Anmälda till Säter Triathlon 2022 (STC) Avancerad sök

2 x Supersprint Senior / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Oskar Arvidsson Väsby SS triathlon Herrar Senior (Från 20 år) Man 2002
Simon Lindblom Nordic Triathlon & Endurance Club Herrar Senior (Från 20 år) Man Läckeby 2001
Emil Frayon Väsby SS Triathlon Herrar Senior (Från 20 år) Man Motala 2002
Marie Carlsson Väsby ss Triathlon Damer Senior (Från 20 år) Kvinna Falun 1995
Axel Rosencrantz Triathlon Väst Herrar Senior (Från 20 år) Man 62 2002
Louise Olsson Kristianstad triathlonklubb Damer Senior (Från 20 år) Kvinna Falun 2001
Amy Whyte Race & Shine Sports Club Damer Senior (Från 20 år) Kvinna Umeå 2000
Carlos Touma Järfälla Triathlonförening Herrar Senior (Från 20 år) Man Järfälla 2001
Niklas Åkerström IK NocOut.se Herrar Senior (Från 20 år) Man Linköping 1992
Thomas Tollstedt Race & Shine Sports Club Herrar Senior (Från 20 år) Man UPPSALA 1990

2 x Supersprint 18-19 år / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Paul Frayon Väsby SS Triathlon Herrar Junior 18-19 år Man Motala 2004
Olle Nilsson IFK Sala Herrar Junior 18-19 år Man Sala 2004
Robin Andersson Umeå Simsällskap Herrar Junior 18-19 år Man Skellefteå 2003
Jakob Nyström Umeå Simsällskap Herrar Junior 18-19 år Man Umeå 2003
Kristina Vestman Umeå Simsällskap Damer Junior 18-19 år Kvinna Härnösand 2004
Agnes Lind Umeå Simsällskap Damer Junior 18-19 år Kvinna Robertsfors 2004
Mathilda Nilsson Race & Shine Sports Club Damer Junior 18-19 år Kvinna Markaryd 2004
Albin Granström Stöcke TS Järnet Herrar Junior 18-19 år Man Umeå 2003
Hanna Andrén Alingsås Triathlonklubb Damer Junior 18-19 år Kvinna Alingsås 2004
Arvid Axelsson AXA Sports Club Herrar Junior 18-19 år Man Malmö 2003
Josefine Berglund Väsby SS Triathlon Damer Junior 18-19 år Kvinna Täby 2003
Elin Malmström Väsby SS Triathlon Damer Junior 18-19 år Kvinna Upplands Väsby 2004
Max Rundström Team LeWa Sport Herrar Junior 18-19 år Man Motala 2003

2 x Supersprint 16-17 år / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Ludwig Svärdvall Team LeWa Sport  Herrar Ungdom 16-17 år Man Motala 2005
Sara Vendel Gunnarsson Dalregementets IF Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Karlsborg 2005
Linus Fredriksson Skövde triathlon Herrar Ungdom 16-17 år Man Mölltorp 2006
Sandra Trigell Umeå Simsällskap Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
Alice Nyström Umeå Simsällskap Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
Noah Petersson Nordic Triathlon & Endurance Club Herrar Ungdom 16-17 år Man Kalmar 2005
Gustav Bach AXA sport club Herrar Ungdom 16-17 år Man Klagshamn 2005
Isabelle Skytt Dalaregementet Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Falun 2005
Josefin Ross Dalaregementets IF Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Djurås 2005
Folke Eriksson AXA Sports Club Herrar Ungdom 16-17 år Man Vintrosa 2006
Lucas Axelsson Dalregementets IF Herrar Ungdom 16-17 år Man Varberg 2005
Leon Dahlin Dalregementet IF Triathlon Herrar Ungdom 16-17 år Man Hedemora 2006
Leah Rosencrantz Triathlon Väst Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Hovås 2005
Christoffer Larsson Dalregementets IF Herrar Ungdom 16-17 år Man Falun 2005
Selma Westman Stöcke TS Järnet Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
Elin Rooth Nordic Triathlon & Endurance Club Damer Ungdom 16-17 år Kvinna BERGKVARA 2006
Amanda Johansson Karlstads Simsällskap Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Karlstads simsällskap 2005
Francisco Dias Väsby SS Triathlon Herrar Ungdom 16-17 år Man Stockholm 2006
Anna Söderqvist Team LeWa Sport Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Motala 2006
Jonathan Toppe IKHP Huskvarna Herrar Ungdom 16-17 år Man HUSKVARNA 2005
Linus Jansson IK Fyris Uppsala Herrar Ungdom 16-17 år Man Storvreta 2006
Carl Sundqvist Kungsbacka SS Herrar Ungdom 16-17 år Man Kungsbacka 2005
Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005

1 x Supersprint 14-15 år / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Lovisa Wannberg IK Fyris Uppsala Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Uppsala 2008
Hugo Lagerberg Väsby SS Triathlon Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man Upplands väsby 2007
Oscar Alenius Dalregementets if Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man Hedemora 2007
August Siverskog Julita Triathlon Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man KATRINEHOLM 2007
Mose Grafström Väsby SS Triathlon Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man Sollentuna 2007
Greta Sjögren Team LeWa sport Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Motala 2007
Alva Smeds Väsby SS Triathlon Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Upplands Väsby 2007
Anton Karlsson Väsby ss Triathlon Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man Upplandsväsby 2008
Alice Birgander Väsby SS Triathlon Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna KUNGSÄNGEN 2008
Olle Hallsten Triathlon Syd Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man Södra Sandby 2007
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Upplands Väsby 2008
Melvin Rundström Team LeWa Sport Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man Motala 2007
Vera Nilsson Team LeWa Sport Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Motala 2008
Leontien Herweijer Hälle IF Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna Ljungskile 2007

Olympisk Master 35-74 år / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Patrik Nyström Umeå simsällskap Herrar Master 45-49 Man Umeå 1975
kristian floresjö Lidingö Triathlon Herrar Master 40-44 Man lidingö 1980
Jerker Eriksson Kristinehamns multisport Herrar Master 45-49 Man Kristinehamn 1974
Nina Lovén Väsby SS Triathlon Damer Master 55-59 Kvinna Upplands Väsby 1967
Darren Stephenson Stockholm City Triathlon Herrar Master 50-54 Man Hägersten 1970
Tobias Marklund Väsby triathlon Herrar Master 45-49 Man Hortlax 1975
Joakim Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 55-59 Man Åkersberga 1963
Anna Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Damer Master 55-59 Kvinna Åkersberga 1964
Mats Järlbro Team LeWa Sport Herrar Master 40-44 Man Hova 1980
Malin Annebäck Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1973
Mattias Klein Norrköping Triahtlon Herrar Master 50-54 Man Norrköping 1971
Gary Larsson Alingsås Triathlonklubb Herrar Master 50-54 Man Alingsås 1972
Ralf Ståhl Dalregementets IF Triathlon Herrar Master 65-69 Man Falun 1956
Martin Wering Väsby SS Triathlon Herrar Master 35-39 Man Johanneshov 1986
Karl Bertrandt Athletic Club Salt Lake Herrar Master 50-54 Man Värmdö 1968
Roger Jakobsson I 2 IF Karlstad Herrar Master 60-64 Man Filipstad 1961
Tobias Norestrand Umara Sports Club Herrar Master 40-44 Man Borlänge 1982
Gunnar Kihlberg Dalregementet IF Herrar Master 60-64 Man Falun 1962
Leif Björkman Qwarnsveden triathlon klubb Herrar Master 60-64 Man INSJÖN 1958
joachim trybou MTC Herrar Master 40-44 Man Nieuwpoort 1978
Mia Eklöw Team LeWa Sport Damer Master 45-49 Kvinna Borensberg 1973
Camilla Runfors Athletic Club Salt Lake Damer Master 45-49 Kvinna Saltsjö-Boo 1977
Johan Lundqvist Team Ormsalva Athletic Club Herrar Master 50-54 Man Bromma 1970
Magnus Mellberg Idrottsmottagningen Sports Club Herrar Master 45-49 Man Furuvik 1973
Roland Lycksell Race & Shine Sports Club Herrar Master 55-59 Man Lidingö 1964
Kristian Hallsten Triathlon Syd Herrar Master 45-49 Man Södra Sandby 1973
Björn Lindberg Stockholm City Triathlon Herrar Master 60-64 Man Solna 1962
Marcus Ekström FMTIS IF Herrar Master 40-44 Man Örebro 1978
Henrik Malmström Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 Man Upplands Väsby 1972
Peter Hällberg Stockholm City Triathlon Herrar Master 60-64 Man Hässelby 1958
Ulf Carleson Stockholm City Triathlon Herrar Master 60-64 Man Stockholm 1961
Ulrika Nilsson Team LeWa Sport Damer Master 45-49 Kvinna Motala 1977
Tommie Sjödin Hemsö IF Herrar Master 40-44 Man Härnösand 1978

Sprint Master 75 år och äldre / Tävling

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Olympisk / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jonny Thor Falu SS Triathlon Herrar Man Falun 1984
Carin Forsberg Valbo AIF Damer Kvinna Gävle 1973
Marcus Limér Smack Herrar Man Skå 1988
Knut Lyngar Team Coxa Herrar Man Falun 1983
Alexander Pouzar 45kin mafia Herrar Man Gävle 1988
Gustav Eklund Herrar Man Örebro 1986
Henrik Axelsson Södra Dalarnas RTJ IF Herrar Man Fagersta 1979
Henrik Ivarsson KGK IF Herrar Man Sollentuna 1969
Marie Kasselskog Team Power Woman Damer Kvinna Nykvarn 1977
Petra Westelindh Fagersta Damer Kvinna Fagersta 1959
Desirée Dahl Damer Kvinna Vendelsö 1995
Ebba Berggren Damer Kvinna Gävle 1996
Tobias Ranerfors Herrar Man Falun 1987
Edla Lowbrink Damer Kvinna Vallentuna 2004
Emelie Terao Tedeholm Uppsala judoklubb Damer Kvinna Uppsala 2001
Timothy Edegran Herrar Man Nacka 1999
Jesper Rosenhall Liverpool FC Herrar Man Bålsta 2004
Jonas Langman IF Mantra Sport Herrar Man Bålsta 1992
Anna Jonsson Damer Kvinna Malung 1981
Helena Jansson Damer Kvinna Malung 1980
Eric Rylén Enköping Endurance Herrar Man Enköping 1990
Fredrik Kungen Holmberg Larsarvets swingersklubb Herrar Man Grycksbo 1987
Paula Birgander Väsby SS Triathlon Damer Kvinna KUNGSÄNGEN 1973
Jan Kabath Eskilstuna IK Herrar Man Eskilstuna 1990
Mikael Hedlund Herrar Man Haninge 1992
Robin Persson Ålstig Herrar Man Falun 1988
Martijn Wijnen Herrar Man Stockholm 1994
Åsa Larson Mälarö SOK Damer Kvinna SVARTSJÖ 1972
Smilla Skarstind Mälarö sok Damer Kvinna Svartsjö 2000
Ebba Wennberg Damer Kvinna Östervåla 1995
Robert Krouwel Herrar Man Östervåla 1995
Markus Kondziella Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1994
Sebastian Tebbe Stockholm City Triathlon Herrar Man Stockholm 1992
Pia Sundkvist de Beau Ms. Lyckad IT AB Damer Kvinna Sundsvall 1969
Henrik Olsson Herrar Man Borlänge 1994
Gabriel Bassula Mora Herrar Man Mora 1986

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Henrik Hallgren Team Bora Herrar Man Västerås 1975
Annelie Buller Granlund Damer Kvinna Hässelby 1970
Jessica Högberg Kungsörs sportklubb Damer Kvinna Köping 1975
Ryan Burgdorfer Herrar Man Falun 1986
Antonia Tengbom IK NocOut.se Damer Kvinna Linköping 1995
Magdalena Backhans Damer Kvinna Gustafs 1980
Terese Larsson Damer Kvinna Gustafs 1981
Tristan Trybou gaverzicht BE Okay Herrar Man Nieuwpoort 2006
Gunilla Landås Borlänge Damer Kvinna Borlänge 1961
Anders Blomqvist Herrar Man Uppsala 1962
Anna Gustafsson Damer Kvinna Uppsala 1964
Emma Österman Damer Kvinna Vällingby 1989
Caroline Bjurman Damer Kvinna Borlänge 1990
Viktor Schütt Herrar Man Borlänge 1994
Elin Schütt Damer Kvinna Borlänge 1992
Linda Niska Umeå SS Damer Kvinna Robertsfors 1984
Saga Eriksson Damer Kvinna Uppsala 2001
Alexander Beyer IK Fyris Herrar Man Uppsala 1984
Benny Lindblom Qwarnsvedens triathlon Herrar Man Borlänge 1961
Marie-Louise Lindblom Qwarnsvedens triathlon Damer Kvinna Borlänge 1965
Patrik Krook Herrar Man Vikmanshyttan 1991
Jenny Rosencrantz Triathlon Väst Damer Kvinna Hovås 1965
Emma Olsson Team KBK Bikes CK Damer Kvinna Lierskogen 1993
Joakim Körstig Herrar Man Falun 1983
Madeleine Körstig Damer Kvinna Falun 1987
Mathias Petersson Herrar Man Kode 1973
Annika Pettersson Damer Kvinna Uppsala 1986

Olympisk / Lag Utmaningen

Inga anmälda
Namn Lag Klass Ort Födelseår

Sprint / Lag Utmaningen

Namn Lag Klass Ort Födelseår
Magnus Lindström Grid Diagnoze Ludvika 1970
Terese Hamberg Team Träningsvärk Ludvika 1978
Steffi Jobs Team JOKU Falun 1980
Anders Granlund Åkersberga Triathlonförening Åkersberga 1974

Tri4fun

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Viola Forsberg Valbo aif Flickor 12-13 Kvinna Gävle 2010
Belle Floresjö Flickor -11 Kvinna lidingö 2013
Olle Wannberg IK Fyris Triathlon Pojkar -11 Man Uppsala 2014
Alva Lagerberg Väsby SS Triathlon Flickor 12-13 Kvinna upplands väsby 2009
Clara Alenius Dalregementets if Flickor -11 Kvinna Hedemora 2013
Iris Sjögren Team LeWa sport Flickor -11 Kvinna Motala 2011
Josefin Herweijer S77 Flickor -11 Kvinna Ljungskile 2012
Max Kuhlig Falun Pojkar -11 Man Falun 2011
Antonia Mossberg Flickor -11 Kvinna Borlänge 2012
Elias Birgander Väsby SS Triathlon Pojkar 12-13 Man Kungsängen 2010
Amanda Hahne Team LeWa sport Flickor 12-13 Kvinna Motala 2009
Oliver Hahne Team LeWa sport Pojkar 12-13 Man Motala 2009
Ella Grönholm IFK Sala Flickor -11 Kvinna Sala 2011
Nils Herweijer Hälle IF Pojkar 12-13 Man Ljungskile 2009