Anmälda till Sävedalsloppet 2022 Avancerad sök

Sävedalsloppet 10 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
264 Fredrik Bäckson Umara sports club M motionsklass Man PIXBO 1987
263 Mikael Kylberg SAIK M motionsklass Man Sävedalen 1974
262 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna M elit Man Falun 1991
261 Anton Melin M motionsklass Man Göteborg 1985
260 Fredrik Bakkman Hälle IF M elit Man Pixbo 1986
259 Sara Rönnqvist K motionsklass Kvinna Sävedalen 1975
258 Jakob Rosdahl M motionsklass Man Göteborg 1994
257 Tom Lilja M motionsklass Man Sävedalen 1985
256 Dan Olsson Örebro AIK M motionsklass Man Örebro 1975
255 Markus Zetterström M motionsklass Man Sävedalen 1987
254 Fredrik Söder M motionsklass Man Olofstorp 1975
253 Ashkan Fivrin Hälle IF M elit Man Mölndal 1977
252 Erik Arnström Bohuslän Endurance Sports Club M elit Man Sävedalen 1978
251 Jeppe Magnusson M motionsklass Man Lerum 1952
250 Greger Larsson M motionsklass Man Sävedalen 1959
249 Adam Lennell M motionsklass Man Göteborg 1992
248 Stina Persson Alingsås IF K motionsklass Kvinna Kullavik 1986
247 Moa Widjer Örgryte is K motionsklass Kvinna Göteborg 1981
246 Julia Sondell K motionsklass Kvinna Göteborg 1987
245 Mikael Weiss M motionsklass Man Göteborg 1977
244 Markus de Barès M motionsklass Man Hägersten 1998
243 Katarina Åström Hälle IF K elit Kvinna GÖTEBORG 1971
242 Anders Hederskog Hälle IF M elit Man Göteborg 1985
241 Pugh Rengensjö M motionsklass Man Halmstad 1973
240 Oscar Olsson SK Glädjen /TEAM Längdskidspecialisten M elit Man BILLDAL 1985
239 Andreas Fransson M motionsklass Man Kållered 1972
238 Peter Karlsson IK Jogg M motionsklass Man Lycke 1955
237 Henrik Boman Sävedalens AIK M motionsklass Man Göteborg 1974
236 Simon Sahlström IF Rigor M motionsklass Man kungsbacka 2004
235 Lisa Persson Solvikingarna K motionsklass Kvinna Göteborg 1974
234 Jens Sandahl Hälle IF M elit Man Sävedalen 1969
233 Jim Westerberg SAIK M motionsklass Man Sävedalen 1967
232 Anders Ericsson M motionsklass Man Trollhättan 1961
231 Gunnar Grahn Progress Motion&Friskvårdsförening M motionsklass Man Göteborg 1959
230 Olle Dahlberg Solvikingarna M elit Man Göteborg 1987
229 Martin Andersson M motionsklass Man Göteborg 1973
228 Albana Maloku K elit Kvinna Göteborg 1985
227 Erik Staxäng Sävedalens AIK M motionsklass Man SÄVEDALEN 1985
172 Anton Rosdahl Sävedalens AIK M motionsklass Man GÖTEBORG 1991
226 Jonatan Jungmalm Hälle IF M elit Man Göteborg 1991
225 Christina Johansson IF Kville K motionsklass Kvinna GÖTEBORG 1962
224 Ragnar Uppström FK Herkules M motionsklass Man Mölndal 1964
223 Timo Laru M motionsklass Man Göteborg 1978
222 Nikola Arén Vucic M motionsklass Man GÖTEBORG 1991
221 Henrik Feldt M motionsklass Man Sävedalen 1977
220 Martin Hedberg Runacademy M motionsklass Man Sävedalen 1972
218 Edvin Gimströmer M motionsklass Man Åsa 2001
219 Annika Björnefeldt K motionsklass Kvinna Åsa 1970
217 Alexandra Strandqvist K motionsklass Kvinna Göteborg 1985
215 Alexander Eklundh Solvikingarna M motionsklass Man Göteborg 1977
216 Viviana Martinez K motionsklass Kvinna Göteborg 1980
214 Simon Larin SAIK M elit Man Göteborg 1991
213 Kai Karjalainen Sävedalens AIK M motionsklass Man PARTILLE 1980
212 Johan Ekstedt Göteborg Sim M motionsklass Man Göteborg 1993
211 Sofia Eklund K motionsklass Kvinna Göteborg 1984
210 Ida Weibull K motionsklass Kvinna Göteborg 1998
209 Agnes Beskow K motionsklass Kvinna Göteborg 1998
208 Bengt Dahlberg Solvikingarna M elit Man Göteborg 1949
207 Karl Petersson Sävedalens AIK M elit Man Göteborg 2004
171 Carl Erixon Mölndals AIK M elit Man Mölndal 2003
206 Magnus Erixon Mölndals AIK M motionsklass Man MÖLNDAL 1971
205 mathias lundberg M motionsklass Man göteborg 1990
204 Adam Larsson M motionsklass Man Göteborg 1995
203 Olivia Chabanole K motionsklass Kvinna Göteborg 1996
202 Behnam Safakhah Lag Farang M motionsklass Man Sävedalen 1984
201 Norbert Häubner M motionsklass Man Sävedalen 1978
200 Malin Strand Sävedalens AIK K elit Kvinna Mariestad 1993
199 Ola Svensson M motionsklass Man Sävedalen 1973
198 Alexandra Laul K elit Kvinna Sävedalen 1985
197 David Bergholtz M motionsklass Man Partille 1975
195 Anna-Stina Spetz STYRK:AN K motionsklass Kvinna Sävedalen 1987
196 Marcus Spetz STYRK:AN M motionsklass Man Sävedalen 1985
194 Sofia Svensson K motionsklass Kvinna Sävedalen 1981
193 Calle Käck M motionsklass Man Sävedalen 1977
192 Linda Gustafsson K motionsklass Kvinna Göteborg 1985
191 Daniel Kristiansson M motionsklass Man Partille 1987
190 Richard Holmes Triathlon väst M motionsklass Man Torslanda 1974
189 Robert Lindell M motionsklass Man Mölnlycke 1971
188 Steffen Steffensen Saif M motionsklass Man Mölndal 1962
187 Kristina Hamberg Sävedalens AIK K motionsklass Kvinna Göteborg 1973
186 Johan Bäckström Team Över Medel M motionsklass Man Göteborg 1990
185 Jacob Lingefjärd Team Över Medel M motionsklass Man Göteborg 1990
184 Andreas Andersson Falk M motionsklass Man Mölnlycke 1984
183 Daniel Bergagård Gill Utby IK M motionsklass Man Sävedalen 1980
182 Johan Tropp K motionsklass Man Billdal 1975
180 Fredrik Flink Skörpinge Sick Motherfuckers M motionsklass Man Ängelholm 1982
181 Susanna Magnusson Ängavången Angels K motionsklass Kvinna Ängelholm 1986
179 Gunnar Fransson Halta och Lytta IF M motionsklass Man Göteborg 1967
178 Kim Agelborn K motionsklass Kvinna Hindås 1983
177 Liv Törnquist Sävedalen AIK K motionsklass Kvinna Sävedalen 1987
176 Tobias Andersson M motionsklass Man Västra Frölunda 1991
175 Linnea Johansson K motionsklass Kvinna Västra Frölunda 1988
173 Lotta Inghammar K motionsklass Kvinna Göteborg 1976
174 Caroline Andersson K motionsklass Kvinna Göteborg 1976

Sävedalsloppet Terräng 4 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
162 Paulina Hultberg Alingsås IF K elit Kvinna Alingsås 2005
161 Siri Provci IFK Göteborg Friidrott K elit Kvinna Torslanda 2007
152 Johan Sjöström M motionsklass Man 1972
160 Malin Göthensten K motionsklass Kvinna Torslanda 1970
151 Desirée Lilliehöök Örgryte IS K elit Kvinna Göteborg 1986
159 Ella Pettersson Sävedalen AIK K elit Kvinna Göteborg 2007
157 Nikhil Belsure M motionsklass Man Göteborg 1991
158 Divya Padmanabhan K motionsklass Kvinna Göteborg 1997
156 Johan Källström Mölndal M elit Man Mölndal 2002
155 Malin Olsson Sävedalen K motionsklass Kvinna Mölnlycke 1974
153 August Schultz M motionsklass Man Mölltorp 1994
154 Rebecca Bohman K motionsklass Kvinna Mölltorp 1994

Sävedalsloppet Terräng 2 km (för barn och ungdomar)

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
117 Simon Flinta Fk Herkules 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Mölndal 2011
19 Sophia Lilliehöök Sävedalens AIK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Kvinna Göteborg 2016
18 Linnea Finndin - 7 år (barn födda 2016 och 2015) Kvinna - 2016
17 Noak Edborg Puketorp 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Sävedalen 2015
68 Siri Höye SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Sävedalen 2014
16 Lise Lie Rigor 7 år (barn födda 2016 och 2015) Kvinna Vallda 2015
134 Elsa Ahnström Sävedalens AIK Grupp SAIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna Öjersjö 2009
116 Celine Lillvall Ullevi TK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
15 Winston Lillvall Ullevi TK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Göteborg 2015
67 Moa Åström GÖTEBORG 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
115 Axel Lindkvist Mölndals AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Mölnlycke 2012
114 Alfred Grjotheim SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Härryda 2012
65 Ulfur Mogensen Qviding 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2014
113 Edith Offerman Sävedalens AIK Grupp SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
64 Henrik Hagstedt Tolereds AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2014
111 Gustav Hagstedt Tolereds AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2011
110 Vendela Månesjö MAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Landvetter 2011
63 Gustav Sandblad Qviding 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2014
133 Signe Provci IFK Göteborg Friidrott 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna Torslanda 2010
62 Miranda Westerberg SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Sävedalen 2013
61 Amalie Capkova SAIK Grupp SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Partille 2013
60 Nes Grgic SAIK Grupp SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
132 Teis Thien Berglin SAIK Grupp SAIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Man Göteborg 2009
131 Jonna Jodal-Göthfors Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna LANDVETTER 2010
109 Isak Jodal-Göthfors Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man LANDVETTER 2012
108 Leo Nilsson SAIK Grupp SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Partille 2012
58 Elsie Staxäng SÄVEDALENS AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Sävedalen 2014
14 Sigvard Staxäng Sävedalens AIK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Sävedalen 2018
66 Matteo Törmänen Klubb SAIK Grupp SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2014
107 Vincent Andreas Ullevi FK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2012
130 Wille Hedström Sävedalens AIK Grupp SAIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Man Öjersjö 2009
57 Love Weil SAIK Grupp SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2014
106 Linton Weil SAIK Grupp SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2012
105 Sana Mujkanovic SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Partille 2011
55 Livia Forsmark Göteborg 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
104 Amanda Pettersson Partille 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Partille 2011
53 Edith Karjalainen Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Partille 2013
54 Ted Lingefors Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Partille 2013
52 Moa Bligård Vennerlund Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
51 Erik Amtén SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Öjersjö 2014
129 Albert Amtén SAIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Man Öjersjö 2009
103 Gustav Amtén SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Öjersjö 2011
50 Vera Kjellberg Nielsen Saik 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
49 Isabella Ryderwall Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
48 Oliver Sinabulya Grupp SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2013
94 Iris Käck Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Sävedalen 2012
95 Arvid Celind Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Öjersjö 2012
96 Casper Rolander Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Öjersjö 2012
97 Denise Bohlin Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Partille 2012
98 Emma Sandblad Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
99 Felicia Zackrisson Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Sävedalen 2012
100 Isabella Andersson Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
101 Milly Holmström Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
102 Tora Käppi Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
12 Olle Käck Sävedalens AIK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Sävedalen 2015
93 Ludvig Arvidsson Grupp SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2011
128 Cornelia Martin SAIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna Sävedalen 2009
45 Maja Wiklund SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
44 Freyr Leó Kjartansson Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Sävedalen 2013
92 Isabelle Sideby Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Partille 2011
43 Olivia Sideby Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Partille 2013
42 Andreas Morsten Saik 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Sävedalen 2014
10 Frida Blomqvist SAIK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Kvinna Sävedalen 2017
41 Hugo Blomqvist SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Sävedalen 2014
40 Milo Olin Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2013
39 Bella Barenfeld Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Partille 2013
127 Eliah Pettersson Sävedalen 13 år (barn födda 2010 och 2009) Man Göteborg 2009
91 Matteus Habte Sävedalen AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2011
9 John Maxe Saik 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Sävedalen 2015
38 Amelie Maxe Saik 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Sävedalen 2013
37 Sigrid Sandström SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Sävedalen 2013
8 Hilma Sideby SAIK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Kvinna Sävedalen 2015
89 Elliot Johansson Saik 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2011
36 Edwin Boberg 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2014
88 Valter Elmestrand Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Sävedalen 2011
87 Ben Lundvall Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Sävedalen 2011
86 Ida Carlsson SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Partille 2011
85 Selma Widén Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Partille 2011
35 Tyra Sellén SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Sävedalen 2013
84 Julia Nyth SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Sävedalen 2011
126 Astrid Jarneving Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna Sävedalen 2009
83 Siri Jarneving Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Sävedalen 2011
80 Maj Lundvall Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Sävedalen 2012
81 Gordon Lundvall Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Sävedalen 2011
82 Noel Pettersson Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2011
79 Felicia Zackrisson Sävedalens AIK Zackrisson 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
33 Sebastian Zackrisson Sävedalens AIK Zackrisson 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Sävedalen 2014
32 Andreas Morsten Saik 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Sävedalen 2014
7 Axel Käppi Saik 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Göteborg 2016
78 Tora Käppi Saik 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
77 Ellen Boman Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2011
76 Aron Bennsten saik 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Sävedalen 2011
125 Ella Nilsson Haals SAIK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna Sävedalen 2010
31 Vilhelm Lindsten Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2013
30 Matteo Lohman SAIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2013
29 Hampus Lundberg Sävedalen AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2014
75 Kevin Lundberg Sävedalen AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Göteborg 2012
124 Emma Falk IFK Göteborg Friidrott 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna Mölndal 2010
28 Ruth Ask Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2014
27 Charlie Joki Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Öjersjö 2013
26 MARIOS AL NIMER Sävedalen AIK STYRK:AN 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Sävedalen 2014
74 Ebba Cederhed Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Göteborg 2012
25 Edvard Hag Sandelius Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Göteborg 2013
4 Ester Hag Sandelius Sävedalens AIK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Kvinna Göteborg 2016
3 Edward Spetz STYRK:AN 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Sävedalen 2015
24 Theodora Lilliehöök Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2014 och 2013) Kvinna Göteborg 2013
123 Elton Johansson Wizards/PHK 13 år (barn födda 2010 och 2009) Man SÄVEDALEN 2010
5 Morris Johansson Wizards/PHK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Sävedalen 2015
73 Noel klemetz SAIK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Man Sävedalen 2012
23 Jon Klemetz 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Sävedalen 2014
121 Oskar Holmes Triathlon väst 13 år (barn födda 2010 och 2009) Man Torslanda 2009
122 Kajsa Holmes Torslanda 13 år (barn födda 2010 och 2009) Kvinna Torslanda 2010
72 Evelina Bergagård Gill Utby IK 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Sävedalen 2012
2 Hannes Bergagård Gill Utby IK 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man Sävedalen 2015
71 Rua Mohammed Mohsen ingen 11 år (barn födda 2012 och 2011) Kvinna Partille 2011
22 Melker Tropp Vilén Kungsbacka BMX 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Billdal 2013
1 Jurgis Giuffrida HISINGS BACKA 7 år (barn födda 2016 och 2015) Man HISINGS BACKA 2015
21 Mykolas Giuffrida HISINGS BACKA 9 år (barn födda 2014 och 2013) Man Hisings Backa 2013