Anmälda till Sicklaloppet 2020 Avancerad sök

Sicklaloppet 10 km

Startnummer Namn Klubb Lag Startgrupp Klass Ort Födelseår
0 Matilda Ahlquist Järla Orientering Järlas damer Damer Nacka 1975
0 Johan Caracolias Herrar Enskede 1974
0 John Harrison Runacademy IF Herrar Älta 1980
0 Mats Liljegren Team Skavsåret IF Herrar FARSTA 1976
0 Maja Nilsson M&M Damer Saltsjö-Boo 2008
0 Malin Nilsson Damer
0 Tomas Netz Järla Orientering Herrar Älta 1901
0 per-owe Hvitfeldt Ifk Mora Herrar ifk mora 1943
0 Siw Wåle Team Snigel Damer SKARPNÄCK 1957
0 Hans Hvitfeldt Järfälla Herrar Järfälla 1945
0 Anders Persson Herrar
0 Eva-Britt Samuelsson Damer Nacka 1952
0 Ulrika Axell IFK Enskede Damer Enskede 1901
0 Henrik Hagwall Järla Orientering Kranglan Runners Herrar Nacka 1963
0 Eva Hagwall Järla Orientering Järlas damer Damer Nacka 1975
0 Johan Granström Herrar Nacka 1968
0 André Pilotti Mälarhöjdens IK gång Herrar Lidingö 1993
0 Anna Heidermark Damer Nacka 1982
0 Jens Skogsryd Sjukt Vilse Running Team Herrar Stockholm 1957
0 Anders Heidermark Herrar Nacks 1984
0 Lotta Bergseth Gräddhyllan Damer Nacka 1978
0 Linda Kullas Lindholm Damer Stockholm 1981
0 Jenny Ahlquist Järla Orientering Damer Stockholm 1972
0 Matilda Sjödin Lillängen IF Gräddhyllan Damer Nacka 1981
0 Hildevig Sweizer Damer
0 Mikael Lagula Herrar Nacka 1963
0 Leonard Dabrowski Järla Orientering Herrar Nacka 2008
0 Arvid Claeson Tullberg XC Sthlm Herrar Nacka 1984
0 Elin Wisbrant Damer NACKA 1978
0 Olle Carlenarson Järla Orientering Kranglan Runners Herrar Nacka 1970
0 Johan Nylén Tim Generation Tim Generation Herrar Huddinge 1972
0 Anna Pucar Rimhagen Team Generation Team Generation Damer Linköping 1970
0 Elin Rimhagen Damer
0 Christoffer Carlén Herrar
0 Elsa Rimhagen Damer
0 Oscar Ollas Herrar
0 Simon Sassi Nylén Herrar
0 Slavka Spasojevic Damer
0 Carl Ekblad Herrar ÄLTA 1977
0 Ulf Ummer Herrar Vaxholm 1957
0 Marie Sandestål Damer NACKA 1981
0 Tindra Mansikkasalo Damer
0 Anna Dahlqvist Damer
0 Petra Carlenarson Järla orientering Järlas damer Damer Nacka 1975
0 Per Öhrman Kranglan Runners Herrar Nacka 1963
0 Charlotta Olivendahl Kranglan Runners Kranglan Runners Damer Saltsjöbaden 1971
0 Viktoria Hård Springer springer spaniel Damer NACKA 1990
0 Jessica Hellberg Damer Nacka 1974
0 Michael Ahlquist Järla Orientering Kranglan Runners Herrar NACKA 1972
0 Johanna Hallbäck Damer Stockholm 1978
0 Alexandra Bankander Damer Gävle 1978
0 Lucy Handley Damer Stockholm 1985
0 Henrik Heed Herrar Stockholm 1982
0 Elisabeth Lyhre - Damer Nacka 1982
0 Peder Kron Epiroc Herrar Nacka 1987
0 Andreas Ferngren Herrar Saltsjö-Boo 1979
0 Helena Håkansson Damer Nacka 1961
0 Rebecca Leiding Damer Stockholm 1981
0 Amelie Bomler Damer Stockholm 1989
0 David Drew Herrar Nacka 1980
0 Isabella Grunditz Ain´t No Mountain High Enough Damer Nacka 1999
0 Catharina Wale Grunditz Damer
0 Marithe Eriksson Damer Saltsjö-Boo 1965
0 Ronald Eriksson Herrar
0 Linnea Eriksson Damer
0 Martin Ahlström Herrar Tyresö 1980
0 Josefin Aspegren NSK Damer STOCKHOLM 1980
0 Eva Schaffer Stockholm Damer Stockholm 1983
0 Gustav Harge Herrar Nacka 1993
0 Christer Blomqvist Turbo Herrar Enskede 1962
0 Ayana Gobena Herrar Nacka 1955
0 Karin Hagberg Mikkeller Running Club Damer Nacka 1980
0 EInar Bodström KIF Kamrat och IF KIF Herrar Nacka 1982
0 Jan Förberg Löparnas vänner Herrar Skärholmen 1942
0 Bella Hall Damer Gustavsberg 1965
0 Emelie Ronnersjö Damer
0 Michael Ringh Älta IF Herrar Älta 1969
0 Marina Vlahovic VH-Runners Damer Handen 1967
0 Stefan Nyzelius Herrar Huddinge 1987
0 christer nyzelius Herrar
0 Kjell Nyzelius Herrar
0 Chris Kwan Herrar Hägersten 1901
0 Erika Elisson Damer Nacka 1979
0 Magnus Rendahl Herrar Nacka 1990
0 Niklas Annerstedt Herrar Värmdö 1978
0 Sofie Nilsson Damer Bagarmossen 1988
0 Louisa Bengtzelius Damer Stockholm 1978
0 Carl Hamnesjö Norrtulls SK Herrar Bagarmossen 1990
0 Tommy Sund Herrar Rönninge 1972
0 Elisabet Einarsdottir Damer
0 Frida Perneman Damer Saltsjö-boo 1978
0 Matilda Hald Damer Uppsala 1978
0 Sofia Johansson Damer Johanneshov 1977
0 Rickard Ljung Herrar Tyresö 1980
0 Malin Löfgren Damer Trångsund 1992
0 William Bergfors Herrar HUDDINGE 1987
0 Jessica Axelsson Damer
0 Björn Axelsson Herrar
0 Kim Hyllenstam Vega Damer Vega 1982
0 Niklas Waldemar Herrar Nacka 1973
0 Nils Lundin Herrar Nacka 1986
0 Mats Famer Lopprepet Herrar Nacka 1967
0 Scott Famer Herrar
0 Hanna Kirk Järla Nytt IK Järla Nytt IK Damer Nacka 1977
0 Christian Bergersen Herrar Järfälla 1972
0 Martin Ryding Herrar Ingarö 1981
0 Bosse Johnsson Tuesday Tigers Herrar Älmhult 1956
0 Linda Forsström Barnens Sportskola Damer Nacka 1979
0 Hanna Johansson Damer Gustavsberg 1973
0 Fredrik Svedjetun Herrar Saltsjö-boo 1975
0 Johan Sageryd Herrar Järfälla 1984
0 Sarah Skinner Bajen så klart Damer Nacka 1981
0 Albert Svanberg Herrar Stockholm 1966
0 Therese Persson Curves Haninge Damer Handen 1985
0 Patrik Sjöbom Herrar Stockholm 1986
0 Johnny Tennander Herrar Stockholm 1976
0 Per-Anders Broberg Tofsö Herrar Stockholm 1964
0 Ulrika Jansson Damer Nacka 1985
0 Ingemar Georgsson Storådalens sk Herrar Tyresö 1977
0 Jakob Skarin Herrar Nacka 1964
0 Patrik Landberg Lonesome Runners Herrar Älvsjö 1977
0 Peter Piscator Herrar Stockholm 1968
0 Ingela Arenander Skarpnäcks OL Damer Älta 1973
0 Björn Clemenson Herrar Stockholm 1974
0 Stefan Hedlund Herrar Nacka 1970
0 Jonas Rognon Herrar Älta 1985
0 Ken Okamoto IF Polcirkeln Herrar Stockholm 1975
0 Josefine Malmkvist Damer Solna 1991
0 Göran Malmkvist Herrar
0 Carl Ahlsén Kvädö gård Herrar Johanneshov 1990
0 Johan Ahlsén Herrar
0 Anders Vikman Linder Herrar Farsta 1985
0 Magnus Törnqvist Herrar Årsta 1969
0 Lotta Hannerz Lesjöfors Springers Damer Hässelby 1970
0 Ingrid Walter Damer
0 Lars Andersson Herrar
0 Torsten Andersson Herrar Nacka 1946
0 David Vujic Herrar Stockholm 1974
0 Hanna Toss Omloppet Damer Nacka 1974
0 Jesper Lindahl Hammarby P05 Herrar Nacka 2005
0 Fredrik Stuifbergen Herrar Huddinge 1981
0 Lars Törnqvist IMDB Herrar Stockholm 1963
0 Elisabeth Ritella Damer 1964
0 Kent Edh Jansen Herrar 1964
0 Jonathan Cedergren Högalids if innebandy Herrar STOCKHOLM 1998

Lilla Sicklaloppet 7-12 år

Startnummer Namn Klubb Startgrupp Klass Ort Födelseår
0 Klara Nordlund Flickor 7 (födda 2013) NACKA 2013
0 Elton Eles Sickla IF P12 röd Pojkar 8 (födda 2012) Nacka 2012
0 Emilio Robesyn Pojkar 10 (födda 2010) Nacka 1901
0 Anton Folcke Järla orientering Pojkar 9 (födda 2011) Nacka 2011
0 Vilmer Folcke Järla orientering Pojkar 12 (födda 2008) Nacka 2008
0 Hugo Stridh Hammarby IF Pojkar 9 (födda 2011) Stockholm 2011
0 electra Kakoulidis Flickor 8 (födda 2012) stockholm 2018
0 Alfred Borselius Pojkar 8 (födda 2012) Stockholm 2012
0 Alma Borselius Flickor 11 (födda 2009) Stockholm 2009
0 Simon Sassi Nylén Team Generation Pojkar 12 (födda 2008) Huddinge 2008
0 Evelina Olsson Flickor 9 (födda 2011) Nacka 2011
0 Arvid Hallbäck Pojkar 8 (födda 2012) Stockholm 2012
0 Selma Hallbäck Flickor 11 (födda 2009)
0 Samuel Svanerö Pojkar 8 (födda 2012) Stockholm 2012
0 Vanja Rintamäki Flickor 7 (födda 2013) Stockholm 2013
0 Emmy Lantto Zetterberg Flickor 8 (födda 2012) Nacka 2012
0 Oscar Lantto Zetterberg Pojkar 8 (födda 2012) Nacka 2012
0 Georgii Titarenko Pojkar 8 (födda 2012) Nacka 2012
0 Mirjami Gångfeldt Flickor 7 (födda 2013) NACKA 2013
0 Adrian Anderzon Pojkar 7 (födda 2013) Nacka 2013
0 Nora Westin NSK Flickor 7 (födda 2013) STOCKHOLM 2013
0 Sofia Granholm Boo IF Flickor 9 (födda 2011) saltsjöbaden 2011
0 ANGELIKA Granholm Boo IF Flickor 8 (födda 2012) saltsjöbaden 2012

Mini Sicklaloppet (upp till 6 år)

Startnummer Namn Klubb Startgrupp Klass Ort Födelseår
0 Hilda Grahn Magnusson Mini Saltsjö boo 2016
0 Hjalmar Grahn Magnusson Mini Brunflo 2018
0 Meja Bolin Tjejligan Mini Stockholm 2016
0 Vendela Bolin Tjejligan Mini Stockholm 2013
0 Samuel Netz Järla IF Mini Älta 2015
0 Stina Tullberg Mini Nacka 2016
0 Anton Tullberg Mini Nacka 2018
0 Sigge Sjödin Mini NACKA 2014
0 Tilda Olsson Mini Huddinge 2015
0 Ester Öhrström Lyhre - Mini Nacka 1982
0 Aleksandr Titarenko Mini Nacka 2014
0 Hubert Berggren Tollare Mini Saltsjö-Boo 2016
0 Anton Jildenbäck - Mini Saltsjö-Boo 2014
0 Agnes Jildenbäck - Mini Saltsjö-Boo 2017
0 Meija Gångfeldt Mini NACKA 2016
0 Betty Westin NSK Mini STOCKHOLM 2015
0 Vidar Waldin Mini Nacka 2017
0 Harry Källman Mini Stockholm 2014
0 Nils Källman Mini Stockholm 2016
0 Viggo Sjölander Mini Nacka 2016

Sickla Energilopp 5k 13-18 år

Startnummer Namn Klubb Startgrupp Klass Ort Födelseår
0 Filippa Riccius Saltsjöbaden 2007
0 Klara Riccius Saltsjöbaden 2005
0 Samuel Olsson Hässelby SK Bromma 2002
0 Selina Håkansson Järla orientering Stockholm 2004
0 Jerker Ruthström Järla ok Ingarö 2007
0 Kajsa Lidén Saltsjö-Boo 2002
0 Klara Löfgren Nacka 2008
0 Gabriel Klinge Järla Orientering Saltsjö Duvnäs 2006
0 Casper Klinge Järla Orientering Saltsjö Duvnäs 2008
0 Hilma Löfgren Sickla 2006
0 Leonard Dabrowski Järla Orientering Nacka 2008
0 Teodor Gerholm Järla if Nacka 2008
0 Alexander Rubinstein Järfälla 2002
0 Tilde Skaring Segeltorp 2004
0 Matilda Krystek Gustavsberg 2003
0 Britta Börjesson Järla IF Orientering Saltsjö-Duvnäs 2006
0 Sven Börjesson Järla IF Orientering Saltsjö-Duvnäs 2009
0 George Alhechimi Norsborg 2006
0 Ludvig Hagwall Järla Orientering Nacka 2006
0 Olof Hagwall Järla Orientering Nacka 2009
0 Melker Hagwall Järla Orientering Nacka 2011
0 Sara Lennartsson Järla orientering Saltsjö-Boo 2005
0 Gustav Netz Järla IF Älta 2007
0 Juliet Hedström Stockholm 2006
0 Märta Ahlquist Nacka 2007
0 Sonja Ahlquist Nacka 2005