Anmälda till Linköping Triathlon 2019 (STC/SM) Avancerad sök

Sprint Senior 20 år och äldre (SM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Elin Forsberg Falu SS Triathlon Damer Kvinna Falun 1990
Per Wangel Terrible Tuesdays Triathlon CluB Herrar Man Stockholm 1991
Andreas Kettunen Umara Sports Club Herrar Man Bromma 1985
Theresa Timmerevers Hannover 96 Damer Kvinna Hannover 1994
Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon Herrar Man Lidingö 1976
Gabriel Sandör Terrible Tuesdays Triathlon Herrar Man Ljungsbro 1996
Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna Herrar Man Huskvarna 1988
Jonatan Hugemark TOT Triathlon Club Herrar Man Stockholm 1996
Niklas Åkerström IK Nocout Herrar Man Linköping 1992
Rebecka Forsström Triathlon Syd Damer Kvinna Lund 1995
Calle Westberg Athletic Club Salt Lake Herrar Man Täby 1995
Håkan Terelius Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1987
My Forsberg Triathlon Väst Damer Kvinna Göteborg 1989
Rickard Norberg Stockholm City Triathlon Herrar Man Huddinge 1988
Stuart Young Team Zoot Europe Herrar Man München 1989
Oskar Bergström Athletic Club Salt Lake Herrar Man Nacka 1990
Daniel Jildenäs Athletic Club Salt Lake Herrar Man NACKA 1988
Emma Graaf CSK Ludvika Triathlon Damer Kvinna Sunnansjö 1984
Mikaela Holmberg Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Kvinna Stockholm 1988
Oliver Nilsson Väsby SS Triathlon Herrar Man Kungsängen 1990
Siri Ohrankämmen Väsby SS Triathlon Damer Kvinna KUNGSÄNGEN 1995
Sofia Häger Team 30k Damer Kvinna Linköping 1992
Axel Ek Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Man Linköping 1996
Alida Lilljequist Kinds GoGreen CK Damer Kvinna Stockholm 1998
Jonna Hedbys Team Powerwoman Athletic Club Damer Kvinna Halmstad 1992
Malin Cederberg Team LeWa Sport Damer Kvinna Motala 1995
Elias Rapp Västerås SS Herrar Man Östersund 1999
Eric Johansson Aktivitus Sports Club Herrar Man Motala 1997
Caroline Augustsson Team 30K IF Damer Kvinna Fagersanna 1991
Jonathan Gunnarsson Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm City Triathlon 1998
Peter Handrup 338 småland Herrar Man motala 1998
Mattias Bengtsson Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Man Stockholm 1994
Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Herrar Man kista 1982
Sofi Haag Wallberg Västerås simsällskap Damer Kvinna Västerås 1994
Nathalie Säfsten Team 30K IF Damer Kvinna Skövde 1989
Gabriel Björlin Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1998
Victor Dahl Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1992
Ida Johansson Skövde triathlon Damer Kvinna Mariestad 1997
Oskar Djärv Race & Shine Sports Club Herrar Man Falun 1990
Diane Sadik Athletic Club Saltlake Damer Kvinna STOCKHOLM 1988
Erik Hjertonsson Team 30K IF Herrar Man Skövde 1991
Mikael Hilton IK Nocout.se Herrar Man Linköping 1985

Sprint Master 35-39 år, 40-44 år osv (RM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jakob Löf Ikhp Master 35-39 Man Tenhult 1983
Joakim Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Master 55-59 Man Åkersberga 1963
Anna Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Master 55-59 Kvinna Åkersberga 1964
Jonny Thor Falu SS Triathlon Master 35-39 Man Falun 1984
Göran Ancker IK Nocout Master 55-59 Man Linköping 1963
Hanna Bäckman Triathlon Syd Master 35-39 Kvinna Lund 1983
Claes Hägglund TOT Triathlon Club Master 55-59 Man Bettna 1963
Olof Svedström AXA Sports Club Master 40-44 Man Danderyd 1976
Malin Annebäck Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1973
Endre Barat Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Upplands Väsby 1973
Michael Sönnerborg-Wadenhorn Fagersta Södra IK Master 35-39 Man Malmö 1983
Björn Lilja Frosta Multisport Master 40-44 Man Höör 1976
Tina Lilja Frosta Multisport Master 45-49 Kvinna Höör 1974
Gustav Holmberg Eskilstuna IK Master 40-44 Man Eskilstuna 1979
Jessica Winberg Lidingö triathlon Master 40-44 Kvinna Lidingö 1979
Mattias Rekonius Umara Sports Club Master 45-49 Man Örebro 1972
Staffan Leandersson Heleneholms Triathlonförening Master 50-54 Man LUND 1969
Jonas Eriksson IK Nocout.se Master 55-59 Man Linköping 1964
Torbjörn Annell IK NocOut. se Master 45-49 Man Vikingstad 1974
Åsa Danell CK SubXX Master 45-49 Kvinna Linköping 1971
Fredrik Danell Ekängens IF Master 45-49 Man Linköping 1970
Carl-Mikael Karlsson Väsby SS Triathlon Master 40-44 Man Upplands Väsby 1979
Daniel Johnson Norrköping Triathlon Master 35-39 Man Norrköping 1982
Martin Malmberg IF Mantra sport Master 35-39 Man Uppsala 1981
Anna Johansson IK NocOut.se Master 35-39 Kvinna Linköping 1980
Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Upplands-Väsby 1971
Björn Ydremark IK NocOut.se Master 55-59 Man Linköping 1961
Ulf Comstedt IK Nocout.se Master 40-44 Man Linköping 1976
Camilla Karlsson Kalmar RC Triathlon Master 50-54 Kvinna KALMAR 1968
Magnus Kalén Kalmar RC Triathlon Master 45-49 Man Läckeby 1974
Lars Abrahamson Hjerpe Norrköping Triathlon Master 45-49 Man Norrköping 1970
Mats Ahlström Stockholm City Triathlon Master 50-54 Man TÄBY 1967
Marie-Louise Vösu Wångblad IK Nocout.se Master 60-64 Kvinna Borlänge 1955
Svante Grävare Umara Sports Club Master 60-64 Man GÖTEBORG 1956
P-O Olsson Skövde Triathlonklubb Master 55-59 Man Skövde 1962
Mattias Krantz Terrible Tuesdays Triathlon Club Master 45-49 Man Älvsjö 1973
Gustaf Tobieson 3CT Master 45-49 Man Uddevalla 1971
Mattias Klein Norrköping Triathlon Master 45-49 Man Norrköping 1971
Mia Eklöw Team LeWa Sport Master 45-49 Kvinna Borensberg 1973
Ralf Ståhl Falu SS Triathlon Master 60-64 Man Falun 1956
Cai Remitz Triathlon Syd Master 50-54 Man Lund 1969
Mariana Edge Stockholmspolisens IF Triathlon Master 35-39 Kvinna Sollentuna 1980
Stefan Persson Nocout Master 50-54 Man Linköping 1965
Claes Ivenborg IK NocOut.se Master 45-49 Man LINKÖPING 1973
David Nilsson Ik Nocout.se Master 40-44 Man Brokind 1978
Marie Eriksson Stockholm City Triathlon Master 50-54 Kvinna NACKA 1966
Ulf Gunnarsson Hedemora Endurance Club Master 70-74 Man Hedemora 1949
Robert Sunnerberg Umara Sports Club Master 45-49 Man Uppsala 1973
Kenneth Gysing Åkersberga Triathlon Master 60-64 Man Lidingö 1957
Gunilla Gard Mora Triathlon Master 60-64 Kvinna Stockholm 1958
Marie Sandberg Julita Triathlon Master 35-39 Kvinna Katrineholm 1981
Anna Foghammar Åkersberga triathlonklubb Master 50-54 Kvinna Åkersberga 1968
Bert Versen Triathlon Väst Master 70-74 Man Askim 1948
Ida Jansson Colting Borssén Triathlonklubb Master 40-44 Kvinna Edsbruk 1978
Håkan Wahlström NocOut Master 50-54 Man Linköping 1964
Per Lindblom Fredrikshof IF Master 40-44 Man SOLLENTUNA 1975
Tomas Bengtsson Team Kungälv IS Master 55-59 Man Höviksnäs 1963
Gunnar Kihlberg Falu simsällskap Master 55-59 Man Falun 1962
Anders Granlund Åkersberga Triathlonförening Master 45-49 Man Åkersberga 1974
Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna Master 45-49 Man Huskvarna 1970
Linus Sjöberg UT Kolmården Master 35-39 Man Finspång 1982
Mikael Jälefors Åkersberga Triathlonförening Master 55-59 Man Åkersberga 1963
Emilie Gripewall Terrible Tuesdays Triathlon Club Master 35-39 Kvinna Eskilstuna 1984
Tora Philp Stockholm City Triathlon Master 35-39 Kvinna STOCKHOLM 1981
Anna Lundin IK Fyris Triathlon Master 35-39 Kvinna Uppsala 1983
Tonje Saeveraas Dannert Stockholmspolisens IF Triathlon Master 35-39 Kvinna Vega 1983
Anders Westerberg Simklubben Ena Master 60-64 Man ENKÖPING 1958
Håkan Odin Ik NocOut Master 45-49 Man Linköping 1974
Jonas Rylander Väsby SS Triathlon Master 55-59 Man Sollentuna 1963
Martin Sandberg Kalmar RC Triathlon Master 45-49 Man Kalmar 1971
Henrik Malmström Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Upplands Väsby 1972
Björn Axelsson Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Enebyberg 1973
Anders Engström Team Triathlon & Multisport Master 50-54 Man Kvibille 1966
Tauno Koskinen Fagersta Södra Master 65-69 Man Bjärred 1952
Fredrik Lindblom Fredrikshof IF Master 45-49 Man GUSTAVSBERG 1971
Kenth Pettersson IK NocOut.se Master 45-49 Man Linköping 1970
Sara Andersson Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1974
Christer Holmqvist Eskilstuna IK Master 50-54 Man Eskilstuna 1965
Cecilia Wikander Stockholm City Triathlon Master 55-59 Kvinna Trosa 1964
Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Master 35-39 Man Kista 1982
Toni Fuentes Umara Sports Club Master 35-39 Man Stockholm 1982
Elisabet Bellander Umara Sports Club Master 45-49 Kvinna Malmö 1972
Peter Persson Umara Sports Club Master 50-54 Man Malmö 1967
Tommy Eriksson Team Lewa Sport Master 50-54 Man Motala 1966
Marianne Smedmark Roslagens Triathlon IF Master 45-49 Kvinna Rimbo 1974
Fredrik Häggström Fredrikshof Master 45-49 Man Stockholm 1974
Tobias Palmkvist IK NocOut.se Master 35-39 Man Linköping 1981
Matilda Johansson Roslagens Triathlon IF Master 35-39 Kvinna Norrtälje 1980
Fredrik Ottosson Höglandets triathlon Master 45-49 Man Bodafors 1971
Erik Wahlström Norrköping Triathlon Master 35-39 Man Skärblacka 1980
Robert Westman Falu Simsällskap Master 40-44 Man Falun 1975
Jonas Plogner Bromma Simsällskap Master 50-54 Man Spånga 1968
Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Triathlon Master 40-44 Man Eskilstuna 1977
Fredrik Toft Skövde triathlonklubb Master 45-49 Man Skövde 1972
Mattias Arvidsson Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Djursholm 1969
Lorentz Blixt Colting Borssén Triathlonklubb Master 45-49 Man STENHAMRA 1974
Björn Lindberg stockholm City triathlon Master 55-59 Man Stockholm 1962
Fredrik Cederlund Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Vallentuna 1967
Marie Wiman Väsby SS Triathlon Master 55-59 Kvinna Upplands Väsby 1964
Henrik Jansson Väsby SS Triathlon Master 40-44 Man Järfälla 1979
Susanne Åkerberg Stockholm City Triathlon Master 50-54 Kvinna Spånga 1968
Mattias Folkesson Örebro AIK Master 45-49 Man Kumla 1972
Thomas Jenkinson Bromma Simsällskap Master 45-49 Man Bromma 1970
Jessica Högberg Kungsörs Sportklubb Master 40-44 Kvinna Kungsör 1975
Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Master 35-39 Man Åkersberga 1982
Lisa Johansson IF Mantra Sport Master 40-44 Kvinna Hargshamn 1975
Sven-Olov Kumlin LK Nyköpings Runners Master 65-69 Man Oxelösund 1954
George Valvis Triathlon Syd Master 80-84 Man Staffanstorp 1935
Richard Bräckvall Föreningen Peking Athletes Master 35-39 Man Västerhaninge 1984
Tobias Johansson Ik NocOut.se Master 40-44 Man Skänninge 1978
Per-Olof Branzell IK Fyris Triathlon Master 60-64 Man Uppsala 1956
Thobias Bergqvist IK NocOut.se Master 40-44 Man Linköping 1975
Lennart Andersson UT Kolmården Master 40-44 Man Finspång 1976
Nikklas Jorme Väsby SS Triathlon Master 50-54 Man Sollentuna 1969
Daniel Haavisto IK NocOut.se Master 45-49 Man Linköping 1974

Sprint Junior 18-19 år (JSM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Ida Burrows AXA Sports Club Damer Kvinna Tyreso 2001
Axel Borgengren Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 2000
Hugo Landin Kalmar RC Triathlon Herrar Man KALMAR 2001
Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2001
Ida Ullstrand NorrköpingTriathlon Damer Kvinna Kolmården 2001

Sprint Ungdom 16-17 år (USM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Josefine Berglund Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Täby 2003
Axel Rosencrantz Triathlon Väst Herrar Man Göteborg 2002
Hugo Leandersson Heleneholms Triathlonförening Herrar Man LUND 2002
isak Meunier IK Nocout.se Herrar Man Linköping 2002
Sebastian Jansson Väsby SS Triathlon Herrar Man Järfälla 2003
Alexander Chatila Kalmar RC Triathlon Herrar Man KALMAR 2003
Sebastian Karlsson Luleå Triathlonklubb Herrar Man Luleå 2002
Emil Frayon Väsby SS Triathlon Herrar Man Täby 2002
Lova Lavado Kalmar RC Triathlon Damer Kvinna Kalmar 2003
Tilda Månsson Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Upplands väsby 2004
Hampus Månsson Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands väsby 2002
Albin Rooth Kalmar RC Triathlon Herrar Man Bergkvara 2003
Johan Melinder Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands Väsby 2002

Supersprint Pojk/Flick 14-15 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Maja Fredriksson Skövde Triathlon Damer Kvinna Mölltorp 2004
Elin Rooth Kalmar RC Damer Kvinna Kalmar RC 2006
Victoria Johansson IS Göta Triathlon Damer Kvinna Åstorp 2004
Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Damer Kvinna Umeå 2005
Oscar Lilja Frosta Multisport Herrar Man Höör 2004
Felicia Jansson Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Järfälla 2006
Oskar Lindblom Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2005
Valencia Cederstam Krantz Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Kvinna Älvsjö 2005
Hugo Kalén Kalmar RC Triathlon Herrar Man Läckeby 2005
Paul Frayon Väsby SS Triathlon Herrar Man Täby 2004
Alma Lilljequist Kinds GoGreen CK Damer Kvinna stockholm 2004

SM Stafett (SM)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Ort Födelseår

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Tommy Persson Herrar Man Kalmar 1984
Josef Werner AXA Sports Club Herrar Man Ljungbyholm 1996
Dennis Stridh Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1977
Anna Priedite Damer Kvinna Stockholm 1986
Daniel-Patrick Heatley Herrar Man Solna 1985
Jenny Ragnarsson Höglandets Triathlon Damer Kvinna Eksjö 1974
Renée Löwhagen Höglandets Triathlon Damer Kvinna Nässjö 1992
Kaji Löwhagen Maxprestation Herrar Man Västervik 1969
Erik Tengstrand Herrar Man Linköping 1985
peter andersson sya sk Herrar Man tranås 1972
Marcus Carlsson Herrar Man Linköping 1991
Anders Wetterström IK NocOut.se Herrar Man Linköping 1985
Stefan Stenfelt Vreta SoMK Herrar Man Vreta Kloster 1969
Hans Sjöstrand Mölndal Outdoor IF Herrar Man Göteborg 1966
Caroline Nilsson Noc Out Damer Kvinna Linköping 1977
Magnus Josefson Noc Out Herrar Man Linghem 1961
John Johansson Herrar Man Linköping 1992
Karin Schröder IK NocOut Damer Kvinna Linköping 1966
Jan-Magnus Söderlund AXA Sports Club Herrar Man Huddinge 1975
Marie Waltersson Damer Kvinna Ljungsbro 1976
Marie Aronsson Damer Kvinna Norrköping 1973
Emil Johansson Herrar Man Linköping 1991
Lisa Dawidson Damer Kvinna Linköping 1991
Johan Lindebrink SLK Oxelösund Herrar Man Nyköping 1984
Jörg Sturmhoebel NocOut Herrar Man Mantorp 1970
Sebastian Aréus Peking Athletes Herrar Man Norrköping 1984
Martin Wiklund Herrar Man Norrköping 1987
Ivan Kjellenberg The Broteam Herrar Man Norrköping 1993
Jonatan Eriksson UT Kolmården Herrar Man Norrköping 1993
Victor Turstedt Kalmar RC Herrar Man Kalmar 1996
Teodor Överli Herrar Man JOHANNESHOV 1991
Jonas Andersson Herrar Man åby 1970
Martin Widlund Örebro AIK Herrar Man Örebro 1975
Henrik Algmark Ut Kolmården Herrar Man Kimstad 1977
Andreas Andersson Idrottslabbet Herrar Man Linköping 1975
Ole Hansen Herrar Man Linköping 1972
Karl Norén IK NocOut.se Herrar Man Linköping 1986
Peter Strömhielm Herrar Man Linköping 1984
Anton Wigren Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Linköping 1994
Erik Erjeby IK NocOut.se Herrar Man Linköping 1974
Christian Slettebo IK NocOut.se Herrar Man Linköping 1991
Magnus Fransson Herrar Man VÄXJÖ 1973
Johanna Johansson Colting Borssén Triathlonklubb Damer Kvinna Linköping 1991
Anna Nilsson Damer Kvinna Linköping 1991
Elin Gustafsson Umara Sports Club Damer Kvinna Kalmar 1995
Mattias Thander Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Kalmar 1974
Hans Melo Stockholm City Triathlon Herrar Man arsta 1984
Amanda Arasjö Viberg Triathlon Väst Damer Kvinna Slöinge 1991
Daniel Lindstedt IK Nocout.se Herrar Man Linköping 1966
Linus Petersson Föreningen Peking Athletes Herrar Man SVÄRTINGE 1984
Madelene Nilsson IK NocOut.se Damer Kvinna Linköping 1991
Pär Lundö IK Nocout Herrar Man Linköping 1983
Henrik Valeskog IK Nocout.se Herrar Man Linköping 1976
Paula Birgander Birganders Idrottsvänner Damer Kvinna KUNGSÄNGEN 1973
Ludvig Stenberg IK NocOut.se Herrar Man LINKÖPING 1997
Martin Frank Peking Athletes Herrar Man Norrköping 1984
Anna Ahlvin NocOut Damer Kvinna Linköping 1980
Maria Wallstedt UT Kolmården Damer Kvinna Norrköping 1979
Erik Svensson Herrar Man Jönköping 1990
Sofie Nilsson IK NocOut.se Damer Kvinna Linköping 1991
Madelen Tonström IK Nocout.se Damer Kvinna Linköping 1978
Mattias Johnsson Umara Sports Club Herrar Man Göteborg 1986
Mats Ågehäll Norrköping triathlon Herrar Man Kolmården 1968
Martina Wiklund Damer Kvinna Linköping 1981
Anna Cederstam Krantz Team Powerwomen Damer Kvinna Älvsjö 1974
Christian Ulltjärn IK NocOut.se Herrar Man Linköping 1973
Victoria Wahlbom Hellström IK Nocout.se Damer Kvinna Sturefors 1989
Gustav Svanfeldt IK Nocout.se Herrar Man Sturefors 1990
Angelica Ivarsson Norrköping Triathlon Damer Kvinna Svärtinge 1984
Ted Svensson IK NocOut.se Herrar Man Linköping 1986
Rosé-Marie Bjärehed UT Kolmården Damer Kvinna Norrköping 1958
Mirza Galijasevic Norrköping Triathlon Herrar Man Norrköping 1984
Håkan Hurtig Norrköping Triathlon Herrar Man Norrköping 1973
Magnus Moberg IK nocout.se Herrar Man Vreta Kloster 1979
Roger Rosberg Herrar Man Växjö 1983
Frida Starck Härlin IK Nocout.se Damer Kvinna LINKÖPING 1991
Jimmy Thörnberg IK NocOut.se Herrar Man Linköping 1987
Caroline Frideson Damer Kvinna Mantorp 1979
Kalle Ekstrand Anderstorps OK Herrar Man Anderstorp 1980
Henrik Gellin IK Fyris Triathlon Herrar Man Uppsala 1986
Ulrika Nilsson Team LeWa sport Damer Kvinna Motala 1977
Carl Johan Rösiö B3C Herrar Man Tranås 1974
Eva Sandberg IK NocOut.se Damer Kvinna Ljungsbro 1971
Simon Creutz Herrar Man Nyköping 1995
Mohamed Amini Herrar Man Gothenburg 1988
Carl Miemois Knivsta CK Triathlon Herrar Man Knivsta 1971
Åsa Miemois Knivsta CK Triathlon Damer Kvinna Knivsta 1984
Bela Hack Norrköping triathlon Herrar Man Åby 1973
Daniel Höglin Herrar Man Linköping 1971
Kim Jacobsson Herrar Man Linköping 1975
Mats Lundin Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Mjölby 1969
Mikael Schill nocOUT.se Herrar Man Linköping 1972
Kristina Finnved Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Kvinna Kalmar 1989
Johannes Fornander Dentus Herrar Man Linköping 1984
Madelen Casta UT Kolmården Damer Kvinna Stavsjö 1988
Johan Israelsson IK NocOut Herrar Man Linköping 1972
Malin Dahlgre IK NocOut Damer Kvinna Linköping 1976
Jan Fredriksson Herrar Man Lidköping 1970
Hanna Fredriksson Damer Kvinna Linköping 1998
Johan Lindbom IK NocOut Herrar Man Linköping 1967
Christer Persson Herrar Man Linköping 1970
Joachim Rehn LeWa sport Herrar Man Mjölby 1970
Robin Andersson Norrköping Triathlon Herrar Man Åby 1987
Mårten Johannesson Eskilstuna IK - Triathlon Herrar Man Husby-Rekarne 1964
Caroline Löwing Damer Kvinna Linköping 1970
Zara Bohman Team Power Woman Damer Kvinna Norrköping 1982
Eric Anderson Örebro AIK Herrar Man Örebro 1970
David Jonsson Linköping Stånk&Flås Herrar Man Linköping 1987
Jonatan Uddman Axa Herrar Man Linköping 1991
Joakim Bohman Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Norrköping 1982
Robert thor Örebro AIK Herrar Man Kumla 1970
Karin Moscicki Damer Kvinna Ljungsbro 1978
Jonas Gellin Örebro AIK Herrar Man Kumla 1972
Nicklas Johansson Norrköping Triathlon Herrar Man Skärblacka 1974
Johanna Hultberg IK.nocout.se Damer Kvinna Linköping 1993
Fredrik Gustafsson Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1979
Amanda Falk Umara Sports Club Damer Kvinna Kalmar 1989
Johan Falk Kalmar RC Triathlon Herrar Man Kalmar 1988
Malin Lorentzson NocOut Damer Kvinna Ljungsbro 1976
Louise Svensson IK Nocout.se Damer Kvinna Linköping 1977
Erik Gustafsson Norra Stockholm Endurance Herrar Man Vaxholm 1972
Anikó Komaromi UT Kolmården Damer Kvinna Kimstad 1977
Michal Moscicki Herrar Man Ljungsbro 1978
Pierre Ståhle FET eller TRIATHLET? Herrar Man Kalmar 1986
Lena Göterdal IKNocOut.se Damer Kvinna Linköping 1971
Elin Göterdal Damer Kvinna Linköping 2002
Lisa Lindfors Nocout Damer Kvinna Ljungsbro 1973
Fred Blomberg Herrar Man Ljungsbro 1977
André Bengtsson AXA Sports Club Herrar Man Malmö 1981
Viktor Urby SLK Oxelösund Herrar Man Nyköping 1991
Svante Ramsthaler Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Nyköping 1983
Elin Storm Damer Kvinna Göteborg 1983
Simon Sjörén Stockholm City Triathlon Herrar Man Gnesta 1989
Markus Eskilson Ik NocOut.se Herrar Man Linköping 1975
Christian Superti IK Fyris Triathlon Herrar Man Uppsala 1977
Daniel Ljung Norrköping triathlon Herrar Man Åby 1979
Mattias Agnebrink Nocout Herrar Man Mjölby 1975
Madelene Andersson Damer Kvinna Sturefors 1974
Mattias Ramsö Jönköpingspolisens skytte och idrottsförening Herrar Man Jönköping 1973
Joacim Ekström Umara Sports Club Herrar Man Linköping 1980
Fredrik Wirenmark Team salming Herrar Man Linköping 1981
Benny Golde'n Julita Triathlon Herrar Man Vingåker 1967
Christer Eskilsson Team thorax Herrar Man Linköping 1971
Bertil Wegmann Herrar Man Norrköping 1978
Per Möller Herrar Man Borås 1982
Per Sidén Herrar Man Linköping 1987

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Peter Teske Norrköpings triathlon Herrar Man Norrköping 1979
Catharina Alm AZIF Damer Kvinna Södertälje 1984
Rebecka Dahlgren Damer Kvinna Kalmar 1991
Mischa Woisetschläger Herrar Man Linköping 1974
Josefin Jakobik Damer Kvinna Linköping 1995
Magnus Holm Herrar Man Vedevåg 1987
Mimmie Öhlén Damer Kvinna Linköping 1994
Regina Wibom-Sjöbäck Damer Kvinna Trekanten 1978
Magnus Sjöbäck Herrar Man Trekanten 1974
Eva Lilliecreutz IK nocout.se Damer Kvinna Linköping 1963
Jerker Alexandersson Herrar Man Vikingstad 1972
Tommy Berg Herrar Man Linköping 1967
Elias Filipsson Herrar Man Linköping 1998
Jesper Smedberg Herrar Man Linköping 1998
Christian Tinnerholm Herrar Man Vikingstad 1984
Hanna Eriksson - Damer Kvinna Uppsala 1998
Elina Petersen Peking Athletes Damer Kvinna Svärtinge 1993
Viktor Niklasson Peking Athletes Herrar Man Svärtinge 1984
Anders Ydremark Linköping Herrar Man Linköping 1989
Tomas Hammar IK Nocout.se Herrar Man Linköping 1967
Sigrid Gustafsson Damer Kvinna Linköping 1971
Kenth Åstrand Herrar Man NORRKÖPING 1973
Johan Grönqvist Herrar Man Östra ryd 1984
Therese Murén Kalmar RC Damer Kvinna Rockneby 1968
Lovisa Ljung IK NocOut.se Damer Kvinna Linköping 1989
Magnus Sundström Stöcke TS Järnet Herrar Man Umeå 1974
Eleonor Blomberg Damer Kvinna Drottningholm 1979
Marianne Tenger Damer Kvinna Drottningholm 1978
Robin Gustavsson Trafikverkets fritidsförening Linköping Herrar Man Norrköping 1992
Jasmin Ahnfors IK Fyris Triathlon Damer Kvinna Knivsta 1987
Helen Källman Damer Kvinna Norrköping 1962
Vasiliki "Kia" Widström Trafikverket Fritidsförening Linköping Damer Kvinna Norrköping 1967
Rolf Jonasson Trafikverket Fritidsförening Linköping Herrar Man Norrköping 1960
Lars Pettersson IK Nocout.se Herrar Man Linköping 1959
Rosie-Marie Fors Damer Kvinna Linköping 1967
Isabelle Adamsson Damer Kvinna Norrköping 1993
Jessica Bring Damer Kvinna Linköping 1988
Linda Fredriksson Damer Kvinna linköping 1981
Emma Ydreskog Damer Kvinna Linköping 1998
Carl Rösing Noc out Herrar Man Linköping 1978
Piia Nydén Gnosjö FK Damer Kvinna Gnosjö 1980
Jan-Olof Axelsson Trafikverkets fritidsförbund Linköping Herrar Man Kolmården 1961
Jonas Hallberg Trafikverkets Fritidsförening Linköping Herrar Man Norrköping 1981
Anna Frisén Damer Kvinna SKÖVDE 1982
Anki Rösiö Damer Kvinna Tranås 1975
Marcus Karlsson Herrar Man OSKARSHAMN 1981
Elsa Rimhagen Motala AIF Damer Kvinna Motala 1999
Pia Weller Damer Kvinna BROMMA 1965
Annelie Marsén Damer Kvinna Oskarshamn 1982
Elin Rimhagen Damer Kvinna Örebro 1996
Tobias Davidsson Herrar Man Linköping 1992
Jonne Wittenfeldt Herrar Man Linköping 1988
Frida Idoff Damer Kvinna Linköping 1994
Malin Laurin Damer Kvinna Sturefors 1997
Niklas Claesson Fet eller Triathlet? Herrar Man Kalmar 1992
Emil Englund IF Mantra Herrar Man Lidingö 1990
Rasmus Turesson IK NocOut.se Herrar Man LINKÖPING 1988
Stefan Wendel Kalmar RC Herrar Man Kalmar 1966
Eva Staaf Damer Kvinna Torslanda 1962
Andreas Svensson Herrar Man OSKARSHAMN 1975
Jessica Milch Damer Kvinna Vikingstad 1975
Therese Milch Damer Kvinna Oskarshamn 1982
Johanna Liljedahl IK Fyris Triathlon Damer Kvinna Uppsala 1987
Jenny Bolander IK NocOut.se Damer Kvinna Linköping 1972
Helena Erngård Kalmar Damer Kvinna KALMAR 1971
Mattias Ydreborg - Herrar Man Linköping 1972
Linda Eriksson Trafikverket Fritidsförening Linköping Damer Kvinna Linghem 1979
Fredric Hedlund Mörkarna Herrar Man Norrköping 1973
Fredrik Kornebäck Herrar Man Norrköping 1977
Jerry Onmalm Mörkarna Herrar Man Norrköping 1991

MOTION STAFETT

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Andreas Jakobik Tyresö Sarkomerer Sprint Stafett Linköping 1968
Herman Ruul The siblings Olympisk Stafett Sävedalen 1985
Martina Eriksson The siblings Olympisk Stafett Torslanda 1978
Ida Eriksson The siblings Olympisk Stafett Sävedalen 1981

Tri4fun

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Linus Fredriksson Sok Träff Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Man Mölltorp 2006
August Siverskog Julita Triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Man KATRINEHOLM 2007
Irma Siverskog Julita Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna KATRINEHOLM 2010
Alvar Törnlöv Väsby SS Triathlon Öppen Klass fr. 6 år (född 2013 eller tidigare) Man Vallentuna 2012
Tintin Herweijer Hälle If Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Ljungskile 2007
Smilla Lilja Frosta Multisport Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Höör 2007
Liam Stenfelt IFK Vreta Kloster Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Man Vreta Kloster 2009
Wilma Danielsson IK Fyris Triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Storvreta 2007
Moa Skansén Nyberg IK Akele Öppen Klass fr. 6 år (född 2013 eller tidigare) Kvinna Ljungsbro 2011
Alice Birgander Birganders Idrottsvänner Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna KUNGSÄNGEN 2008
Lova Nydén Gnosjö FK Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Gnosjö 2007
Klara Nydén Gnosjö FK Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Gnosjö 2009
Vera Nilsson TeamLeWa sport Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Motala 2008
Anna Söderqvist Klubb Team Lewasport Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Motala 2006
Josefine Landoff Team LeWa sport Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Motala 2006
Emma Granlund ÅTF Hangaround Pojk/Flick 12-13 år (född 2006-2007) Kvinna Åkersberga 2006
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Kvinna Upplands väsby 2008
Emil Jorme Väsby SS Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2008-2010) Man Sollentuna 2008