Anmälda till Jämjöhalvan 2019
Avancerad sök
Jämjöhalvan 21,1 km
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Christer Westling
Crossroad runners
Herrar
1982
Jesper Augustine
Glasrikets rc
Herrar
1978
Johan Tärnhuvud Estvik
Team Blekinge
Herrar
1984
Olle Meijer
Malmö AI
Herrar
1998
Andreas Oscarsson
Lindsdals Finest
Herrar
1975
Henric Hildingsson
Umara sportsclub
Herrar
1973
Rikard Hjalmarsson
Slimos löpargrupp
Herrar
1975
Christer Haraldsson
Ryssbergets IK
Herrar
1960
Ulrica Skagert
Team Blekinge
Damer
1974
Carina Thomasson
Ryssbergets IK
Damer
1965
Henrik Andersson
Nybro Ski
Herrar
1972
Joachim Karlsson
Herrar
1976
Peter Grundström
Team Blekinge
Herrar
1977
Erik Karlsson
Team Blekinge
Herrar
1986
Kajsa Gertsson
Växjö löparklubb
Damer
1991
Robert Larsson
Underprestera SK
Herrar
1982
Anneli Ritzén
Slimos löpargrupp Oskarshamn
Damer
1975
Lars Ritzén
Slimos löpargrupp Oskarshamn
Herrar
1971
Hanna Ahl
Slimoslöpargrupp
Damer
1988
Stefan Olsson
SLIMOS LÖPARGRUPP
Herrar
1973
Liselott Håkansson
Degeberga
Damer
1971
Peter Fransson
Högby
Herrar
1968
Marie Lagerström
Damer
1977
Linda Krook
Ryssbergets IK
Damer
1979
Linda Landin
Kalmar RC Triathlon
Damer
1974
Jonas Landin
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1972
Hugo Landin
Kalmar RC Triathlon
Herrar
2001
Lena Svensson
Fliseryd
Damer
1973
Tommy Nilsson
Slimos löpparklubb
Herrar
1981
Anton Nilsson
Kiddy Crisp
Herrar
1994
Mollie Nohave
Karlskrona
Damer
1967
Emelie Akthagen
Kalmar RC triathlon
Damer
1987
Nina Almroth
Kalmar RC triathlon
Damer
1975
Jimmy Jonasson
Karlskrona
Herrar
1974
Torgny Svensson
Herrar
1967
Kenth Svensson
Ryssbergets IK
Herrar
1948
Max Skännestig
Herrar
1998
Filip Carlström
Herrar
1998
Malin Ingvarsson
Mörbylånga goif
Damer
1989
Karin Elmkvist
Ryssbergets IK
Damer
1975
Martin Strümpel
Ocab RC
Herrar
1972
Kerry Olsson
Karlshamn
Damer
1974
Per Carlsson
Mörbylånga Goif
Herrar
1974
Lisa Nilsson
Mörbylånga goif
Damer
1984
Lars Blixte
Team Blekinge
Herrar
1962
Pär Eriksson
Ryssbergets ik
Herrar
1974
Jimmy Wik
Herrar
1982
Magnus Lövgren
Team Lövgren
Herrar
1969
Rikard Johnsson
Runacademy
Herrar
1968
Johan Fredriksson
Hossmo RC
Herrar
1978
Michael Simonsen
Herrar
1975
Ulf Rickardsson
Crosswood runners
Herrar
1974
Per Kask
Team Blekinge
Herrar
1980
Iréne Rohde
Högby IF
Damer
1956
Erik Magnusson
Herrar
1967
Ola Slättengren
Högby if
Herrar
1963
Mats Svensson
Ryssbergets IK
Herrar
1965
Patric Astrén
Ryssbergets IK
Herrar
1968
Mats Korner
338 Småland
Herrar
1962
Niklas Hultgren
Hossmo RC
Herrar
1974
Maxim Omelchenko
Karlskrona SOK
Herrar
2002
Jimmy Ovhagen
AXA Sports Club
Herrar
1969
Erik Karlsson
Högby IF
Herrar
1998
Marcus Widenfors
Team Nordic Trail
Herrar
1976
Tristan Byrnes
Öland Lightning Bolts
Herrar
1980
Linda Hagehed
Växjö Löparklubb
Damer
1971
Niclas Melin
Herrar
1971
Mats Nilsson
Karlskrona CK
Herrar
1983
Viktor Gustavsson
Glasrikets RC Nybro
1992
Jörgen Landqvist
1978
Camilla Persson
Högby IF
1962
Jesus Corral
1966
Maria Henningsson
1970
Andreas Engblom
1983
Otto Petersson
1989
Henrik Bruhn
1972
Karin Tränk
1986
Annelie Petersson
Rälla Rebel Runners
1966
Krister Ifwarson
Boholmarnas RC
1967
elin fredriksson
ryssbergets IK
1990
Hanna Wilhelmsson
Högby IF
1984
Nils-Olof Nilsson
Friskis och Svettis
Herrar
1946
Erika Drake
1988
Daag Nyman
Ryssbergets IK
1969
Hannah Litkowski
1997
JAMES AYERS
1983
Helena Lilja
KSS
1982
Jim Berglund
Leif Olssons Måleri AB
Herrar
1987
Mikaela H Andersson
Karlshamn
Damer
1985
Sophie Charrois
Damer
1995
Wietse Slob
Damer
1998
Lo Olsson
Damer
1901
Mårten Holmberg
Holmbergåsarna
Herrar
1972
Mats Lindblad
Ryssbergets IK
Herrar
1967
Kristina Gren
Karlskrona
Damer
1987
Petter Nordholm
Team Blekinge
Herrar
1975
Ola Vallin
Herrar
1986
Charlotte Freudenberg
Damer
1993
Laura Lopez
Damer
1995
Anja Örgev
Karlskrona SimSällskap
Damer
1984
Johan Myrén
OK Orion
Herrar
1981
Bo Sundström
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1967
Bosse Ekström
Team Blekinge
Herrar
1901
Erik Karlsson
Nättraby
Herrar
1986
Jörgen Johansson
Gullabo SK
Herrar
1976
Malin Olsson
Axa Sports Club
Damer
1977
Mats Olsson
Salsjögänget mk
Herrar
1968
Sara Elfving
Karlshamns SK
Damer
1970
Tove Alm
Damer
1988
Patrik Weidemar
Herrar
1983
Jenny Blasiusson
Damer
1982
Urban Thim
Växjö
Herrar
1966
Anna Niemann
Damer
1983
Christoph Baumberger
FIK Färjestaden
Herrar
1975
Susanne Wiberg
Rälla Rebel Runners
Damer
1961
Niclas Lindman
Lyckeby
Herrar
1968
Karin Petermann
Damer
1975
Patrik Petermann
Herrar
1974
Eddy Hultgren
Team Blekinge
Herrar
1959
Christian Klingebrant
Is Göta
Herrar
1980
Björn Olovsson
Herrar
1970
Mirjam Olovsson
Nybro
Damer
1975
Attila Berner
Herrar
1977
Johan Söderberg
Herrar
1980
Johan Olsson
Salsjögänget mk
Herrar
1976
Synnöve Brorsson
Salsjögänget mk
Damer
1976
Jannike Ottosson
Team Blekinge
Damer
1982
Jimmie Johansson
Codebet
Herrar
1990
Jonas Engdahl
Karlskrona
Herrar
1979
Sandra Södergren
Fif Gnistan
Damer
1989
Katja Schönbeck
IFK Växjö
Damer
1971
Jonas Huselius
Herrar
1972
Patrik Bäckström
Kalmarsunds Multisportare
Herrar
1973
Anna Nilsson
Färjestadens motion
Damer
1975
Mats Hagman
Karlskrona Simsällskap
Herrar
1972
Nadja Dolgova
Damer
1997
Albert Salling
Karlskrona
Herrar
1994
Ludvig Väpnare
Hulterstad AIK
Herrar
2002
Martin Sandberg
Kalmar RC
Herrar
1971
Markus Sölvenäs
Herrar
1971
Cecilia Pettersson
Karlskrona SOK
Damer
1977
Malin Svensson
Kalmarsunds multisportare
Damer
1982
Sara Jönsson
Damer
1976
Peter Lagerström
Herrar
1973
Tomas Danielsson
Herrar
1969
Bo Fredriksson
Ok Orion
Herrar
1958
Magnus Kimenius
Trummenäs LF
Herrar
1986
kim johnsson
team blekinge
Herrar
1988
Jämjöhallenstafetten
Namn
Klass
Födelseår
Camilla Olsson
Kompis
1971
Roger Leanderson
Kompis
1901
Tobias Johannesson
Kompis
1901
Roland Mårtensson
Kompis
1901
Annika Nilsson
Jobb
1977
Anna Persson
Kompis
1990
Therese Berggren
Kompis
1984
Marcus Ohlson
Kompis
1981
Peter Larsson
Jobb
1967
Ola Hermansson
Jobb
1978
Charlotte Kjellsson
Jobb
1966
Markus Tillman
Jobb
1991
Jessica Pettersson
Familj
1979
Pauline Jeppsson
Familj
1977
Martin Sköld
Jobb
1983
Jämjöhalvan 10 km
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Svante Holgersson
KA2IF
Herrar
2001
Kristoffer Karlsson
UF Contact
Herrar
1992
Nelly Össmar
Högby IF
Damer
2003
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
Herrar
2002
Simon Fröh
Malmö Gerillalöpare
Herrar
1984
Göran Jonasson
Nättraby
Herrar
1953
Amanda Håkansson
Högby IF
Damer
1997
Håkan Carlsson
best
Herrar
1970
Helen Gustavson
Bräkne-Hoby
Damer
1970
Jens Svendsen
Karlskrona
Herrar
1980
Annika Antonsson
Karlskrona
Damer
1977
Patric Kalnins
Karlskrona
Herrar
1968
Emma Karlsson
Karlskrona
Damer
1990
Ingela Karlsson
Karlskrona
Damer
1980
sofie karlsson
Karlskrona
Damer
1977
Ola Persson
Karlskrona
Herrar
1971
Henrik Olsson
Karlskrona
Herrar
1992
Kerstin Jonasson
Karlskrona
Damer
1978
Emil Jonasson
Karlskrona
Herrar
2006
Rickard Rosenlund
Team blekinge
Herrar
1975
Elin Larsen
Hägersten
Damer
1983
Elin Fleischer
Jämjö
Damer
1983
Andreas Glingfors
Lyckeby
Herrar
1977
Jens Söderström
Ok Orion
Herrar
1980
Stefan Svensson
Rödeby
Herrar
1978
Hampus Engqvist
Ramdala IF
Herrar
1978
Emma Guse
Växjö Löparklubb
Damer
1984
Magnus Josephson
Kalmar RC
Herrar
1978
Andreas Davidsson
Högby IF
Herrar
1995
Ken Slättengren
Högby if
Herrar
1995
Robin Slättengren
Nybro ski
Herrar
1991
Robert Jönsson
Jämjö
Herrar
1965
Malin Lindström
KALMAR
Damer
1971
Lisa Nilsson
Karlskrona
Damer
1983
yvonne svilling
Karlskrona SOK
1955
Madeleine Ullerhed
Team AddeMadde
1994
Anna Johansson
Bodekullorna
1973
Madelene Baard
Run4fun
1987
Mattias Gustavsson
Kristianopel
1982
Jonas Holmström
Hässlegården
1979
Martin Niemann
Nättraby
1982
Niklas Kalnins-Wahlgren
Jämjö
Herrar
1982
Simon Hedlund
Ärla IF
1991
Rickard Kappers
Kalmar
1966
Katarina Larsson
Färjestaden
Damer
1974
roger persson
karlskrona
1962
Pär Sydbris
Jämjö
Herrar
1977
Mohamad Alsaeed
Team Blekinge
1987
Joanna Nilsson
Jämjö
1981
Pernilla Tilosius
Gladamatör
Damer
1969
Anneli Svensson
Team Blekinge Löparförening
1962
Daniel Fahlström
Jämjö
Herrar
1975
Anna Landtreter
Ragnabo
Damer
1975
Cornlia Hultkrantz
Team Blekinge
Damer
1986
Kevin Knutsson
Kalmar
Herrar
1999
Linnéa Lendrop
Team Blekinge
Damer
1998
Bobbo Kronholm
Berras Hockeyverkstad
Herrar
1973
Niklas Lindvall
Berras Hockeyverkstad
Herrar
1981
Aladin Radetinac
Damer
1973
Karoline Persson
Nättraby
Damer
1986
Kristina Eklund
Team Eklund
Damer
1977
Marcus Eklund
Team Eklund
Herrar
1976
Ida Pettersson
Karlskrona
Damer
1983
Karin Persson
Karlskrona
Damer
1977
Anders Nilsson
Weixo
Herrar
1968
Sara Moilanen
Kallinge
Damer
1982
Maria Borghem
Växjö AIS Dragkamp
Damer
1974
Janne Perslof
Berras Hockeyverkstad
Herrar
1968
Filip Aguirre
KALMAR
Herrar
1993
Emelie Kardell
KA2 IF
Damer
2001
Marie Berglin
KA2 IF
Damer
1971
Sofie Eliasson
Karlskrona
Damer
1991
Dennis Robertsson
Karlskrona
Herrar
1988
Martin Mark
Hasslö
Herrar
1978
Malin Magnusson
Hasslö
Damer
1979
Filip Svensson
Skavkulla Ski Team
Herrar
1999
Sven Svensson
Skavkulla Ski Team
Herrar
1969
Gosia Svensson
Skavkulla Ski Team
Damer
1969
Emil Svensson
Skavkulla Ski Team
Herrar
2001
Gunilla Wester
Frikyrkan Jämjö
Damer
1964
Marie Olsson
Fågelmara
Damer
1976
Jenny Collin
Karlskrona
Damer
1985
Oliver Johansson
Kläppinge Kubbar Klubb
Herrar
1992
Emilia Wikström
Karlskrona
Damer
1993
Filip Elo*****
Kar*******
Herrar
1991
Simon Svensson
Tarkett Fritid
Herrar
1986
Eddie Bernestrå
Rockneby
Herrar
2004
Daniel Sigurdsson
Rockneby
Herrar
1974
Johan Lubell
Karlskrona
Herrar
1982
Elin Levin
Kalmar RC
Damer
1979
Joachim Levin
Kalmar RC
Herrar
1980
Björn Svedlund
Oskarshamn
Herrar
1984
Linnéa Svedlund
Oskarshamn
Damer
1983
Jannie Faming
Karlskrona
Damer
1988
Eva Bladh
Salsjögänget Motionsklubb
Damer
1960
Louise Gottfridsson
Torsås
Damer
1981
Magnus Svensson
Torsås
Herrar
1974
Anneli Köhne
Karlskrona
Damer
1966
Jämjöhalvan 5 km
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Jörgen Skagert
Klubblös
Herrar
1965
Magnus Leuenberger
OK Orion
Herrar
1974
Emma Karlsson
Karlskrona
Damer
1973
Mona Andreasson
Karlskrona
Damer
1967
Lisa Richardson
Jämjö
Damer
1978
Malou Guse
Växjö Löparklubb
Damer
1964
Andreas Eriksen
fristående
Herrar
1977
Elisabeth Melin
Ekholmen
Damer
1973
Carina Petersson
Karlskrona
1966
Karin Jansson
Väring
1960
Ellen Jansson
Väring
Damer
1992
Sara Lenemark
Karlskrona
1975
Elin Andersson
Karlskrona
Damer
1985
Sara Lindau
Rödeby
Damer
1982
Sophie Philipsson
Jämjö
Damer
1981
Jörgen Philipsson
Coltingborssen triathlonclub
Herrar
1978
Paul Persson
Malmö
Herrar
1987
Victoria Larsson
Malmö
Damer
1986
Rebecca Thörnberg
Runacademy IF
Damer
1980
Jonas Porshult
Team Blekinge
Herrar
1977
Anders Loell
Jämjö
Herrar
1985
Erica Svensson
Karlskrona
Damer
1992
Malin Antonsson
Bergkvara
Damer
1980
Mark Mostert
KA2 IF
Herrar
1967
Julie Mostert
KA2 IF
Damer
1971
Annika Karlsson
Jämjö
Damer
1972
Eva Coldwell
Asarum
Damer
1966
Andreas Hallengren
Karlskrona
Herrar
1976
Jessica Lundqvist
Kläppinge Kubbar Klubb
Damer
1990
Kristina Ponting
Asarum
Damer
1961
Sara Lundgren
Runacademy IF
Damer
1988
Jämjöhalvan 5 km (ungdomar)
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Louice Holgersson
KA2IF
F14
2006
Sigge Oscarsson
Lindsdals Finest
P12
2008
Noah Petersson
Kalmar RC Triathlon
P14
2005
Malte Jacobsson
KA2IF
P12
2009
Selma Leopold
OK Orion
F12
2007
Erik Leopold
OK Orion
P12
2008
Ákos Berner
Lyckeby
P12
2008
Emil Jönsson
Karlskrona
P16
2003
Adam Jönsson
Karlskrona
P14
2005
Olle Richardson
Jämjö
P12
2009
Alexander Melin
KA2IF
P12
2009
Olivia Melin
KA2IF
F14
2005
Ailin Nordstrand Ortega
Jämjö goif
2009
Siri Eklund
Team Eklund
F14
2005
Isak Philipsson
Jämjö
P12
2011
Elin Philipsson
Jämjö
F12
2009
Dorka Berner
KA2 IF
F12
2008
Simon Rosenquist
KA2IF
P16
2003
Thea Holmberg
Holmbergåsarna
F12
2009
Theo Porshult
Ramdala IF
P12
2009
Anton Johansson
OK Orion
P12
1901
Filip Myrén
OK Orion
F12
2007
Maja Eklund
Team Eklund
F14
2006
James Mostert
KA2 IF
P14
2005
Oliver Mostert
KA2 IF
P14
2006
William Mostert
KA2 IF
P16
2003
Alma Jonsson
Karlskrona SOK
F14
2005
Ida Persson
KA2 IF Löpargruppen
F14
2006
August Baumberger
FIK Färjestaden
P12
2008
Vilmer Baumberger
FIK Färjestaden
P12
2010
Jona Lindman
KA2 IF
P16
2004
Frida Berglin
KA2IF
F14
2005
Jämjöhalvan barnlopp
Namn
Klass
Bella Danielsson
Ted Danielsson
Nova Lundqvist
Tindra Lundqvist
Holly Lundqvist
Greta Richardson
Nilo Hillborg
Milton Hillborg
Julia Johannesson
Simon Jensen
Lova Kalnins-Edin
Douglas Kalnins
Novalee Fredriksson
Nova Johansson
Agnes Sydbris
Amanda Fahlström
Ellie Nordstrand Ortega
Leandro Ortega
Alfred Ottosson
Ville Andersson
Love Andersson
Adelia Löfvenberg
Hanga Berner
Ellen Baumberger