Anmälda till Hallsta Triathlon 2019 Avancerad sök

Pojkar/Flickor upp till 15 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Elin Eisner Alingsås Triathlonklubb Pojk/Flick 14-15 år (född 2004-2005) Kvinna Alingsås 2005
Anna Söderqvist Klubb Team Lewasport Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Motala 2006
Ella Hyttinen Hedemora Endurance Club Pojk/Flick 14-15 år (född 2004-2005) Kvinna Hedemora 2005
Aron Hyttinen Hedemora Endurance Club Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Man Hedemora 2009
Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Man Hedemora 2006
Viola Forsberg Valbo AIF Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna GÄVLE 2010
Wilma Danielsson IK Fyris Triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Storvreta 2007

2 x Supersprint Senior/Junior TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Marie Carlsson Väsby ss Triathlon Senior Kvinna Falun 1995
Malin Cederberg Team LeWa Sport Senior Kvinna FALUN 1995
Nora Böke Alingsås triathlonklubb Junior 18-19 år Kvinna Sollebrunn 2001
Jonathan Gunnarsson Stockholm City Triathlon Senior Man Stockholm 1998
Emil Englund IF Mantra Sport Senior Man Lidingö 1990
Nathalie Säfsten Team 30K IF Senior Kvinna Skövde 1989
Elias Rapp Västerås SS Senior Man Östersund 1999
Åsa Annerstedt Dalregementets IF Senior Kvinna Falun 1980
Oskar Djärv Race & Shine Sports Club Senior Man Falun 1990
Sofi Wallberg Västerås simsällskap Senior Kvinna Västerås 1994
Isak Engblom Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Man Upplands Väsby 2001
Ida Johansson Team 30K IF Senior Kvinna Mariestad 1997
Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon Senior Man Lidingö 1976
Jonas Langman IF Mantra Sport Senior Man Bålsta 1992
Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon Junior 18-19 år Man Läckeby 2001

2 x Supersprint 16-17 år TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jacob Fransén Kalmar Rc Man Kalmar 2002
Alexander Chatila Kalmar RC Triahtlon Man Kalmar 2003
Isak Meunier IK Nocout Man Linköping 2002
Oskar Arvidsson Väsby SS Triathlon Man Djursholm 2002
Ida Lovisa Wikman Umara Sports Club Kvinna Falun 2002
Johan Melinder Väsby SS triathlon Man Upplands Väsby 2002
Sebastian Karlsson Luleå Triathlon Man Luleå 2002
Albin Rooth Kalmar RC Triathlon Man BERGKVARA 2003
Tyra Forsberg Valbo AIF Kvinna GÄVLE 2003
Axel Rosencrantz Triathlon Väst Man Motala 2002
Emil Frayon Väsby SS Triathlon Man Täby 2002

1 x Supersprint 14-15 år TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Elin Eisner Alingsås Triathlonklubb Kvinna Alingsås 2005
Hanna Andrén Alingsås Triathlonklubb Kvinna Alingsås 2004
Nathalie Stigenberg Gävle Triathlonklubb Kvinna Gävle 2004
Idha Chatila Kalmar RC Triahtlon Kvinna KALMAR 2006
Elin Rooth Kalmar RC Triathlon Kvinna BERGKVARA 2006
Judith Forsberg Valbo AIF Kvinna GÄVLE 2005
Paul Frayon Väsby SS Triathlon Man TÄBY 2004

Olympisk Masters TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
anders ulff Eskilstuna IK Cykel & Triathlon Master 50-54 Man Västerås 1967
Anders Björkman Umara Sports Club Master 45-49 Man Täby 1971
Gunilla Wiklund CK Nollåtta Master 50-54 Kvinna Vallentuna 1969
Erik Westerfors Umara Sports Club Senior 20- Man Skultuna 1987
Mats Järlbro Team LeWa Sport Master 35-39 Man MARIESTAD 1980
Tommy Lusth Stockholm city triathlon Master 45-49 Man Haninge 1970
Niklas Kåvius Stockholm City Triathlon Master 50-54 Man Tullinge 1968
Patrik Söderhjelm Umara Sports Club Master 50-54 Man Västerås 1969
Jonny Thor Falu SS Triathlon Senior 20- Man Falun 1984
David Wikström Västerås CK Master 40-44 Man Västerås 1977
Jessica Högberg Kungsörs sportklubb Master 40-44 Kvinna Kungsör 1975
Johan Lindblom Fredrikshof CK Master 45-49 Man Danderyd 1971
Franz Hellberg Hudik Triathlon Master 45-49 Man Hudiksvall 1973
Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man UPPLANDS VÄSBY 1971
Fredrik Lindblom Fredrikshof IF Master 45-49 Man GUSTAVSBERG 1971
Mikael Kjellander Julita Triathlon Master 35-39 Man Katrineholm 1983
Mattias Rekonius Umara Sports Club Master 45-49 Man Örebro 1972
Andreas Forsberg Valbo AIF Master 40-44 Man GÄVLE 1975
Marie Louise Karlander Skellefteå AIK CK Master 50-54 Kvinna Skellefteå 1966
Alexander Fedyushkin Västerås CK Master 35-39 Man Västerås 1981
Catrine Strid Colting Borssén Triathlonklubb Senior 20- Kvinna Stockholm 1991
Rasmus Enlund Västerås SS Master 35-39 Man Västerås 1983

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jose Marin Man Västerås 1971
Andres Avella Örebro AIK Man Örebro 1986
Richard Hjerpe Man Frövi 1979
Jakob Lundkvist Västerås Man Västerås 1976
Tobias Johansson Man Solna 1985
MIkael Eriksson Man Årsta 1986
Carin Persson Kvinna Täby 1967
Joel Persson Race & Shine Sports Club Man Täby 1997
Håkan Persson Race & Shine Sports Club Man Täby 1967
Eric Melin Man Örebro 1990
Henrik Joelsson Sollentuna Man Sollentuna 1969
Lars-Erik Smedberg Man Ludvika 1984
Rasmus Ahlen Umara sports club Man Uppsala 1992
Jim Andersson Man Ludvika 1986
Dennis Ericsson Peab IF Man Märsta 1991
Suzanne Gavin Solna Kvinna Bålsta 1975
Jimmie Eriksson Man Västerås 1966
Therese Berlin Kvinna Västerås 1986
Markus Hjelmström Man Järfälla 1986
André Holster Westerberg Örebro AIK Man Örebro 1962
Anders Boqvist Strömsholms simsällskap Man Kolbäck 1985
Gustav Flodin Man Bromma 2001
Michael Söderman Man Solna 1953
Robin Bohlin Tjalve IF Man Norrköping 1987
Håkan Berg Fibra AB Man VÄSTERÅS 1967
Sofia Falk Bellbird Kvinna Enskededalen 1981
Anton Monin Man Västerås 1983
Fridha Söderqvist Strömsholms simsällskap Kvinna Hallstahammar 1985
Renée Mörkberg Endurance4u Kvinna Eskilstuna 1977
Fredrik Starke Man Stockholm 1985
Mikael Ö. Huhta Uppsala Man Uppsala 1980
Björn Nilson Eskilstuna IK Triathlon Man Skogstorp 1975
Peter Falk triP IF Man Onsala 1964
Peter Sjöqvist triP IF Man Västerås 1966
Per Melin triP IF Man Romelanda 1965
Magnus Stjernström Örebro AIK Man Hallsberg 1990
Martin Göthman Man Västerås 1977
David Drew GCC Man Nacka 1980
Jenny Tallén Örebro AIK Kvinna Örebro 1971
Sheryll Borlagdan Kvinna VÄSTERHANINGE 1978

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Dennis Wernersson Yo Running Club Man Hägersten 1993
Åsa Jönsson Terrible Tuesdays Triathlon Club Kvinna Stockholm 1973
Tommy Jansson Saltsjöbaden triathlon Man Stockholm 1968
William Persson Man Västerås 1993
Oskar Westergren Strömholms ss Man Skultuna 1984
Michael Andersson Sollentuna Man Sollentuna 1968
Jenny Roxberger Kvinna Eskilstuna 1975
Åsa Allenbrant Kvinna Eskilstuna 1981
Elin Forsberg Falu SS Triathlon Kvinna Falun 1990
Lisa Broadley Kvinna Örebro 1982
Åsa Källberg Fibra AB Kvinna VÄSTERÅS 1970
Erik Swedlund Billerudkorsnäs Frövi Man KÖPING 1991
Eva Mofalk Kvinna Västerås 1964
Kevin Hemphälä YO Running Club Man Saltsjö-Boo 1989
Johanna Liljedahl IK Fyris/Triathlon Kvinna Uppsala 1987
Ingemar Jenderbäck Jenderbocken Man Lindesberg 1967
Monika Söder VSS Kvinna Västerås 1964

MOTION STAFETT

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
LarsErik Johansson ESEM AB Homo aquaticus Sprint Stafett Kungsör 1971
Caroline Haarala ESEM AB van der Waals Trio Olympisk Stafett Kungsör 1974
Jenny Ericson Fibra AB Fibra Stadsnät Sprint Stafett 72126 1978