Anmälda till Arlandastad Duathlon 2021 (SM/RM Duathlon/STC final) Avancerad sök

Sprint Senior / Tävlingsklass (SM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Robert Thiesmeier Terrible Tuesdays Athletic Club Herr Senior Man Bromma 1995
Astrid Hult Dalregementets IF Dam Senior Kvinna Falun 1996
Adam Stenman Terrible Tuesdays Athletic Club Herr Senior Man Solna 1986
Michelle Janus Tri-Bandits TSG Bergedorf (EJ SM) Dam Senior Kvinna Stockholm 1998
Rebecka Forsström Triathlon Syd Dam Senior Kvinna Falun 1995
Magnus Nyberg Väsby SS Triathlon Herr Senior Man Upplands Väsby 1979
Stuart Young Athletic Club Salt Lake Herr Senior Man Farsta 1989
Nils Penton Terrible Tuesdays Athletic Club Herr Senior Man Skarpnäck 1986
Oskar Bergström Athletic Club Salt Lake Herr Senior Man Nacka 1990
Maria Åhr Umara Sports Club Dam Senior Kvinna Djursholm 1980
Linus Jansson AXA Sports Club Herr Senior Man Täby 1987
Mattias Edvardsson AXA Sports Club Herr Senior Man Falun 1990
Fredrik Häggmark Nordic Triathlon & Endurance Club Herr Senior Man Västra Ämtervik 1992
Martin Öhman AXA Sports Club Herr Senior Man Stockholm 1981
Emma Maclean IFK Sala Dam Senior Kvinna Solna 1977
Amaury Gouverneur Nordic Triathlon & Endurance Club Herr Senior Man Stockholm 1997
Albert Askengren Stöcke TS Järnet Herr Senior Man Umeå 1995
Sebastian Bauer Nordic Triathlon & Endurance Club Herr Senior Man Stockholm 1997
Donato Campanini Järfälla Triathlonförening Herr Senior Man Järfälla 1988
Per Wangel Nordic Triathlon & Endurance Club Herr Senior Man Stockholm 1991
Laura Pratley Sigtuna Sports Club Dam Senior Kvinna Sigtuna 1996
Henrik Jansson Elmhults SC Herr Senior Man Åryd 1985
Markus Rössel Tri-Team Heuchelberg (EJ SM) Herr Senior Man Stockholm 1980
Marcus Hallbäck YO Running Club Herr Senior Man STOCKHOLM 1992
Ida Ullstrand Norrköping Triathlon Dam Senior Kvinna Kolmården 2001
Klara Hofer Mattsson Stöcke TS Järnet Dam Senior Kvinna Umeå 2000
Viktoria Bäckström IFK Sala Dam Senior Kvinna AVESTA 1992
Sebastian Aldén IFK Sala Herr Senior Man Västerfärnebo 1985
Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon Herr Senior Man Läckeby 2001
Tomas Kåregren Örebro AIK Herr Senior Man Örebro 1989
Emil Hammargren EC Sports Club Herr Senior Man Norrköping 1987
Thomas Tollstedt Terrible Tuesdays Athletic Club Herr Senior Man Uppsala 1990
Kristalina Smårs Vélo Performance Racing Team Dam Senior Kvinna Nora 1991
Ali Abdulqadir Örebro AIK Herr Senior Man Örebro 2001
Leo Hagberg 338 Småland Triathlon & MF Herr Senior Man Växjö 2001
Ida Burrows HiQ Sports Club Dam Senior Kvinna Tyresö 2001
Oskar Larsson Örebro AIK Herr Senior Man Örebro 1990
Jonathan Gunnarsson Athletic Club Salt Lake Herr Senior Man Stockholm 1998
Marie Carlsson Väsby SS Triathlon Dam Senior Kvinna Falun 1995
Oskar Djärv Umara Sports Club Herr Senior Man Nacka 1990

Sprint 18-19 år / Tävlingsklass (JSM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Emil Frayon Väsby SS Triathlon Herr Junior 18-19 år Man Motala 2002
Sebastian Jansson Berg Väsby SS Triathlon Herr Junior 18-19 år Man Järfälla 2003
Albin Granström Stöcke TS Järnet Herr Junior 18-19 år Man Umeå 2003
Jakob Nyström Umeå Simsällskap Herr Junior 18-19 år Man Umeå 2003
Robin Andersson Umeå Simsällskap Herr Junior 18-19 år Man Skellefteå 2003
Hanna Lundberg Kalmar RC Triathlon Dam Junior 18-19 år Kvinna Kalmar 2003
Alexander Chatila Kalmar RC Triathlon Herr Junior 18-19 år Man Kalmar 2003
Ida Wikman Dalregementets IF Dam Junior 18-19 år Kvinna Falun 2002
Axel Rosencrantz Triathlon Väst Herr Junior 18-19 år Man Motala 2002
Linn Suchomel Team 30K Dam Junior 18-19 år Kvinna Skövde 2003
Jesper Nordbrandt Halmstad Triathlon & Multisport Herr Junior 18-19 år Man Mellbystrand 2003
Filippa Hägglund Knivsta CK Dam Junior 18-19 år Kvinna Knivsta 2003
Hampus Månsson Väsby SS Triathlon Herr Junior 18-19 år Man Upplands Väsby 2002
Oskar Arvidsson Väsby SS Triathlon Herr Junior 18-19 år Man Djursholm 2002
Johan Melinder Väsby SS Triathlon Herr Junior 18-19 år Man Knivsta 2002
Albin Granström Stöcke TS Järnet Herr Junior 18-19 år Man Umeå 2003

Sprint 16-17 år / Tävlingsklass (USM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Viktor Vestman Hemsö IF Herr ungdom 16-17 år Man Härnösand 2005
Paul Frayon Väsby SS Triathlon Herr ungdom 16-17 år Man Motala 2004
Jonathan Toppe IKHP Huskvarna Herr ungdom 16-17 år Man Huskvarna 2005
Arvid Holmlund Umeå Simsällskap Herr ungdom 16-17 år Man Dorotea 2004
Kristina Vestman Umeå Simsällskap Dam ungdom 16-17 år Kvinna Härnösand 2004
Agnes Lind Umeå Simsällskap Dam ungdom 16-17 år Kvinna Robertsfors 2004
Vincent Wall Umeå Simsällskap Herr ungdom 16-17 år Man Umeå 2004
Tyra Östberg Umeå Simsällskap Dam ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2004
Lucas Axelsson Varbergs Sim Herr ungdom 16-17 år Man Varberg 2005
Christoffer Larsson Lidköpings CK Herr ungdom 16-17 år Man Lidköping 2005
Tilda Månsson Väsby SS Triathlon Dam ungdom 16-17 år Kvinna Upplands Väsby 2004
Alma Bergqvist IFK Sala Dam ungdom 16-17 år Kvinna UPPSALA 2005
Noah Petersson Kalmar RC Triathlon Herr ungdom 16-17 år Man Kalmar 2005
Oscar Lilja Frosta Multisport Herr ungdom 16-17 år Man Höör 2004
Selma Westman Stöcke TS Järnet Dam ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
Mathilda Nilsson Markaryds FK Dam ungdom 16-17 år Kvinna Markaryd 2004
Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Dam ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005

Sprint Master / Tävlingsklass (RM)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Marcus Larsson KA3 IF Herrar Master 40-44 drafting Man Fårösund 1977
Martin Edgren Halmstad Triathlon & Multisport Herrar Master 55-59 drafting Man Vessigebro 1962
Matilda Johansson Roslagens Triathlon IF Damer Master 40-44 drafting Kvinna Norrtälje 1980
Marianne Smedmark Roslagens Triathlon IF Damer Master 45-49 drafting Kvinna Rimbo 1974
Susanne Åkerberg Järfälla Triathlonförening Damer Master 50-54 drafting Kvinna Spånga 1968
Per-Olof Branzell IK Fyris Uppsala Herrar Master 65-69 drafting Man Uppsala 1956
Evelina Hagelin Team LeWa Sport Damer Master 35-39 drafting Kvinna Vikingstad 1985
Martin Bratt Mora CK Herrar Master 40-44 drafting Man Bromma 1977
Magnus Almen AXA Sports Club Herrar Master 55-59 drafting Man Lidköping 1965
Tomas Bengtsson Team Kungälv IS Herrar Master 55-59 drafting Man Höviksnäs 1963
Kristian Hallsten AXA Sports Club Herrar Master 45-49 drafting Man Södra Sandby 1973
Johanna Penton Athletic Club Salt Lake Damer Master 40-44 drafting Kvinna Skarpnäck 1981
Per Sandin IF Mantra Sport Herrar Master 50-54 drafting Man Uppsala 1970
Anne-Lie Nielsen Norrköping Triathlon Damer Master 50-54 drafting Kvinna Kimstad 1970
Alberto Altes Arlandis Stöcke TS Järnet Herrar Master 40-44 drafting Man Bygdeå 1978
Sebastian Frizzo Athletic Club Salt Lake Herrar Master 40-44 drafting Man Saltsjö-Boo 1979
Mikaela Julin Race & Shine Sports Club Damer Master 40-44 drafting Kvinna Åkersberga 1981
Fredrik Stene AXA Sports Club Herrar Master 50-54 drafting Man Sundbyberg 1971
Johanna Edman Mölndal Outdoor IF Damer Master 45-49 drafting Kvinna Fjärås 1974
Per-Anders Axlund Hudik Triathlon Klubb Herrar Master 60-64 drafting Man Hudik triathlon 1958
Kenneth Gysing Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 60-64 drafting Man Lidingö 1957
Mattias Karlsson 3City Triathlon Herrar Master 45-49 drafting Man Trollhättan 1974
Johan Falkenberg Bjäre Triathlon Herrar Master 40-44 drafting Man Hägersten 1977
Jonas Nilsson Lidköpings CK Herrar Master 50-54 drafting Man Lidköping 1970
Martin Flinta FK Herkules Triathlon Herrar Master 45-49 drafting Man Mölndal 1973
Torbjörn Claeson 3City Triathlon Herrar Master 50-54 drafting Man Trollhättan 1969
Johan Lindblom Stockholm City Triathlon Herrar Master 50-54 drafting Man Stockholm 1971
Endre Barat Väsby SS Triathlon Herrar Master 45-49 drafting Man Upplands Väsby 1973
Patric Engström 3City Triathlon Herrar Master 45-49 drafting Man TROLLHÄTTAN 1974
Lisa Johansson IK Fyris Uppsala Damer Master 45-49 drafting Kvinna Hargshamn 1975
Camilla Åbergh Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 drafting Kvinna Rosersberg 1972
Elin Genneby IFK Sala Damer Master 40-44 drafting Kvinna Västerås 1981
John Mellbin IFK Sala Herrar Master 45-49 drafting Man Sala 1974
Björn Andrell Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 50-54 drafting Man Åkersberga 1969
Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 35-39 drafting Man Åkersberga 1982
Niklas Johansson IK NocOut.se Herrar Master 50-54 drafting Man Åtvidaberg 1970
Tina Lilja Frosta Multisport Damer Master 45-49 drafting Kvinna Höör 1974
Runar Höiom Kungsbacka SS Herrar Master 50-54 drafting Man Åsa 1967
Christian Örum Race & Shine Sports Club Herrar Master 45-49 drafting Man Åkersberga 1976
Ahmad EL Sayed Väsby SS Triathlon Herrar Master 35-39 drafting Man Upplands Väsby 1985
Tobias Bohman IFK Österbymo Herrar Master 35-39 drafting Man Tranås 1982
Charlotte Rørdam Åkersberga Triathlonförening Damer Master 50-54 drafting Kvinna Åkersberga 1970
Mattias Arvidsson Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 drafting Man Djursholm 1969
Pär Wahlberg Athletic Club Salt Lake Herrar Master 40-44 drafting Man Gustavsberg 1980
Sara Andersson Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 drafting Kvinna Sollentuna 1974
Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 drafting Man Upplands-Väsby 1971
Wendy Broadgate Stockholm City Triathlon Damer Master 50-54 drafting Kvinna Tullinge 1970
Hanna Törnqvist Åkersberga Triathlonförening Damer Master 40-44 drafting Kvinna Göteborg 1980
Jerome Senaneuch Terrible Tuesdays Athletic Club Herrar Master 45-49 drafting Man Tullinge 1976
Andreas Hallman Enköpings CK Herrar Master 40-44 drafting Man Enköping 1981
Henrik Sahl Lidköpings CK Herrar Master 45-49 drafting Man Lidköping 1973

Supersprint Vuxna / Motion drafting

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Ted Dalgren Kopparbergs IF Man Gustavsberg 1977
Viktor Johansson Man Falun 1990
Patrick Lorentzon Klubblösa Man Märsta 1963
Stefan Håkansson Klubblösa Man Älvsjö 1964
PerErik Nordman HiQ Sports Club Man Stockholm 1985
Joao Caldas HiQ Sports Club Man Stockholm 1984
Martin Brunsberg Man Uppsala 1990
Rebecka Grönstedt Kvinna Solna 1984

Supersprint 14-15 år / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Felicia Jansson Väsby SS triathlon Flickor 14-15 år Kvinna Järfälla 2006
Hugo Lagerberg Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 år Man Väsby triathlon 2007
Oscar Alenius Hedemora Endurance Club Pojkar 14-15 år Man Hedemora 2007
Olle Hallsten AXA Sports Club Pojkar 14-15 år Man Södra Sandby 2007
Linus Fredriksson Skövde Triathlonklubb Pojkar 14-15 år Man Mölltorp 2006
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Flickor 14-15 år Kvinna Upplands Väsby 2008
Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 år Man Upplandsväsby 2008
Linus Jansson IK Fyris Uppsala Triathlon Pojkar 14-15 år Man Storvreta 2006
Elin Rooth Kalmar RC Triathlon Flickor 14-15 år Kvinna Bergkvara 2006
Anna Söderqvist Team LeWa Sport Flickor 14-15 år Kvinna Motala 2006
Melvin Blixt Team LeWa Sport Pojkar 14-15 år Man Motala 2006
Viktor Åkerberg Team LeWa Sport Pojkar 14-15 år Man Motala 2007
Vilmar Aastrup Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 år Man Djursholm 2007
Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojkar 14-15 år Man Hedemora 2006

Supersprint 12-15 år / Motion drafting

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Alva Lagerberg Väsby SS Triathlon 12-13 år (födda 2008-2009) Kvinna Väsby triathlon 2009

Barn från 6 år -

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Fabian Hallsten AXA Sports Club Barn och ungdom 9-11 år (födda 2010-2012) Man Södra Sandby 2010
Alicia Lagerberg Barn och ungdom 6 år och äldre (födda 2015 eller tidigare) Kvinna Upplands Väsby 2015
Sarah Larsson Team LeWa Sport Barn och ungdom 9-11 år (födda 2010-2012) Kvinna Motala 2010
Robin Meller Barn och ungdom 9-11 år (födda 2010-2012) Man Upplands väsby 2012
Simon Flinta FK Herkules Triathlon Barn och ungdom 9-11 år (födda 2010-2012) Man Mölndal 2011
Julia Flinta FK Herkules Triathlon Barn och ungdom 6 år och äldre (födda 2015 eller tidigare) Kvinna Mölndal 2016
Mira Lilja Frosta Multisport Barn och ungdom 6 år och äldre (födda 2015 eller tidigare) Kvinna Höör 2013
Hilma Julin Barn och ungdom 6 år och äldre (födda 2015 eller tidigare) Kvinna Åkersberga 2014