Anmälda till Malmö Triathlon 2019 (STC) Avancerad sök

Sprint Senior 20 år och äldre

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon Herrar Man Lidingö 1976
Andreas Kettunen Umara Sports Club Herrar Man Bromma 1985
Jonatan Hugemark TOT Triathlon Club Herrar Man Stockholm 1996
Anders Evenås Näset Triathlonklubb Herrar Man Höllviken 1978
Calle Westberg Athletic Club Salt Lake Herrar Man Täby 1995
Rebecka Forsström Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1995
Oskar Bergström Athletic Club Salt Lake Herrar Man Nacka 1990
Håkan Terelius Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1987
Alfred Bodenäs Triathlon Syd Herrar Man Lund 1986
My Forsberg Triathlon Väst Damer Kvinna Göteborg 1989
Daniel Jildenäs Athletic Club Salt Lake Herrar Man NACKA 1988
Alida Lilljequist Kinds GoGreen CK Damer Kvinna Stockholm 1998
Jonna Hedbys Team Powerwoman Athletic Club Damer Kvinna Halmstad 1992
Malin Cederberg Team LeWa Sport Damer Kvinna Motala 1995
Elias Rapp Västerås SS Herrar Man Östersund 1999
Caroline Augustsson Team 30K IF Damer Kvinna Fagersanna 1991
Jonathan Gunnarsson Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm City Triathlon 1998
Peter Handrup 338 småland Herrar Man motala 1998
Mattias Bengtsson Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Man Stockholm 1984
Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Herrar Man kista 1982
Sofi Haag Wallberg Västerås simsällskap Damer Kvinna Västerås 1994
Nathalie Säfsten Team 30K IF Damer Kvinna Skövde 1989
Gabriel Björlin Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1998
Victor Dahl Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1992
Ida Johansson Skövde triathlon Damer Kvinna Mariestad 1997
Diane-Perle Sadik Athletic Club Saltlake Damer Kvinna STOCKHOLM 1988
Erik Hjertonsson Team 30K IF Herrar Man Skövde 1991

Sprint Junior 18-19 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Axel Borgengren Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 2000
Hugo Landin Kalmar RC Triathlon Herrar Man KALMAR 2001
Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2001
Ida Ullstrand NorrköpingTriathlon Damer Kvinna Kolmården 2001
Nicolad Nolén Heleneholm Triathlon Herrar Man Dalby 2000

Sprint Ungdom 16-17 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Alexander Chatila Kalmar RC Triathlon Herrar Man KALMAR 2003
Tilda Månsson Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Upplands väsby 2004
Hampus Månsson Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands väsby 2002
Lova Lavado Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Kalmar 2003
Albin Rooth Kalmar RC Triathlon Herrar Man Bergkvara 2003
Johan Melinder Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands Väsby 2002

Supersprint Pojk/Flick 14-15 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Elin Rooth Kalmar RC Damer Kvinna Kalmar RC 2006
Victoria Johansson IS Göta Triathlon Damer Kvinna Åstorp 2004
Joakim Schnack Ganløse Tri Center Herrar Man Store Heddinge 2004
Oskar Lindblom Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2005
Carl August Jensehaugen Røa IL Herrar Man Oslo 2004
Hugo Kalén Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2005
Sara Magndal Nittedal Triathlon klubb Damer Kvinna Slattum 2004
Alma Lilljequist Kinds GoGreen CK Damer Kvinna stockholm 2004

Tri4fun

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Ebba Lundqvist Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Staffanstorp 2010
Tintin Herweijer Hälle If Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Ljungskile 2007
Kaj Li Pojk/Flick 14-15 år (född 2004-2005) Man perstorp 2005
Wilma Danielsson IK Fyris Triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Storvreta 2007
Saga Evenås Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Höllviken 2009
Lova Nydén Gnosjö FK triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Gnosjö 2007
Klara Nydén Gnosjö FK triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Gnosjö 2009
Maia Howell Sheffield Triathlon Club Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Hope Valley 2008
Emil Howell Sheffield Triathlon Club Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Man Hope Valley 2006
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Upplands Väsby 2008

Sprint Master 35-39 år, 40-44 år osv

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Alf Bergqvist SK Ran Master 50-54 Man Lund 1965
Göran Ancker IK Nocout Master 55-59 Man Linköping 1963
Olof Svedström AXA Sports Club Master 40-44 Man Danderyd 1976
Hanna Bäckman Triathlon Syd Master 35-39 Kvinna Lund 1983
Martin Edgren Team Triathlon & Multisport Master 55-59 Man Vessigebro 1962
Kira Hongell Heleneholms IF Tri Team Master 35-39 Kvinna Malmö 1981
Per Svensson AXA Sports Club Master 35-39 Man Oslo 1982
Gustav Holmberg Eskilstuna IK Master 40-44 Man Eskilstuna 1979
Bo Johansson Karlshamns SK Triathlon Master 65-69 Man Asarum 1951
Jannice Persson Frosta Multisport Master 50-54 Kvinna Hässleholm 1969
Robert Sunnerberg Umara Sports Club Master 45-49 Man Uppsala 1973
Michael Sönnerborg-Wadenhorn Fagersta Södra Idrottsklubb Master 35-39 Man Malmö 1983
P-O Olsson Skövde Triathlonklubb Master 55-59 Man Skövde 1962
Christer Carlsson Heleneholms Tri Team Master 60-64 Man Malmö 1958
Birgitta Påhlman Näset triathlonklubb Master 55-59 Kvinna Höllviken 1962
Cai Remitz Triathlon Syd Master 50-54 Man Lund 1969
Andreas Voss Triathlon Syd Master 35-39 Man Södra Sandby 1984
Magnus Kalén Kalmar RC Triathlon Master 45-49 Man Läckeby 1974
Johan Ewald Heleneholms IF Tri-Team Master 50-54 Man Malmö 1969
Bert Versen Triathlon Väst Master 70-74 Man Askim 1948
Marie Eriksson Stockholm City Triathlon Master 50-54 Kvinna NACKA 1966
Fredrik Lindblom Fredrikshof IF Master 45-49 Man GUSTAVSBERG 1971
Per Lindblom Fredrikshof IF Master 40-44 Man SOLLENTUNA 1975
Emilie Gripewall Terrible Tuesdays Triathlon Club Master 35-39 Kvinna Eskilstuna 1984
Tora Philp Stockholm City Triathlon Master 35-39 Kvinna STOCKHOLM 1981
Anna Lundin IK Fyris Triathlon Master 35-39 Kvinna Uppsala 1983
Nathalie Gilbert Brittatorps träningsklubb Master 45-49 Kvinna Rottne 1970
Agneta Berg Stockholm City Triathlon Club Master 55-59 Kvinna Täby 1962
Tonje Saeveraas Dannert Stockholmspolisens IF Triathlon Master 35-39 Kvinna Vega 1983
Jonas Rylander Väsby SS Triathlon Master 55-59 Man Sollentuna 1963
Martin Sandberg Kalmar RC Triathlon Master 45-49 Man Kalmar 1971
Henrik Malmström Väsby SSS Triathlon Master 45-49 Man Upplands Väsby 1972
Björn Axelsson Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Enebyberg 1973
Anders Engström Team Triathlon & Multisport Master 50-54 Man Kvibille 1966
Tauno Koskinen Fagersta Södra Master 65-69 Man Bjärred 1952
Sara Andersson Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1974
Mikael Stagling IS Göta Friidrott & Triathlon Master 40-44 Man Löddeköpinge 1975
Maria Trönell IS Göta friidrott & triathlon Master 40-44 Kvinna Löddeköpinge 1976
Christet Holmqvist Eskilstuna IK Master 50-54 Man Eskilstuna 1965
Cecilia Wikander Stockholm City Triathlon Master 55-59 Kvinna Trosa 1964
Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Master 35-39 Man kista 1982
Toni Fuentes Umara Sports Club Master 35-39 Man Stockholm 1982
Elisabet Bellander Umara Sports Club Master 45-49 Kvinna Malmö 1972
Peter Persson Umara Sports Club Master 50-54 Man Malmö 1967
Marianne Smedmark Roslagens Triathlon IF Master 45-49 Kvinna Rimbo 1974
Jonas Plogner Bromma Simsällskap Master 50-54 Man Spånga 1968
Matilda Johansson Roslagens Triathlon IF Master 35-39 Kvinna Norrtälje 1980
Erik Wahlström Norrköping Triathlon Master 35-39 Man Skärblacka 1980
Robert Westman Falu Simsällskap Master 40-44 Man Falun 1975
Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Triathlon Master 40-44 Man Eskilstuna 1977
Fredrik Toft Skövde triathlonklubb Master 45-49 Man Skövde 1972
Mattias Arvidsson Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Djursholm 1969
Lorentz Blixt Colting Borssén Triathlonklubb Master 45-49 Man STENHAMRA 1974
Sara Elfving Karlshamns SK Triathlon Master 45-49 Kvinna Ronneby 1970
Björn Lindberg stockholm City triathlon Master 55-59 Man Stockholm 1962
Fredrik Cederlund Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Vallentuna 1967
Marie Wiman Väsby SS Triathlon Master 55-59 Kvinna Upplands Väsby 1964
Henrik Jansson Väsby SS Triathlon Master 40-44 Man Järfälla 1979
Susanne Åkerberg Stockholm City Triathlon Master 50-54 Kvinna Spånga 1968
Thomas Jenkinson Bromma Simsällskap Master 45-49 Man Bromma 1970
Jessica Högberg Kungsörs Sportklubb Master 40-44 Kvinna Kungsör 1975
Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Master 35-39 Man Åkersberga 1982
Lisa Johansson IF Mantra Sport Master 40-44 Kvinna Hargshamn 1975
Sven-Olov Kumlin LK Nyköpings Runners Master 65-69 Man Oxelösund 1954
George Valvis Triathlon Syd Master 80-84 Man Staffanstorp 1935
Per-Olof Branzell IK Fyris Triathlon Master 60-64 Kvinna Uppsala 1956

Sprint Master KVAL 19-33 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Elin Forsberg Falu Simsällskap Triathlon Master 29-33 år (AG 30-34 år 2020) Kvinna Falun 1990

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Lina Bratt Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1985
Ewa Holmberg Heleneholms IF Tri Team Damer Kvinna Halmstad 1987
Ida Jarner Tri4 Damer Kvinna Hellerup 1979
Lovisa Nihlwing Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1994
Erika Ingelström Gråmanstorp Runners Damer Kvinna Klippan 1990
Henriette Haugaard Jensen /tri club denmark Damer Kvinna København N 1987
Caroline Hammargren Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Kalmar 1985
Martin Englund Herrar Man Löddeköpinge 1981
Axel Svenningsson Herrar Man Lund 1998
Markus Saarijärvi Herrar Man Bohus 1996
Madleen Johannesson Team Power Woman Athletic Club Damer Kvinna Immeln 1981
Laurie Chan Lam Damer Kvinna Malmö 1987
Marie Gilmore-Ellis Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1981
Ola Millnert MillnertTri Herrar Man Bunkeflostrand 1980
Niklas Andreen Herrar Man STOCKHOLM 1970
Sofia Falk Bellbird Damer Kvinna Enskededalen 1981
Amanda Hyll-Nilsson Team zanda Damer Kvinna Malmö 1990
Zandra Åström Team zanda Damer Kvinna Bunkeflostrand 1974
Emil Carlsson Herrar Man Malmö 1985
Cecilia Andersson Damer Kvinna Sjöbo 1993
Marcus Hesslevik Multisport Herrar Man Lund 1979
Niklas Hanner NordicSugar Herrar Man Svedala 1975
Martin Erson Aktivitus Malmö Herrar Man Rydebäck 1980
Rickard Borr TOT Triathlon Herrar Man Förslöv 1970
Jonas Kamstedt Stockholm City Triathlon Herrar Man bromma 1968
Elin Ericsson Kalmar Kanotklubb Damer Kvinna Kalmar 1988
Jan Ericsson Kalmar Kanotklubb Herrar Man Kalmar 1962
Jonas Lindberg Heleneholm Herrar Man Malmö 1976
Edwin van Geldorp Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1992
Johan Dahlqvist Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Kungälv 1981
Per Carnbrand Halmstad triathleterna Herrar Man halmstad 1965
Dan Killander Herrar Man Furulund 1981
Charlie Yvander Herrar Man Bunkeflostrand 1989
Christofer Küchler 1984 Herrar Man Nödinge 1984
Niklas Frost Triathlon Syd Herrar Man Eslöv 1966
Henrik Immelborn Lund Herrar Man Lund 1969
Mattias Andersson Umara Sports Club Herrar Man Kalmar 1973
Roberto Appio Max IV Herrar Man Lund 1983
Matilda Sterner Damer Kvinna Malmö 1990
Sverker Stjernström Umara Sports Club Herrar Man Malmö 1981
Peter Eklinder Tomelilla Herrar Man Tomelilla 1983
Katarina Rosefors Tomelilla Damer Kvinna Tomelilla 1982
Cristian Nae Triathlon Syd Herrar Man Löddeköpinge 1982
Robert Zubkowicz Herrar Man Lomma 1973
Ellen Sterner Damer Kvinna Vetlanda 1992
Patrik Wiberg Herrar Man Malmö 1970
Lotta Olsson Åhus träningscenter Damer Kvinna Åhus 1972
Fredrik Jönsson Herrar Man Höllviken 1974
Malin Jönsson Damer Kvinna Höllviken 1974
Adrian Landborn Herrar Man Lomma 1982
Stefan Westergård Lödde Tri Herrar Man Bjärred 1971
Peter Westergård Lödde Tri Herrar Man Södra Sandby 1969
Joakim Fromberg Näset Triathlonklubb Herrar Man Höllviken 1972
Thomas Billgren Herrar Man Limhamn 1970
Torbjörn Holmberg Herrar Man Helsingborg 1961
Christer Sterving Ramlösa Herrar Man Ramlösa 1964
Ricard Larsson Herrar Man Malmö 1986
Ulf Attevik Tetra Pak IF Herrar Man Bjärred 1969
Jonas Holmer Tetra Pak IF Herrar Man BJÄRRED 1962
Adriano Osti Tetra Pak IF Herrar Man MALMÖ 1986
Johan Lundberg Fjelkinge Speckhuggers TriTeam Herrar Man Velling 1987
Daniel Lundberg Fjelkinge Speckhuggers TriTeam Herrar Man Malmö 1984
Ida Petersson Kidneys Boxing Banjoklubb Damer Kvinna Malmö 1988
Martin Werner Herrar Man Lund 1979
Alexander Rosenkvist Herrar Man Sjöbo 1978
Charlotta Grähs Heleneholms IF Tri Team Damer Kvinna Hägersten 1971
Tomas Hallgren Friskis&Svettis Kristianstad Herrar Man Kristianstad 1964
Ola Åkesson Triathlonsyd Herrar Man Södra Sandby 1976
Anders Wiklander Karlshams Simklubb Triathlon Herrar Man ASARUM 1968
Håkan Terelius Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1987
Jörgen Larsson Karlskrona Löpteknik Herrar Man NÄTTRABY 1964
Linda Persson Team Powerwoman Damer Kvinna Malmö 1988
Mette Dymling Damer Kvinna Höör 1983
Patrik Dymling Herrar Man Höör 1983
Niklas Rasmusson Sweden Herrar Man Bunkeflostrand 1964
Daniel Wigström Kidney boxing banjoklubb Herrar Man Malmö 1981
Andreas Andersson IK Trasten Herrar Man Kinna 1976
Anders Åkerman Herrar Man Lund 1971
Christer Vestermark Tetra Pak IF Herrar Man DALBY 1987
Christoffer Olkvist Tetra Pak IF Herrar Man DALBY 1977
Emil Johansson Tetra Pak IF Herrar Man Lund 1987
Magnus Ramstedt Tetra Pak IF Herrar Man Trelleborg 1978
Jesper Ylinen Tetra Pak IF Herrar Man SKURUP 1972
Jimmy Liljenberg Tetra Pak IF Herrar Man SKURUP 1974
Johan Wiktor Tetra Pak IF Herrar Man BJÄRRED 1972
Per Forslund Tetra Pak IF Herrar Man SVALÖV 1972
Tobias Adolfsson Tetra Pak IF Herrar Man HÄLJARP 1973
Andreas Bengtsson Herrar Man Arlöv 1985
Johanna Lundqvist Triathlon Syd Damer Kvinna Staffanstorp 1980
Tim Rix IK Vinco Herrar Man Ystad 1986
Pontus Bengtson Herrar Man Ystad 1972
Sisse Handrup Damer Kvinna Väckelsång 1973
Gustav Lindhé Herrar Man Helsingborg 1973
Magnus Forhammar Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1981
Ola Ivarsson Herrar Man Limhamn 1972
Göran Skoglund AXA Sports Club Herrar Man YSTAD 1968
Tobias Wulff Sweden Runners Herrar Man Malmö 1974
Nickolina Jensen Helenholms IF tri team Damer Kvinna Oxie 1978
Herman Gustafsson Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1989
Susanne Harke söderberg Heleneholms if Damer Kvinna Vellinge 1959
Rasmus Köhler Jakobsson Herrar Man Hjärup 1988
Hampus Nilsson Herrar Man Helsingborg 2001
Emma Sterving IKSU Damer Kvinna Umeå 1994
Christian Pripp Triathlon Syd Herrar Man Staffanstorp 1969
Göran Ingerheim Team Trelleborg Triathlon Herrar Man Svedala 1976
My Wadström Damer Kvinna Stehag 1964
Mattias Nilsson Kidneys Boxing Banjoklubb Herrar Man Malmö 1982
Dan Turesson Lödde TRI Herrar Man Dösjebro 1967
Caroline Jeppsson Actic Skrylle Damer Kvinna Dalby 1966
Andreas Göthager Umara Sports Club Herrar Man Lerberget 1974
Thomas Bengtsson Älmhult Sport club Herrar Man Älmhult 1970
Magnus Enberg Herrar Man Karlstad 1969
Rose-Marie Persson Heleneholms tri team Damer Kvinna Malmö 1976
Emelie Löfvander Heleneholms tri team Damer Kvinna Limhamn 1983
Niklas Lagesson Klubb Sisu Multisport & Triathlon Herrar Man Helsingborg 1974
Jasper Gundersen Herrar Man Malmö 1986
Rebecca Strömberg Damer Kvinna Veberöd 1978
Daniel Postek Herrar Man Karlskrona 1977
Elin Wiklander Karlshamns sk triathlon Damer Kvinna ASARUM 1994
Per Romberg Herrar Man Hässleholm 1963
Michael Steen Herrar Man LERBERGET 1966
Jessica Fridlund Team Trelleborg Triathlon Damer Kvinna Trelleborg 1985
Linda Ferm Damer Kvinna Beddingestrand 1978
Lars Lindgren Heleneholms. IF Långlöparsektionen Herrar Man MALMÖ 1970
Henrik Sörensson Herrar Man Trelleborg 1978
Per Schütz Lödde Tri Herrar Man Klagshamn 1968
Jesper Johansson Herrar Man Kalmar 1990
Philip Österbo Stockholm city triathlon Herrar Man Hässelby 1992
Ingemar Losell Triathlon Syd Herrar Man ESLÖV 1963
Niclas Welander Umara Sports Club Herrar Man Sjöbo 1971
Björn Wigström Umara Sports Club Herrar Man Veberöd 1979
Allan Orheden Sweden Runners Herrar Man Höör 1975
Åke Andreasson Visma Comenius AB Herrar Man Färjestaden 1960
Franz Levin MCK Herrar Man Malmö 1981
Martin Rosengren Herrar Man Höllviken 1977
Mireia Domingo-Oriol Flames Barcelona Damer Kvinna Malmö 1994
Fabien Brossaud Flames Barcelona Herrar Man Barcelona 1983
Olof Lindberg Team Polar Sverige Herrar Man Malmö 1981
Linus Carlson Herrar Man Vintrie 1982
Patrik Olofsson Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1981
Pia Jensen Heleneholms triathlon klubb Damer Kvinna Flyinge 1973
Heidi Soelberg Team Soelberg Damer Kvinna Nykøbing Sj 1970
Hawoay Tao Herrar Man Malmö 1990
Sjoerd Leeflang Herrar Man Limhamn 1975
Franciscus Hennekens Herrar Man Malmö 1968
Gustav Martinsson Krook & Tjäder Herrar Man Malmö 1988
Susanne Kristensen Axa sportklubb Damer Kvinna Bara 1978
Jose Carlos de Silva Herrar Man Malmö 1971
Daniel Olsson IK Trasten Herrar Man Örby 1976
Jonas Medin Herrar Man BJÄRRED 1966
Fredrik Färjh Geberit AB Herrar Man Bjärred 1964
Joakim Öhlin HTT Herrar Man Malmö 1988
Peter Molin Helenholm Tri-Team Herrar Man MALMÖ 1971
Marie Schöpping Heleneholms IF Damer Kvinna Malmö 1991
Maj-Britt Voldby Ingen förnärvarande Damer Kvinna Gullbrandstorp 1968
Julian Jacob Heleneholm Tri Team Herrar Man Malmö 1968
Göran Friman Heleneholms IF Herrar Man Malmö 1964
Rickard Levin Herrar Man Malmö 1982
Ove Glenberg GAE Herrar Man Malmö 1969
Simon Bjärnroos Ålstorp Herrar Man Ålstorp 1983
Einar Smith Akka Ultimate club Herrar Man Malmö 1994
Joel Langborger Akka Ultimate Club Herrar Man Lund 1994
Jonas Christensen Strömgren Akka Ultimate Club Herrar Man Lund 1994
Anders Lüning Herrar Man Kävlinge 1971
Robin Andersson Norrköping Triathlon Herrar Man Åby 1987
Zara Bohman Team Power Woman Damer Kvinna Norrköping 1982
Oliver Nilsson Väsby SS Triathlon Herrar Man Kungsängen 1990
Siri Ohrankämmen Väsby SS Triathlon Damer Kvinna KUNGSÄNGEN 1995
Annika Persson-Bodén Hässleholm Freeflow Damer Kvinna SWEDEN 28143 Hässleholm 1967
Camilla Bodén Damer Kvinna Sjöbo 1968
David Jonsson Linköping Stånk&Flås Herrar Man Linköping 1987
Thomas Møller Tri Club Denmark Herrar Man København S 1979
Mats Didriksson Herrar Man Malmö 1965
Siri Joman Damer Kvinna Lund 1994
Dennis Lundin Herrar Man Mårdaklev 1989
Anders Mellberg Herrar Man Mårdaklev 1982
Jonas Krantz Espresso House Track Club Herrar Man Mölndal 1977
Monica Björkegren Ohlson Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Kalmar 1966
Magnus Olsson Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1963
Louise Olsson - Damer Kvinna MALMÖ 1994
Joakim Bohman Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Norrköping 1982
Sarah Holmqvist Heleneholms Tri Team Damer Kvinna Malmö 1994
Emma Sandin Hansson Damer Kvinna Malmö 1988
Jerker Bergsten Herrar Man Eslöv 1977
Thorbjörn Nilsson LCK Herrar Man Landskrona 1978
Klaus Schröder Pagh Tri Club Denmark Herrar Man Frederiksberg 1975
Fredrik Nilsson Limhamn Herrar Man Limhamn 1976
Elias Johnsson Herrar Man Malmö 1989
Victor Aurén Herrar Man Lund 1982
Fredrik Persson Herrar Man Malmö 1978
Johan Englund Tomtas IF Herrar Man Gothenburg 1975
Jari Heiskanen Herrar Man Malmö 1972
Krister Hansson Åhus Swimrunners Herrar Man Åhus 1964
Despina Flondell-Sité Triathlon Syd Damer Kvinna Hjärup 1970
Thomas Vigälv Karlshamn SK Triathlon Herrar Man Karlshamn 1973
Pierre Ståhle FET eller TRIATHLET? Herrar Man Kalmar 1986
Niklas Thuring Lek & Plask Tri Herrar Man Lund 1985
Simon Cedergren Lek & Plask Tri Herrar Man Hjärup 1986
Börje Petersson IFK Helsingborg, skidor Herrar Man Helsingborg 1960
Ludwig Mendez Malmö Herrar Man Malmö 1982
Tim Resch Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Lund 1971
André Bengtsson AXA Sports club Herrar Man Malmö 1981
Leo Betschart Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1985
Simon Sjörén Stockholm City Triathlon Herrar Man Gnesta 1989
Jürgen Köberich Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Limhamn 1970
Kalle Albjär Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1981
Christian Superti IK Fyris Triathlon Herrar Man Uppsala 1977
Emma Rengbo Damer Kvinna Åkarp 1980
Robert Krieger Herrar Man Dösjebro 1968
Dirk Hetkamp Team Erdinger Alkoholfrei Herrar Man Duesseldorf 1975
Carina Rasmusson Axa Sports Club Damer Kvinna Bara 1971
Kristina Ramsö Damer Kvinna Bankeryd 1971
Erik Borén Triathlon Syd Herrar Man Lund 1994
Mattias Ramsö Jönköpingspolisens skytte och idrottsförening Herrar Man Jönköping 1973
Peter Henriksson Nästets triathlon klubb Herrar Man Vellinge 1981
Fredrik Henriksson Gråmanstorp Runners Herrar Man Kvidinge 1985
Emma Lindgren Lödde tri Damer Kvinna Löddeköpinge 1979
Fredrik Håkansson Heleneholms if tri Herrar Man Oxie 1971
Peter Nordenfelt Näset Triathlonklubb Herrar Man Falsterbo 1966
Tobias Lundberg Herrar Man Helsingborg 1977
Sune Soelberg Andrarums IF Herrar Man Skåne Tranås 1977
Michelle Åberg Damer Kvinna Köpingebro 1983
Max Alsborn Herrar Man Malmö 1981
Stefan Zaar Herrar Man Vellinge 1984
Jenny Zaar Damer Kvinna Vellinge 1985
Benjamin Lindahl Team V&A Herrar Man Malmö 1976
Alena Wintzer Damer Kvinna Malmö 1982
Magnus Ernblad Flyinge bikerz Herrar Man Flyinge 1975
Tobias Grönberg Herrar Man Helsingborg 1972
Thomas Althin Limhamn Herrar Man Limhamn 1968

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Joel Nilsson Herrar Man LUND 1997
Göran Hjelm Harlösa IF Herrar Man Harlösa 1975
Karin Margaretha WIDERBERG Damer Kvinna Malmö 1966
Björn Edsfeldt Surfclub Klagshamn Herrar Man Klagshamn 1971
Malin Lundkvist Damer Kvinna Lund 1988
Anne Sofie Scheel Damer Kvinna Göteborg 1971
Eva Karlsson BAMconsult AB Damer Kvinna ESKILSTUNA 1952
Tove Hjertonsson Damer Kvinna Rydebäck 1989
Melissa Engberg Örestads GK Damer Kvinna Bjärred 2002
Jim Engberg Örestads GK Herrar Man Bjärred 1970
Hilde Havenberg Damer Kvinna Växjö 1994
Fredric Hedberg Herrar Man Stockholm 1976
Robin Blohmé Herrar Man Lund 1992
Mats Lundeby Herrar Man RYGGE 1988
Natalie Lange Damer Kvinna Rygge 1991
Eva Staaf Damer Kvinna Torslanda 1962
Camille Ploujoux malmö Damer Kvinna Malmö 1984
Marcus Sandqvist Herrar Man Skövde 1984
Stephanie Linder Damer Kvinna Veberöd 1987
Susanna Sjökvist TeamJunior Damer Kvinna Malmö 1978
Andreas Lentonsson Herrar Man Vintrie 1980
Martine Borglin Heleneholm IF Damer Kvinna Lund 1956
Isabella Willett Team Power Woman Damer Kvinna Malmö 1986
Krister Petersson Herrar Man Bjärred 1957
luc Vleugels Herrar Man Utrecht 1978
Beatrix Skoglund AXA Sports Club Damer Kvinna Ystad 2000
Johanna Linde Damer Kvinna Malmö 1989
Robert Kronblad Herrar Man Malmö 1988
Philippe d’Aboville Herrar Man Lund 1976
Robin Stigberg Herrar Man Malmö 1986
Elin Fyhr Damer Kvinna Malmö 1991
Emelie Bergquist Damer Kvinna Malmö 1987
Sebatian Pemsel Ludde, Frallan och Hjalle Herrar Man Furulund 1986
Lena Ekman Damer Kvinna N-1630 Fredrikstad 1952
Therese Murén Kalmar RC Damer Kvinna Rockneby 1968
Victoria Karlsson Damer Kvinna Vintrie 1973
Fredrik Mörk Herrar Man Vintrie 1972
Enrique Herrera Tetra Pak IF Herrar Man MALMÖ 1963
Erik Schött Tetra Pak IF Herrar Man BJÄRRED 1964
Julian Guillermo Tetra Pak IF Herrar Man VELLINGE 1954
Malcolm Fraser Tetra Pak IF Herrar Man DALBY 1971
Marco Vittori Tetra Pak IF Herrar Man MALMÖ 1985
Ylva Ekblad Tetra Pak IF Damer Kvinna GENARP 1968
Marit Bengtson Damer Kvinna Ystad 1972
Ulf Lindwall Herrar Man Lund 1956
Patrik Glans Herrar Man Malmö 1983
Björn Ingerheim Team Trelleborg Triathlon Herrar Man Anderslöv 1979
Anna Jones Damer Kvinna Malmö 1968
Niklas Claesson Fet eller Triathlet? Herrar Man Kalmar 1992
Christina Hansson Ravanelli Damer Kvinna Malmö 1969
Karin Thulin Heleneholms IF Tri Team Damer Kvinna Malmö 1986
Niklas Glans Herrar Man Malmö 1985
John Nilsson Heleneholms IF Triteam Herrar Man LIMHAMN 1966
Åsa Höjdegård Additude AB Damer Kvinna Landskrona 1969
Sofia Jörnlid Damer Kvinna Lund 1994
Annika Johansson Damer Kvinna Eslöv 1969
Hampus Wetterstrand Heleneholms Tri Team Herrar Man Malmö 1989
Markus Jullander Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1992
Viktoria Petri Damer Kvinna Lund 1969
Anna Percan Damer Kvinna Lund 1989
Pierre af Klinteberg Hässleholm Freeflow Herrar Man HÄSSLEHOLM 1973
Annika Jönsson Damer Kvinna Trelleborg 1983
Helena Åberg Damer Kvinna Malmö 1971
Niclas Jönsson Triathlon Syd Herrar Man Södra Sandby 1965
Melissa Sharp Damer Kvinna Staffanstorp 1981
Jaroslaw Wisniewski Herrar Man Östra Ljungby 1971
Ewa Wisniewska Damer Kvinna Östra Ljungby 1974
Michael Anderberg Falkenbergs roadrunners Herrar Man Falkenberg 1967
Hanna Wiberg Damer Kvinna Trelleborg 1982
Mats Rabe Herrar Man Malmö 1960
Magnus Ohlsson Herrar Man Helsingborg 1982
Tobias Havenberg Herrar Man Beddingestrand 1988
Elnaz Barjandi Damer Kvinna Malmö 1989
Ida Edlund Dalby Damer Kvinna dalby 1983
Kristina Andersson Damer Kvinna Genarp 1982
Annika Stråth Damer Kvinna Malmö 1979
Anna Hellström Damer Kvinna Johanneshov 1985
John Nilsson Heleneholm triteam Herrar Man Limham 1966
Olof Karlström Axa Sports Club Herrar Man Ystad 1981
Sebastian Eriksson Herrar Man Malmö 1986
Markus Johansson Gripen OCR Herrar Man Limhamn 1978
Magnus Setterlund Lödde Tri Herrar Man Löddeköpinge 1969
Lea Jeppsson Damer Kvinna Karlshamn 1982
Heléne Bergsten Damer Kvinna Eslöv 1979
Nellie Nilsson Damer Kvinna Landskrona 1977
Emil Englund IF Mantra Herrar Man Lidingö 1990
Björn Fröding Herrar Man Malmö 1964
Lotta Fröding Damer Kvinna Malmö 1964
Åsa Engdahl Team Engdahl Damer Kvinna Malmö 1965
Tobias Fredricson Lödde tri Herrar Man Bjärred 1976
Helena Ohlson Damer Kvinna Malmö 1967
Joakim Roubert Team Roubert Herrar Man Lund 1979
Andrey Chernov Heleneholms IF Tri Team Herrar Man Malmö 1985
Johanna Sturesson Damer Kvinna Lund 1986
Hanna Skoglar Damer Kvinna Lund 1979
Sandra Larsson Heleneholms IF Tri Team Damer Kvinna Malmö 1988
Per Nord 1967 Herrar Man Lomma 1967
Ylva Esping Damer Kvinna Staffanstorp 1967
Jörgen Ekblad Herrar Man Genarp 1961
Stefan Engdahl Team Engdahl Herrar Man Malmö 1961
Monica Frangeur Upplev & Njut Damer Kvinna Degeberga 1967
Erik Hygert Lödde Tri Herrar Man Löddeköpinge 1978
Martin Schröder Lödde Tri Herrar Man Löddeköpinge 1976
Nina Håkansson Damer Kvinna Malmö 1963
Sarah Strandh Damer Kvinna Dalby 1981

MOTION STAFETT

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Christel Granat Team Hg Olympisk Stafett Malmö 1965
Joakim Granat Team Hg Olympisk Stafett Bunkeflostrand 2001
Johan Hovarp Team Hg Olympisk Stafett Malmö 1990
Helena Rundblad Team Evert Sprint Stafett Bjuv 1961