Anmälda till Jättelångt 2019 Avancerad sök

Solo 70km

Namn Klubb Klass Kön Ort
Georgij Efremov Täby Man Täby
Mattias Bergström Stallbacken Runners Man Järfälla
Stephen Day Fartsa Man Farsta
Richard Lindström Sundsvalls Friidrott Man Sundsvall
Kent Melin IF Linnéa Man Bandhagen
Peter Peldan Stockholm Gerillalöpare Man Stockholm
Deri Thomas Club Running Sweden Man Kungsängen
Johanna Gelfgren Täby Kvinna Täby
Markus Spångberg Roslagsbro IF Man Norrtälje
Josefine Sjöström Stockholm City Triathlon Klubb Kvinna Stockholm
Lukas Bergliden Stockholm Triathlon Man SOLNA
Mattias Appel Vendelsö Man Vendelsö
Jessica Ström Grödinge Kvinna Grödinge
Juha Maanmies Rånäs OK Man Edsbro
Tomas Albinsson Täby Man Täby
Mats Crona Klubblös Man Vattholma
Björn Stavre Löparklubben Roslagen Man Rimbo
Jennie Sandberg Lk Roslagen Kvinna Riala
Ola Brorsson FOKA Ultralöpning Man Värmdö
Roger Nimbratt Täby Man Täby
Jenny Thörnberg Norra Stockholm Endurance Kvinna BROTTBY
Mikael Öhman Gotland Trail Run - Åland Chapter Man Mariehamn
David Kappus USA Man Sandy, UT, USA
Jerker Jacobson Sakta men Säkert Man VALLDA
Per Holmner Jannes TC Man Hägersten
Ann-Sofie Åhman Norrtälje Kvinna Norrtälje
Jan Jensen Rånäs OK Man Rånäs
Kika Diestre AF Roslagen Kvinna Sollentuna
Massimiliano Franzé Man Lidingö
Lars Sander Snyt dig club 123 fyra Man Vaxholm
Kalle Skarin Varggropen runners Man Bromma
Peter Fredriksson Nekard Runners Man Uppsala
Petter Pehrson Tsm running Man Stockholm
Krzysztof Michalski Vege Runners Man Åkersberga
Magnus Huldén TRV FF Västernorrland Man Härnösand
Tomas Hellman Stockholm multisport Man STOCKHOLM
Annelie Ståhl Running4serenity Kvinna Johanneshov
Frida Bergström Stockholm Kvinna Stockholm
Jürgen Smolle Ifk Mora Man Sollerön
Per-Magnus Hedén Team Skägglav Man Vallentuna
Mikael Forsström Telia IF Man Vega
Annica Liljedahl Stockholms Gerillalöpare Kvinna Johanneshov
Esa Rotinen Stockholm långdistansklubb Man Häggeby
Liselott Holmberg Stockholm långdistansklubb Kvinna Häggeby
Rickard Skiöld Skiöldpadders Man Uppsal
Mathias Lundström Kosmos Runners Man Umeå
Lars Håkan Sandvik Attunda Orientering Man Sollentuna
Michael Sandkvist Roslagen Ultrarunning Man Norrtälje
Jonas Lindahl Lindahl Runners Man Vattholma
Johan Svahn IF Linnea Man Tullinge
Elin Åhsberg Skövde Kvinna Skövde
Erik Doverholm Lonesome runners Man Skövde
Karin Andersson Sollentuna Kvinna Sollentuna
Magnus Färggren Trångsvikens If Man Östersund
Jenny Ramstedt XC STHLM Kvinna Saltsjö-Boo
Fredrik Heyman Enhörna IF Man Enhörna
Eva Klasmark Åkersberga Kvinna Åkersberga
Henning Holmström Klubblös Man Strängnäs
Katarina Hildingsdotter Team Nordic Trail Kvinna Hägersten
Roger Tjernström Skansen Man Spånga
Sophia Miracolo Live Slow Run Far Kvinna Yxlan
Michael Miracolo Live Slow Run Far Man Yxlan
Johan Jönsson Försvarsmakten Man Norrtälje
Kennet Lundström Sottunga Man Sottunga, Åland
David Åhman Man
Markus Sandh Lonesome Runners Man Norrtälje
Mika Johansson Linered Eskilstuna Man Eskilstuna
Kristofer Svensson Malstaklubben Man Johanneshov
Stefan Herbst Scania Man Segeltorp
Anders Wenner Uppsala Man Uppsala
Tommie Sagström Upsala IF Man UPPSALA
Peter Fansjö Stallvägen Running Club Man Hjärup
Oskar Brännfors Löpklubben Haga Man Solna
Hampus Boström Ljungbackens IF Man Stockholm
Pelle Wedin Ljungbackens IF Man Stockholm
Emily Rensvik Vega Kvinna Norrtälje
Fredrik Alsenhag Rävdun SK Man Arvidsjaur
Per Lundgren Knutby Man Luleå
Robert Pantzare Knutby Man Knutby
Latifa Gharbi Team Nordic Trail Kvinna SUNDBYBERG
Tomas Larsson BIK Stockholm Man Ingarö
Per Svensson BIK Stockholm Man Johanneshov
Johan Aronsson Tradeflow AB Man Ingarö
Calle Barriuso Team Envol Man Lidingö
Emil Haglind Team Mer-aktiv Man Nyköping
PerOla Övid Axelsson Man
Mikael Eriksson VST Trail Man Arvidsjaur
Stefan Bergsten Swedish Ultra Trophy Man ÄLTA
Oscar Lundqvist Lonesome Runners Man STOCKHOLM
Stefan Lundin Umara Sports Club Man Sollentuna
Carl Lidblad Uppsala multisport Man SALTSJÖ-BOO
Danny Stacey Crossfit Norrtälje Man Norrtälje
Nina Lovén Väsby ss triathlon Kvinna Upplands väsby
Kristin Sjöberg Klubblös Kvinna Gävle
Johan Liliequist Tjust Bike & Running Club Man Västervik
Per Sundström Åkersberga Triathlonförening Man Åkersberga
Karin Frimodt IF Linnéa Kvinna IF Linnéa
Ulf Gustafsson Olmasbacken Man Älvsjö
Fredrik Jakobsson Åkersberga triathlonförening Man Åkersberga
Andreas Bäckman Stuga77 Man Solna
Christian Mattsson Den goda stämningen! Man URSVIKEN
Helene Pratt Happy Runners Kvinna Spånga
James Pratt Happy Runners Man Spånga
Tommy Svensson Malstaklubben Man Nairobi
Linnea Larsson Holm Lonesome runners Kvinna Gövle

Stafett 2019

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort
Mats Ryderborn ICA Väddö Team Ryderborn Stafett, mix(lag om 5 personer) Man Väddö
Josefine Karlsson uppland Från Uppland Stafett, mix(lag om 5 personer) Kvinna Norrtälje
Josefine Karlsson Uppland Från Uppland II Stafett, mix(lag om 5 personer) Kvinna Norrtälje
Johan Sand Huddinge sjukhus IF Rapifen Runners Stafett, mix(lag om 5 personer) Farsta
Johan Sand Huddinge sjukhus IF Fentanyl Flyers Stafett, mix(lag om 5 personer) Farsta
Jim Sjöman Roslagslänna IF skidor Riala Lag 1 Stafett, herrar (lag om 5 personer) Man Riala
Jim Sjöman Roslagslänna IF skidor Riala Lag 2 Stafett, herrar (lag om 5 personer) Man Riala
Marie Jansson Norrtälje Jättetrötta Stafett, mix(lag om 5 personer) Norrtälje
Iréne Andersson Malsta-Norrtälje Malstarunners Stafett, mix(lag om 5 personer) Kvinna Norrtälje
Thomas Petersson Running4serenity Stafett, herrar (lag om 5 personer) Man Nossebro
Christer Andersson Norrtälje Swimrunners Stafett, mix(lag om 5 personer) Man Norrtälje
Jenny Torngren Roslagsbro Team Tur Stafett, damer (lag om 5 personer) Kvinna Norrtälje
Matilda Andersson - Söderbönorna Stafett, damer (lag om 5 personer) Kvinna Johanneshov
Martin Gyrulf Estuna IF Estuna IF Stafett, mix(lag om 5 personer) Man Norrtälje
Charlotte Lindberg Roslagens Sparbank Roslagens Sparbank Stafett, mix(lag om 5 personer) Kvinna Norrtälje
Jonas Ek Prestationsbyrån Prestationsbyrån Stafett, mix(lag om 5 personer) Man Skebobruk
Christer Andersson Brölunda Brölunda elit Stafett, mix(lag om 5 personer) Man Norrtälje
Johan Tilander Roslagen Team BTS Stafett, mix(lag om 5 personer) Man Stockholm

Jättelångt MTB 2019

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Henrik Sandström Riala Herr Riala 1978
Pälle Hedlund Ingarö IF Herr Värmdö 1969
Patric de Boussard One Spoon E Bikers Herr Älta 1972
Jonas Kensén Norrtälje Herr Norrtälje 1968
john Larsson CKN Norrtälje Herr Norrtälje 1962
Johan Raud Aktivitus SC Herr Bromma 1959
Christofer Åberg Ck Norrtälje Herr Norrtälje 1977
Daniel Berg Tjockhult Tjinook Herr Nynäshamn 1971
Johan Sundell SMACK Herr Upplands Väsby 1973
Jan Glevén MTB Täby Herr Stocksund 1970
Sami Adolfsen SMACK Herr Sollentuna 1966
Thomas Storm Specialized Conceptstore CK Herr Farsta 1956
Joachim Lindström Östhammar Herr Östhammar 1972
Tony Karlsen Tullinge SK Herr Tulllinge 1971
Mikael Gottfridson She Rides CK Herr Vallentuna 1980
Stefan Silfver 24H Meals Adventure Team Herr Vallentuna 1972
Gunnar Tibert MTB Täby Herr Danderyd 1972
Fredrik Winberg Tullinge SK Herr Tullinge 1973
Henrik Gille Ck Stabil Herr Östhammar 1967
patrick bohman CK STABIL Herr Östhammar 1975
Marcus Lindgren Ck Stabil Herr Östhammar 1975
Tomas Strand CK Stabil Östhammar Herr Östhammar 1968
Ulf Olmats Nusnäs IF Herr Mora 1973
Tommy Eriksson Tjockhult Tjinook Herr Tungelsta 1969
Johan Adolfsson Mora Herr Mora 1974
Karl Mattson Gävle CA Herr Gävle 1979
Tomas Albinsson OK Österåker Herr Åkersberga 1972
Peter Albinsson IFK Enskede Herr Järfälla 1968
Viktor Johansson (s)ports of Stockholm Herr Norrtälje 1989
Lars-Ove Nordin (s)ports of Stockholm Herr Norrtäje 1964
Janne Bruhn SMACK Herr Ödkarby 1972
Joakim Andersson Stockholm Herr Stockholm 1974
Robert Milerud Nybergets MTB Herr BROMMA 1973
Lennart Peterson Trollhattan Herr Trollhattan 1964
Mr.Stefan Fransson Hunnebergs Sport o Motion Herr Grästorp 1954
Peter Wissinger Fredrikshof Herr Upplands Väsby 1969
Patrick Larsson Däckskiftarna Skynet Tires MTB Herr Västerhaninge 1988
John Kindbom Däckskiftarna Skynet Tires MTB Herr Farsta 1988
Ulf Aronsson SZR Herr Stenhamra 1964
Peo Ekström Stockholm Multisport Herr Bagarmossen 1967
Tomas Karlson CK Örnen Herr Örnsköldsvik 1963
Pelle Karlson Mtb Täby Herr Täby 1968
Martin Bergström Stockholm Multisport Herr Stockholm 1963
Lena Pontén Stockholm multisportklubb Dam Bagarmossen 1968
Lena Nise Farsta Dam Farsta 1969
Tommi Taivassalo Norrtälje Herr Norrtälje 1974
Aleksandar Milosevic Lost in Pace Herr Fruängen 1986
Johan Bergman Uppsala Herr Uppsala 1968
Mathias Cibej Puppy Adventure Team Herr Sollentuna 1977
Torbjörn Segrell Gräddö Herr Gräddö 1967
Björn Holmstedt Gävle CA Herr Gävle 1977
Magnus Andrén SMACK Herr Sollentuna 1976
Jonas Andersson Sorunda Herr Sorunda 1984
Peter Jorlin NPSIK Herr Norrtälje 1982
Lasse Dahlund Sandvikens CK Herr Forsbacka 1967
Henrik Lundgren Kramfors-Alliansen Herr JÄRFÄLLA 1979
Patrik Ekblad Sollentuna Herr Sollentuna 1974
lars bengtsson Gävle Ca Herr valbo 1968
Sara Hartzell She Rides Dam Brottby 1971
Michael Larsson Skånela Herr ROSERSBERG 1972
Magnus Karlsson SMACK Herr Sollentuna 1972
Jerry Landström Gävle ca Herr Järbo 1974
Niclas Bendrik Gävle CA Herr Gävle 1973
Ludwig Sehman Rimbo Herr Rimbo 1997
Rikard Sehman Norrtäljemountainbikers Herr Rimbo 1974
Jonas Helander Fullerö Hage Herr Storvreta 1984
Niclas Jansson STOCKHOLM Herr STOCKHOLM 1964
Kristofer Söderholm Kallhäll Herr Järfälla 1980