75
Felicia Persson
Dam
Kvinna
1992
4
Bo Fredriksson
Ok Orion
Herr
Man
1958
3
David Brodin
Klubblös
Herr
Man
1999
74
Victoria Hansson
Dam
Kvinna
1989
2
Fredrik Klockgärd
Herr
Man
1987
73
Caroline Liljebjörn
Glasrikets RC Nybro
Dam
Kvinna
1967
1
- -
-
Herr
Karlskrona Stadslopp 5km 2019
Startnummer
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
0
Fredrik Bjarkå
Lyckå FF
Herrar
Man
1975
0
Elin Melkersson
Damer
Kvinna
1985
0
Calle Bohman
Hellas Orientering
Herrar
Man
1970
0
Charlotte Fagerlund
Lund
Damer
Kvinna
1973
0
Pontus Johansson
Karlskrona SOK
Herrar
Man
1990
0
Mats Nilsson
Karlskrona
Herrar
Man
1983
0
Emma Sjögren
Damer
Kvinna
1975
0
Malin Antonsson
Damer
Kvinna
1980
0
Thomas Karlsson
Herrar
Man
1987
0
Kristoffer Malmörn
Team Blekinge
Herrar
Man
1984
0
Ludvig Jansson
Herrar
Man
1991
0
Richard Krantz
Herrar
1975
0
Lovisa Pärmelöv
Damer
Kvinna
1982
0
Theodor Wahlbom
BTH Idrottsakademi
Herrar
Man
1996
0
Sophia Silwerfeldt
Damer
Kvinna
1985
0
Christin Lundgren
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1964
0
Varinderjeet Kaur
Gå/Lunka/Löp
Kvinna
1979
0
Parminder Singh
Gå/Lunka/Löp
Man
1975
0
Mikael Olsson
Herrar
Man
1984
0
Jessica Håkansson
Team After run at Ekholmen
Damer
Kvinna
1978
0
Mikael Petersson
Herrar
Man
1990
0
Mats Peter Krantz
Herrar
Man
1978
0
Emma Jönsson
Damer
Kvinna
1978
0
Linda Ljungholm
Damer
Kvinna
1983
0
Stefan Karlsson
Team Blekinge
Herrar
Man
1974
321
thomas bjuringer
Herrar
1958
263
Linnea Pettersson
Damer
Kvinna
1983
320
Andreas Magnusson
-
Herrar
Man
1993
319
Christian Klingebrant
Is Göta
Herrar
Man
1980
318
Martin Karlsson
Hasslö Boulesällskap
Herrar
Man
1997
262
Christine Barth
Damer
Kvinna
1986
261
Ida Rosenius
Karlskrona Simsällskap
Damer
Kvinna
2000
317
Arvid Johansson
Kalmar sim
Herrar
Man
2001
260
Ingrid Berlin
Damer
Kvinna
1982
259
Linda Skantze
Damer
Kvinna
1973
258
Edit Tornerhjelm
Damer
Kvinna
1983
316
Michael Berlin
SEB
Herrar
Man
1982
315
Mikael Pyka
Herrar
Man
1967
257
Micaela Persson
Damer
Kvinna
1987
256
Emelie Karlsson
IF Udd
Damer
Kvinna
1990
255
Anna Fohlin
IF UDD RunningTeam
Damer
Kvinna
1978
314
Jonny Fohlin
IF UDD RunningTeam
Herrar
Man
1979
313
Daniel Ödman
Team Anna
Herrar
Man
1989
254
Jenny Dohlin
Team Anna
Damer
Kvinna
1990
253
Hanna Petersson
Damer
Kvinna
1984
312
Viktor Hellerstedt
Herrar
Man
1980
252
Carina Pettersson
Damer
Kvinna
1983
251
Gina Magnusson
Damer
1989
250
Rebecka Wikström
Damer
Kvinna
1987
311
Ola Karlman
Herrar
Man
1976
310
Mikael Björnsson
Herrar
Man
1977
309
Alexander Ljungdahl
Herrar
Man
1996
248
Michaela Ljungdahl
Damer
Kvinna
1999
249
Anna Ohlson
Damer
Kvinna
1976
328
Carina Petersson
Privat
Gå/Lunka/Löp
Kvinna
1966
247
Anna Kindblad
Access Rehab
Damer
Kvinna
1977
308
Thomas Lagerfelt
Herrar
Man
1976
307
Tobias Fabbeke
IF Trion
Herrar
Man
1982
246
Josefine Hjalmarsson
Damer
Kvinna
1986
306
Jörgen Abrahamsson
Team Blekinge
Herrar
Man
1969
305
Andreas Glingfors
-
Herrar
Man
1977
245
Karin Rommer
Damer
Kvinna
1972
327
Anneli Köhne
Gå/Lunka/Löp
Kvinna
1966
304
Mats Thörn
Herrar
Man
1956
244
Rebecca Thörnberg
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1980
243
Eva Nordin
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1961
242
Matilda Ahl
Damer
Kvinna
1981
303
Olle Meijer
Malmö AI
Herrar
Man
1998
241
Jeanette Holmgren
Damer
Kvinna
1973
302
Andreas Krantz
Herrar
Man
1975
240
Maria Toverland
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1982
238
Agnes Sandberg
Höörs IS
Damer
Kvinna
2007
239
Annika Sandberg
Damer
Kvinna
1975
237
Ulrika Harris
Damer
Kvinna
1975
326
Ami Niglöv
Djurens Rätt Karlskrona
Gå/Lunka/Löp
Kvinna
1968
236
Anna Persson
Cataluña
Damer
Kvinna
1977
301
Tony Petersson
Kockums IF
Herrar
Man
1981
235
Ingela Wulff
Damer
Kvinna
1980
234
Emma Andersson
Runacademy
Damer
Kvinna
1984
233
Tilde Jensen
Ryssbergets IK
Damer
Kvinna
1987
300
Martin Lilja
Herrar
Man
1966
299
Fredrik Brorsson
Stigmännen Karlshamns OK
Herrar
Man
1977
232
Elisabeth Melin
Damer
1973
298
Jimmy Algerstedt
Tht
Herrar
Man
1976
231
Linda Algerstedt
Damer
Kvinna
1983
297
Michael Ringborn
-
Herrar
Man
1972
230
Helena Ringborn
-
Damer
Kvinna
1972
296
Lars Andersson
Herrar
Man
1952
229
Sara Lundgren
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1988
295
Tobias Ånestrand
Herrar
Man
1974
293
Nicklas Bremgård
Herrar
Man
1966
228
Amanda bremgård
Damer
Kvinna
1997
294
Anton bremgård
Herrar
Man
2000
324
Katarina Skantze
Gå/Lunka/Löp
Kvinna
1977
325
Valdemar Skantze
Gå/Lunka/Löp
Man
1974
292
Filip Hjoberg
Herrar
Man
1998
227
Louise Bellner Krantz
Damer
Kvinna
1997
226
Karolina Jonasson
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1986
225
Alexandra Pryts
Damer
Kvinna
1990
291
Fredrik Eneström
Consid
Herrar
Man
1970
224
Märta Johansson
KA2IF
Damer
Kvinna
1979
289
Karl-Erik Olsson
Salsjögänget
Herrar
Man
1941
290
Johnny Olsson
Friskis
Herrar
Man
1966
288
Jacob Sanjiva
Lyckå FF/ RIF
Herrar
Man
1978
287
Mats Lundgren
Lonesome runners
Herrar
Man
1960
223
Sandra Lundgren
Damer
Kvinna
1990
323
Karin Karlsson
Djurens Rätt Karlskrona
Gå/Lunka/Löp
Kvinna
1962
222
Sandra Fredriksson
Djurens Rätt Karlskrona
Damer
Kvinna
1992
221
Annie Karlsson
Djurens Rätt Karlskrona
Damer
Kvinna
1993
220
Eva Andersson Östsjö
Damer
Kvinna
1974
219
Cornelia Hultkrantz
Team Blekinge
Damer
Kvinna
1986
218
Sofia Swartz
Team Blekinge
Damer
Kvinna
1978
217
Pia Lindblom
Damer
1957
216
Erica Svensson
Damer
Kvinna
1992
286
Anders Loell
Herrar
Man
1985
215
Pernilla Appelros
Sagas IF
Damer
Kvinna
1987
285
Johannes Eriksson
Consid
Herrar
Man
1981
284
Andreas Skarsäter
Florhult RC
Herrar
Man
1974
283
Petter Etzén
CIHC
Herrar
Man
1972
280
Patrik Ryber
Herrar
Man
1984
281
Joakim Ryber
Herrar
1981
214
Rebecca Arnesson
IFK Växjö
Damer
Kvinna
1992
213
Anna Persson
Team Blekinge
Damer
Kvinna
1990
279
Stefan Caleklint
Karlskrona SOK
Herrar
Man
1975
278
Pär-Jonas Jönsson
Herrar
Man
1971
212
Emelie Larsson
Damer
Kvinna
1989
211
Tabea Kathan
Damer
Kvinna
1996
277
Rickard Zrinski
Herrar
Man
1994
276
chinmoy baliyar singh
Herrar
Man
1987
275
Andreas Larsson
Herrar
Man
1976
210
Lenita Karlsson
Damer
Kvinna
1981
209
Ewelina Gylling
Damer
1990
208
Julia Niklasson
Damer
Kvinna
1994
207
Maria Karlsson
Ingen
Damer
Kvinna
1970
274
Staffan Sundås
Salsjögänget
Herrar
Man
1967
273
Oscar Anderberg
Herrar
Man
1977
206
Jessica Lundgren
Damer
Kvinna
1985
272
Mathias Wellbring
Ramdala IF
Herrar
Man
1980
271
Jonas Engdahl
Herrar
Man
1979
270
Michael Unterkalmsteiner
Herrar
Man
1979
205
Moa Rehnström
Damer
Kvinna
1990
269
Anders Pernqvist
Pix Art Asia
Herrar
Man
1976
204
Oranatt Pernqvist
Pix Art Asia
Damer
Kvinna
1981
268
Linus Karlsson
Herrar
Man
1994
203
Matilda Jakobsson Blom
Damer
Kvinna
1988
267
- -
-
Herrar
202
- -
-
Damer
266
- -
-
Herrar
201
- -
-
Damer
265
- -
-
Herrar
322
- -
-
Gå/Lunka/Löp
200
- -
-
Damer
264
- -
-
Herrar
Karlskrona Stadslopp 5km Ungdomsklasser 2019
Startnummer
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
43
Albin Bjarkå
Karlskrona HK Team08
P13
Man
2008
4
Blenda Bohman
Hellas Orientering
F17
Kvinna
2002
15
Hilda Bohman
Hellas Orientering
F13
Kvinna
2006
3
Astrid Nyblom
Karlskrona SS
F17
Kvinna
2002
42
Måns Fridström
KSS
P13
Man
2006
22
Hugo Ringborn
.
P15
Man
2004
41
Anton Johansson
P13
Man
2007
21
Malte Ohlson
P15
Man
2005
40
Hugo Flink
Ok Orion
P13
Man
2007
38
Gustav Eklund
Ka2 If
P13
Man
2006
39
David Eklund
Ka2 If
P13
Man
2008
37
Valter Krantz
KA2IF
P13
2010
17
Jesper Andersson
Bollmongo IF
P17
Man
2003
36
Rudolf Pyka
Enskede squashklubb
P13
Man
2006
14
Meja Christensson
F13
Kvinna
2009
34
Levis Wahllöf
KHK
P13
Man
2009
35
Wilmer Bergström
KHK
P13
Man
2009
33
Filip Myrén
OK Orion
P13
Man
2007
8
Freja Ekstrand
Ka2IF
F15
Kvinna
2005
20
Jona Lindman
KA2 IF
P15
Man
2004
31
Emil Jacobsson
KA2IF
P13
Man
2007
32
Malte Jacobsson
KA2IF
P13
Man
2009
2
Hanna Lilja
F17
Kvinna
2003
13
Louice Holgersson
Ka2IF
F13
Kvinna
2006
7
Viola Holmström
Härlövs IF
F15
Kvinna
2004
1
Hilma Holmström
Härlövs IF
F17
Kvinna
2002
30
Elias Ånestrand
P13
Man
2006
28
Adrian Skantze
P13
Man
2006
29
Gustaf Skantze
P13
Man
2008
16
Simon Rosenquist
KA2IF
P17
Man
2003
6
Frida Berglin
KA2IF
F15
Kvinna
2005
5
Olivia Melin
KA2IF
F15
Kvinna
2005
27
Alexander Melin
KA2IF
P13
Man
2009
11
June Johansson
KA2IF
F13
Kvinna
2009
12
Emma-Lisa Johansson
KA2IF
F13
Kvinna
2006
10
Majken Sanjiva
Ramdala IF
F13
Kvinna
2010
26
Tage Sanjiva
Lyckå FF
P13
Man
2006
25
Theo Porshult
Team Blekinge
P13
Man
2009
24
Ludvig Etzén
KHK team 07
P13
Man
2007
19
melker Larsson
Ok orion
P15
Man
2004
9
Ida Persson
KA2 IF Löpargrupp
F13
Kvinna
2006
18
James Mostert
KA2 IF
P15
Man
2005
23
Oliver Mostert
KA2 IF
P13
Man
2006
Karlskrona Stadslopp 10km (kopia)
Inga anmälda
Startnummer
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Karlskrona Stadslopp 5km 2019
Inga anmälda
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Karlskrona Stadslopp 10km 2019 (kopia)
Inga anmälda
Startnummer
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår
Karlskrona Stadslopp 10km 2019 (kopia)
Inga anmälda
Startnummer
Namn
Klubb
Klass
Kön
Födelseår