Anmälda till Säter Triathlon 2021 Avancerad sök

Olympisk / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Stefan Pettersson Saltsjöbaden Triathlonsällskap Herrar Man Årsta 1974
Tomas Stavbom IK Fyris Triathlon Herrar Man Uppsala 1971
Paula Birgander Väsby SS Triathlon Damer Kvinna Kungsängen 1973
Julia Montgomery Terrible Tuesdays Athletic club Damer Kvinna Stockholm 1984
Marielle Persson Csk Ludvika Triathlon Damer Kvinna Ludvika 1987
Jörgen Andersson Umara SC Herrar Man Södertälje 1977
Marie Kasselskog Team Power Woman Damer Kvinna Nykvarn 1977
Alexander Fahim Herrar Man Bromma 1988
Odd Larson Norra Stockholm Endurance Herrar Man Täby 1970
Linda Gabrielsson Norrköping triathlon Damer Kvinna Norrköping 1990
Joakim Nordqvist CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Söderbärke 1990
Jonas Wikström Herrar Man Falun 1987
Ann-Sofie Lindén Umara Sports Club Damer Kvinna Södertälje 1988
Jim Andersson CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Ludvika 1986
Jerry Nordgren Optimal Massage & Motion Herrar Man JOHANNESHOV 1966
Gabriel Kröger Race & Shine Herrar Man Älvsjö 1994
Monica Sjans Qwarnsveden triathlon Damer Kvinna Borlänge 1958
Mikael Mattsson Ifk sala Herrar Man Salbohed 1974
Albin Johansson IFK Sala Herrar Man Västerfärnebo 1999
Knut Lyngar Team Coxa Carry Herrar Man Falun 1983
Jonas Kojan Team CoxaCarry Herrar Man Funäsdalen 1967
ingar mikkelsen Team Coxacarry Herrar Man Funäsdalen 1974
Martin Söderström IK REX Herrar Man Falun 1990
BERNHARD Hirschauer Gällivare Endurance Herrar Man Sollentuna 1962
Fredrik Holmberg Larsarvets swingersklubb Herrar Man Grycksbo 1987
Christina Eriksson CSK Triathlon sektionen Damer Kvinna Ludvika 1965
Lars-Erik Smedberg CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Ludvika 1984
Jerker Eriksson Kristinehamn multisport Herrar Man Kristinehamn 1974
Pauline Beltrando VIF Älvkarleby Damer Kvinna Gävle 1991
Tobias Norestrand Diös IF Herrar Man Borlänge 1982
Magnus Ström Sandvikens Cykelklubb Herrar Man Kungsgården 1965
Lukas Bergliden Herrar Man Solna 1983
Begona Birath Stockholm city triathlon Damer Kvinna Segeltorp 1975
Kim Andersson CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Ludvika 1990
Johannes Rosin CSK Ludvika Triathlon Herrar Man Ludvika 1990
Stefan Ramqvist IK Fyris Triathlon Herrar Man Vänge 1971
Robin Persson Ålstig Herrar Man Falun 1988
Martijn Wijnen Herrar Man Stockholm 1994
Jonathan Gunnarsson Athletic Club Saltlake Herrar Man FALUN 1998
Henrik Ivarsson Upplands Väsby Triathlon Herrar Man Sollentuna 1969
Patrik Larsson Herrar Man Enskede 1979
Leif Björkman Qwarnsveden triathlonklubb Herrar Man Insjön 1958
Albin Knutsson Herrar Man Leksand 2002
Lena Brännvall Stockholm City Triathlon Damer Kvinna Hägersten 1968
Gabriel Bassula Herrar Man Mora 1986
Albin Wig Herrar Man Avesta 1996
Felix Geissel Herrar Man Marktredwitz 1991
Emil Norberg Qwarnsveden triathlon Herrar Man Säter 1989
Markus Sjöberg Herrar Man Sundborn 1991
Arvid Frank Herrar Man Uppsala 2004
Ville Frank Herrar Man Vedevåg 2004
Fredrik Zetterberg Herrar Man Gävle 1990
Hans Lundgren Aktivitus Sports Club Herrar Man Södertälje 1955
Jimmi Elestrand ornäs ik Herrar Man gustafs 1989
Lukas Mustajärvi Herrar Man Falun 1984
Peter Ljunggård Herrar Man Bjursås 1985
Amanda Hallesjö Damer Kvinna Hovås 1994

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Peter Söderlund Dellner IK Herrar Man Säter 1972
Frida Nöu Race and Shine Damer Kvinna Täby 2001
Ella Anger Hyttinen Hedemora Endurance Club Damer Kvinna Hedemora 2005
Johan Werkmästar Dalregementet IF Herrar Man Rättvik 2002
Johanna Allqvie Damer Kvinna Stockholm 1993
Elin Allqvie Damer Kvinna Stockholm 1990
Tommy Jansson Saltsjöbaden triathlon Herrar Man Stockholm 1968
James Archer Uppsalapolisens IF Herrar Man Vänge 1979
Astrid Hult Dalregementets IF Damer Kvinna Falun 1996
Mårten Kluck Perbellum SS Herrar Man Mora 1971
Marie-Louise Lindblom Qwarnsvedens triathlon Damer Kvinna Borlänge 1965
Benny Lindblom Qwarnsvedens Triathlon Herrar Man Borlänge 1961
Lina Sares Damer Kvinna Stora Skedvi 1984
Helena Andersson Säter Damer Kvinna Säter 1979
Jeff Frydenlund Nordic Triathlon & Endurance Club Herrar Man SÖDERTÄLJE 1989
Brooke Pilawa-Podgurski Damer Kvinna Alameda, California 1980
Jessica Högberg Kungsörs sportklubb Damer Kvinna Köping 1975
Maria Persson Klarälvdalens Kanot och Multisportklubb Damer Kvinna Ekshärad 1981
Malin Lans Klarälvdalens Kanot och Multisportklubb Damer Kvinna Ekshärad 1981
Anders Edström Gävle Triathlon Herrar Man Gävle 1969
Monica Jansson Damer Kvinna Gävle 1974
Åsa Öberg Damer Kvinna Älta 1977
William Hamberg Team William Hamberg Herrar Man Ludvika 2006
Katarina Andersen Vikahälsan Damer Kvinna Falun 1966
Emma Olsson KBK BIKES CK Damer Kvinna Gullaug 1993
Anders Alderbrant Sprättbo IPK Herrar Man Gnesta 1973
Natalie Sippl Damer Kvinna Stockholm 1992
Christian Blue Herrar Man Österfärnebo 1979
Mathias Petersson Herrar Man Kode 1973

Olympisk / Lag Utmaningen

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår

Sprint / Lag Utmaningen

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
Ludwig Svärdvall Team LeWa Sport Team Lewa sport Man Motala 2005
Carolina Vinefur Vinefur på språng Kvinna Umeå 1996
Terese Hamberg Team Träningsvärk Kvinna LUDVIKA 1978

Sprint / Ungdom 16-17 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Nathalie Stigenberg Gävle Triathlon Klubb Damer Kvinna Gävle 2004
Ludwig Svärdvall Team LeWa Sport Herrar Man Motala 2005
Elin Ramqvist IK Fyris Triathlon Damer Kvinna Vänge 2005
Edla Lowbrink Damer Kvinna Vallentuna 2004
Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Damer Kvinna Umeå 2005

Barn upp till 15 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Alice Birgander Väsby SS Triathlon Flickor 12-13 Kvinna Kungsängen 2008
Elias Birgander Väsby SS Triathlon Pojkar -11 Man Kungsängen 2010
Aron Anger Hyttinen Hedemora Endurance Club Pojkar 12-13 Man Hedemora 2009
Ella Bäcker Mattila IK Flickor 14-15 Kvinna Grums 2007
Eskil Nilsson Ludvika simsällskap Pojkar 12-13 Man Grängesberg 2008
Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Pojkar 12-13 Man Upplandsväsby 2008
Alvar Törnlöv Väsby SS Triathlon Pojkar -11 Man Täby 2012
Oliver Hahne Team LeWa sport Pojkar 12-13 Man Motala 2009
Amanda Hahne Team LeWa sport Flickor 12-13 Man Motala 2009
Vera Nilsson Team LeWa sport Flickor 12-13 Kvinna Motala 2008
Axel Kierman Team Lewa sport Pojkar 12-13 Man Borensberg 2008
Ida Reinius Flickor -11 Kvinna Vallentuna 2013
Liam Reinius Pojkar -11 Kvinna Vallentuna 2011
Lovisa Wannberg IK Fyris Uppsala triathlon Flickor 12-13 Kvinna Uppsala 2008
Emilia Sofie Lyngar-Siblini Team Coxa Flickor 12-13 Kvinna Falun 2007
William Mikkelsen Kojan Funäsdalen IF Pojkar 12-13 Man Funäsdalen 2009
Sarah Larsson Team Lewa Sport Flickor -11 Kvinna Motala 2010
Hugo Lagerberg Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 Man Väsby triathlon 2007
Alva Lagerberg Väsby SS Triathlon Flickor 12-13 Man Väsby triathlon 2009
Oscar Alenius Hedemora Endurance Club Pojkar 14-15 Man Hedemora 2007
Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojkar 14-15 Man Hedemora 2006
Linus Jansson IK Fyris Uppsala triathlon Pojkar 14-15 Man Storvreta 2006
Wilma Danielsson IK Fyris Triathlon Flickor 14-15 Kvinna Storvreta 2007