Anmälda till Västervik Triathlon 2019 Avancerad sök

Olympisk TÄVLINGSKLASSER

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Albin Åkesson Albin Åkesson Olympisk distans Senior Man Kalmar 1988
Patrik Axelsson Glasrikets RC Nybro Olympisk distans Masters 45-49 Man Nybro 1971
Hans Ydremark Höglandets Triathlon Olympisk distans Masters 45-49 Man Eksjö 1970
Ali yesid Castañeda Ikhp triatlon Olympisk distans Masters 35-39 Man Jönköping 1982
Emilia Möller Maxprestation Olympisk distans Senior Kvinna Västervik 1981
Rasmus Andersson Höglandets Triathlon Olympisk distans Senior Man Vetlanda 1994
mikael walfridsson IFK Österbymo Olympisk distans Masters 55-59 Man Ydre 1960
Jakob Svensson IK NocOut.se Olympisk distans Senior Man Linköping 1995
David Lindahl Höglandets Triathlon Olympisk distans Senior Man Nässjö 1977
Christian Strömberg IKHP Olympisk distans Masters 60-64 Man Jönköping 1959
Richard Berkeby Trimate SK Olympisk distans Masters 35-39 Man Kalmar 1983
Daniel Windisch Höglandets Triathlon Olympisk distans Masters 35-39 Man Eksjö 1982
Linus Sjöberg UT Kolmården Olympisk distans Masters 35-39 Man Finspång 1982
Pär Ola Junwijken UT Kolmården Olympisk distans Masters 50-54 Man Finspång 1967
Leif Engelholm Glasrikets RC Nybro Olympisk distans Masters 55-59 Man Örsjö 1964
Lars-Olof Lundquist Glasrikets RC Nybro Olympisk distans Masters 55-59 Man Nybro 1963
David Windisch Höglandets triathlon Olympisk distans Senior Man Eksjö 1985
Urban Östh IFK Österbymo Olympisk distans Masters 55-59 Man Ydre 1964
Martina Karlsson Trimate SK Olympisk distans Masters 35-39 Kvinna Oskarshamn 1981
Emil Karlsson TRIMATE SK Olympisk distans Senior Man Blomstermåla 1999
Nicklas Karlsson TRIMATE SK Olympisk distans Masters 50-54 Man Blomstermåla 1969
Magnus Axelsson Colting Borsséns triathlonklubb Olympisk distans Masters 50-54 Man Oskarshamn 1967
Helen Remnås Norrköping Triathlon Olympisk distans Masters 35-39 Kvinna Norrköping 1984
Veronica Miledal Höglandet triathlon Olympisk distans Masters 50-54 Kvinna Vetlanda 1969
Love Ljungström Colting Borssén Triathlonklubb Olympisk distans Senior Man Borås 1996
Per Möller COLTING BORSSÉN TRIATHLONKLUBB Olympisk distans Masters 35-39 Man Borås 1982
Ida Johansson Team 30K IF Olympisk distans Senior Kvinna Mariestad 1997
Johnny Friman Umara Sports Club Olympisk distans Masters 55-59 Man Grödinge 1962
Emilia Lindström Colting Borssén Triathlonklubb Olympisk distans Senior Kvinna Borås 1988
Richard Lindström Colting Borssén Triathlonklubb Olympisk distans Senior Man Borås 1985
Lennart Andersson UT Kolmården Olympisk distans Masters 40-44 Man Finspång 1976

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Nicklas Johansson Norrköping Triathlon Olympisk distans - Motion Skärblacka 1974
Magnus Skoog Olympisk distans - Motion Linköping 1967
Markus Ottosson Mölndal Olympisk distans - Motion Mölndal 1978
Patrik Sandberg Olympisk distans - Motion Västervik 1976
Lena Högberg IK Nocout.se Olympisk distans - Motion Linköping 1979
Bernhard Eriksson I 2 IF Olympisk distans - Motion Karlstad 1979
Matias Toftrup Umara Sports Club Olympisk distans - Motion Oskarshamn 1984
Fredrik Holmquist Olympisk distans - Motion Västervik 1976
Mattias Gustafsson Team LeWa Sport Olympisk distans - Motion Motala 1988
Therese Malakow Umara Sports Club Olympisk distans - Motion Mjölby 1983
Andreas Malakow Umara Sports Club Olympisk distans - Motion Mjölby 1982
Henrik Vristel Umara Sports Club Olympisk distans - Motion Jönköping 1972
Mattias Hallgren IK Nocout.se Olympisk distans - Motion Linköping 1972
Madeleine Dunsäter OSKARSHAMN Olympisk distans - Motion OSKARSHAMN 1973
Maria Mattsson Klean Kanteen Olympisk distans - Motion Västervik 1979
Daniel Falk Gävle Triathlonklubb Olympisk distans - Motion Gävle 1978
Pia Lasson Ystad Olympisk distans - Motion Ystad 1968
Johan Wallquist Ystad Olympisk distans - Motion Ystad 1970
Monika Karlsson Oskarshamns sportklubb Olympisk distans - Motion Oskarshamn 1978
John Eriksson Olympisk distans - Motion Kalmar 1989
Jonas Sverkén Kalmar RC Triathlon Olympisk distans - Motion Kalmar 1975
Michael Sjöstrand Kalmar RC Olympisk distans - Motion Kalmar 1973
Ulrik Moberg Olympisk distans - Motion Kalmar 1966
fredrik wasting Stockholm Olympisk distans - Motion Stockholm 1991
Emil Bluhme Olympisk distans - Motion Danderyd 1991
Urszula Jurgielewicz Heleneholms IF Olympisk distans - Motion Malmö 1981
Roger Larsson Olympisk distans - Motion Kalmar 1983
Anton Lund Maxprestation Olympisk distans - Motion Västervik 1996
Dennis Wiström NocOut.se Olympisk distans - Motion Valdemarsvik 1978
Krystian Madejski RC Kalmar Olympisk distans - Motion Kalmar 1970
Henrik Hamrin Brittas Restaurang Olympisk distans - Motion Kalmar 1974
Christer Persson Olympisk distans - Motion Linköping 1970
Fredrik Falk IK NocOut.se Olympisk distans - Motion Linköping 1973
Mattias Lunde Brittatorps TK Olympisk distans - Motion Rottne 1982
Mikael Axelsson Maxprestation Sportsclub Olympisk distans - Motion Västervik 1968
Johanna Andersson Olympisk distans - Motion Linköping 1972
Sebastian Berg Färjestadens Motions IF Olympisk distans - Motion Färjestaden 1983
Martin Ottosson Maxprestation Sportsclub Olympisk distans - Motion Västervik 1978
Herman Johansson Olympisk distans - Motion Västervik 1994
Fredrik Lindwall Maxprestation Olympisk distans - Motion Västervik 1967
Günter Ruchatz Färjestadens Motions IF Olympisk distans - Motion Färjestaden 1971
Oskar Josefsson Olympisk distans - Motion Vega 1982
Ulf Germann Olympisk distans - Motion Berlin 1984
Ole Hansen Olympisk distans - Motion Linköping 1972
Daniel Edgarsson Olympisk distans - Motion Eksjö 1983
David Ingbrand Maxprestation Sportclub Olympisk distans - Motion Västervik 1984
Morgan Miledal Höglandets triathlon Olympisk distans - Motion Vetlanda 1971
Jonathan Lavigne Olympisk distans - Motion Berlin 1980
Jonas Andersson Norrköping Triathlon Olympisk distans - Motion Åby 1970
Mattias Eklund Team 1337 Olympisk distans - Motion Södertälje 1985
Gustav Eklund Örebro Olympisk distans - Motion Örebro 1986
Tobias Carlsson TriFit IF Olympisk distans - Motion Huskvarna 1977
Marcus Bergman Olympisk distans - Motion Hägersten 1983
David Erol Vattenfall IF Olympisk distans - Motion Sollentuna 1978
Emilia Erol Sollentuna Olympisk distans - Motion Sollentuna 1989
Carl Beckman Deloitte IF Olympisk distans - Motion Stockholm 1990
Selma Grahn Olympisk distans - Motion Stockholm 1993
Thomas Nilsson Pabst Blue Ribbon RACE TEAM Olympisk distans - Motion KALMAR 1977
Christian Nilsson Pabst Blue Ribbon RACE TEAM Olympisk distans - Motion STOCKHOLM 1982
Niclas Bjälkenborn 338 Småland Olympisk distans - Motion Växjö 1974
Mikaela Svensson Imperial College London Triathlon Club Olympisk distans - Motion Växjö 1996
Martin Mella Curitiba Olympisk distans - Motion Saltjö-Boo 1975
Peter Larsson Kalmar Olympisk distans - Motion Kalmar 1977
Helena Andersson Kunskapsskolan IF Olympisk distans - Motion Norrköping 1962
Martin Brede Älmhult Olympisk distans - Motion Älmhult 1976
craig wilson Linköping Olympisk distans - Motion Linköping 1971
Johan Lindbom IK Noc Out.se Olympisk distans - Motion Linköping 1967
Jimmy Enarsson Hanåsa AF Olympisk distans - Motion Högsby 1988
Pernilla Sjödahl Täby Olympisk distans - Motion Täby 1974
Richard Uppenberg Din Maskin AB Olympisk distans - Motion Jönköping 1975
Anna westerberg Tullinge Olympisk distans - Motion Tullinge 1976
Anneli Ericsson Huddinge Olympisk distans - Motion Vårby 1970
Malin Englund Maxprestation Sportsclub Olympisk distans - Motion VÄSTERVIK 1986
Jan Arvidsson Glasrikets RC Nybro Olympisk distans - Motion Nybro 1964
Anton Odén Oskarshamns SK Olympisk distans - Motion Oskarshamn 1988
Jonatan Gustafsson Kalmar Olympisk distans - Motion kalmar 1988
Ellen Bergvall Ankarsrums OK Olympisk distans - Motion Malmö 1995
Johan Norlin Kalmar CK Olympisk distans - Motion Ljungbyholm 1973
Oscar Klein Stegeholmshälsan, västervik Olympisk distans - Motion Västervik 1970
Susan Nilsson Norrköping triathlon Olympisk distans - Motion Kimstad 1963
Gustav Petersson Olympisk distans - Motion Västervik 1989

Olympisk STAFETT

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Anna Herge Maxprestation sportsclub Sprint Motion Kvinna Västervik 1990
Linnéa Henrysson Bonden Sprint Motion Kvinna Hult 1990
Liv Sandberg Sprint Motion Kvinna Drottningholm 1972
Vida Sandberg Sprint Motion Kvinna Västervik 2005
Eleonor Johansson Maxprestation Sprint Motion Kvinna Västervik 1967
Ingela Throzell Maxprestationsportclub Sprint Motion Kvinna Västervik 1971
Nordic 2 Nordic 2 MAX Sprint Motion Kvinna Vaster 1999
Linnea Jämtner Sprint Motion Kvinna Norrköping 1987
Joakim Planmo Athletic Club Salt Lake Sprint Motion Man Saltsjö-Boo 1968
Kasper Thåström Sprint Motion Man Stockholm 1990
Karolina Miller Färjestadens Motions IF Sprint Motion Kvinna Färjestaden 1981
Petter Miller Färjestadens Motions IF Sprint Motion Man Färjestaden 1980
Agnes Wedel Sprint Motion Kvinna Gamleby 2000
Femke Thåström Sprint Motion Kvinna Västervik 1962
Hanna Ågren Sturefors Sprint Motion Kvinna Sturefors 1984
Igor Matic BURT Sprint Motion Man Norrkoping 1987
Joakim Svensson Hultsfreds LK Sprint Motion Man Hultsfred 1966
Susanne Johansson Sprint Motion Kvinna Vena 1969
Helena Larsdotter Jonsson Team Herbalife Sprint Motion Kvinna Mönsterås 1989
Sanna Skäär Team runners high Sprint Motion Kvinna Jönköping 1990
Magnus Josephson Sprint Motion Man Läckeby 1978
Nordic Eko Nordic Eko Sprint Motion Kvinna Nordic Eko 2000
Mattias Törnqvist IK NocOut.se Sprint Motion Man Åtvidaberg 1967
Carl-Adam Torbjörnsson IK NocOut Sprint Motion Man Linköping 1974
Erik Frisén Sprint Motion Man Linköping 1970
Lina Ragneteg Oskarshamn Sprint Motion Kvinna Oskarshamn 1980
Ulrik Alvarsson Sprint Motion Man Västervik 1970
Peter Hallberg Västervik Sprint Motion Man Västervik 1968
Karin Berg Färjestadens motions IF Sprint Motion Kvinna Färjestaden 1979
Charlotte Westman Team Power Woman Athletic Club Sprint Motion Kvinna Stockholm 1985
Mattias Westman FMV Sport Sprint Motion Man Stockholm 1984
Kim Lindahl Sprint Motion Kvinna Linköping 1991
Jenny Eriksson Sprint Motion Kvinna Grödinge 1981
Andreas Eriksson Sprint Motion Man Grödinge 1979
Anne Weitzdörfer Sprint Motion Kvinna Berlin 1975
Maria Wallstedt UT Kolmården Sprint Motion Kvinna Norrköping 1979
Kjell Herbertsson Sprint Motion Man Gamleby 1960
Anders Barkstedt Sprint Motion Man Norrköping 1969
Kenth Åstrand Sprint Motion Man NORRKÖPING 1973
Johan Grönqvist Sprint Motion Man Östra Ryd 1984
Leoni Gloerich - Sprint Motion Kvinna Oskarshamn 1985
Magnus Andersson Colting Borssen Sprint Motion Man Oskarshamn 1973
Emil Eklöw Sprint Motion Man Linköping 1989
Helena Ekström Sprint Motion Kvinna Kungsängen 1971
Marcus Andersson Lyckhems AK Sprint Motion Man Hovås 1986
Emma Andersson Sprint Motion Kvinna Hovås 1987
Martina Wedhäll Sprint Motion Kvinna Kungsängen 1971
Magnus Holm Sprint Motion Man Vedevåg 1987
Cecilia Hallberg Västervik Sprint Motion Kvinna Västervik 1968
Lena Strömberg Sprint Motion Kvinna Vimmerby 1971
Tomas Österström Sprint Motion Man Kalmar 1966
Annika Wirblad Sprint Motion Kvinna Kalmar 1970
Ida Larsson Sprint Motion Kvinna Norrköping 1988
Felicia Kehr Solna Sprint Motion Kvinna Stockholm, Solna 1991
Lise-lotte Petrén Eriksson Kunskapsskolan IF Sprint Motion Kvinna Norrköping 1964
Mats Petrén Eriksson Kunskapsskolan IF Sprint Motion Man Norrköping 1964
Danne Wlson Linköping Sprint Motion Man Linköping 2004
Emma Åklint Östra Ryd Sprint Motion Kvinna Östra Ryd 1984
Therese Ankarstrand Östra ryd Sprint Motion Kvinna Östra ryd 1983
Linda Wilson Linköping Sprint Motion Kvinna Linköping 1974
Sara Dahlin Malmö Sprint Motion Kvinna Limhamn 1984
Maria Blomqvist Stegeborgs IF Sprint Motion Kvinna Söderköping 1957
Fredrik Hallberg Tjust bike and runing Sprint Motion Man Västervik 1973
Sofia HallbergZanton Västervik Sprint Motion Kvinna Västervik 1975
Krister Björkegren Västervik Sprint Motion Man Västervik 1970

Sprint STAFETT

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Annika Söderholm Maxprestation Lag JAG Sprint stafett Motion Västervik 1968
Ingalein Reinbeck Team TreTanter Sprint stafett Motion Stockelsdorf 1968