Anmälda till Karlstad Triathlon 2019 Avancerad sök

Sprint MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Fredrik Häggmark Västra Ämtervik IF Herrar Man Västra Ämtervik 1992
Jan Erik Hyllseth Soon Triathlonklubb Herrar Man Son 1966
Linda Steiner Coltingborssén Triathlonklubb Damer Kvinna Trosa 1976
Kjell Gunnar Syversen Herrar Man Borgenhaugen 1973
Eskild Ugland Soon Triathlonklubb Herrar Man Son 1959
Mikael Hasselgren Karlstad Simsällskap Herrar Man Karlstad 1964
elin dahlin I2IF Damer Kvinna karlstad 1983
Amanda Johansson Karlstad simsällskap Damer Kvinna Forshaga 2005
Helena Evaldsson Damer Kvinna Karlstad 1982
Jostein Eidem Cityswip Herrar Man Oslo 1985
Martin Sode Nielsen Herrar Man Vollen 1974
Hedda Ugland Soon Triathlonklubb Damer Kvinna Son 2001
Jenny Andersen Damer Kvinna Karlstad 1983
Belinda Johansson Damer Kvinna Karlstad 1991
AnnKristin Olsson Karlstad Damer Kvinna Karlstad 1976
Linda Karlsson Damer Kvinna Karlstad 1990
Tom Andres Utgaard-Haugbro Fredrikstad triathlon klubb. Purescience. Team Saga Herrar Man Engrlsviken 1984
Kjetil Landheim Elverum svømmehall Herrar Man Ridabu 1974
Lars Westgård Elverum svømmehall Herrar Man Elverum 1970
Johan Löfvendahl Herrar Man Kil 1982
Johan Garde Herrar Man Mjölby 1990
Lovisa Pihl Damer Kvinna Höör 1993
Andrea Backhaus Damer Kvinna Karlstad 1984
Susanna Andersson Damer Kvinna Gnesta 1986
Joachim Hillebrand Herrar Man Vargön 1979
Jörg Pareigis Herrar Man Hammarö 1977
Unn Marit Forrestad Oslofjord Triatlon Damer Kvinna Oslo 1983
Anna-Maria Johansson Gällivare Endurance Club Damer Kvinna Malmberget 1987
Elin Persson Damer Kvinna Mariestad 1990
Claes Hallquist I2 IF Triathlon Herrar Man Karlstad 1963
Linda Pierre Please select Damer Kvinna Vänersborg 1991
Johan Forsell Herrar Man Vänersborg 1989
Anna Sjökvist Damer Kvinna Kristinehamn 1987
Daniel Dalerhult Herrar Man Kristinehamn 1992
Oskar Finnbjörnsson Herrar Man Järfälla 1971
Per Defalva Race&Shine Herrar Man Älvsjö 1974
Hanna Gjerde Damer Kvinna TOMTER 1982
Cicilie Laugerud Fredrikstad triatlon Damer Kvinna Gamle Fredrikstad 1965
Margareta Von Wachenfeldt Damer Kvinna Karlstad 1982

Sprint TÄVLINGKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Calle Frisk I 2 IF Karlstad Herrar Man Karlstad 1980
Mats Järlbro Team LeWa Sport Herrar Man MARIESTAD 1980
Carina Parment terrible tuesdays Damer Kvinna karlstad 1969
Karin Strid Kristinehamn Multisport Damer Kvinna Kristinehamn 1958
Carina Hinn Colting Borssén Triathlonklubb Damer Kvinna Furulund 1979
Anders Hinn Colting Borssén triathlonklubb Herrar Man Furulund 1979
Dan-Eric Archer Dan-Eric Archer Herrar Man Göteborg 1984
Love Ljungström Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Borås 1996
Per Möller Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Borås 1982
Richard Lindström Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Borås 1985
Emilia Lindström Colting Borssén Triathlonklubb Damer Kvinna Borås 1988

Olympisk MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Maren Dramstad Bauta Styrke Damer Kvinna Skjærhalden 1996
Konrad Fugas SSK Skjetten Svømming Herrar Man Lillestrøm 1991
Loïc Riedi Herrar Man Grebbestad 1990
Thomas Nakken Halden Triathlon Herrar Man Halden 1975
Solveig Dramstad Fredrikstad Triatlonklubb Damer Kvinna Skjærhalden 1969
Mårten Prézent Hemsö IF Herrar Man Älandsbro 1986
Martin Prézent Hemsö IF Herrar Man Karlstad-Hammarö 1978
Brian Alfaro Oslofjord triatlon Herrar Man Oslo 1990
Mattis Folden Fredrikstad Triathlon Klubb Herrar Man Fredrikstad 1988
Line Ravlo-Losvik Damer Kvinna Eiksmarka 1973
Fredrik Eriksson I2 IF Herrar Man Karlstad 1970
Fredrik Rahm Herrar Man Mölndal 1988
Lena Loncaric Damer Kvinna Östersund 1982
Viktor Törneke Herrar Man Göteborg 1984
Are Ugland Soon Triathlonklubb Herrar Man Son 1966
Emelie Lundin Damer Kvinna Säffle 1982
Simon Poulsen Herrar Man Kungsbacka 1992
Micke Jern Cx3 karlstad Herrar Man Hammarö 1978
Lina Staf Damer Kvinna Göteborg 1991
Henrik Samdal Argon 18 Tri Team Norway Herrar Man Oslo 1986
Andreas Mårtensson Herrar Man Limhamn 1980
Thomas Holmesland Oslofjord Triatlon Herrar Man Oslo 1988
David Jack Gällivare Endurance Herrar Man Malmberget 1986
Alexander Lidbrandt Cygnus Triathlon Herrar Man UPPLANDS VÄSBY 1983
Gabriel Eriksson Trafikverket fritidsförening Herrar Man Karlstad 1985
Fredrik Lerfald Fredrikstad Triatlonklubb Herrar Man Torp 1984
Tomas Pereyra Strömstad Herrar Man Strömstad 1974
Linda Wahlin Triathlon väst Damer Kvinna KÅLLERED 1994
Pierre Lavaine Herrar Man Alingsås 1967
Maria Bergström Damer Kvinna karlstad 1994
Sandra Bergström Damer Kvinna Karlstad 1994
Tyra Thorn-Andersen Damer Kvinna Karlstad 1983
Elin Hultsten Damer Kvinna Skoghall 1983
Madeleine Jarnang Damer Man Drammen 1991

Olympisk TÄVLINGKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Magnus Axelsson Colting Borsséns triathlonklubb Herrar Man Oskarshamn 1967
Christoph Hansen Kristinehamns Multisport Herrar Man Kristinehamn 1965
Marcin Sterpien CTS Herrar Man Eidsvoll 1980
Linda Steiner Coltingborssén Triathlonklubb Damer Kvinna Trosa 1976
Tommie Sjödin Hemsö IF Herrar Man Härnösand 1978
Elin Sjaastad SSK Skjetten triatlon Damer Kvinna GJERDRUM 1974
Linus Allvin Gnosjö FK Herrar Man Gislaved 1989
Terje Ørås Fredrikstad triatlonklubb Herrar Man Fredrikstad 1968
Björn Lindberg Stockholm City triathlon Herrar Man Stockholm 1962
Karoline Johansen Fredrikstad triatlonklubb Damer Kvinna Klavestadhaugen 1998
Måns Bergenzaun Måns Bergenzaun Herrar Man Sandared 1979
Elsa Wangsten Skruvstad IK Damer Kvinna Grums 1993
Espen Grindahl Fredrikstad Triatlonklubb, NOR Herrar Man Fredrikstad 1971
Carina Hinn Colting Borssén triathlonklubb Damer Kvinna Furulund 1979
Anders Hinn Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Furulund 1979
Lennart Peterson 3City Triathlon Herrar Man Trollhättan 1964
Thomas Andresen Fredrikstad Triatlonklubb Herrar Man HAFSLUNDSØY 1971

STAFETT MOTION

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Johan Wennberg I2IF Vi ställde i alla fall upp Sprint Stafett Karlstad 2001
torbjørn tangen Fredrikstad Triathlonklubb Corpus Spongiosum Olympisk Stafett Yven 1968
Per Johansson Mammas Pöjker Sprint Stafett Forshaga 1979
Johan Möller SEB 4 Sprint Stafett Karlstad 1970
Stefan Erkgärds SEB 3 Sprint Stafett Karlstad 1970
Håkan Eliasson SEB 2 Sprint Stafett Karlstad 1970
Matilda Andersson SEB 1 Sprint Stafett Karlstad 1970
Simon Kamke LRF Konsult Sprint Stafett Karlstad 1970
Jimmy ERSSON Handelsbanken 2 Sprint Stafett Karlstad 1970
Cecillie Delang Handelsbanken 1 Sprint Stafett Karlstad 1970
Helena Andersson Svensk Fast 3 Sprint Stafett Karlstad 1970
Malin Gustafsson Svensk Fast 2 Sprint Stafett Karlstad 1970
Magnus Ask Svensk Fast 1 Sprint Stafett Karlstad 1970

Medeldistans MOTION

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Mark White Oslofjord Triatlon Herrar Man Oslo 1964
Jörgen Aldén The Training Club Herrar Man Skå 1978
Christian Ljungström Kungsör Sportklubb Herrar Man Köping 1972
Ulf Johansson Herrar Man Lindome 1977
Fredrik Johansson IK Nocout.se Herrar Man Linköping 1983
Martin Similä I 2 IF Triathlon Herrar Man Karlstad 1994
Israel Acevedo Trafikverket Fritidsförbund Herrar Man Malmö 1974
Andreas Lundén Västerås Herrar Man Västerås 1983
Johan Jönsson Herrar Man Karlstad 1995
Mattias Lunde Brittatorp TK Herrar Man Rottne 1982
Andreas Berg Mölnda Outdoor IF Herrar Man Lindome 1980
Jonas Andersson Norrköping Triathlon Herrar Man åby 1970
Pia Höiom KBSS Damer Kvinna Åsa 1965
Luftar Krasniqi Herrar Man Mölndal 1976
Nathalie Meiner Damer Kvinna Borås 1991
Stein Ødegård Herrar Man Finstadjordet 1974
Michael Bohm Team Simcoachen Herrar Man Göteborg 1970
Samuel Perini Herrar Man Stromstad 1990
Sindre Fritzner Tromsø Triathlonklubb Herrar Man Tromsø 1989
Daniel Måhl Näset Triathlonklubb Herrar Man Skanör 1973
Sofia Falk Bellbird Damer Kvinna Enskededalen 1981
Mats Myrvold SK Rye Triatlon Herrar Man Oslo 1986
Robin Zackrisson Herrar Man Ljungskile 1988
Elisabeth Schelin Umara sportsclub Damer Kvinna Lysvik 1965
Carl Sunde Donkeys triathlon Herrar Man Göteborg 1976

Medeldistans TÄVLINGSKLASS

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Christer Svantesson Axa Sports Club Master 55-59 Man Vinninga 1964
Geir Strøm Langesund Triathlon klubb Master 50-54 Man Porsgrunn 1967
Ole Asbjørn Solberg Asker Triathlon Klubb Master 50-54 Man Vollen 1965
Tommy Armani 1989 Senior Man Oslo 1989
Nicole Pelin Rooster Club Varberg Senior Kvinna Åled 1987
Linus Allvin Gnosjö FK Senior Man Gislaved 1989
Jerker Eriksson Kristinehamn multisport Master 45-49 Man Kristinehamn 1974
Linda Steiner Coltingborssén Triathlonklubb Master 40-44 Kvinna Trosa 1976
Fredrik Danell IK NocOut.se Master 45-49 Man Linköping 1970
Åsa Danell IK NocOut.se Master 45-49 Kvinna Linköping 1971
Åsmund Stormo Drammen Triathlon Club Master 40-44 Man Drammen 1979
erik johansen Nedre Eiker Svømmeklubb Master 40-44 Man Krokstadelva 1978
Hans-Kristian Elvedal Larsen Sportsklubben Rye / Team Pure Science Master 35-39 Man Oslo 1982
Martin Kjellström 3City Triathlon Master 40-44 Man Vargön 1978
François Diana Triathlon Väst Master 55-59 Man Västra Frölunda 1962
Richard Ahlebrand Triahlon Väst Master 45-49 Man Västra Frölunda 1970
Karin Strid Kristinehamns Multisport Klubb Master 60-64 Kvinna Kristinehamn 1958
Glenn Hornset Hamar IL Triatlon Senior Man Rendalen 1987
Kalle Wickström Colting Borrsén Triathlonklubb Master 35-39 Man Vårgårda 1984
Andreas Valdmaa Terrible Tuesdays Triathlon Club Senior Man GÖTEBORG 1985
Love Ljungström Colting Borssén Triathlonklubb Senior Man Borås 1996
Per Möller Colting Borssén Triathlonklubb Senior Man Borås 1982