Anmälda till Uppsala Triathlon 2019 (STC/SM) Avancerad sök

Olympisk Senior 20 år och äldre (SM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Robert Kallin Triathlon Väst Herrar Man Göteborg 1995
Elin Forsberg Falu SS Triathlon Damer Kvinna Falun 1990
Johanna Hällgren Stockholm City Triathlon Damer Kvinna Stockholm 1985
Olga Kryva Stockholm City Triathlon Damer Kvinna Nacka 1990
Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon Herrar Man Lidingö 1976
Gabriel Nevado Race & Shine Sports Club Herrar Man Älvsjö 1994
Oskar Käll Norrköping triathlon Herrar Man Norrköping 1991
Niklas Åkerström IK Nocout Herrar Man Linköping 1992
Calle Westberg Athletic Club Salt Lake Herrar Man Täby 1995
Mikaela Holmberg Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Kvinna Stockholm 1988
Lisa Abrahamsson Umara Sports Club Damer Kvinna SÖDERTÄLJE 1980
Jonas Langman IF Mantra Sport Herrar Man Bålsta 1992
My Forsberg Triathlon Väst Damer Kvinna Göteborg 1989
Rickard Norberg Stockholm City Triathlon Herrar Man Huddinge 1988
Oskar Bergström Athletic Club Salt Lake Herrar Man Nacka 1990
Björn Gräslund Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1990
Daniel Jildenäs Athletic Club Salt Lake Herrar Man NACKA 1988
Oliver Nilsson Väsby SS Triathlon Herrar Man Kungsängen 1990
Siri Ohrankämmen Väsby SS Triathlon Damer Kvinna KUNGSÄNGEN 1995
Axel Ek Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Man Linköping 1996
Alida Lilljequist Kinds GoGreen CK Damer Kvinna Stockholm 1998
Jonna Hedbys Team Powerwoman Athletic Club Damer Kvinna Halmstad 1992
Malin Cederberg Team LeWa Sport Damer Kvinna Motala 1995
Thomas Tollstedt Hudik Triathlon Klubb Herrar Man Uppsala 1990
Elias Rapp Västerås SS Herrar Man Östersund 1999
Caroline Augustsson Team 30K IF Damer Kvinna Fagersanna 1991
Jonathan Gunnarsson Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm City Triathlon 1998
Peter Handrup 338 småland Herrar Man motala 1998
Mattias Bengtsson Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Man Stockholm 1984
Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Herrar Man kista 1982
Sofi Haag Wallberg Västerås simsällskap Damer Kvinna Västerås 1994
Nathalie Säfsten Team 30K IF Damer Kvinna Skövde 1989
Gabriel Björlin Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1998
Victor Dahl Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1992
Ida Johansson Örebro AIK Damer Kvinna Mariestad 1997
Oskar Djärv Race & Shine Sports Club Herrar Man Falun 1990
Diane Sadik Athletic Club Saltlake Damer Kvinna STOCKHOLM 1988
Erik Hjertonsson Team 30K IF Herrar Man Skövde 1991
Jonatan Hugemark TOT Triathlon Club Herrar Man Stockholm 1996

Olympisk Master 35-39 år, 40-44 år osv (RM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Joakim Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Master 55-59 Man Åkersberga 1963
Anna Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Master 55-59 Kvinna Åkersberga 1964
Jonny Thor Falu SS Triathlon Master 35-39 Man Falun 1984
Måns Höiom Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Vallentuna 1969
Veronica Hoiom Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna Vallentuna 1974
Göran Ancker IK nocout Master 55-59 Man Linköping 1963
Marie Sandberg Julita Triathlon Master 35-39 Kvinna Katrineholm 1981
David Wikström Västerås CK Master 40-44 Man Västerås 1977
Fredrik Lindgren KA 3 IF Master 35-39 Man Ekerö 1980
Olof Svedström AXA Sports Club Master 40-44 Man Danderyd 1976
Anna Hammarberg Stockholm City Triathlon Master 40-44 Kvinna Stockholm 1975
Anneli Hilmersson 3City Triathlon Master 45-49 Kvinna Upphärad 1970
Kerry McGawley Östersund Triathlon Master 40-44 Kvinna Frösön 1978
Endre Barat Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Upplands Väsby 1973
Monica Sjans Qwarnsvedens Triathlonklubb Master 60-64 Kvinna BORLÄNGE 1958
Gunilla Gard Mora Triathlonklubb Master 60-64 Kvinna Stockholm 1958
Michael Sönnerborg-Wadenhorn Fagersta Södra IK Master 35-39 Man Malmö 1983
Björn Lilja Frosta Multisport Master 40-44 Man Höör 1976
Tina Lilja Frosta Multisport Master 45-49 Kvinna Höör 1974
Andreas Hagstedt Roslagens Triathlon IF Master 45-49 Man Norrtälje 1972
Torbjörn Annell IK NocOut.se Master 45-49 Man Vikingstad 1974
Nils Holmström Stockholm City Triathlon Master 60-64 Man Järfälla 1955
Mats Atterving Stockholm City Triathlon Master 55-59 Man Järfälla 1964
Per Cöster Stockholm City Triathlon Master 35-39 Man Uppsala 1984
Hans Norman Falu Simsällskap Master 45-49 Man Falun 1974
Maria Norman Team Powerwoman Athletic Club Master 40-44 Kvinna Falun 1977
Henrik Fischer IF Mantra Sport Master 35-39 Man Uppsala 1983
Åsa Lindeblad Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna Upplands Väsby 1970
Jennie Malmberg IF Mantra Sport Master 35-39 Kvinna Uppsala 1981
Robert Bjurling Kalmar RC Triathlon Master 40-44 Man Kalmar 1975
Anna Johansson IK NocOut.se Master 35-39 Kvinna Linköping 1980
Björn Ydremark IK NocOut.se Master 55-59 Man Linköping 1961
Bert Versen Triathlon Väst Master 70-74 Man Askim 1948
Daniel Cronqvist Athletic Club Salt Lake Master 40-44 Man Saltsjö-Boo 1976
Helena Åkerlind Lofsdalen SK Master 50-54 Kvinna Lofsdalen 1968
Susanna Dörlich Norra Stockholm Endurance Master 45-49 Kvinna Enebyberg 1971
Johnny Friman Umara Sports Club Master 55-59 Man Grodinge 1962
Fredrik Hallberg Stockholm City Triathlon Master 40-44 Man Enskede 1979
Svante Grävare Umara Sports Club Master 60-64 Man GÖTEBORG 1956
P-O Olsson Skövde Triathlonklubb Master 55-59 Man Skövde 1962
kenneth gysing Åkersberga triathlon Master 60-64 Man Lidingö 1957
Mattias Krantz Terrible Tuesdays Triathlon Club Master 45-49 Man Älvsjö 1973
Sofus Kreutzmann Lidingö triathlon Master 45-49 Man Lidingö 1973
Tomas Stavbom IK Fyris Triathlon Master 45-49 Man UPPSALA 1971
Ralf Ståhl Falu SS Triathlon Master 60-64 Man Falun 1956
Tina Arenstig Colting Borssén Triathlonklubb Master 45-49 Kvinna Uppsala 1973
Magnus Kalén Kalmar RC Triathlon Master 45-49 Man Läckeby 1974
Krister Hällgren Tyresö SS Master 50-54 Man HUDDINGE 1968
Mariana Edge Stockholmspolisens IF Triathlon Master 35-39 Kvinna Sollentuna 1980
Stefan Persson Nocout Master 50-54 Man Linköping 1965
Claes Ivenborg IK NocOut.se Master 45-49 Man LINKÖPING 1973
Marie Eriksson Stockholm City Triathlon Master 50-54 Kvinna NACKA 1966
Tomas Bengtsson Team Kungälv IS Master 55-59 Man Höviksnäs 1963
Ulf Gunnarsson Hedemora Endurance Club Master 70-74 Man hedemora 1949
Veronica Warneskog TOT Triathlon Club Master 50-54 Kvinna Stockholm 1967
Brita Stenvall IF Mantra Sport Master 40-44 Kvinna UPPSALA 1979
Roland Lycksell Team B3 Master 55-59 Man Lidingö 1964
Magnus Svensson Simklubben ENA Master 40-44 Man Enköping 1976
Åsa Miemois Knivsta CK Triathlon Master 35-39 Kvinna Knivsta 1994
Carl Miemois Knivsta CK Triathlon Master 45-49 Man Knivsta 1971
Daniel Schön IK Fyris Triathlon Master 45-49 Man Knivsta 1972
Robert Sunnerberg Umara Sports Club Master 45-49 Man Uppsala 1973
Martin Erixon Team Kungälv IS Master 45-49 Man Älvängen 1972
Per Lindblom Fredrikshof IF Master 40-44 Man SOLLENTUNA 1975
Mattias Törnqvist IK NocOut.se Master 50-54 Man Åtvidaberg 1967
Johan Lindblom Fredrikshof IF CK Master 45-49 Man DANDERYD 1971
Claes Rasmuson Luleå Triathlon Master 50-54 Man Luleå 1968
Mats Wangenfors Julita Triathlon Master 50-54 Man Katrineholm 1965
Emilie Gripewall Terrible Tuesdays Triathlon Club Master 35-39 Kvinna Eskilstuna 1984
Anna Lind Norra Stockholm Endurance Master 45-49 Kvinna Bromma 1970
Tora Philp Stockholm City Triathlon Master 35-39 Kvinna STOCKHOLM 1981
Anna Lundin IK Fyris Triathlon Master 35-39 Kvinna Uppsala 1983
Peter Holm Åland Triathlon Club Master 40-44 Man Finstrom 1977
Agneta Berg Stockholm City Triathlon Club Master 55-59 Kvinna Täby 1962
Tonje Saeveraas Dannert Stockholmspolisens IF Triathlon Master 35-39 Kvinna Vega 1983
Martin Sandberg Kalmar RC Triathlon Master 45-49 Man Kalmar 1971
Ludvig Friberg Fredrikshof IF CK Master 35-39 Man Saltsjö-Boo 1982
Henrik Malmström Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Upplands Väsby 1972
Björn Axelsson Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Enebyberg 1973
Anders Engström Team Triathlon & Multisport Master 50-54 Man Kvibille 1966
Tauno Koskinen Fagersta Södra Master 65-69 Man Bjärred 1952
Jonas Rylander Väsby SS Triathlon Master 55-59 Man Sollentuna 1963
Fredrik Lindblom Fredrikshof IF Master 45-49 Man GUSTAVSBERG 1971
Sara Andersson Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1974
Christer Holmqvist Eskilstuna IK Master 50-54 Man Eskilstuna 1965
Cecilia Wikander Stockholm City Triathlon Master 55-59 Kvinna Trosa 1964
Gunnar Kihlberg Falu simsällskap Master 55-59 Man Falun 1962
Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Master 35-39 Man kista 1982
Toni Fuentes Umara Sports Club Master 35-39 Man Stockholm 1982
Johan Lundkvist Mälarö sok Master 45-49 Man Ekerö 1970
Rickard Ödgren IK Fyris Triathlon Master 40-44 Man Uppsala 1977
Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Upplands-Väsby 1971
Elisabet Bellander Umara Sports Club Master 45-49 Kvinna Malmö 1972
Peter Persson Umara Sports Club Master 50-54 Man Malmö 1967
Marianne Smedmark Roslagens Triathlon IF Master 45-49 Kvinna Rimbo 1974
Fredrik Häggström Skellefteå Master 45-49 Man Stockholm 1974
Arnaud Bobille-Vaucher Stockholm City Triathlon Master 40-44 Man STOCKHOLM 1977
Pia Selin Väsby SS Triathlon Master 35-39 Kvinna Järfälla 1984
Matilda Johansson Roslagens triathlon IF Master 35-39 Kvinna Norrtälje 1980
Erik Wahlström Norrköping Triathlon Master 35-39 Man Skärblacka 1980
Robert Westman Falu simsällskap Master 40-44 Man Falun 1975
Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Triathlon Master 40-44 Man Eskilstuna 1977
Jonas Plogner Bromma Simsällskap Master 50-54 Man Spånga 1968
Fredrik Toft Skövde triathlonklubb Master 45-49 Man Skövde 1972
Mattias Arvidsson Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Djursholm 1969
Lorentz Blixt Colting Borssén Triathlonklubb Master 45-49 Man STENHAMRA 1974
Björn Lindberg stockholm City triathlon Master 55-59 Man Stockholm 1962
Fredrik Cederlund Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Vallentuna 1967
Stefan Kimming Mölndal Outdoor IF Master 50-54 Man Göteborg 1965
Marie Wiman Väsby SS Triathlon Master 55-59 Kvinna Upplands Väsby 1964
Henrik Jansson Väsby SS Triathlon Master 40-44 Man Järfälla 1979
Konstantin Gängel Bromma Simsällskap Master 45-49 Man Spånga 1973
Susanne Åkerberg Stockholm City Triathlon Master 50-54 Kvinna Spånga 1968
Thomas Jenkinson Bromma Simsällskap Master 45-49 Man Bromma 1970
Christian Superti IK Fyris Triathlon Master 40-44 Man Uppsala 1977
Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Master 35-39 Man Åkersberga 1982
Jessica Högberg Kungsörs Sportklubb Master 40-44 Kvinna Kungsör 1975
Lisa Johansson IF Mantra Sport Master 40-44 Kvinna Hargshamn 1975
Sven-Olov Kumlin LK Nyköpings Runners Master 65-69 Man Oxelösund 1954
Pål Dammvik Stockholm City Triathlon Master 50-54 Man Solna 1967
Per-Anders Axlund Hudik triathlon Master 60-64 Man Hudiksvall 1958
George Valvis Triathlon Syd Master 80-84 Man Staffanstorp 1935
Ulrika Paléus Stockholm City Triathlon Master 35-39 Kvinna Stockholm 1980
Sven Hammarström Stockholmspolisens IF Triathlon Master 40-44 Man Uppsala 1978
Per-Olof Branzell IK Fyris Triathlon Master 60-64 Man Uppsala 1956
Gustav Holmberg Eskilstuna IK Triathlon Master 40-44 Man Eskilstuna 1979
Göran Hansson Eskilstuna IK Triathlon Master 50-54 Man Eskilstuna 1966

Olympisk Junior 18-19 år (JSM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Max Lundberg G3 Sport Herrar Man Huddinge 2001
Hugo Landin Kalmar RC Triathlon Herrar Man KALMAR 2001
Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2001
Axel Borgengren Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 2000

Supersprint Ungdom 16-17 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Josefine Berglund Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Täby 2003
Axel Rosencrantz Triathlon Väst Herrar Man Motala 2002
Sebastian Jansson Väsby SS Triathlon Herrar Man Järfälla 2003
Sebastian Karlsson Luleå Triathlonklubb Herrar Man Luleå 2002
Alexander Chatila Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 2003
Eliza Happonen Umeå Simsällskap Damer Kvinna Umeå 2002
Peter Sundström Umeå Simsällskap Herrar Man Umeå 2002
Emil Frayon Väsby SS Triathlon Herrar Man Täby 2002
Lova Lavado Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Kalmar 2003
Tilda Månsson Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Upplands väsby 2004
Hampus Månsson Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands väsby 2002
Albin Rooth Kalmar RC Triathlon Herrar Man Bergkvara 2003
Johan Melinder Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands Väsby 2002

Supersprint Pojk/Flick 14-15 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Elin Rooth Kalmar RC Damer Kvinna Kalmar RC 2006
Noah Petersson Kalmar RC Triathlon Herrar Man KALMAR 2005
Jazmin Eriksson Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Kalmar 2005
Victoria Johansson IS Göta Triathlon Damer Kvinna Åstorp 2004
Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Damer Kvinna Umeå 2005
Selma Westman Stöcke TS Järnet Damer Kvinna Umeå 2005
Oscar Lilja Frosta Multisport Herrar Man Höör 2004
Felicia Jansson Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Järfälla 2006
Embla Bjurling Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Kalmar 2005
Oskar Lindblom Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2005
Valencia Krantz Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Kvinna Älvsjö 2005
Hugo Kalén Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2005
Paul Frayon Väsby SS Triathlon Herrar Man Täby 2004
Alma Lilljequist Kinds GoGreen CK Damer Kvinna stockholm 2004

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Olle Nordbeck Herrar Man UPPSALA 1994
Viktor Bäck Herrar Man Uppsala 1990
Robert Lindblom Alnö Race Team Herrar Man Stöde 1967
Shahin Zarrabi Herrar Man Stockholm 1991
Gabrielle Persson Herrar Kvinna Stockholm 1990
Jacqueline Hedwall Axa Sports Damer Kvinna Stockholm 1989
Per-Erik Klarenfjord Knivsta CK Herrar Man Knivsta 1979
Marcus Arvidsson Race and Shine Herrar Man Sollentuna 1978
Anders Cunningham Stockholm City Triathlon Herrar Man Täby 1976
Anton Sundberg Herrar Man Sollentuna 1989
Annika Ritzman Umara Damer Kvinna BROMMA 1988
Wilhelm Pousette Herrar Man Älvsjö 1980
Alexander Izosimov AXA Sports Club Herrar Man Djursholm 1964
Andrey Markin Herrar Man Stockholm 1986
Fredrik Sandgren Uppsala Vasaloppsklubb Herrar Man Uppsala 1967
Antti Karonen Storvreta ik Herrar Man Uppsala 1974
Erik Fredlund OK LINNÉ Herrar Man Vänge 1992
Sofia Ek-Berggren Umara Sports Club Damer Kvinna Uppsala 1990
Henrik Grankvist Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands Väsby 1990
Mayank Mahajan Uppsala vasaloppsklubb Herrar Man Uppsala 1983
Pär Tojkander Herrar Man BRO 1980
Jonathan Blomqvist Umara Sports Club Herrar Man Uppsala 1987
Zachary Knutson Herrar Man Södertälje 1986
Lina Linge Team Power Woman Damer Kvinna Uppsala 1997
Marcus Billing Herrar Man Uppsala 1984
Andreas Holmkvist Storvreta Herrar Man STORVRETA 1982
Samuel Ankarcrona Herrar Man Stockholm 1988
Mathias Svedlund Herrar Man Uppsala 1977
Sara Bergdahl Team Power Woman Damer Kvinna Stockholm 1985
Fabio Franco Tri for Friends Herrar Man Sollentuna 1982
Juliana Fälldin Damer Kvinna Norrköping 1984
Rebecca Landquist IK Fyris Damer Kvinna Uppsala 1994
Pablo Londoño Sarria Herrar Man Hägersten 1986
Matilda Jakobsson Blom Knivsta CK Triathlon Damer Kvinna Knivsta 1988
Erik Johansson MomatzO Träning&Hälsa Herrar Man Gnesta 1988
Rasmus Alpsjö Berggren Herrar Man Uppsala 1990
Mats Ahlstedt Stanley Security Tri Herrar Man Uppsala 1971
Terese Segerström Damer Kvinna Stockholm 1991
Laetitia Forget Damer Kvinna Uppsala 1993
Annika Pettersson Damer Kvinna Uppsala 1986
Helena Nolgren Uppsala Damer Kvinna Uppsala 1969
Victor Mateu Herrar Man Järfälla 1977
Annasilvia Dal Re Damer Kvinna Stockholm 1994
Henrik Andreasson Herrar Man Uppsala 1980
Fredrik von Porat Herrar Man Nacka 1973
Natali Richwald Damer Kvinna Knivsta 1989
Gustaf Sköld SK SoD Herrar Man Stockholm 1982
Fabian Patterson Herrar Man Stockholm 1987
Tim Phan Herrar Man Stockholm 1992
Shayan Garme-syri Herrar Man Göteborg 1992
Andréas Wallner Herrar Man Uppsala 1979
Björn Brundin Herrar Man UPPSALA 1977
Niclas Persson Herrar Man Steningehöjden 1979
Aleksandar Ristevski Alex Herrar Man Vaxholm 1978
Emil Forsén Herrar Man Björklinge 1994
Joel Persson Herrar Man Liljeholmen 1988
Henrik Arthursson Hagunda IF Herrar Man Vänge 1978
Stefan Ramqvist IK Fyris Triathlon Herrar Man Vänge 1971
Max Österberg Mantra Herrar Man Uppsala 1979
Mike Loshak Herrar Man Järlåsa 1969
Patrik Modd Morgonmys runners Herrar Man Bollnäs 1976
Anders Adriansson Knivsta CK Herrar Man Knivsta 1979
Fredrik Bohlin Herrar Man Harbo 1972
Emil Holback Kafferepet Herrar Man Mora 1990
Mika Tihinen Umara Sports Club Herrar Man EKERÖ 1972
Roger Larsson Gustavsbergs IF Herrar Man Gustavsberg 1966
Andreas Norman Herrar Man Uppsala 1969
Erik Sjöberg Laknäs Herrar Man Falun 1986
Jon Sjöberg IK Fyris Triathlon Herrar Man Uppsala 1978
Tülay Alkacir Stupid Girls Club Damer Kvinna Bromma 1978
Anthony Dontas TriDubai Herrar Man Stockholm 1983
Anna Rutgersson Damer Kvinna Uppsala 1971
Andreas Karlborg AXA Sports Club Herrar Man Fjärdhundra 1971
Mansour Shadman Herrar Man Uppsala 1957
Nathalie Westlund Damer Kvinna Vaxholm 1969
Henrik Gellin IK Fyris Triathlon Herrar Man Uppsala 1986
Jonas Vontaire Herrar Man ingarö 1989
Stuart Rumbelow Stockholm City Triathlon Herrar Man Trångsund 1980
William Smedjegården Herrar Man HÄGERSTEN 1988
Deniz Varhos IK Fyris Triathlom Herrar Man Uppsala 1974
Aura Alarcon Formtopp Damer Kvinna Knivsta 1982
Peter Olofsson Triatlongruppen Herrar Man Stockholm 1986
Christoffer Robertsson Triatlongruppen Herrar Man Stockholm 1986
Ylva Petersson Formtopp IF Damer Kvinna Knivsta 1967
Emanuel Janzon AXA Sports Club Herrar Man Uppsala 1984
Marcus Lindblom 9005150819 Herrar Man Ljusne 1990
David Odelberg Herrar Man Stockholm 1989
Stina Bladin Damer Kvinna Stockholm 1990
Sylwia Czarnocka Stockholm City Triathlon Damer Kvinna stockholm 1972
Alexander Åberg Herrar Man Uppsala 1985
Håkan Jansson Herrar Man Uppsala 1964
Mattias Wikström Bollnäs cykelklubb Herrar Man BOLLNÄS 1976
Steve McKeever Herrar Man Uppsala 1969
Pernilla Nilsson Vaxholm triathlon och swimrun Damer Kvinna Vaxholm 1976
Kent Larsson Herrar Man Gävle 1986
Olle Grünewald Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1979
Mattias Norman Herrar Man Vällingby 1980
Nathali Wastå Damer Kvinna Sollentuna 1987
Ludvig Ohlström Herrar Man Uppsala 1994
Jenny Erixon Team Kungälv IS Damer Kvinna Älvängen 1974
Mikael Magnusson Valsätra släggförening Herrar Man Uppsala 1958
Alexander Tarlinder Herrar Man Älvsjö 1980
Patrick Micke Patologen Herrar Man Uppsala 1969
Helen Elemida Stuga 77 Damer Kvinna Hägersten 1987
Mirjam Kontio Damer Kvinna Enskede 1983
Niclas Svensson ESIK Herrar Man Sollentuna 1972
Robin Andersson Norrköping Triathlon Herrar Man Åby 1987
Zara Bohman Team Power Woman Damer Kvinna norrköping 1982
Johannes Ringström Stanley Security Herrar Man Uppsala 1967
Fredrik Viberg Norrbyn Herrar Man Söderala 1992
David Lindh Ljusne Herrar Man Ljusne 1973
David Jonsson Linköping Stånk&Flås Herrar Man Linköping 1987
Francisco Mieres Herrar Man Solna 1982
Niklas Karlsson Herrar Man Uppsala 1986
Johanna Jakobsson Damer Kvinna Stockholm 1973
Clara Svahn Uppsala Löparklubb Damer Kvinna Uppsala 1993
Mikael Ajax Herrar Man Solna 1969
Jan Lindkvist Mora CK Herrar Man Mora 1968
Tarik Derrough Herrar Man Stockholm 1974
Joakim Bohman Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Norrköping 1982
Lee Good Sala Herrar Man Sala 1980
Igor Salipurovic Individuel Herrar Man Uppsala 1985
Morgan Forsberg Team Emba Herrar Man Huddinge 1968
Nicholas Auinger Umara Sports Club Herrar Man Huddinge 1970
Gabriel Bassula Mora CK Herrar Man Mora 1986
Mattias Wirén Tumba Soul Triathletes Herrar Man Tumba 1974
Franck Tétard Uppsala Vasaloppsklubb Herrar Man Uppsala 1973
Marnix Reedijk Herrar Man Västerås 1980
Oscar Östlin Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Man Stockholm 1994
Jenny Bobille-Vaucher Stockholm City Triahlon Damer Kvinna Stockholm 1972
Pierre Ståhle FET eller TRIATHLET? Herrar Man Kalmar 1986
Peter Magnusson Herrar Man Storvreta 1983
Mikael Norrestam Mantra sport Herrar Man Uppsala 1979
Monica Manske TSM Running Damer Kvinna Solna 1968
André Bengtsson AXA Sports Club Herrar Man Malmö 1981
Fredrik Justesen Ericsson idrotssklubb Herrar Man Täby 1976
Simon Sjörén Stockholm City Triathlon Herrar Man Gnesta 1989
Alex Sundstedt Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1982
Bo Sundstedt Kalmar RC Herrar Man Uppsala 1949
Joel Ohlsson Herrar Man Länna 1990
Anton Ohlsson Herrar Man Länna 1987
Ingela Peterson Arrhenius Ingela P Arrhenius Form och Ill. Damer Kvinna Stockholm 1967
Eric Johansson IF Mantra sport Herrar Man Uppsala 1986
Lukas Mustajärvi Bromma Simsällskap Herrar Man Bromma 1984
Andreas Hjertzell Uppsala Multisport Herrar Man Uppsala 1977
Joel Flitton Stockholm City Triathlon Herrar Man Skogås 1983
Per Olofsson Herrar Man Uppsala 1975
Mikael Jernlöf Herrar Man Bälinge 1982
Emil Gunnarsson Herrar Man Västerås 1971
Chanyanut Nisaret Damer Kvinna Upplands Väsby 1980
Mikael Olander Bromstens IK Herrar Man Spånga 1973
John Cirverius Umara Sports Club Herrar Man Bagarmossen 1980
Joakim Svanbeck Foambear Herrar Man Uppsala 1972
Linda Norstedt Damer Kvinna Uppsala 1980
Jenny Broman Wegersjö Damer Kvinna Upplands Väsby 1985
Axel Eriksson Herrar Man Solna 1994
Linnea Eriksson Damer Kvinna ÅRSTA 1997
Dieter Funkelius Kungsholmen Herrar Man Stockholm 1968
Johan Ervenius Herrar Man Bro 1975
Mike Westhead Fredrikshof IF CK Herrar Man Spånga 1982
Karin Westhead Fredrikshof IF CK Damer Kvinna Spånga 1981
William Cöster Herrar Man Uppsala 1994

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Daniel Holm Trasan & Skruttens IF Herrar Man Uppsala 1986
Catharina Alm AZIF Damer Kvinna Södertälje 1984
Kristina Eld Damer Kvinna Gagnef 1967
David Pettersson Herrar Man Borlänge 1990
Martin Sjunnestrand Herrar Man Solna 1983
Jörgen Niklasson G3-Sport Herrar Man DJURSHOLM 1958
Vladimir Bril Herrar Man Djursholm 1965
Seam Cory Herrar Man Stockholm 1964
Eva Saltorp G3 Sport Damer Kvinna DJURSHOLM 1965
Elsa Graneland Damer Kvinna Uppsala 1994
Linda Gabrielsson Funäsdalen IF Damer Kvinna Bruksvallarna 1990
Tina Plensäll Damer Kvinna Uppsala 1970
Jaana Lignell Damer Kvinna Mariehamn 1970
Helena Påls Bälinge IF Damer Kvinna Bälinge 1981
Marika Holmkvist Damer Kvinna Storvreta 1985
Eva Gyllenstierna Damer Kvinna Sundbyberg 1982
Sofia Mähler Damer Kvinna Björna 1990
Susanne König Damer Kvinna Uppsala 1972
Rebecca Rosander Damer Kvinna Danderyd 1989
Christian Hardell Bäckebo skid o motion Herrar Man Stockholm 1966
Hanna Momats Olsson MomatzO Träning&Hälsa Damer Kvinna Gnesta 1990
Stefan Boström Uppsala Herrar Man Uppsala 1984
Andrew Notman Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands Väsby 1977
Gunnar Bäckström Herrar Man Uppsala 1959
Nina Anundsson Damer Kvinna Uppsala 1980
Emma Persson Herrar Kvinna Eskisltuna 1997
Ida Persson Damer Kvinna Norrtälje 1993
Roine Persson Herrar Man Norrtälje 1967
Magnus Vigren Herrar Man STOCKHOLM 1965
Emma Sundin Damer Kvinna Stenhamra 1980
Johanna Carlsten Täby Damer Kvinna Täby 1981
Ulf Bexell Herrar Man Borlänge 1966
Miguel Gomez Aguilera Herrar Man Stockholm 1987
Annika Tischler Damer Kvinna Stockholm 1985
Rikard Wulff Shimano Nordic Racing Herrar Man Märsta 1970
Sophie Wulff Damer Kvinna Märsta 1999
Jacob Seabrook Alex Herrar Man Uppsala 1979
Hanna Granholm Damer Kvinna Hägersten 1992
Oskar Josefsson Herrar Man Vega 1982
Stina Andersson Team Power woman Damer Kvinna Uppsala 1982
Anna Cederstam Krantz Team Powerwoman Damer Kvinna Älvsjö 1974
Niklas Claesson Fet eller Triathlet? Herrar Man Kalmar 1992
Joakim Nilsson Herrar Man STENHAMRA 1969
Lena Jonsson IK Droppen Damer Kvinna Uppsala 1968
Ulla Witting Damer Kvinna Upplandsväsby 1957
Daniel Eskilsson Herrar Man Danderyd 1980
Emil Trygg Herrar Man HUDDINGE 1988
Anja Stjerndahl Damer Kvinna Uppsala 1985
Carlos Bernuy Lopez Herrar Man Sandviken 1980
Olivia Broman Damer Kvinna Norrköping 1992
Maria Sjöstedt Laakso IFK Sala Damer Kvinna Solna 1989
Cecilia Mårtensson Umara Sports Club Damer Kvinna Stockholm 1976
Sini Lento Damer Kvinna Johanneshov 1983
Emil Englund IF Mantra Herrar Man Lidingö 1990
Johanna Liljedahl IK Fyris/Triathlon Damer Kvinna Uppsala 1987
Pia Weller Damer Kvinna BROMMA 1965
Danielle Müller Team Bearitzz Damer Kvinna Hägersten 1986
Cecilia Nyblom Ingen Damer Kvinna Upplands Väsby 1978
Anna Andersson Damer Kvinna Västerås 1972
Katarina Dahlin Damer Kvinna Bromma 1969
Johan von Walkendorff Race & Shine Triathlon Club Herrar Man Trosa 1967
Tomas Almbo Nacka Herrar Man NACKA 1978

MOTION STAFETT

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Emil Andersson WSP Building Physics Sprint Stafett Frösön 1987
Jan-Erik Larsson WSP Olympics Olympisk Stafett Frösön 1968
Anna Nystedt WSP Sprinters Sprint Stafett Frösön 1990
Anneli Glad Sprint Stafett Uppsala 1975
Magnus Persson Bärby ik Förnedra Jon Olympisk Stafett Järlåsa 1968
Marcus Andersson Sprutspårsjägarna Sprint Stafett Nykvarn 1988

Tri4fun

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Man Hedemora 2006
Irma Siverskog Julita Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna KATRINEHOLM 2010
August Siverskog Julita Triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Man KATRINEHOLM 2007
Eloi Derrough Pojk/Flick 14-15 år (född 2004-2005) Man Stockholm 2005
Alvin Sjunnestrand Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Man Solna 2010
Tintin Herweijer Hälle If Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Ljungskile 2007
Smilla Lilja Frosta Multisport Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Höör 2007
Emil Jorme Väsby SS Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Man Sollentuna 2008
Olivia Svensson Uppsala Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Uppsala 2009
Wilma Danielsson IK Fyris Triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Storvreta 2007
Lilly Lundqvist Mälarö sok Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Ekerö 2010
Joshua Notman Väsby SS Triathlon Öppen Klass fr. 6 år (född 2013 eller tidigare) Man Upplands Väsby 2010
Oskar Anundsson Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Man Uppsala 2009
Max Lindh Söderhamns IK Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Man Ljusne 2006
Moa Lindh Sorf Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Ljusne 2009
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Upplands väsby 2008
Wilda Lundkvist Mälarö sok Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Ekerö 2006