Anmälda till Dalarö Triathlon Light 2019 Avancerad sök

Sprint MOTION

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
73 Pär Wahlberg AC Saltlake Man Gustavsberg 1980
71 Alf Johansson Man Järfälla 1956
70 Kaj Nilsson Man Trångsund 1968
72 Helene Botnen Östmans Kvinna Hägersten 1984
69 Mikael Bremler BREMLERS VVS Man Johanneshov 1985
68 Håkan Källgård Täby Man Täby 1979
67 Gunilla Mårsäter UPPSALA Kvinna UPPSALA 1995
66 Camilla Stenman Kvinna Handen 1971
65 Evonne Strand UPPSALA Kvinna Uppsala 1967
64 Tommy Lusth Stockholm City Triathlon Man Haninge 1970
63 Tobias Brosjö Man Dalarö 1976
61 Tomas Axelsson OK Linné Man Uppsala 1958
62 Ulrika Meyerson OK Linné Kvinna Uppsala 1963
60 Martin de Jong - Man Stockholm 1991
59 Jenny Nobrand DSK Kvinna Dalarö 1977
58 Katarina Cumselius Stockholm Kvinna Stockholm 1987
57 Martin Rydheim RK Man Stockholm 1987
56 Anne Svensson Nacka Kvinna Nacka 1986
55 Stefan Berglund Svensk Elcomfort AB Man Vebdelsö 1971
54 Fredrik Majby Lidingö Man LIDINGÖ 1974
53 Emmie Bergström Stockholm Kvinna Stockholm 1992
52 Håkan Lindström Fina Fisken Man Vendelsö 1976
51 Sofia Frankki Kvinna Vendelsö 1976
50 Ann Gunnarsson Kvinna Upplands väsby 1970
48 Peter Lykvist Björkhagen Man Johanneshov 1972
49 Monika Lykvist Björkhagen Kvinna Johanneshov 1977
47 Anders Johansson Bilen Man Stockholm 1987
46 David Berg Man Dalarö 1970
44 Filip Wieslander Man Södertälje 1989
45 Sonya Fagerlund Kvinna Årsta 1990
43 Linda Vicente Tezz azz Kvinna Bromma 1984
42 Marcus Lindgren Tezz azz Man Bromma 1986
41 Eva Ejdeklint Kvinna Dalarö 1961
40 Anders Larsson DSK Man Dalarö 1965
39 Oscar Forss Haninge Man Handen 1991
38 Stefan Thorsell Väsby tri Man Bromma 1979
37 Fredrik Hamberg Dalarö Man Dalarö 1973
35 Alexandra Nygren Kvinna Gustavsberg 1985
36 Lars Zdilar Man Gustavsberg 1984
34 Fredrik Larsson RK Man Stockholm 1987
33 Anna Drougge Dalarö sk Kvinna Dalarö 1968
32 Charlie Elf Umara Sports Club Man Linköping 1994
31 Peter Thunvall Ikj Haninge skidor Man Ösmo 1976
30 Jonatan Tullberg Coop Man Stockholm 1978
29 Fredrik Kilian Dbk Man Dalarö 1973
28 Isak Åkervall GTO Man Vendelsö 1989
27 Elin Sundström Öberg Kvinna Ekerö 2000
25 Anja Hullberg Uppsala Kvinna Uppsala 1966
26 Thomas Hullberg Uppsala Man Uppsala 1962
24 Sussie Almquist-Zabell Stockholm Kvinna Stockholm 1956
23 Emil Dansk TerribleTuesday triathlon Club Man Tungelsta 1995
22 Lotta Yrlid DSK Kvinna Dalarö 1965
21 Mauricio Saez Man Lidingö 1991
20 Johan Öhlin RK Man Stocksund 1987
19 Marlene Larsson schell Dalarö Kvinna Dalarö 1974
17 Tobias Nyberg Första gången eller? Man Dalarö 1973
18 Pelle Lönnqvist Första gången eller? Man Dalarö 1973
16 Calle Westberg Athletic Club Salt Lake Man Täby 1995
15 Maria Börjesson Dalarö SK Kvinna Bromma 1972
14 Jindar Espar Stockholm Man Stockholm 1985
12 Ingela Perhans DJURSHOLM Kvinna DJURSHOLM 1978
13 fredrik hammar DJURSHOLM Man DJURSHOLM 1971
11 Sandra Holmberg Kvinna Tullinge 1982
10 Lina Bäckström Kvinna Tumba 1983
9 Pernilla Johnni BBB/TKIF Kvinna Tullinge 1962
8 Jerry Nordgren Optimal Massage & Motion Man JOHANNESHOV 1966
7 Eva-Marie Andersson Färentuna Kvinna Färentuna 1967
6 Carl E. Lundborg Apornas armé. Man Dalarö 1955
5 Sara Malmberg Malmbergs kanoner Kvinna Ekerö 1977
4 hans olausson Dalarö sk Man Dalarö 1960
3 Jonas Barringer Man Ekerö 1984
2 Jonas Cumselius RK Man Stockholm 1988
1 Marie Lindberg Dalarö SK Kvinna Dalarö 1971

Sprint MOTION 14-17 år

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
96 Nina Persson Haninge SOK Ungdom 16-17 år Kvinna Vega 2002
95 Lovisa Hambäck Ungdom 16-17 år Kvinna Knivsta 2002
94 Linus Lykvist Björkhagen Ungdom 16-17 år Man Johanneshov 2003
93 Felix Wackenhuth Skogås HK Pojk/Flick 14-15 år Man Dalarö 2005
92 Bengi Espar Kurdistan Triathlon Club Ungdom 16-17 år Man Stockholm 2002
91 Hanna Andersso Privat Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Färentuna 2005
90 Wilma Nordgren Lodjuren Runners Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Haninge 2003

Sprint MOTION 18-19 år

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Sprint MOTION STAFETT

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
10 Therese Lund Team Wilma Dalarö 1987
9 Jenny Coquet Superwings Spånga 1982
8 Pernilla Berg B&B Dalarö 1976
7 Emil Wiklund Team Taco Bromma 1982
6 Ida Gabre Brånby Zimpler IF Sommarskuggan BROMMA 1982
5 Anders Svensson Nipples United Nipples United Vendelsö 1976
4 Josefin Hjort DSK Sex laxar i en laxask Dalarö 1981
3 Björn YRlid Dalarö Sportklubb 3 x Yrlid Dalarö 1967
2 Daniel Bernehjält Första gången eller? Ekorrarna Dalarö 1975
1 Lillemor Fridh FRIDH Handen 1974