Anmälda till Siljan Runt 2018 Avancerad sök

16 mil - Orsasjön & Siljan Runt - 2018

Startnummer Namn Klubb Lag Ort Födelseår
2567 Niklas Hessel Falun 1984
3100 Per-Olof Fix Velodrom CK Team ADK Djurås 1960
3100 Mats Nordin Alnö Race Team Alnö 1958
3100 Mats Nordin Alnö Race Team Alnö 1958
3100 Madeleine Philip Team Ljungskog Team Ljungskog Nacka 1980
2136 Claus Meyer Västerås CK Team Newsafe Västerås 1965
2113 Erik Nillius FALUN 1967
2110 Anders Sjöblom Borlänge 1982
2109 Jan Jendeby Örgryte Velocipedklubb Nacka 1967
2087 morgan kjellen Fredrikshof spånga 2000
2068 Linda Bergström Svegs IK Sveg 1980
2022 Thomas Olsson Västerås 1965
2021 Ralf Ståhl TeamCykel&Fjäll Falun 1956
2015 John Hammarström Leksand 1973
2002 Emelie Lundin I2If Karlstad Saffle 1982
2001 Patrik Olsson Vasa Gummi Torsby 1967
1981 Tobias Anderberg I2If Karlstad Saffle 1977
1927 Peter Fischer Åkersberga Åkersberga 1969
1922 Birgitta Nilsen Fredrikshof Cykelklubb Nacka 1955
1916 Jimmy Björkman Aspeboda SK Falun 1984
1863 magnus blårand Mora CK Mora 1975
1845 Linda Lorentsson Säters IF SK Hedemora 1977
1841 Sebastian Eriksson Team utan gränser CK Västerås 1982
1839 Niklas Petterson Bollnäs CK Bollnäs 1970
1831 John Elf Rembo IK Hedemora 1972
1824 Thomas Lechner Brandkårens ik Bandhagen & Stureby 1960
1800 Louise Bergfeldt Mora CK Mora 1987
1773 Thomas Måwe Team utan gränser Västerås 1982
1741 Claes Olofsson Sigge Cykel Sigge Cykel Järfälla 1973
1714 Joakim Söderlund Borlänge CK Borlänge 1974
1706 Ida Sternbro Team Powerwoman Athletic Club Västerås 1984
1705 Erhard Meissner Team Bjerking Uppsala 1965
1683 Erik Thorselius Team Bjerking Uppsala 1966
1674 Berry Persson Ram o nav ENSKEDE 1960
1655 Louise Balkén Team Louise&Karl Falun 1991
1629 Urban Hagström Alnö race team Alnö race team Sundsvall 1970
1619 Tobias Lundmark CK Vinet CK Vinet undersåker 1975
1598 Markus Andersson IK JARL RÄTTVIK TEAM KROPPSTEKNIK Insjön 1992
1563 Jonas Finn Olsson Insjön 1971
1572 Joacim Conradson Orsa 1979
1575 Martin Stolth Sollerön 1980
1338 Pär Borgersen Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1351 Andreas Johansson Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1367 Christofer Stevenson Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1381 Magnus Snitt Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1382 Daniel Munters Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Dala-Järna 1999
1402 Joakim Folkesson Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1407 Viggen Andersson Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1411 Johan Mattsson Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1428 My Lissmors Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1444 Ove Lissmors Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Dala-Järna 1999
1467 Johan Sonesson Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Borlänge 1999
1499 Mikaela Trapp Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1510 Jim Järn Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1517 Jonas Bäckström Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1523 Michael Johansson Team Ormsalva-Bianchi Team Ormsalva-Bianchi Falun 1999
1323 Peter Östregård SMACK Team Rynkeby God Morgon - lag Stockholm Sollentuna 1956
1285 Henrik Persson Danderyd 1985
1272 Johan Fallan Nacka Värmdö Skidklubb Johanneshov 1969
1174 Margitha Björksved EIK Eskilstuna IK Eskilstuna 1964
1135 Helena Gezelius -Björkman Mora CK Mora 1973
1129 Tomas Norman Dalasvets&smide Dalasvets Falun 1970
1110 Carl Oljans Dala-Husby 1984
1051 Johan Widenberg Fredrikshof Lidingö Fredrikshof CK Täby 1977
1050 Fredrik Nilsson Bollnäs Cykelklubb Bollnäs 1975
1008 Daniel Välitalo Edsbyns IF Bandy Edsbyn 1976
1003 Tomas Gustafson Uppsala 1959
999 Karin Särka Hisingens CK Team utan gränser Västra Frölunda 1968
964 Björn Nordgren Epicenter Sollentuna 1969
963 Per Björklund Alnö Race Team Sundsvall 1971
951 Leif Klavebäck Knivsta CK Stockholm 1961
937 håkan degselius svegs ik cykel Sveg 1964
922 Jari Korvela Södertälje Cykelklubb Södertälje 1964
912 Anders Göras Brudpiga Leksand 1978
910 Artur Vilela Portugal Falun 1980
906 Magnus Andersson Västerås CK Västerås 1977
901 Michael Eriksson Väsby Let it Light Upplands Väsby 1962
830 Jonas Eriksson Fredrikshof CK Solna 1988
808 Annalena Olsson Västerås Dream Team Västerås 1965
800 Karl Ek Mineteam Mineteam Årsta 1990
745 Magnus Björk Sundbyberg 1969
725 Johan Engren Sigge Cykel team Sigge Cykel Hässelby 1975
712 Stefan Thorsell AXA Sport Bromma 1979
696 Roger Nell SSCT/järfälla Ck Kungsängen 1964
657 Rikard Samuelsson Team T-rex Enskededalen 1984
653 Andreas Ericsson Köping 1983
648 Joakim Norling Rimbo Rimbo 1969
643 Sven Kåre Sunde Mattsson Mattsson Metal AB Mora 1964
622 Fredrik Holtling Rimbo Rimbo 1981
599 Mats Dahler Sigtuna 1975
569 john ekman Conversionista The Conversionistas sollentuna 1965
554 Viktor Svedlund Norbergs ck Norberg 1994
552 Markus Jägerstedt Forza Brunfors Hägersten 1981
490 Helga Ternby coor sports club stockholm 1986
480 patrik ström Team Rynkeby Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Sollentuna 1966
479 Sandra Marinilli Sigge Cykel Sigge Cykel Bromma 1974
423 Einar Einarsen Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Gustavsberg 1947
412 Petter Backman Mineteam Mineteam Enskede 1990
297 Lars Gurfeldt Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Sollentuna 1962
306 Lena Von Sydow Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Saltsjö-Boo 1959
312 Per Engström Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Täby 1955
323 Staffan Lindström Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Solna 1966
334 Tina Lejdemyr Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Täby 1971
367 Ulf Danielsson Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Danderyd 1959
397 Ulla Vanhakangas Team Rynkeby God Morgon Täby Team Rynkeby God Morgon Täby Djursholm 1965
287 Anna Nyberg Sigtuna 1977
6439 Anders Lövkvist Sköndal 1965
268 Stefan Lahti Grythyttans cykelklubb Grythyttans CK HÄLLEFORS 1972
228 Pär Grönhagen Fredrikshof ck Fredrikshof CK Bromma 1980
221 nils norgren sundborns goif Sundborn 1952
210 Johan Carelle Team Cykel & Fjäll CK Falun 1967
208 Maria Forsgren Sollentuna Sollentuna 1963
206 Klas Turdell Mineteam Mineteam Östersund 1990
205 Björn Aspelin Gävle CA Valbo 1963
193 Madeleijn Perjos Gävle 1983
187 Anatole Ibanez Västerås Team Motvind Västerås 1985
182 Martin Sundell Västerås Team Motvind VÄSTERÅS 1989
156 Nils Moen Fredrikshof Ekerö 1963
137 Mikael Ring Skoghall 1961
135 Magnus Eriksson Siljansnäs IF Siljansnäs 1974
122 Helena Zebergs Uppsala 1983
97 Fredrik Andersson Smack Sigtuna 1968
94 Torbjörn Dimling Dimlingarna Bromma 1966
60 Robert Rahmn Babianrövarna Hammarö 1962
3099 Jürgen Smolle Sollerön 1966
3098 Emma Nyberg Avesta OK Dala Husby 1986
3097 Anders Johansson Huddinge 1969
3096 Linda Tufvesson CKX Bjärred 1980
55 Ulrik Böhm Strong Riders Saltsjöbaden 1965
3095 Kajsa Kolmskog Foik FOIK Falun 1983
3094 Olle Andersson Säter Säter 1951
3093 Peder Olsson Alnö Race Team Sundsvall 1964
3092 Jörgen Stadler Lygnens Venner Partille 1962
3091 Pär Duwe Stockholm 1966
3089 Jonas Svensson Structor Akustik Stockholm 1982
3087 Bernt Welander Västerås Cykelklubb Västerås 1969
3086 Peter Aspling Fredrikshof Cykelklubb Hässelby 1971
3088 Åke Ringblom Fredrikshof Farsta 1952
3085 Magnus Gustafsson Järfälla Järfälla 1972
3084 Patrik Olsson Malungs IF MALUNG 1988
3083 Gustav Mikkelsen Saltsjöbaden 1992
3082 Thorbjörn Johnsson Hudik Triathlon Hudik Triathlon Hudiksvall 1983
3081 Geir Lindblad Solo Märsta 1963
3080 Peter Landén Fredrikshof CK Gustavsberg 1966
3079 Magnus Vesterlund Norbergs CK Norberg 1971
3078 Therése Nordlund Västerås 1983
3077 Jannis Haimanas Västerås 1974
3076 Patrik Machacny VCK Team Newsafe Västerås 1974
3075 Tobias Eriksson Västerås 1973
3074 Mathias Snickar Falu Plattsättning Stockholm 1980
3073 Peter Björk Swegon Cycling Team Stockholm 1971
3072 Casper Ullsten-Wahlund Sollentuna 1983
3071 Conny Swahn Team Sigge Cykel Sigge Cykel Hässelby 1975
3070 Stefan Andersson Falun 1972
3069 Arvid Böhm Fredrikshof CK Fredrikshof CK Saltsjö-Duvnäs 1968
3068 Peter Hildebrand Team Ormsalva Dellner IK Falun 1976
3067 Andreas Ribjer Peab Vendelsö 1978
3066 Riad Rherras Swegon Cycling Team HUDDINGE 1973
3065 Niklas Blomgren AXA Sports club Stockholm 1979
3064 Emma Gyllenswärd Västerås 1989
3062 Fredrik Fexe Swegon Stockholm 1970
3063 Elias Kayal Stockholm 1987
3061 Mikael Arbman Axa Slotts Club Stockholm 1972
3060 Ulla Irgens Ingen Stockholm 1962
3059 Mathias Forsgren Borlänge 1963
3058 Sandra Lindmark Team Ormsalva Athletic Club Djurås 1977
3057 Carl Ryberg Team Newsafe Team Newsafe Enköping 1985
3056 Marcus Tillberg Tillbergs bygg SALTSJÖ-BOO 1979
3055 Fredrik Johansson Enköpings ck Team Newsafe Fjärdhundra 1986
3054 Kristian Birath Västerås Team Motvind Västerås 1979
3053 Mattias Westling Team Newsafe Borlänge 1986
3052 Martin Östberg Borlänge cykelklubb Borlänge 1980
3051 Lars-Åke Åberg Hedemora HEDEMORA 1965
3050 Robert Otterstål Team Utan Gränser Saltsjö-boo 1979
3049 Johan Clasenius Team Racing Lovers Gävle 1984
3048 Jonas Hedman Johanneshov 1988
6443 Hanna Sundberg Team B3IT Stockholm 1987
3047 Mathias Granvik Team Ormsalva Athletic Club Saltsjö Duvnäs 1973
3046 Johan Snellman Swegon Cycling Team Bromma 1972
3045 Niclas Svensson ESIK Sollentuna 1972
3044 Staffan Svärd Västerås 1975
3043 Patric Söderberg Swegon Huddinge 1964
3042 Magnus Sterner Brudpiga Leksand 1979
3041 Patrik Eklund SCSCK Jonny Pitt Johanneshov 1975
3040 Sandra Sävström Team Ljungskog Uppsala 1988
3039 Christian von Corswant AstraZeneca IS Mölndal 1959
3038 Paul Danielsson Fors 1955
3037 Annika Rubensson Vallentuna CK Vallentuna 1967
3036 Joakim Oknefjell Hudik Triathlon Hudik Triathlon IGGESUND 1975
3034 Martin Dahlman Team Turbo Uppsala Team Turbo Uppsala Solna 1980
3035 Åsa Söderquist Team Turbo Uppsala Team Turbo Uppsala Uppsala 1970
3033 Anders Kahlin RIF Västerås 1954
3028 Mikael Norin Team Turbo Uppsala Team Turbo Uppsala Knivsta 1973
3029 Fräs Jan Jonsson Team Turbo Uppsala Team Turbo Uppsala Knivsta 1968
3030 Åsa Christiernin Team Turbo Uppsala Team Turbo Uppsala Uppsala 1976
3031 Eric Åsberg Team Turbo Uppsala Team Turbo Uppsala Uppsala 1989
3032 André Lisspers Team Turbo Uppsala Team Turbo Uppsala Uppsala 1992
3024 Stefan Sundström Alön Race Team Alnö race team Ankarsvik 1973
3023 Camilla Eklöf Fredrikshof CK Bromma 1983
3022 Sanna Salmela Hudik Triathlon Hudiksvall 1976
3021 Pär Gustavsson Täby 1972
3020 Christine Thuresson Fredrikhof CK Fredrikshof CK Stockholm 1990
3019 Oscar Wennerström Guldgruppen Djursholm 1989
3018 Bengt Andresen Team ADK Team ADK Kil 1959
3017 Sofia Sundblad Falun 1980
3016 Anders Stridsberg Västerås CK Team Newsafe Västerås 1978
3015 Staffan Tornblad Pappa Lennarts CK Bromma 1982
3014 Jan Willman Dala-Järna IK Vansbro 1965
3013 Richard Alm Sigtuna 1979
2980 Bengt Wannerskog Team Rynkeby God Morgon Täby Örebro 1964
2981 Bo Lindborg Team Rynkeby God Morgon Täby Brottby 1968
2982 Carina Nycander Team Rynkeby God Morgon Täby Täby 1968
2983 Christer Blomqvist Team Rynkeby God Morgon Täby Spånga 1959
2984 Clas Sjöberg Team Rynkeby God Morgon Täby Rönninge 1953
2986 Fredrik Grim Team Rynkeby God Morgon Täby Täby 1999
2987 Gunnar Håkansson Team Rynkeby God Morgon Täby Bromma 1958
2988 Hans Elsinga Team Rynkeby God Morgon Täby Ingarö 1965
2989 Jan Aronson Team Rynkeby God Morgon Täby Täby 1957
2990 Jan Edenfäll Team Rynkeby God Morgon Täby Sollentuna 1964
2991 Johan Solberg Team Rynkeby God Morgon Täby Järfälla 1966
2992 Johanna Ågren Team Rynkeby God Morgon Täby Värmdö 1952
2994 Jörgen Rapp Team Rynkeby God Morgon Täby Värmdö 1962
2995 Magnus Holmgren Team Rynkeby God Morgon Täby Stockholm 1956
2996 Magnus Nelsson Folkelid Team Rynkeby God Morgon Täby Bromma 1966
2997 Malin Törnqvist Team Rynkeby God Morgon Täby Täby 1977
2998 Maria Dahlin Team Rynkeby God Morgon Täby Täby 1970
2999 Marie Sandgren Team Rynkeby God Morgon Täby Värmdö 1968
3000 Mette Ågren Team Rynkeby God Morgon Täby Brottby 1975
3002 Peter Bäck Team Rynkeby God Morgon Täby Brottby 1966
3003 Ralf Tommy Sjöblom Team Rynkeby God Morgon Täby Bromma 1965
3004 Ralph Woodhouse Team Rynkeby God Morgon Täby Åkersberga 1955
3005 Sara Wengström Team Rynkeby God Morgon Täby Solna 1986
3006 Stefhan Markström Team Rynkeby God Morgon Täby Bromma 1972
3007 Therese Giertta Augustsson Team Rynkeby God Morgon Täby Sundbyberg 1967
3008 Thomas Woll Team Rynkeby God Morgon Täby Lidingö 1959
3009 Tina Axenfalk Team Rynkeby God Morgon Täby Gustavsberg 1971
3010 Tommy Eierholen Team Rynkeby God Morgon Täby Vallentuna 1964
3011 Åsa Dahlstedt Hagman Team Rynkeby God Morgon Täby Nacka 1959
3012 Åsa Fredriksson Team Galenskap Bromma 1991
2979 Kenth Bill Team Rynkeby Stockholm Team Rynkeby God Morgon - lag Stockholm Enskede 1956
2978 Magnus Jacobson Stocksund 1958
2977 Joakim Hagbacke Team Magnus