Anmälda till Gotland Triathlon 2019 Avancerad sök

Olympisk Tävlingsklasser

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jacob Werner Ringmuren CK Master 40-44 år Man Visby 1975
Jenny Söderström Ringmuren CK Master 40-44 år Kvinna Visby 1975
Susanna Dörlich 197104020446 Master 45-49 år Kvinna ENEBYBERG 1971
Josefine Östfeldt Race and shine Master 40-44 år Kvinna Tungelsta 1975
Daniel Swahn Väsby SS Triathlon Senior Man Upplands Väsby 1995
Niklas Carlberg Ringmurens CK Master 40-44 år Man Visby 1978
Anders Carlstedt Kalmar RC Triathlon Master 45-49 år Man Färjestaden 1972
Petra Mårtensson KA3 IF Master 45-49 år Kvinna Fårösund 1971
Marcus Larsson KA3 IF Senior Man Fårösund 1977
Björn Franzén Glasrikets RC Nybro Master 35-39 år Man Nybro 1980
Evalotta Johansson Ronneby Simsällskap Master 45-49 år Kvinna RONNEBY 1972

Olympisk Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
David Helin Enebybergs IF Herrar Man Lund 1992
Niklas Hammander P18 Herrar Man Visby 1979
Johan Löfvenberg Kalmar RC Herrar Man Kalmar 1981
Julia Silebäck Olofstorp Damer Kvinna Göteborg 1990
Gustav Molander Team 5.0 Herrar Man Stockholm 1979
Johanna Molander Team 5.0 Damer Kvinna Spånga 1982
Matias Toftrup Oskarshamn Herrar Man Oskarshamn 1984
Jonas Svensson P18ik Herrar Man Visby 1964
Jonathan Ågren Kalmar Herrar Man Kalmar 1991
Erika Håkansson Göteborg Damer Kvinna Göteborg 1993
Simon Lundin Göteborg Herrar Man Göteborg 1994
Anna Kazakova Lindegren Stockholm Int. Swimming Club Damer Kvinna Täby 1985
Amanda Bäckström Jönköping Damer Kvinna Jönköping 1989
Axel Röman Jönköping Herrar Man Jönköping 1991
Jan Edenfäll ApQ Herrar Man Solna 1964
Bo Edenfäll Vallentuna FK Herrar Man Täby 1960
Anna Sorby Ringmurens cykelklubb Damer Kvinna Visby 1983
Jimmy Eriksson Eskilstuna triathlon Herrar Man eskilstuna 1979
Jennie Trulsson Eskilstuna triathlon Damer Kvinna eskilstuna 1983
Anders Mattsson Ringmurens ck Herrar Man Visby, Idrott 1978
Maria Hasselberg Rädda Tumba Damer Kvinna Tumba 1967
Cecilia Hägg Rädda Tumba Damer Kvinna Luleå 1984
William Smedjegården Mälarhöjden Herrar Man HÄGERSTEN 1988
Dan Lindman Geijerstam Ringmurens CK Herrar Man Visby 1981
Lasse Davidsson Ingen Herrar Man Stockholm 1968
Cecilia Ros uppsala Damer Kvinna Uppsala 1964
Ronny Alexandersson Uppsala Herrar Man Uppsala 1961
Jamie Johnson Jedi Sprint School Herrar Man Täby 1977
Fredrik Ohlsson GTR Herrar Man Visby 1980
David Ulmér Nynäshamn Långdistansklubb Herrar Man Nynäshamn 1988
Rochelle Scott KA3 IF Damer Kvinna Lärbro 1972
Johan Lagerstrand Ringmurens CK Herrar Man Visby 1989
Sara Godman Atletfabriken Damer Kvinna Järna 1985
Christopher Leach Herrar Man Uppsala 1991
Suzanne Gavin Ms Damer Kvinna Spånga 1975

Olympisk Stafett

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Trolly Bröms Mora Team Bröms Stafett - en simmar, en cyklar, en springer Mora 1970
Lassä Bröms Mora Team Bröms Stafett - en simmar, en cyklar, en springer Mora 1959
Quintin Bröms 700409 Team Bröms Stafett - en simmar, en cyklar, en springer Mora 2001
Martin Hansson Hanveden Revival The Dogs Stafett - en simmar, en cyklar, en springer Saltsjö Duvnäs 1976
Andreas Lindström Hanveden Roots The UnderDogs Stafett - en simmar, en cyklar, en springer Saltsjö Duvnäs 1976

Sprint Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Mats Carnestedt Järfälla triathlon Herrar Man Järfälla 1956
Anna Kazakova Lindegren Stockholm Int. Swimming Club Damer Kvinna Täby 1985
Sara Pettersson Damer Kvinna Visby 1973
Thomas Olofsson Stenkyrka Herrar Man Tingstäde 1964
Julia Crowell Damer Kvinna Stockholm 1984
Niklas Adler MKS Herrar Man Visby 1967
Thomas Hallquist 9:clan Herrar Man Vintrie 1973
Oscar Andersson 18 SG Herrar Man Visby 1990
Emelie Carestam - Damer Kvinna Stockholm 1991
Jim Berglund Helsingborgs Triathlon Herrar Man Helsingborg 1987
Jesper Forsman Ringmurenscykelklubb Herrar Man Visby 1970
Frida Erlandsson KA3 IF Damer Kvinna Fårösund 1999
Eva TRULSSON Rödeby Damer Kvinna Rödeby 1962
Jesper Hagberg ApQ Herrar Man Märsta 1994
Jens Welin Lidingö Herrar Man Lidingö 1968
Erik Jonsson ApQ Herrar Man Bromma 1980
David Reisek Herrar Man MORA 1974
Jenny Nohrin För mig själv Damer Kvinna ORSA 1976
Elina Dahlgren Mälarhöjden Damer Kvinna HÄGERSTEN 1989
Madeleine Juniwik Kyllaj Damer Kvinna Lärbro 1966
Madeleine Timmerby Skanör Damer Kvinna Skanör 1969
Carl Timmerby Skanör Herrar Man Skanör 1966
Frida Åberg Mattsson Fårösund Damer Kvinna Visby 1983
Veronica Nyström Lärbro Damer Kvinna Lärbro 1983
marika olsson Tullinge GymMix Damer Kvinna Tullinge 1961
Robert Nilsson Tullinge GymMix Herrar Man Tullinge 1988
Cynthia Travia Damer Kvinna DPO 1971
Jan Östlund Sanda IF Herrar Man Klintehamn 1967
Tony Lobb Sanda IF Herrar Man Klintehamn 1968
Louise Lindholm Damer Kvinna Visby 1963
Gustav Petersson Herrar Man Västervik 1989
Anne-Lee Gahnström Damer Kvinna Kumla 1972

Sprint Stafett

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Pigge Werkelin Gotland Sports Academy Gotland Sports Academy Stafett - en simmar, en cyklar, en springer SLITE 1961

Sprint Ungdom 16-17 år

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Familjestafett - en vuxen + två barn

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår

Barn & Ungdom - till och med 15 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Moa Åkermark Pojk/Flick -11 år Kvinna Visby 2009
Karl Åkermark Pojk/Flick -11 år Man Visby 2012
Lukas Ahlqvist Ringmuren Pojk/Flick -11 år Man Visby 2008
Elisa Wahlin Pojk/Flick -11 år Kvinna Visby 2008
Knut Andersson Slite sportklubb Pojk/Flick 14-15 år Man Slite 2004
Hjalmar Ohlsson Västerhejde Pojk/Flick -11 år Man Visby 2011
Ellen Hultsten Pojk/Flick -11 år Kvinna Visby 2008

MiniTri - för de minsta

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Noah Nilsson Tullinge GymMix MiniTri Man Tullinge 2014
Pelle Lundberg MiniTri Man Visby 2015
Adelia Löfvenberg Kalmar RC MiniTri Kvinna Kalmar 2013
Theo Eriksson Watz Klintehamn IK MiniTri Man Klintehamn 2013
Emilia Ohlsson Västerhejde MiniTri Kvinna Visby 2013