Anmälda till Jämjöhalvan och Jämjöhallenstafetten 2022
Avancerad sök
Jämjöhalvan 21,1 km
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Erika Lindeblad
Högby IF
Damer
1993
Johannes Knoll
Axa
Herrar
1984
Simon Karlsson
Tisdagsklubben Örebro
Herrar
1993
Evelina Karlsson
Tisdagsklubben Örebro
Damer
1995
Gustav Bengtsson
Bragegatan FC
Herrar
1972
Martin Petersson
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1981
Magnus Jansson
Ölands Skidklubb
Herrar
1993
Thomas Wellbring
Herrar
1982
Lars Agnezon
Kongahälla AIK
Herrar
1948
Tobias Jonsson
Gunnarstorp
Herrar
1972
Emil Andersson
Herrar
1993
Anna-Lotta Wolgast
Salsjögänget MK
Damer
1971
Magnus Löbo
Herrar
1973
Peter Fransson
BHRC
Herrar
1968
Sandra Södergren
Fif gnistan
Damer
1989
Lars-Erik Larsson
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1985
Jonathan Ström
Herrar
1991
Johan Wahlström
Kalmar
Herrar
1982
Leif Jonsson
Strömby
Herrar
1956
Oscar West
Herrar
1991
Theresia Jonsson
Färjestadens motion IF
Damer
1982
Johan Blent
BH RC
Herrar
1981
Jesper Franzen
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1988
Victor Nilsson
Oskarshamn RC
Herrar
1991
Felix Kozma
Team blekinge
Herrar
1997
Johan Tärnhuvud Estvik
Team Blekinge
Herrar
1984
Malin Olsson
Damer
1977
Kristoffer Loo
Högby IF
Herrar
1997
Jonas Landin
Kalmar RC
Herrar
1972
Mikael Pettersson
Nybro Ski
Herrar
1980
Thomas Virdesved
Glasrikets rc nybro
Herrar
1960
linus franzen
KALMAR
Herrar
1990
Beatrice Lejnegård
Oskarshamn RC
Damer
1991
Linus af Wåhlberg
Ölands Skidklubb
Herrar
1990
Anita Jönsson
Högby IF
Damer
1963
Lars-Göran Håkansson
Torsås
Herrar
1964
Fredrik Sjöholm
Herrar
1983
Julius Jakobsson
Herrar
1992
Olof Bard
Herrar
1986
Anton Nilsson
Trummenäs
Herrar
1994
Markus Edmonds
Kverulanterna
Herrar
1992
Fredrik Skogman
Team Blekinge
Herrar
1982
Anders Sjöberg
Nybro
Herrar
1968
Jocke Henningsson
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1971
Kerry Olsson
Karlshamn KSK Triathlon
Damer
1974
Robert Larsson
Herrar
1982
Martina Berndtsson
Damer
1988
Maria Johansson
Runacademy
Damer
1973
Jonas Ottosson
Hälle IF
Herrar
1990
David Lind
IF UDD
Herrar
1983
Gustav Lindgren
F17
Herrar
1994
Maja Jägerbrink
Damer
1992
Malin S Eriksson
Damer
1985
Arvid Wretström
Karlskrona SOK
Herrar
1985
Leo Sepp-Mattisson
Herrar
1989
Andreas Gepan Gustavsson
Hammarby IF
Herrar
1982
Sandra Bizzozero
Team Blekinge
Damer
1978
Carina Turesson
Damer
1979
Oscar Kask
Herrar
1986
Petter Elmeroth
BHRC
Herrar
1983
Mats Insulander
Sigge
Herrar
1964
Karl-Johan Johnsson
Umara Sports Club
Herrar
1984
Johan Myrén
OK Orion
Herrar
1981
Fredrik Bergstedt
Asarum
Herrar
1978
Sofia Asplund
Ok Norrvirdarna
Damer
1981
Andreas Oscarsson
Lindsdals if
Herrar
1975
Peter Wallfors
Kalmar RC
Herrar
1969
Victor Blomberg
Mikkeller Running Club Karlskrona
Herrar
1989
Tony Petersson
Team Blekinge
Herrar
1981
Martin Sandberg
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1971
Jonas Engdahl
Jämjö
Herrar
1979
Martin Björklund
Kockums IF
Herrar
1989
Erik Lilja
Karlskrona CK
Herrar
1988
Anders Persson
Herrar
1969
Andreas Carlson
Herrar
1978
Fredrik Andersson
Herrar
1974
Ronny Fredriksson
Färjestadens motion If
Herrar
1975
Linda Krook
Ryssbergets IK
Damer
1979
Astrid Nyblom
KARLSKRONA
Damer
2002
jonatan andersson
team blekinge
Herrar
1998
Nataliia Baranovska
Ukraine
Damer
1984
Bo Sundström
Kalmar RC Triathlon
Herrar
1967
Patric Lundvall
Växjö löparklubb
Herrar
1968
Hanna Eriksson
Kalmar RC Triathlon
Damer
1978
Henrik Malmros
Karlshamn
Herrar
1980
Malin Svensson
Damer
1982
Frida Nylin
Damer
1982
Magnus Gustavsson
Torsås
Herrar
1962
Eddy Hultgren
Team Blekinge
Herrar
1959
Bosse Ekström
Team Blekinge
Herrar
1952
Torbjörn Westman
Oskarshamn RC
Herrar
1961
Krisanti Johansson
Team Blekinge
Damer
1968
Alexandra Johansson
Damer
1993
Sara Elfving
Karlshamns SK triathlon
Damer
1970
Louise Fredin
Malmö
Damer
1994
Marcus Persson
MJM CHALLENGE
Herrar
1975
Silvia Niewerth
MJM CHALLENGE
Damer
1977
Magnus Josephson
Kalmar RC
Herrar
1978
Johan Bark
Herrar
1986
Jimmy Gunnarsson
Tvärskogs if
Herrar
1987
Patrik Bäckström
Nybro Ski
Herrar
1973
Emma Turpeinen
Sweden Runners
Damer
1984
Mikael Espenkrona
Herrar
1974
Viktor Elvung-Nilsson
-
Herrar
1994
Jennifer Ljungkrantz
-
Damer
1994
Lukas Lindman
Karlskrona SOK
Herrar
1998
Ola Karlsson
Herrar
1976
Kristoffer Printzlow
Lyckå FF
Herrar
1989
Rebecka Printzlow
Team Blekinge
Damer
1984
Joakim Haby
Kverulanterna
Herrar
1991
Sofia Lindström
Damer
1996
Kim johnsson
Lyckeby
Herrar
1988
Jannike Ottosson
Team Blekinge
Damer
1982
Johanna Thulesius
Sweden runners
Damer
1988
Ludvig Väpnare
Hulterstad AIK
Herrar
2002
Markus Tillman
Karlskrona
Herrar
1991
Jämjöhallenstafetten
Namn
Lag
Klass
Födelseår
Annika Antonsson
Sigma Technology Runners
1977
Roger Leanderson
Näsvikens Löpargrupp, Karlshamn, Lag 2
1959
Roger Leanderson
Näsvikens Löpargrupp, Karlshamn, Lag 1
1959
Victoria Rubin
Jämjöhallen - lag 1
1971
Victoria Rubin
Jämjöhallen - lag 2
1971
Glenn Pettersson
Hemvändarna
1961
Jesper Hallborg
Mjukisarna
1993
Anna Mattson
Team Klara
1990
Rickard Bodin
Kockums IF lag 5
1984
Rickard Bodin
Kockums IF lag 4
1984
Rickard Bodin
Kockums IF lag 3
1984
Rickard Bodin
Kockums IF lag 2
1984
Rickard Bodin
Kockums IF lag 1
1984
Pauline Jeppsson
Team Jeppsson
1977
Jämjöhalvan 10 km
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Nelly Össmar
Högby IF
Damer
2003
Samuel Karlström
Team Sothöns
Herrar
1984
Martin Johansson
Kalmar
Herrar
1986
Mattias Fagerlund
Viljan
Herrar
1986
Jörgen Andersson
Herrar
1985
Bo Ottosson
Nybro Ski
Herrar
1959
Martin Lindström
Herrar
1994
Jennie Saleskog
Salsjögänget MK
Damer
1977
Daniel Söderqvist
Herrar
1975
Mattias Nilsson
Herrar
1976
Abakar Abdelkarim
Högby IF
Herrar
2000
Mikael Karlsson
Björnstorps IF
Herrar
1956
Isak Hagberg
Högby IF
Herrar
2002
Marcus Nilsson
Mörbylånga GoIF
Herrar
1997
Bo Hoff
Listerby Ik
Herrar
1959
Madeleine Lundin
Damer
1963
Björn Englund
Högby IF
Herrar
1983
Jens Söderström
OK Orion
Herrar
1980
Johan Gustafsson
SSG IF
Herrar
1977
Iréne Rohde
Högby IF
Damer
1956
Malin Härdin
Damer
1982
Sixten Engqvist
Herrar
2004
Samuel Tewelde
Glasrikets RC Nybro
Herrar
2000
Andreas Davidsson
Högby IF
Herrar
1995
Jonathan Kågström
Karlskrona
Herrar
1991
Johan Lundin Andersson
Herrar
1993
Simon Johan McVitty Östborg
Högby IF
Herrar
2005
Jesper Olsson
Umara sports club
Herrar
1993
Erik Holgersson
Herrar
2004
Håkan Eriksson
Diamantlaget
Herrar
1976
Zackarias Eriksson
Diamantlaget
Herrar
2012
Sara Moilanen
Damer
1982
Mikael Davidsson
Högby IF
Herrar
1962
Anders Schön
Karlskrona
Herrar
1969
Lars-Göran Olausson
Team Blekinge
Herrar
1952
Maria Wirenstedt
Karlshamn SK Swimrun
Damer
1979
Karin Persson
Damer
1977
Christer Ny
Ronneby OK
Herrar
1971
Maria Eklund
Ronneby
Damer
1971
Kevin Söderström
Jämjö
Herrar
1992
Camilla Persson
Högby IF
Damer
1962
Hanna Dawson
Damer
1982
Ewelina Gylling
Damer
1990
Johan Lubell
Herrar
1982
Malin Swanström
Run Factory
Damer
1974
Jonas Ignell
Run Factory
Herrar
1970
Andreas Nilsson
IS Göta Helsingborg
Herrar
1973
Sofie Mattsson
Karlshamns SK
Damer
1983
Henrik Holmgren
Kyrkhults SK
Herrar
1980
Johanna Assinger
Damer
1976
Linda Hagehed
Växjö Löparklubb
Damer
1971
Linnéa Lendrop
Damer
1998
Kevin Knutsson
Herrar
1999
Stefan Rohde
Djurängsbackens LK
Herrar
1955
Jessica Gylfe
Högby IF
Damer
1980
Andreas Glingfors
Run Factory
Herrar
1977
Rosita Karlsson
Torsås
Damer
1966
Viktoria Andersson
Damer
2006
Carl Toller Melén
Hälle IF
Herrar
1993
Ola Persson
Karlshamn SK Swimrun
Herrar
1971
Karolina Jonasson
Damer
1986
Henry Andersson
Herrar
1998
Mark Prins
Herrar
1993
Dhekra Annuzaili
Karlskrona
Damer
1968
Tim Andersson
Karlskrona SOK
Herrar
1996
Jens Svendsen
Umara Sports Club
Herrar
1977
Anna Svensson
Glasrikets RC
Damer
1978
Henrik Olsson
Umara Sports Club
Herrar
1992
Henrik Stenström
Herrar
1978
Martin Bredvei
Herrar
1981
Sven Svensson
Skavkulla Ski Team
Herrar
1969
MALGORZATA SVENSSON
Skavkulla Ski Team
Damer
1969
Filip Svensson
Skavkulla Ski Team
Herrar
1999
Madeleine Lagesson
Glasriket rc
Damer
1963
Cecilia Walles
Lomma
Damer
1965
Caroline Liljebjörn
Glasrikets RC
Damer
1967
Linda Larsson
Damer
1986
Daniel Malmros
C33
Herrar
1981
Robert Jönsson
Herrar
1965
Bosse Fredriksson
Okorion
Herrar
1958
Isac Svensson
Herrar
1991
Hanna Månsson
Karlskrona
Damer
1987
Roger Persson
Herrar
1962
Karin Väpnare
Färjestadens IK
Damer
1973
Roger Smith
Herrar
1982
Pheter Stål
Herrar
1980
Marite Sild
Damer
1996
Jämjöhalvan 5 km
Namn
Klubb
Klass
Födelseår
Kristoffer Karlsson
UF Contact
Herrar
1992
katarina Sandberg
Damer
1979
Noam Andersson
P12
2014
Emil Aronsson
KA2IF
Herrar
2006
Ivan Wellbring
Ramdala IF
P12
2013
Saga Wellbring
Nättraby GoIF
F12
2011
Mathias Wellbring
Ramdala IF
Herrar
1980
Elin Saleskog
Salsjögänget MK
F16
2006
Olle Söderqvist
KA2 IF
P12
2011
Matteus Bodesund
Ka2 IF
P12
2011
Lise-Lotte Andersson
Damer
1971
Milo Gustafsson
KA 2
P12
2011
Andreas Hallengren
Karlskrona
Herrar
1976
Louice Holgersson
KA2IF
F16
2006
Jens Blanck
Herrar
1990
Linnea Petersson
Ronneby
Damer
1987
Malte Jacobsson
KA2IF
P14
2009
Emil Jacobsson
KA2IF
P16
2007
Sixten Persson
Ka 2 if
P14
2008
Jessica Jansson
Run academy
Damer
1989
Jessica Blanck
Karlskrona
Damer
1979
Almedin Hamidovic
Herrar
1990
Simon Rosenquist
KA2IF
Herrar
2003
Carina Petersson
Damer
1964
Leif Karlsson
Uf contact
Herrar
1949
Heikki Rytkönen
Uf Contact
Herrar
1968
Alma Eriksson
F14
2008
Maria Toverland
Damer
1982
Niklas Sjösten
Herrar
1981
Jo Metlid
P14
2008
Niclas Åkeson
Herrar
1964
Emilia Sandberg
Team Blekinge
Damer
2007
Signe Malm
KA2 IF
F12
2011
Edith Andersson
Ka2
F12
2011
Svea Falk
Ka2If
F12
2011
Anders Falk
Ka2if
Herrar
1977
Olivia salleke
Ka2
F12
2011
Marcus Liljegren
Jämjö
Herrar
1971
Jasmin Sepahzad
Damer
1989
Sigge Oscarsson
Kalmar
P14
2008
Minna Lilja
Fitnfun Sturkö
F14
2009
Anders Loell
Herrar
1985
Jessica Blomberg
Mikkeller Running Club Karlskrona
Damer
1984
Björn Olsson
Herrar
1999
Alma Jonsson
Karlskrona SOK
Damer
2005
Märta Wester
Jämjö GOIF
Damer
2005
Annika Karlsson
Damer
1972
Malin Antonsson
Damer
1980
Jörgen Philipsson
Coltingborssén Triathlonklubb
Herrar
1978
Elin Philipsson
Jämjö Goif
F14
2009
Isak Philipsson
Jämjö Goif
P12
2011
Annie Johansson
Damer
1984
Madeleine Hillborg
Damer
1989
Jesper Sjögren
Herrar
1998
Mats Korner
Växjö Löparklubb
Herrar
1962
Stefan Svensson
Rödeby
Herrar
1978
Emma Bäckman
/
Damer
1991
JEONGWON KIM
The Green House
Herrar
1992
Åsa Thelin
Damer
1970
Sofia Hidling
Torhamns Goif
Damer
1970
Sara Fransson
Damer
1988
Jimmy Algerstedt
Karlskrona
Herrar
1976
Anna Nyström
Damer
1970
Eva Bladh
Salsjögänget Motionsklubb
Damer
1960
Jona Lindman
KA2 IF
Herrar
2004
My Binnquist
Damer
1991
Michelle Nilsson
Lyckeby
Damer
1985
David Högberg
Herrar
1978
Ellen Svensson
Hulterstad AIK
Damer
2002
Jan Eriksson
Hulterstad AIK
Herrar
1970
Ida Väpnare
Färjestaden IK
F14
2009
Beatrice Holmqvist
Damer
1993
Sanna Dahlström
Damer
1989
kristina ponting
IF UDD
Damer
1961
Jämjöhalvan barnlopp
Namn
Klass
Erik Frykholm Löfdahl
Stella Frykholm Löfdahl
Harry Renström
Ellen Gylling
Adrian Lubell
Alfred Ottosson
Freja Blomberg
Wilhelm Hillborg
Olle Fransson
Elsa Fransson
Emilia Månsson