Anmälda till Barkarbyloppet 12 maj 2019 Avancerad sök

Kvartsmarathon

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
103  Brian McAuslan Herrar Solna 1975
102  Catharina Bergold Järfälla Damer Järfälla 1968
101  Ewa Fallenius CrossNature Damer Järfälla 1970
100  Julia Palm Damer Sundbyberg 1992
99  Victor Palm Herrar Järfälla 1990
98  Oscar Palm Stora Tuna IK Herrar Uppsala 1984
93  Sofia Eriksson Stora Tuna IK skidklubb Damer Borlänge 1999
94  Ulrika Eriksson Stora Tuna IK skidklubb Damer Borlänge 1964
95  Gustav Eriksson IFK Mora skidklubb Herrar Borlänge 1991
96  Anna Dyvik IFK Mora Skidklubb Damer Falun 1994
97  Jonas Eriksson IFK Mora Skidklubb Herrar Falun 1997
92  Matilda Bajas Damer Järfälla 1995
91  Alexander Hellström Vegan Runners IK Herrar Järfälla 1986
89  Gültekin Sertcanli Herrar Järfälla 1982
88  Lars Svärd Herrar Järfälla 1973
87  Johan Kyllmar Herrar Järfälla 1965
86  Isabell Svensson LK Roslagen Damer Uppsala 1988
85  Peter Widlund Herrar Upplands Väsby 1967
84  Vasco Preto Herrar Jårfålla 1975
83  Linnea Karlsson-Landois Damer Järfälla 1987
82  Magnus Larsson Herrar Kungsängen 1960
81  Gunnar Andersson Grötgårds BK Herrar Täby 1956
80  Jenny Eriksson Damer Spånga 1972
79  Adolphe Baraderie Mérignac Athlétisme Herrar Järfälla 1974
78  Hanna Gry Damer Järfälla 1977
77  Ida Elander Skälbyskolan Damer Järfälla 1986
76  Chris Papagiannopoulos Herrar Solna 1987
75  Yassin Abdi Hässelby SK Herrar Bro 1999
74  Fernando Castillo Herrar Sollentuna 1958
73  sten löfgren Herrar lärfälla 1946
72  Sara Rundcrantz Damer Järfälla 1988
71  Johannes Smidelöv Herrar Järfälla 1989
69  Patrik PERSSON Herrar Järfälla 1970
68  Pär-Olof Holm Herrar Täby 1970
67  Bosse Persson Viksjö Herrar Järfälla 1958
66  lucie mattio Decathlon Damer stockholm 1983
64  Göran Runebring Järfälla församling Herrar Järfälla 1967
65  Oskar Kappel Järfälla församling Herrar Järfälla 1995
63  Roger Rudtoft Villastan Herrar Järfälla 1962
62  Sami Öhlund Herrar Järfälla 1986
60  Dimitrios Siotis Herrar Järfälla 1972
61  Petros Anastasiadis Herrar Järfälla 1979
59  Johan Nilsson friskvårdskocken Herrar järfälla 1963
58  Pedro Cruz Herrar Järfälla 1975
57  Rodrigo Filipe Herrar Järfälla 1981
56  Sara Jonsson Damer Järfälla 1983
55  Martin Armbrust Decathlon Herrar Solna 1986
54  Jennie Öhlin Decathlon Damer Stockholm 1991
53  Joakim Claesson HK&S Herrar Järfälla 1976
50  Mathias Jonsson Herrar Järfälla 1992
51  Robert Jonsson Järfälla skidklubb Herrar Järfälla 1967
52  Johan Jonsson Järfälla skidklubb Herrar Bromma 1994
49  Elina Repfennig Damer Järfälla 1979
48  Anders Johnson Herrar Järfälla 1954
47  Olivier PENIN Herrar STOCKHOLM 1978
46  Ingela Isaksson Järfälla kommun IF Damer Solna 1975
45  Erik Hjelm Decathlon Herrar Solna 1990
44  Susanna Lennström Damer Bro 1984
43  Viktor Wallin Herrar Stockholm 1978
42  Elisabet Blom Damer Sollentuna 1956
41  Christoffer Olsson FK Studenterna Herrar Järfälla 1988
39  Hendrik Jaansoo Herrar VÄLLINGBY 1987
40  Sophia Lund Damer VÄLLINGBY 1993
38  Jonas Lindholm Herrar Järfälla 1983
37  Snejana Koleva Damer Järfälla 1979
34  Dmitrij Lioubartsev Herrar Järfälla 1992
33  Rahmat Ebrahimi Herrar Järfälla 1999
31  Melker Palm Järfälla Ok / Gammelmormors Elit Ol team Herrar Järfälla 2004
30  Fredrik Burmeister Herrar Järfälla 1979
28  Wilmer Ström Hässelby SK IBK Herrar Hässelby 2004
29  Patrik Ström Hässelby SK IBK Herrar Hässelby 1971
27  Dan van Tol Herrar Järfälla 1991
26  Andreas Karlsson Herrar Fagersta 1971
25  Alexandra Geschwind Damer järfälla 1992
24  Josephine Ribbing Damer Järfälla 1993
23  Charlotte Kjellberg Damer Järfälla 1984
22  Dan Engstrand Moderaterna Herrar Järfälla 1986
18  Sofia Westling Damer Järfalla 1977
19  Shabbe Ameri Damer Järfälla 1988
20  Linnea Bülow Damer Järfalla 1989
21  Maria Rundh Damer Järfalla 1975
17  Maria Comey Damer Norrköping 1969
16  Niklas Johansson TSM Running Herrar Järfälla 1972
14  Erika Malmsten Damer JÄRFÄLLA 1993
13  Patrik Svensson Herrar Stockholm 1984
12  Mohammed Ibrahim Herrar Järfälla 1983
10  Roger Andersson JkIF Herrar Järfälla 1954
Lena Johansen Damer Järfälla 1976
Thierry Reignier Järfälla OK Herrar Järfälla 1970
Samuel Westman Herrar Järfälla 1974
Tova Everett SEB Damer Järfälla 1962
Bavo Berdman Herrar JÄRFÄLLA 1995
Anders Blomgren Sagora Consulting Herrar Järfälla 1961
Donato Campanini Silex Microsystems - DRIE Herrar Järfälla 1988
Marija Cvetkovic Silex Microsystems - DRIE Damer Järfälla 1978
Linda Netz Damer Järfälla 1992

4 km

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
184  Milo Haglund Herrar Järfälla 2007
185  Maria Sandell Damer Jarfalla sweden 1983
183  Karolina Wichman Damer Vällingby 1975
182  Melker Nyström Stäkets IF Herrar Järfälla 2008
181  Lukasz Skoczny Herrar Järfälla 1981
179  Allan Wahlström Bålsta skidklubb Herrar Bro 2005
180  Henrik Wahlström Bålsta skidklubb Herrar Bro 1974
177  Isabella Billter Damer Hässelby 2009
178  Sebastian Billter Herrar Hässelby 2010
176  Eva Pettersson Runacademy If Damer HÄSSELBY 1967
174  Rickard Shen Herrar Järfälla 1985
173  Johannes Hanna Herrar Järfälla 2004
171  Mattias Demirci Herrar Hässelby 1990
172  Mikael Nilsson Herrar Hässelby 1983
170  Åsa Widlund Damer Upplands Väsby 1966
168  Linda Eriksson Damer Spånga 1975
167  Olivia Latreche Damer Jaerfaella 1988
166  Sabina Karlsson Damer Järfälla 1986
164  Linda Örnsberg Majorsvägens serviceboende Damer jÄRFÄLLA 1982
163  Ingela Strid Damer Farsta 1962
157  Martina Willners Skälbyskolan Damer Järfälla 1986
158  Frank Svensson Skälbyskolan Herrar Järfälla 1979
159  Niklas Olofsson Skälbyskolan Herrar Järfälla 1990
160  Marie Turfors Skälbyskolan Damer Järfälla 1962
161  Mariel Karman Skälbyskolan Damer Kungsängen 1984
162  Elin Nohlgren Skälbyskolan Damer Järfälla 1982
154  Johan Pettersson LHIF Luleå Herrar Järfälla 1978
155  Markus Pettersson Herrar Järfälla 1983
153  Silvana Hanna Järfälla församling Damer Järfälla 1979
152  Ingela Strid Privatperson Damer Farsta 1962
150  Martin Franzén Herrar Järfälla 1973
151  Ellen Franzén Damer Järfälla 2005
149  Sven Edvardsson Sundbybergs IK Herrar Sundbyberg 1963
144  Rikard Hellqvist Herrar Järfälla 1974
145  Susanna Hellqvist Damer Järfälla 1975
146  Gustav Hellqvist Herrar Järfälla 2010
147  David Hellqvist Herrar Järfälla 2004
148  Villiam Hellqvist Herrar Järfälla 2007
143  Elin Ekelin Hässelby Friidrott Damer Järfälla 2002
142  Emanuel Vaz Herrar Järfälla 1974
141  Bo Thulin Herrar Järfälla 1973
139  Johanna Rooth Damer Järfälla 1981
138  Fabian Reyes Cruz Herrar Järfälla 1995
136  Elvis Olsén Hässelby SK Herrar Järfälla 2004
137  Jonas Olsén Herrar Järfälla 1974
135  Simon Anveden Herrar Järfälla 1987
132  Anna Tjörnebro Damer Järfälla 1991
131  Albin Danielsson AIK Herrar Järfälla 2006
130  Anders Johansson Herrar Järfälla 1990
128  Tilde Malmsten Damer HÄSSELBY 1996
129  Eva Malmsten Damer Hässelby 1956
127  Ninve Khelil Damer Hässelby 1977
126  Angelica Matsson Damer JÄRFÄLLA 1985
124  Behnam YousefiShomali Herrar Järfälla 1978
123  Maria Lawestig Damer Järfälla 1975
121  Therese Olsson Damer Järfälla 1987
122  Ida Ahl Damer Järfälla 1989

Lilla Barkarbyloppet

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Meja Sandell Kvinna Jarfalla sweden 2013
Leon Sandell Man Jarfalla sweden 2015
Carl Rosén Järfälla 2014
Laura Garstka Kvinna Järfälla 2015
Lena Skoczny Kvinna Järfälla 2014
Noah Qvinth Man Järfälla 2013
Holger Rosenkvist Man Järfälla 2013
Albin Andreasson Man Järfälla 2013
Altan Caglar Lilla barkarbyloppet Järfälla 2009
Yusuf Hamawandi Man Barkarby 2009
Adam Hamawandi Barkarby 2012
Christian Bolling Man Järfälla 2010
Gabriel Bolling Man Järfälla 2007
Capella Månsson Eveby Kvinna Järfälla 2013
Fanny Spiridopoulos Petersson Järfälla skidklubb Kvinna Stockholm 2013
Nora Burman Kvinna Järfälla 2011
Wilhelm Burman Man Järfälla 2007
Elsa Burman Kvinna Järfälla 2013
Leo Elmquist Viksjö If Man Järfälla 2011
Uno Öberg Zühlke Man Järfälla 2011
Vilmer Lundén Man Järfälla 2011
Anton Lundén Man Järfälla 2008
Liam Adjamloo Man Järfälla 2015
Noah Adjamloo Man JÄRFÄLLA 2017
Vihana Arora Kvinna järfalla 2015
Reyansh Arora Man Järfalla 2016
Omer Assad Man Upplands Väsby 2013
Mahnoor Assad Kvinna Upplands Väsby 2016
Selma Eriksson Kvinna Spånga 2008
Leo Kekkonen Man Jaerfaella 2013
Adam Latreche Man Jaerfaella 2015
Theodor Jansdon Man Järfälla 2010
Fabian Jansson Man Järfälla 2012
Moa-Li Hildemar Kvinna Järfälla 2008
Mila Hildemar Kvinna Järfälla 2010
Nelly Hildemar Kvinna Järfälla 2012
Axel Schou Man Järfälla 2008
Stina Schou Kvinna Järfälla 2011
Liam Mångelin Man Järfälla 2010
Filip Mångelin Man Järfälla 2009
Felix Mångelin Man Järfälla 2010
Wille Forsander Man Järfälla 2009
Milja Forsander Kvinna Järfälla 2010
Jonah Gry Man Järfälla 2006
Elliot Gry Järfälla 2010
Emil Jernberg Man Järfälla 2012
Oscar Jernberg Man Järfälla 2014
Maya Berglund Kvinna Järfälla 2009
Noa Berglund Man Järfälla 2011
Elias Sörensen - Man Järfälla 2014
Lucas Sörensen Man Järfälla 2015
Thea Östman Kvinna Järfälla 2011
Lilja Frydén Kvinna Järfälla 2012
Linnea Frydén Kvinna Järfälla 2008
Viola Frydén Järfälla 2006
Norah Håff Kvinna Järfälla 2011
Albin Håff Man Järfälla 2014
Kasper Axelsson Man Järfälla 2010
Nicki Kaciuba Kvinna Järfälla 2014
Alicja Kaciuba Kvinna Järfälla 1979
Kai Usuda Man Järfälla 2009
Erika Usuda Kvinna Järfälla 2011
Roseanna Edvardsson Sundbybergs IK Kvinna Sundbyberg 2009
Evelina Edvardsson Sundbybergs IK Kvinna Sundbyberg 2005
Ingrid Åhlund Kvinna Järälla 2012
Ivar Åhlund Man Järälla 2014
Gabriel Filipe Man Järfälla 2013
Sílvia Filipe Kvinna Järfälla 2016
Valdemar Skoglund Man Järfälla 2009
Albin Edvinsson Man Järfälla 2012
Ebba Edvinsson Järfälla 2014
Hugo Lönnborg Man Järfälla 2009
Tom-Henrik Sörman Man Järfälla 2009
Amanda Vaz Kvinna Järfälla 2008
Juliette Abedinzadeh Kvinna Järfälla 2010
Musab Cheema Man Barkarby 2013
Aziz Alqasem Man Stockholm 2002
Abdullah Alqasem Man Stockholm 2008
Tyko Fogeby Man Järfälla 2010
Malte Fogeby Man Järfälla 2013
Gabriel Berimi Järfälla Basket Man Järfälla 2008
Elias Duvefelt Man Järfälla 2012
Aylin Abraham Kvinna Järfälla 2013
Remy Abraham Man Järfälla 2016
Klara Skarin Kvinna Järfälla 2012
Emanuel Hanna Man Järfälla 2010
Stefan Kolev Man Järfälla 2009
Kristina Koleva Kvinna Järfälla 2011
Keyla Erdal Kvinna Järfälla 2011
Aylin Erdal Kvinna Järfälla 2013
Selma Al Mansour Kvinna Järfälla 2011
Mohammed Mushtaba Al Mansour Man Järfälla 2013
Yunus Aller Munoz Man Järfälla 2014
Ruweida Ahmed Mustafa Järfälla 1988
Juli Pernemark Kvinna Järfälla 2012
Sirin Al Bacha Huddinge Kvinna Huddinge 2016
Cornelia Haglund Kvinna Järfälla 2014
Amir Zahiri isfahani Man Järfälla 2010
Viggo Koskela Man Järfälla 2011
Ville Koskela Man Järfälla 2013
Emil Danielsson Triangeln Friidrott Järfälla Järfälla 2009
Luna Berhane Kvinna JÄRFÄLLA 2014
Liliana Berhane Kvinna JÄRFÄLLA 2015
Lukas Malmsten Man HÄSSELBY 2015
Tindra Ahmed Kvinna JÄRFÄLLA 2014
Aleksandr Kalinovskiy Man Järfälla 2009
Noah Beckford Hallgren Man Järfälla 2013
Vidar Nyblad Team Nyblad Man Hässelby 2014
Milo Sundström Man Järfälla 2014
Lova Sundström Kvinna Järfälla 2016
Gabriel Lawestig Man Järfälla 2007
Felix Lawestig Järfälla 2011
Sofia Jarallah Kvinna Järfälla 2009

4 km - Funktionsnedsatta

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
283  Lars Wetterqvist Stället Man Järfälla 1981
282  Victor Häggh Man Järna 2002

1,6 km - Funktionsnedsatta

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
254  Jonny Erlandsson Man Järfälla 1982
253  Sebastian Björklund Hängmattan Man Vällingby 1984
252  Sara Bouanan Kvinna Enskede 1992
251  Dalya Ocak Kvinna Enskede 1994
243  Thommy Andersson Hängmattan Man Järfälla 1991
244  Anna Andersson Hängmattan Kvinna Järfälla 1993
245  Marcis Kinnunen Hängmattan Man Hässelby 2000
246  Nali Saed Hängmattan Man Sundbyberg 2003
247  Cornelia Norling Hängmattan Järfälla 2007
248  Gustav Hedman Hängmattan Man Järfälla 2006
249  Karolina Enshagen Stället Kvinna Järfälla 1988
250  Charlotte Edberg Stället Kvinna Järfälla 1988
240  Victor Hägerstrand Man Järfälla 1984
241  Lukman Alaiya Man Järfälla 1999
239  Ann Lundvall Halliwick klubben Viggen Kvinna Järfälla 1961
238  Torbjörn Forsed Man Huddinge 1965
237  Erik Göransson Man Järfälla 2000
225  joakim lundh lidingö stad Man lidingö 1991
226  Nicoline Tryde lidingö stad Man lidingö 1994
227  Axel Forssell lidingö stad Man lidingö 1992
228  Elias Memmi lidingö stad Man lidingö 1996
229  Saga Sandell Blanke lidingö stad Kvinna lidingö 1999
230  Nike Thunberg lidingö stad Kvinna lidingö 1999
231  David Alling lidingö stad Man lidingö 1998
232  Felix Thorell lidingö stad Man lidingö 2001
233  Wilhelm Lindqvist lidingö stad Man lidingö 1998
234  Emma Johannesson lidingö stad Kvinna lidingö 1989
235  Liam Sallmander lidingö stad Man lidingö 1993
236  Henrik Nordenson lidingö stad Man lidingö 1997
224  Ernesto Rodriguez Stället Man Järfälla 1981
223  Rajaa Bariche Järfälla 2016
221  Pia leander Kvinna järfälla 1971
222  hjördis leander järfälla 1941