Resultat Anmälan 10km, 5km och 2km

Sortera resultat efter
Placering
Namn
Klubb
Sluttid
Startnr.
 1.
9:47
500
 2.
Tranås AIF Friidrott
18:12
359
 3.
19:30
501
 4.
Willands Ibk
19:46
303
 5.
Habo friidrott
20:21
361
 6.
Helsingborg
20:54
354
 7.
Tranås AIF Friidrott
21:47
360
 8.
Helsingborg
22:04
353
 9.
Lidköping IS
22:48
304
 10.
Forsheda IF
22:56
306
 11.
Apladalens konståkningsförening
22:59
329
 12.
Skanska Direkt
23:03
363
 13.
Wärnamo SK
25:28
330
 14.
Värnamo
25:43
302
 15.
Kristianstad
26:06
357
 16.
Värnamo
26:47
328
 17.
Forserums Skid och orienterings klubb
28:40
355
 18.
29:23
358
 19.
Anderstorps OK
30:21
362
 20.
UF Contact
32:31
364
 21.
Eksjö Södra IK
33:14
92
 22.
OK Stigen
33:55
137
 23.
Apladalens LK
34:14
105
 24.
Apladalens LK
34:33
112
 25.
IFK Halmstad
35:24
124
 26.
Habo Friidrott
35:44
68
 27.
Lillehammer
35:55
73
 28.
UF Contact
36:03
136
 29.
Lidköpings vsk
36:17
127
 30.
Tranås AIF friidrott
37:16
134
 31.
Villstad GIF
37:33
94
 32.
Anderstorps OK
37:36
98
 33.
Apladalens LK
37:38
108
 34.
Glasrikets RC Nybro
37:38
130
 35.
ÖIS Friidrott
37:44
232
 36.
Majornas IK
37:45
87
 37.
Apladalens LK
37:46
102
 39.
Apladalens LK
37:49
111
 40.
IK Hakarpspojkarna
37:52
228
 41.
Majornas IK
37:59
88
 42.
Emmaboda Verda OK
38:20
122
 43.
Majornas IK
38:25
211
 44.
IK Hakarpspojkarna
38:42
129
 45.
Växjö
38:53
231
 46.
Jönköping
39:12
128
 47.
Runacademy IF
39:13
223
 48.
Majornas IK
39:45
85
 49.
Växjö ifk
39:52
113
 50.
Sävsjö
39:58
61
 51.
Apladalens LK
39:59
89
 52.
Apladalens LK
40:23
110
 53.
Apladalens löparklubb
40:29
97
 54.
Bröttjestad
40:58
77
 55.
IFK Växjö
41:22
208
 56.
Apladalens LK
41:26
222
 57.
Majornas IK
41:26
212
 58.
Team Runners High
41:36
118
 59.
IK NocOut.se
41:45
131
 60.
Ingemar Petersson LK
41:54
72
 61.
Jönköping
42:01
60
 62.
Skällandsö
42:17
125
 63.
Apladalens LK
42:29
109
 64.
ELJ-Bordet AB
42:31
352
 65.
Apladalens LK
42:35
103
 66.
Norra Husbys tjuvfiskeförening
42:38
350
 67.
Norra Husbys tjuvfiskeförening
42:39
351
 68.
OK Vivill
42:47
78
 69.
Majornas IK
42:53
209
 70.
Växjö
43:09
76
 71.
Töreboda
43:10
116
 72.
Fk Liljan
43:13
121
 73.
Apladalens LK
43:20
104
 74.
GNOSJÖ Appear
43:51
100
 75.
Växjö
43:52
133
 76.
Forsheda IF
44:02
83
 77.
Bara
44:03
62
 78.
Anderstorps OK
44:26
218
 79.
Krogsereds IK
45:30
126
 80.
Glasrikets RC Nybro
45:32
123
 81.
Majornas IK
45:38
210
 82.
Växjö
45:44
74
 83.
Värnamo
45:56
139
 84.
Jönköping
45:58
226
 85.
Norra Husbys tjuvfiskeförening
46:05
67
 86.
LC Aichach-Tyskland
46:12
119
 87.
Apladalens LK
46:16
106
 88.
Norra Husbys tjuvfiskeförening
46:21
66
 89.
Nyboda
46:27
69
 90.
Wärnamo SK
47:28
75
 91.
Nissafors
47:37
214
 92.
Apladalens LK
47:49
140
 93.
Växjö
48:14
107
 94.
Norra Husbys tjuvfiskeförening
48:32
203
 95.
Hestra SSK
48:59
93
 96.
Wärnamo SK
49:00
230
 97.
Värnamo energi
49:10
80
 98.
Florida Track Club
49:14
217
 99.
Töreboda
49:18
117
 100.
Svartetupp
49:18
65
 101.
Växjö
49:29
120
 102.
Växjö
50:04
138
 103.
Ullared
50:14
79
 104.
Värnamo
50:20
219
 105.
Anderstorp OK
50:29
215
 106.
Värnamo
50:30
101
 107.
Ingemar Petersson LK
50:33
204
 108.
Ingemar Petersson LK
50:33
71
 109.
GNOSJÖ Appear
52:05
220
 110.
Värnamo
52:06
90
 111.
Bor
52:15
91
 112.
Forsheda
52:35
84
 113.
Värnamo
52:48
59
 114.
Apladalens LK
52:58
221
 115.
Halmstad
53:08
227
 116.
Moheda
53:09
99
 117.
Lonesome Runners
53:18
135
 118.
Vaggeryd
53:35
132
 119.
Vetlanda
53:36
207
 120.
Värnamo
53:41
216
 121.
RMK
53:42
114
 122.
Gislaved
54:23
224
 123.
Tånnö
54:35
205
 124.
Hjo
56:11
200
 125.
Hjo
56:11
58
 126.
Värnamo
56:47
225
 127.
Värnamo
57:00
115
 128.
Värnamo
59:03
95
 129.
IK Sisu
1:17:21
82
 .
Borås Löparklubb
DNF
81
 .
IKHP
DNF
86
 .
Stockholm
DNF
55
 .
NTR WELLNES
DNF
56
 .
indiv
DNF
57
 .
Keep Up Running Club
DNF
63
 .
Gislaved
DNF
64
 .
Kverulanterna
DNF
70
 .
OK Vivill
DNF
96
 .
Hillecenterslöpparklubb
DNF
213
 .
Hjo
DNF
201
 .
Hjo
DNF
202
 .
Vegan Runners IK
DNF
206
 .
Rydaholms IF
DNF
229
 .
Gislaved
DNF
300
 .
Svensborg
DNF
301
 .
Wärnamo SK
DNF
326
 .
Ingen
DNF
327
 .
Wärnamo SK
DNF
305
 .
DNF
356