Anmälda till Helsingborg Duathlon 2019 Avancerad sök

Senior 20 år och äldre (SM)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
20 Oskar Djärv Race & Shine Sports Club Herrar Senior ELIT Man Falun 1990
19 Tobias Olsson Triathlon Väst Herrar Senior ELIT Man Göteborg 1990
18 Julien Bobet Triathlon Väst Herrar Senior ELIT Man Göteborg 1992
59 Rebecka Forsström Triathlon Syd Damer Senior ELIT Kvinna Lund 1995
14 Robert Kallin Triathlon Väst Herrar Senior ELIT Man Göteborg 1995
58 Nathalie Säfsten Team 30K IF Damer Senior ELIT Kvinna Skövde 1989
15 Miro Cepciansky IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Senior ELIT Man Klippan 1976
12 Rasmus Andersson Höglandets Triathlon Herrar Senior ELIT Man Vetlanda 1994
11 Tobias Bohman IFK Österbymo Herrar Senior ELIT Man Tranås 1982
57 Anna Eriksmo Heleneholms IF Tri Team Damer Senior ELIT Kvinna Malmö 1978
10 Oliver Wykman Högby IF Herrar Senior ELIT Man Kalmar 1994
56 Jenny Nilsson Dalregementets IF Damer Senior ELIT Kvinna Falun 1987
55 Elsa Wangsten Skruvstad IK Damer Senior ELIT Kvinna Grums 1993
9 Marcus Hallbäck Race & Shine Sports Club Herrar Senior ELIT Man STOCKHOLM 1992
54 Jenny Nae Race & Shine Sports Club Damer Senior ELIT Kvinna Löddeköpinge 1987
8 Jonas Örarbäck Triathlon Väst Herrar Senior ELIT Man Göteborg 1990
7 Fredrik Rosén Triathlon Väst Herrar Senior ELIT Man Göteborg 1987
6 Jonathan Flod Triathlon Väst Herrar Senior ELIT Man Göteborg 1987
51 Åsa Eriksson Umara Sports Club Damer Senior ELIT Kvinna Halmstad 1990
5 Anton Gustafsson AXA Sports Club Herrar Senior ELIT Man Göteborg 1992
52 Anna Jonsson Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Senior ELIT Kvinna Sundbyberg 1986
4 Anton Bengtsson Team Kungälv IS Herrar Senior ELIT Man Höviksnäs 1989
53 Caroline Augustsson Team 30K IF Damer Senior ELIT Kvinna Fagersanna 1991
17 François Diana Triathlon Väst Herrar Senior ELIT Man Västra Frölunda 1962
3 Fredrik Henriksson Gråmanstorp Runners Herrar Senior ELIT Man Kvidinge 1985
2 Markus Brink Elmhults Sport Club Herrar Senior ELIT Man Osby 1986
16 Erik Hjertonsson Team 30K IF Herrar Senior ELIT Man Skövde 1991

Sprint Master 35-39 år, 40-44 år osv (RM)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
4002 Mikael Stagling IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Master 40-44 Man Löddeköpinge 1975
5007 Magnus Sjunnesson IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Master 50-54 Man Helsingborg 1967
4513 Pierre Schmidt Umara Sports Club Herrar Master 45-49 Man Gislaved 1972
4001 Rickard Lindholm Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Master 40-44 Man Lerberget 1976
4553 Nathalie Gilbert Brittatorps TK Damer Master 45-49 Kvinna rottne 1970
4512 Fredrik Löfstedt Team Triathlon & Multisport Herrar Master 45-49 Man Oskarström 1973
3551 Hanna Törnqvist Åkersberga Triathlonförening Damer Master 35-39 Kvinna Göteborg 1980
4511 Mattias Karlsson 3City Triathlon Herrar Master 45-49 Man Trollhättan 1974
3502 Karl Dannestam Björnstorps IF Herrar Master 35-39 Man Staffanstorp 1980
6004 Per-Anders Axlund Hudik Triathlon Klubb Herrar Master 60-64 Man Hudiksvall 1958
4510 Martin Erixon Team Kungälv IS Herrar Master 45-49 Man Älvängen 1972
4552 Tina Lilja Frosta Multisport Damer Master 45-49 Kvinna Höör 1974
5006 Magnus Steen IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Master 50-54 Man Helsingborg 1968
6003 Ulf Palmér Ulricehamns Triathleter Herrar Master 60-64 Man Ulricehamn 1956
4509 Nils Bergdahl 338 Småland Triathlon & MF Herrar Master 45-49 Man Åryd 1971
3501 Robert Svensson Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Master 35-39 Man Vejbystrand 1984
4508 Patric Engström 3City Triathlon Herrar Master 45-49 Man Trollhättan 1974
5005 Tony Back IF Mantra Sport Herrar Master 50-54 Man Krylbo 1966
4507 Fredrik Ottosson Höglandets Triathlon Herrar Master 45-49 Man Bodafors 1971
4506 Dino Pjanic Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 45-49 Man Malmö 1972
7001 Kent Nilsson Andrarum IF Herrar Master 70-74 Man Vollsjö 1949
6002 Peter Agelii AXA Sports Club Herrar Master 60-64 Man Bro 1958
4505 Jonas Nilsson Lidköpings CK Herrar Master 45-49 Man Lidköping 1970
5004 Anders Engström Team Triathlon & Multisport Herrar Master 50-54 Man Kvibille 1966
6001 Kalle Svensson IF Mantra Sport Herrar Master 60-64 Man UPPSALA 1959
4504 Jerker Eriksson Kristinehamns Multisport Klubb Herrar Master 45-49 Man Kristinehamn 1974
4503 Henrik Sahl Lidköpings CK Herrar Master 45-49 Man Lidköping 1973
4502 Fredrik Toft Skövde Triathlonklubb Herrar Master 45-49 Man Skövde 1972
4501 Peter Molin Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 45-49 Man MALMÖ 1971
5003 Cai Remitz Triathlon Syd Herrar Master 50-54 Man Lund 1969
5504 Tomas Bengtsson Team Kungälv IS Herrar Master 55-59 Man Höviksnäs 1963
5503 Tuve Kwarnmark Umara Sports Club Herrar Master 55-59 Man Mölndal 1964
5502 Ulf Kjellin Team Trelleborg Triathlon Herrar Master 55-59 Man Skuruo 1962
5002 Jonas Jönsson Hässleholm Freeflow AC Herrar Master 50-54 Man Hässleholm 1966
4551 Elisabet Bellander Umara Sports Club Damer Master 45-49 Kvinna Malmö 1972
5001 Peter Persson Umara Sports Club Herrar Master 50-54 Man Malmö 1967

Sprint Junior 18-19 år (JSM)

Inga anmälda
Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Sprint Ungdom 16-17 år (USM)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
1606 Noah Petersson Kalmar RC Triathlon Pojkar Ungdom 16-17 år Man Kalmar 2005
1605 Simon Löfving Team Triathlon & Multisport Pojkar Ungdom 16-17 år Man Halmstad 2003
1604 Alexander Chatila Kalmar RC Triathlon Pojkar Ungdom 16-17 år Man KALMAR 2003
1603 Isak Meunier IK NocOut.se Pojkar Ungdom 16-17 år Man Linköping 2002
1602 Oscar Lilja Frosta Multisport Pojkar Ungdom 16-17 år Man Höör 2004
1601 Jesper Nordbrandt Halmstadtriathleterna Pojkar Ungdom 16-17 år Man Mellbystrand 2003

MOTION lång

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Mikael Kulanko Team Kuri Herrar Motion Lång Man Eldsberga 1966
0 Anja Örgev Karlskorna Simsällskap Damer Motion Lång Kvinna Karlskrona 1984
0 Rickard Borr TOT Triathlon Herrar Motion Lång Man Förslöv 1970
121 Mats Gärdfors CCC Herrar Motion Lång Man Göteborg 1966
120 Viktor Lindeberg Herrar Motion Lång Man Helsingborg 1984
119 André Hjertstrand IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Motion Lång Man Helsingborg 1984
118 Josefine Flod Triathlon Väst Damer Motion Lång Kvinna Göteborg 1991
116 Douglas Heinz Herrar Motion Lång Man Höllviken 1988
117 Julian Jacob Heleneholms IF Tri Team Herrar Motion Lång Man Malmö 1968
115 Henric Annelund Herrar Motion Lång Man Mölndal 1979
114 Linda Rehn Halmstadtriathleterna Damer Motion Lång Kvinna Halmstad 1977
113 Johan Olsson IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Motion Lång Man Helsingborg 1970
112 Joackim Engelin Herrar Motion Lång Man Skara 1970
111 Pernilla Svensson Stjärnhovs IK Damer Motion Lång Kvinna Stjärnhov 1971
110 Malin Andersson Halmstadtriathleterna Damer Motion Lång Kvinna Halmstad 1988
109 Lena Karlsson Halmstadtriathleterna Damer Motion Lång Kvinna Halmstad 1963
108 Mats Kullberg IFK Helsingborg Herrar Motion Lång Man Helsingborg 1964
107 Helene Hillarp Damer Motion Lång Kvinna Laholm 1972
106 Richard Holmes Triathlon Väst Herrar Motion Lång Man Torslanda 1974
105 Martin Werner Kobjer Herrar Motion Lång Man Lund 1979
104 David Askmyr Herrar Motion Lång Man Lund 1976
103 Markus Jullander Heleneholms IF Tri Team Herrar Motion Lång Man Malmö 1992
102 Torbjörn Andersson Klubb Sisu Multisport & Triathlon Herrar Motion Lång Man Helsingborg 1965
101 Alice Borglin Heleneholms IF Tri team Damer Motion Lång Kvinna Malmö 1981

MOTION kort

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Jonathan Lundgren IS Göta Friidrott & Triathlon Herrar Motion Kort Man Allerum 1979
0 Henric Hildingsson Umara Sports Club Herrar Motion Kort Man Eriksmåla 1973
0 Cristian Nae Triathlon Syd Herrar Motion Kort Man Löddeköpinge 1982
137 Clara Hellberg Damer Motion Kort Kvinna Malmö 1990
136 Anders Kirchner Herrar Motion Kort Man Lund 1973
135 Marcus Watz Herrar Motion Kort Man Höganäs 1988
134 Mariell Eriksen Damer Motion Kort Kvinna Lund 1980
133 Charlotte Klippel CK Lunedi Damer Motion Kort Kvinna Hjärup 1981
132 Fernando Ferrer Herrar Motion Kort Man Klagshamn (Malmo) 1977
131 Håkan Bengtsson Herrar Motion Kort Man Ängelholm 1985
130 Dirk Winnat Björnstorps IF Herrar Motion Kort Man Södra Sandby 1968
129 Kalle Karlsson Herrar Motion Kort Man Helsingborg 1993
127 Martine Borglin Heleneholms IF Tri team Damer Motion Kort Kvinna Lund 1956
128 Ella Hansson Damer Motion Kort Kvinna Staffanstorp 1994
126 Krister Stenberg Herrar Motion Kort Man Staffanstorp 1969
125 Katarina Rosefors Ystads IF Damer Motion Kort Kvinna Tomelilla 1982
124 Jimmy Liljenberg TetraPak IF Herrar Motion Kort Man Skurup 1974
123 Sune Soelberg Andrarums IF Herrar Motion Kort Man Skåne Tranås 1977
122 Tove Hjertonsson Damer Motion Kort Kvinna Rydebäck 1989

Pojk/Flick 12-15 år

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Jacob Stelling Pojkar 12-13 år Man Bjärred 2006
1451 Alice Thern Heleneholms IF Tri Team Flickor 14-15 år Kvinna Malmö 2005
1251 Smilla Lilja Frosta Multisport Flickor 12-13 år Kvinna Höör 2007
1202 Gustav Feleki Heleneholms IF Tri team Pojkar 12-13 år Man Kävlinge 2006
1201 Kurt Sjöberg Helsingborgs SOK Pojkar 12-13 år Man Helsingborg 2007