Anmälda till Laponia Triathlon 67°N 2019 Avancerad sök

Sprint

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Peter Ryrland Men Man Gällivare 1983
Dennis Carlson Men Man Överkalix 1993
Soledad Colombe Women Kvinna Stockholm 1991
Petter Ström Brandkårens if Men Man Gällivare 1983
Sebastian Karlsson Luleå Triathlonklubb Men Man Luleå 2002
Linda Persson Team Powerwoman Women Kvinna Malmö 1988
Annelie Johansson Gällivare Endurance Women Kvinna Gällivare 1972
George Valvis Triathlon Syd Men Man Staffanstorp 1935
Peter Knekta Gällivare endurance Men Man Gällivare 1973
Daniel Hansson - Men Man Luleå 1974
Anna-Maria Johansson N/A Women Kvinna Malmberget 1987
Ida Norojärvi Malmbergets AIF Skidor Women Kvinna Malmberget 2002
William Andrews Men Man London 1989
Sam Handfield-jones Men Man London 1986
Jack Andrews - Men Man London 1991
Ida Semrén Brandkårens IF Gällivare Women Kvinna Gällivare 1981
Nikita Tšerednitšenko Triathlon Estonia Men Man Tallinn 1995
Sara Elfving Karlshamns SK Triathlon Women Kvinna Ronneby 1970

Long distance

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Liselotte Klemming Kalmar RC Triathlon Women Kvinna Kalmar 1978
Glenn Lund Gällivare Endurance Men Man Gällivare 1973
Thomas Lindström Knivsta CK Men Man Märsta 1970
Mattias Rekonius Umara Sports Club Men Man Örebro 1972
TOMAS SECO Umeå Simsällskap Men Man Vännäs 1983
Dieter Neirinck Me, Myself & I Men Man Aalter 1976
Sofie Lantto Terrible Tuesday Women Kvinna Österskär 1974
Klas Wallström Karlskrona Simsällskap Triathlon Men Man Karlskrona 1962
Kristofer Block Colting Borssén triathlonklubb Men Man Sollefteå 1979
Dan Kaminsky Qwarnsvedens triathlon Men Man Borlänge 1970
Massimo Gramola Desenzano Triathlon Men Man Conegliano 1957
Örjan Fjällborg Gällivare Endurance Men Man Kiruna 1970
Jaakko Kiviranta Team Villikerho Sport Club Men Man Helsinki 1974
Christer Zakariasson 3City Triathlon Men Man Trollhättan 1967
Oscar Lindfors Umara Sports Club Men Man Skellefteå 1987
Erica Månsson IK NocOut.se Women Kvinna Linköping 1990
Joachim Trybou MIDLON Men Man Nieuwpoort 1978
Argo Miller Unknown Men Man Tallinn 1986
Kristoffer Haupt MOB IF Men Man Stockholm 1969
Fredrik Lindeberg MOB IF Men Man Nyköping 1969
Lennart Svensson 3City Triathlon Men Man Trollhättan 1967
Håkan Zehler Brudpiga RK Men Man Leksand 1973
Johan Lindström Tierps CK Men Man Tierp 1969
Marie Thorell Klubb team LeWa Sport Women Kvinna Ulricehamn 1975
Daniel Flöttmann Team Pirate Men Man Bielefeld 1963
Camilla Rosell Stockholm City Triathlon Women Kvinna Stockholm 1975
Jacob Kullgren Bromma simsällskap Men Man Ekerö 1982
Camilla Renz Terrible Tuesday Triathlon Women Kvinna Stockholm 1971
Jon Sjöberg IK Fyris Triathlon Men Man Uppsala 1978
Jonas Edberg AXA Sports Club Men Man Stockholm 1972
Bernhard Hirschauer Gällivare Endurance Club - Coaching by Trimaster Men Man Sollentuna 1962
Sara Elfving Karlshamns SK triathlon Women Kvinna Ronneby 1970
Per Olofsson Okänd Men Man Järfälla 1970
Magnus Konradsson Lulekamraterna Men Man Gävle 1975