Anmälda till Säter Triathlon 2019 Avancerad sök

Motion Olympisk

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Melissa Melin Falun Damer Kvinna Falun 1987
Erik Månsson Dalapolisens IF Herrar Man Falun 1987
Tommy Andersson Hedemora Herrar Man HEDEMORA 1965
Mikael Högblad Sandvikens CK Herrar Man Järbo 1966
Helena Högblad Sandvikens CK Damer Kvinna Järbo 1963
Clas Björling Dalregementets IF Herrar Man Mockfjärd 1978
Helena Åkerlind Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Lofsdalen 1968
Mattias Edvardsson Falun Herrar Man Falun 1990
Moa Andersson Sågmyra Damer Kvinna Grycksbo 1996
Niklas Karlsson Stockholm city triathlon Herrar Man Stockholm 1976
Magnus Pålsson Morakniv Triathlon Herrar Man Mora 1976
Fredrik Blom Morakniv Triathlon Herrar Man Mora 1980
Tomas Bengtsson Team Kungälv IS Herrar Man Höviksnäs 1963
Lars-Erik Smedberg Ludvika Herrar Man Ludvika 1984
Daniel Unnerud Säters Udda Sporter Herrar Man Knivsta 1968
Julie Marie Sørgård Rye Sportsklubb Triatlon Damer Kvinna Moss 1995
Stefan Larsson Gällivare Endurance Herrar Man GÄLLIVARE 1962
Gabriel Nevado Race & Shine Sports Club Herrar Man Stockholm 1994
Per Lenngren Hysing Västerås Herrar Man Västerås 1981
Karin Törnquist Solna Damer Kvinna Stockholm 1974
Joakim Nordqvist CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Ludvika 1990
Lars Carlsson Rye Herrar Man Uppsala 1982
Christian Patay HiQ Sports Club Herrar Man Stockholm 1982
Carin Forsberg Valbo aif Damer Kvinna Gävle 1973
Andreas Forsberg Valbo aif Herrar Man GÄVLE 1975
Mikael Hagström Säter IF Friidrott Herrar Man Säter 1981
Fredrik Sand Nacka Herrar Man Nacka 1974
Ulf Arenlind CSK Ludvika Herrar Man Nyhammar 1964
Maria Kling Team B3 Damer Kvinna Sundsvall 1975
Håkan Nilsson Alnö Race Team Herrar Man Sundsvall 1969
Amanda Rakell Stockholm Damer Kvinna Hägersten 1990
Daniel Swahn Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands Väsby 1995
Fredrik Selmered Sundbyberg Herrar Man Sundbyberg 1973
John Naeslund Grillstad Raiders Herrar Man Grillby 1967
Emil Norberg Säter Herrar Man Säter 1989
Woffe Pouzar Colting Borse’n Herrar Man Gävle 1962
James Archer Lilla Almby IF Herrar Man Vänge 1979
Fredrik Svensson Svartå IF Herrar Man Degerfors 1973
Alexander Pouzar SLK Oxelösund Herrar Man Gävle 1988
Cecilia Skånstad Radiobaletten Damer Kvinna Tyresö 1971
David Lindqvist Colting Borssén triathlonklubb Herrar Man Enköing 1985
Tomas Stavbom IK Fyris Triathlon Herrar Man UPPSALA 1971
Mattias Martinsson Kalmar RC Herrar Man Mörbylånga 1985
Lars Mattsson Stöcke TS Järnet Herrar Man Umeå 1968
Shane Chaplin Saltsjöbaden Triathlonsällskap Herrar Man Saltsjöbaden 1966
Phillipe Van Der Leeuw South Africa Herrar Man Johannesburg 1972
Mia Eklöw Team LeWa Sport Damer Kvinna Borensberg 1973
Andre Lagrange storvreta IK Herrar Man Storvreta 1963
Jenny Andersson Strängnäs triathlon Damer Kvinna Strängnäs 1975
Robin Persson Ålstig Falun Herrar Man Falun 1988
Erik Westerfors Umara sportsclub Herrar Man Skultuna 1987
Jari Överkvist Västerås Herrar Man Västerås 1965
Thomas Emilsson Terrible Tuesday Triathlon Club Herrar Man EKERÖ 1980
Elsa Wangsten Skruvstad IK Damer Kvinna GRUMS 1993
Merko Vaga Estonia Herrar Man Uppsala 1985
Alexander Fahim Bromma Herrar Man Bromma 1988
Jérôme Senaneuch Fredrikshof IF CK Herrar Man Tullinge 1976
Olof Svedström My Inverted Stomach Herrar Man Danderyd 1976
Christer Axelsson Stockholm City Triathlon Herrar Man Johanneshov 1982
Anna Lundin IK Fyris Triathlon Damer Kvinna Uppsala 1983
Carolin Sedig Race & Shine Damer Kvinna Falun 1989
malin Börjesson Club Running Sweden Damer Kvinna Trångsund 1990
Tebbe Sebastian Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1992
Stefan Alexandersson Strängnästriathlon Herrar Man Strängnäs 1976
Otto Lagström Sala IFK Herrar Man Uppsala 1957
Tony Pettersson Strängnäs triathlon Herrar Man Strängnäs 1979
Emil Särnehed Team Lewa Sport Herrar Man Enköping 1994
Göran Strömstedt Upplands-Bro SS Triathlon Herrar Man Järfälla 1968
Karl Tiselius Falu SS Triathlon Herrar Man Falun 1984
Jerker Eriksson Kristinehamns multisport Herrar Man Kristinehamn 1974
Dennis Qvarfordt Avesta Herrar Man Avesta 1995
Viktor Sköld Avesta Herrar Man Avesta 1995
Jonas Langman IF Mantra Sport Herrar Man Bålsta 1992
Tomas Pamin Lödde Tri Herrar Man Lund 1972
Stefan Frick CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Ludvika 1966
Johanna Håland Bryne Triatlonklubb Damer Kvinna Kleppe, Norge 1976
Claes Hägglund ToT Triathlon Club Herrar Man Bettna 1963
Per Sandin Uppsala löparklubb Herrar Man Uppsala 1970
Lukas Mustajärvi Bromma Simsällskap Herrar Man Bromma 1984
Simon Ljungqvist Hedemora Herrar Man Hedemora 1997
Mårten Stengel IK Fyris Uppsala Triathlon Herrar Man Uppsala 1972
Hans Sjöstrand MÖLNDAL OUT DOOR IF Herrar Man GÖTEBORG 1966
Leif Björkman Qwarnsveden Triathlonklubb Herrar Man Insjön 1958
Thomas Bergstedt Örebro AIK Herrar Man Kumla 1970
Johnny Segelström Valbo Herrar Man Valbo 1984
Stefan Pettersson Saltsjöbaden Triathlonsällskap Herrar Man Årsta 1974
Ali Ahmed Omar Hamdo Botkyrka Herrar Man Tumba 1994
Linda Andersson Huddinge Damer Kvinna Huddinge 1988
Rickard Pedersen Falun Herrar Man Falun 1987
Daniel-Patrick Heatley Frösundavik Herrar Man Solna 1985
Anna Priedite Frosundavik Damer Kvinna Stockholm 1986
Jim Nilsson Posten Linköping klubb Herrar Man Linköping 1976
Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon Herrar Man Lidingö 1976
Niclas Olsson Garpenberg Herrar Man Garpenberg 1971
Fredrik Forslund Söderfors Herrar Man SÖDERFORS 1971
Jonathan Gunnarsson Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm City Triathlon 1998
Lars Westgård Elverum svømmehall Herrar Man Elverum 1970
Elisabeth Schelin Umara sportsclub Damer Kvinna Lysvik 1965

Utmaningen lag Olympiskt

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Håkan Nyström Säter Man Säter 1982
Rosel Hallgren Lewa Sport Kvinna Motala 1974
emma friberg Scania DXT Lag 1 Kvinna HUDDINGE 1988

Motion Sprint

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Anders Lunden Borlänge Herrar Man Borlange 1967
Paulina Lenngren Hysing Ck uni Damer Kvinna Uppsala 1985
Katarina Andersen Vikahälsan Damer Kvinna Falun 1966
Maja Andersson Grycksbo Damer Kvinna Grycksbo 2000
Patrik Brandt Borlänge Herrar Man Borlänge 1971
Ellen Wetterberg Team LeWa Sport Damer Kvinna Motala 1999
Rachel Collins Hedemora Damer Kvinna Hedemora 1993
Kim Ingebretsen Lørenskog CK Tri Herrar Man Moss, Norge 1993
Evy Fjällstedt Koberga Runners Damer Kvinna Hedemora 1965
Anna Fiorillo Väsby ss Triathlon Damer Kvinna UpplandsVäsby 1974
Jan Lindkvist Mora CK Herrar Man Mora 1968
HENRIK RUNDSTRÖM Klubb Team Lewa Sport Herrar Man MOTALA 1969
Malin Cederberg Klubb Team LeWa Sport Damer Kvinna Motala 1995
Alice Mille Västerås Damer Kvinna Västerås 1993
Anna Hånell Gävle Triathlonklubb Damer Kvinna Gävle 1981
Fredric Lagerström Gävle Triathlonklubb Herrar Man GÄVLE 1978
Johanna Liljedahl IK Fyris Triathlon Damer Kvinna Uppsala 1987
Björn Nordén Radiobaletten Herrar Man Sundbyberg 1963
Gustafson Per Lilla Almby IF Herrar Man Vänge 1969
Natalia Ivanova Stöcke TS Järnet Damer Kvinna Umeå 1982
Birger Ivarsson Rembo IK Herrar Man Avesta 1957
Håkan Fjäder Team EnviLoop Herrar Man Västerås, Sweden 1978
Jimmy Gustavsson Team lewa sport Herrar Man Motala 1974
Ebba Gustavsson Team lewa sport Damer Kvinna Motala 2002
Kalle Wickström Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Man Vårgårda 1984
Barbro Näsström Koberga runners g Damer Kvinna Dala-Husby 1989
Viktor Stojanovski Solna Herrar Man Solna 1988
Sanna Gustavsson Sander IF Damer Kvinna Stockholm 1990
Alexander Norrman Sander IF Herrar Man Stockholm 1991
Ann-Sofi Wetterberg Team LeWa Sport Damer Kvinna Motala 1980
Pawel Zieba Stockholm Herrar Man Bromma 1983
Hjørdis Mick TSV Bargteheide Triathlon - Germany Damer Kvinna Bargfeld-Stegen, Germany 2000
Linn Sofie Mohn Glåmdal SK Norge Damer Vestmarka Norge 2001
Rickard Andersson Halmstad Herrar Man Halmstad 1985
William Hamberg Team William Hamberg Herrar Man Ludvika 2006
Kayleigh Blackburn South Berkshire Damer Kvinna Hägersten 1990
Wendy Broadgate Fredrikshof IF CK Damer Kvinna Tullinge 1970
Christian Herrgård Örebro Herrar Man Örebro 1986
Tina Plensäll Uppsala Damer Kvinna Uppsala 1970
Ulf Skytt Brandkårens IF Herrar Man Bålsta 1971
Peter Åkesson TeamLeWaSport Herrar Man MOTALA 1969
Mikael Hallgren Lewa Sport Herrar Man Motala 1973
Markus Hallgren Lewa Sport Herrar Man Motala 2003
David Pettersson Borlänge Herrar Man Borlänge 1990
Magdalena Backhans Gustafs Damer Kvinna Gustafs 1980
Terese Larsson Gustafs Damer Kvinna Gustafs 1981
Henrik Wennström Stora Skedvi Herrar Man Stora Skedvi 1977
Cheker Riahi Nacka Herrar Man Nacka 1991
Robert Svebeck Vangarians Herrar Man JOHANNESHOV 1972
Lina Sares Stora Skedvi Damer Kvinna Stora Skedvi 1984
Kristina Strandberg Täby IS Skidor Damer Kvinna Vallentuna 1975
Jonatan Westberg Aspeboda SK Herrar Man Falun 1986
Anders Heimdahl Finnbo Herrar Man stockholm 1958
Louise Balkén Falu SS triathlon Damer Kvinna Falun 1991
Helena Andersson St skedvi Damer Kvinna St skedvi 1979
Henrik Grankvist Väsby SS Triathlon Herrar Man Upplands Väsby 1990
Tomas Almbo Nacka Herrar Man NACKA 1978
Jenny Bjärmkvist Sundsvall Damer Kvinna Sundsvall 1983
Kicki Bjärmkvist Säter Damer Kvinna SÄTER 1980
Malin Palm Dahlkvist Brudpiga RK Damer Kvinna Leksand 1984
Jessica Högberg Kungsörs sportklubb Damer Kvinna Kungsör 1975
Therese Berlin Järfälla Triathlon Damer Kvinna Västerås 1986
Maria Örn Säter Damer Kvinna SÄTER 1982
Simon Österberg Borlänge Herrar Man Borlänge 1999
LOUISE BLOMBERG Borlänge Damer Kvinna Borlänge 1999
Peter Gustavsson Lidman Grillstad Raiders Herrar Man Västerås 1965
Josef Boulaich Järfälla Herrar Man Järfälla 1987
Maxim Alami Lidingö Herrar Man Lidingö 1987
Per Egstam Stockholm Herrar Man Ingarö 1950
Konstantin Gängel Bromma Simsällskap Herrar Man Spånga 1973
Lars Ek Fäjmus Herrar Man Stockholm 1952
Mattias Eriksson Falun Herrar Man Falun 1974
Lisa Söderström Trödje IK Damer Kvinna Gävle 1979
Tina Sjöberg Bajen Damer Kvinna Gävle 1970
Mikael Mattsson IFK sala Herrar Man Salbohed 1974
Sofia Bendel Nyköpings runners Damer Nyköping 1969
Tony Anderstedt anderstedt.one Herrar Man Norberg 1975
Johanna Larsson Glanshammar Damer Kvinna Glanshammar 1975

Utmaningen lag Sprint

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Anna Alenius Team Alenius - Hedemora Endurance Club Kvinna Hedemora 1972
Niklas Arfs Team Arfs Hedemora Endurance Club Man Hedemora 1970
Sofia Anger Hyttinen Team Hyttinen - Hedemora Endurance Club Kvinna Hedemora 1978
Rickard Dahlin Team Dahlin - Hedemora Endurance Club Man Hedemora 1975
Fredrik Larsson Team Lewa Sport 5 Man Motala 1974
Joakim Davidsson Team LeWa Sport 4 Man Motala 1973
Hans Norman Team Norman Man Falun 1974
Anders Söderqvist Klubb Team Lewasport 2 Man Motala 1956
Anders Söderqvist Klubb Team Lewasport 3 Man Motala 1956
Johnny Sidhagen Team Lewa sport Man Motala 1969

Ungdom 16-17 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Tyra Forsberg Valbo AIF Damer Kvinna Gävle 2003
Max Rundström Klubb Team Lewa Sport Herrar Man Motala 2003
Hampus Månsson Väsby ss triathlon Herrar Man Upplands väsby 2002
Tilda Månsson Väsby ss triathlon Damer Kvinna UPPLANDS VÄSBY 2004

Barn -15 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Filip Arfs Hedemora Endurance Club Pojkar -11 Man Hedemora 2008
Jonas Thuveson Hulkmamma Pojkar -11 Man Spånga 2010
Vilgot Hoback Korsnäs skidor Pojkar -11 Man Falun 2011
Oscar Alenius Hedemora Endurance Club Pojkar 12-13 Man Hedemora 2007
Alvar Törnlöv Väsby SS Triathlon Pojkar -11 Man Vallentuna 2012
Judith Forsberg Valbo AIF Flickor 14-15 Kvinna Gävle 2005
Viola Forsberg Valbo AIF Flickor -11 Kvinna Gävle 2010
Melvin Rundström Klubb Team Lewa Sport Pojkar 12-13 Man Motala 2007
Tilde Andersson Ck Naten Flickor 14-15 Kvinna Säter 2005
Saga Norman Team Norman Flickor -11 Kvinna Falun 2010
Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojkar 12-13 Man Hedemora 2006
Viktor Åkerberg Team LeWa Sport Pojkar 12-13 Man Motala 2007
Sarah Larsson Team Lewa Sport Flickor -11 Kvinna Motala 2010
Marisol Wisell Team Lewa Sport Flickor 14-15 Kvinna Motala 2005
Theodor Wickström SK Elfsborg Pojkar -11 Man Vårgårda 2011
Moa Wetterberg Team LeWa Sport Flickor 12-13 Kvinna Motala 2007
Anna Söderqvist Klubb Team Lewasport Flickor 12-13 Kvinna Motala 2006
Lovisa Wannberg IK Fyris Uppsala Triathlon Flickor -11 Kvinna Uppsala 2008
Thomas Senaneuch Tullinge Pojkar 12-13 Man Tullinge 2006
Mia Senaneuch Tullinge Flickor -11 Kvinna Tullinge 2007
Melker Bäck Säter Pojkar 12-13 Man säter 2007
Alma Bergqvist IFK Sala Flickor 14-15 Kvinna Uppsala 2005
Tintin Herweijer Hälle If Flickor 12-13 Kvinna Ljungskile 2007
Nils Herweijer Hälle if Pojkar -11 Man Ljungskile 2009
Kasper Håland Bryne Triatlonklubb Pojkar 12-13 Man Kleppe, Norge 2006
Ella Hyttinen Hedemora Endurance Club Flickor 14-15 Kvinna Hedemora 2005
Aron Hyttinen Hedemora Endurance Club Pojkar -11 Man Hedemora 2009
Hanna Månsson Väsby ss triathlon Flickor -11 Kvinna UPPLANDS VÄSBY 2008
Elin Ramqvist IK Fyris Triathlon Flickor 14-15 Kvinna Vänge 2005
Elin Stengel IK Fyris Uppsala Triathlon Flickor 12-13 Kvinna Uppsala 2007
Axel Stengel IK Fyris Uppsala Triathlon Pojkar -11 Man Uppsala 2009
Ludwig Svärdvall Team LeWa Sport Pojkar 14-15 Man MOTALA 2005
Emilia Karlsson Team Lewa Sport Flickor 14-15 Kvinna Motala 2005
Wilma Danielsson IK Fyris Triathlon Flickor 12-13 Kvinna Storvreta 2007