Anmälda till Växjöloppet 2020 Avancerad sök

Växjöloppet - 21 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Emma Houdoux no Kvinnor 21 km 1998
Christoffer Gustafsson Män 21 km 1981
Jonas Ulbricht Män 21 km 2002
Måns Brandel Män 21 km 1977
Emil Danielsson IKHP Män 21 km 1986
Alva Neldemyr Kvinnor 21 km 2000
Felicia G-Hult Kvinnor 21 km 2001
Marcus Jönsson Vetlanda Män 21 km 1980
Jenny Strandqvist Kvinnor 21 km 1980
Ingemar Nilsson VAIS Män 21 km 1958
Mattias Persson Glasriket rc Män 21 km 1990
Magnus Nilsson Män 21 km 1901
David Åberg Män 21 km 1992
Rasmus Pettersson Män 21 km 1994
Rasmus Bergqvist Män 21 km 1984
Jonna Larsson Kvinnor 21 km 1989
Oskar Levin Män 21 km 1993
Niklas Barle Barle spring och lek Män 21 km 1993
Jessica Egerbo Kvinnor 21 km 1985
Henrik Egerbo Umara sports club Män 21 km 1980
Christina Andersson Kvinnor 21 km 1966
Veronica Alm Emmaboda Verda OK Kvinnor 21 km 1970
Ludwig Sjödahl Lönashult GOIF Män 21 km 1982
Bosse Ekström Team Blekinge Män 21 km 1952
Sandra Larsson Kvinnor 21 km 1990
Daniel Petersson Hovshaga AIF Män 21 km 1976
Ljiljana Bublik NonStop Kvinnor 21 km 1956
Katarina Petersson Kvinnor 21 km 1976
Siw Hedlin Axa SC Kvinnor 21 km 1968
Börje Granath Brittatorps TK Män 21 km 1950
Peder Gustafsson Män 21 km 1971
Frida Lundquist Kalmar Kvinnor 21 km 1996
Nicki Karlsson Kalmar Kvinnor 21 km 1996
Morgan Rinaldo Vimmerby SK Män 21 km 1982
Sanna Rålin Jät Kvinnor 21 km 1987
Fredrik Hansen Män 21 km 1984
Fredrik Bernhardsson Måsvägen Män 21 km 1974
Tommy Borggren Män 21 km 1978
Andreas Berg Rullegruppen Kronoberg Män 21 km 1971
Johan Weilander Kexholms OK Män 21 km 1978
Jonathan Egerbo Ik Livsnerven Män 21 km 1977
Pär Lindbäck Män 21 km 1985
Simon Fransson Män 21 km 1995
Anna Karlsson Växjö squashklubb Kvinnor 21 km 1975
Johan Tengbom Män 21 km 1992
CHEE KWONG SAM Elmhult Sport Club Män 21 km 1971
PÄR Möllmark Lönashults Goif Män 21 km 1988
Johannes Mellskog Fiolenslöparklubb Män 21 km 1993
Madeleine Dunsäter Oskarshamns Sportklubb Kvinnor 21 km 1973
Mattias Rinaldo Myresjö IF Män 21 km 1976
Ivan Bublik Män 21 km 1901
Jakob Blad Män 21 km 1978
Ralf Klink TSV Goddelau Män 21 km 1965
Sven-Inge Bergh Lönsboda SK Män 21 km 1956
Katja Schönbeck IFK Växjö Kvinnor 21 km 1971
Kristoffer Georgsson Lönashult GoIF Män 21 km 1984
Jessica Georgsson Lönashult GoIF Kvinnor 21 km 1988
Anton Lundin Män 21 km 1995
Viktor Lundin Män 21 km 1901
Linda Axelsson Slättamåla LK Kvinnor 21 km 1974
Jörgen Axelsson Slättamåla LK Män 21 km 1971
Tommy Nelson Män 21 km 1983
Janeth Lindblad Kvinnor 21 km 1969
Caroline Liljebjörn Glasrikets RC Nybro Kvinnor 21 km 1967
Madeleine Lagesson Glasriket rc Kvinnor 21 km 1963
Bo Hildingsson Män 21 km 1970
Martin Mattsson Män 21 km 1983
Peter Käll IK NocOut Män 21 km 1986
Sophie Rickcord Kvinnor 21 km 1984
Eric Fridehem ? Män 21 km 1987
Sandra Södergren Fif Gnistan Kvinnor 21 km 1989
Lotta Sjöstrand Kvinnor 21 km 1967
Stanislav Jusko Män 21 km 1986
Alexander Hultman Män 21 km 1987
Emelie Hultman Kvinnor 21 km 1988
Johannes Nilsson Män 21 km 1989
Linus Boström Lalarunt Män 21 km 1986
Anna Johansson Gustafsson Kvinnor 21 km 1988
Sara Ericsson Växjö 1992
Jasmin Hasanbegovic Hovmantorp GoIF 1991
Elisabeth Cartaxo 1991
Mathilda Eddestål Kvinnor 21 km 1988
Jerry Onmalm Mörkarna Norrköping Män 21 km 1991
Elin Berg Umara Sports club Kvinnor 21 km 1990
Christoffer Wedin Män 21 km 1988
Anders Johansson Män 21 km 1967
Johnny Ivarsson Män 21 km 1958
Mattias Hansson Södra Vi IF Män 21 km 1979
Rebecca Johansson Kvinnor 21 km 1976
Linda Eriksson Kvinnor 21 km 1974
Fredrik Eriksson Män 21 km 1972
Anne Line Håland Kvinnor 21 km 1988
Jesper Lindahl Män 21 km 1985
Jörgen Steen Brittatorp TK Män 21 km 1968
jessica erixon kungsör Kvinnor 21 km 1983
Viktoria Johansson kungsör Kvinnor 21 km 1986
daniel erixon kungsör Män 21 km 1986
Robin Löwstedt kungsör Män 21 km 1989
Tero Hänninen Män 21 km 1980
Christer Althini Lonesome Runners Män 21 km 1962
Roger Rosberg Män 21 km 1983

Växjöloppet - 10 km

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Tina Costallas Kvinnor 10 km 1973
Björn Claesson Män 10 km 1978
Daniel Dreijer EY Män 10 km 1979
Sofie Nilsson Kvinnor 10 km 1988
Jonny Andersson Män 10 km 1984
Gustav Huuki Män 10 km 1982
Cecilia Rindhagen Outnorth Kvinnor 10 km 1992
Kristina Ramner Kvinnor 10 km 1963
Madeleine Östlund Kvinnor 10 km 1973
Ludvig Wallén Män 10 km 1992
Maria Vinteryd Kvinnor 10 km 1974
Camilla Svaleklev Kvinnor 10 km 1963
Tom Svaleklev Män 10 km 1963
Evelina Eklund Växjö Kvinnor 10 km 1993
Kent Tomeby Män 10 km 1968
Jesper Karrhammar Wexiödisk AB Män 10 km 1972
Marco Agusto Alvesta Män 10 km 1979
Mikael Luomala Salsjöns Motionsklubb joggarna Män 10 km 1962
Märit Kemner Kvinnor 10 km 1980
Victoria Rogerson Kvinnor 10 km 1993
Lina Granath Kvinnor 10 km 1989
Annica Karlsson Oskarshamn Kvinnor 10 km 1956
Karolina Gårdendahl Kvinnor 10 km 1983
Elisabet Nyman Kvinnor 10 km 1970
Maja Fransson Kvinnor 10 km 1995
Lars Fransson Män 10 km 1963
Helene Svensson IK Vista Kvinnor 10 km 1964
Nina Axelsson Förfesten Kvinnor 10 km 1991
Nina Fyrman Kvinnor 10 km 1995
Olof Johansson Män 10 km 1982
Chasandra Carlford Kvinnor 10 km 1986
Mikael Andersson Osby Män 10 km 1975
Malin Gunnarson Kvinnor 10 km 1984
Henrik Havby Gröngölingarna Män 10 km 1901
Pia Havby Kvinnor 10 km 1980
Madeleine Holmgren Växjö Förfesten Kvinnor 10 km 1983
Ingela Stewén Växjö Förfesten Kvinnor 10 km 1982
Sanna Borenberg Förfesten Kvinnor 10 km 1981
Katarina Nilsson Växjö Janssonklanen Kvinnor 10 km 1968
Sofie Holmqvist Växjö Kvinnor 10 km 1985
Andre Krafft Växjö Män 10 km 2000
Lars Johansson Män 10 km 1964
Jens Nilsson Hovmantorp Män 10 km 1979
Leif Gustavsson lönashults goif Män 10 km 1964
Louise Gustavsson lönashults goif Kvinnor 10 km 2004
Tomas Erdman Målajord IF Män 10 km 1976
Eva Jonsson Målajord IF Kvinnor 10 km 1981
Göran Ulfves Växjö Män 10 km 1956
Gun Ulfves Växjö Kvinnor 10 km 1961
Torbjörn Allvin Växjö Män 10 km 1952
Marcus Falk Janssonklanen Män 10 km 1977
Johanna Ulvagården SideBySide2 Kvinnor 10 km 1978
Hanna Hjertqvist SideBySide2 Kvinnor 10 km 1978
Ellen Petersson SideBySide2 Kvinnor 10 km 1978
Joanna Kron SideBySide2 Kvinnor 10 km 1978
Anneli Ivarsson SideBySide1 Kvinnor 10 km 1978
Camilla Hiljanen SideBySide1 Kvinnor 10 km 1980
Elin Jacobsson SideBySide1 Kvinnor 10 km 1978
Sofie Sonberg SideBySide1 Kvinnor 10 km 1978
Cecilia Holmgren SideBySide1 Kvinnor 10 km 1978
Anna Ofenhed Vikingstad Kvinnor 10 km 1988
Birgitta Warodell Kvinnor 10 km 1965
Lars-Göran Warodell Män 10 km 1969
Tobias Ström Män 10 km 1990
Cliford Mattisson 338 Småland Män 10 km 1971
Jonas Isaksson Gemla Män 10 km 1983
Joacim Augustsson Män 10 km 1984
Susanne Edoff Kvinnor 10 km 1969
Hasse Ursfält Urshults IF Män 10 km 1951
Stefan Karlsson Team Blekinge Män 10 km 1974
Anna Olsson Kvinnor 10 km 1976
Kjell Åkesson Män 10 km 1949
Robert Färdig RoSt Män 10 km 1979
Stefan Zelvin RoSt Män 10 km 1979
Josefin Gustavsson Kvinnor 10 km 1983
Michael Sundin Män 10 km 1978
Andreas Åström Män 10 km 2003
Anders Nilsson Wexio Män 10 km 1968
Börje Svensson Växjö Män 10 km 1964
Kristoffer Stenemo Stenemos Män 10 km 1972
Cecilia Stenemo Växjö Stenemos Kvinnor 10 km 1975
Louise Fagerström Kvinnor 10 km 1987
Josefin Gustafsson Kvinnor 10 km 1901
Elvira Hård Kvinnor 10 km 1999
Jakob Blad Män 10 km 1978
Veronica Wilhelmsen Kvinnor 10 km 1987
Filippa Jönsson Kvinnor 10 km 1991
Daniel Jönsson Män 10 km 1987
Magnus Strand Växjö Män 10 km 1972
Ulrika Bengtsson Kvinnor 10 km 1974
Filip Karlsson vimmerby Män 10 km 1990
Sanna Larsson vimmerby Kvinnor 10 km 1988
Camilla Einarsson Kvinnor 10 km 1979
Emma Strååt Strååtligan Strååtligan Kvinnor 10 km 1980
Gunnar Strååt Strååtligan Strååtligan Män 10 km 1952
Gustav Strååt Strååtligan Strååtligan Män 10 km 1987
Åsa Barrdahl Kvinnor 10 km 1979
Andreas Petersson Män 10 km 1985
Magnus Karlsson Män 10 km 1978
Peter Nilsson Män 10 km 1988
Tyrone Johansson Män 10 km 1963
Nils Bergdahl Åryd 338 Småland Män 10 km 1971
Morgan Johansson 338 Småland 338 Småland Män 10 km 1974
Lars-Olof Larsson Män 10 km 1959
Stefanos Stafilidis Män 10 km 1979
Petter Hedberg Män 10 km 1980
Juho Niiniskorpi Män 10 km 1981
Henrik Axelsson Män 10 km 1979
Anders Runesson IFK Västrabo Män 10 km 1901
Mattias Johansson Män 10 km 1972
sebastian villalobos 338 Småland Män 10 km 1981
Axel Thunell Män 10 km 2001
Linda Green Kvinnor 10 km 1976
Anna Hedlund Kvinnor 10 km 1978
Heléne Wikell Klasentorps löparklubb Kisebäst Kvinnor 10 km 1964
Anna Wikell Klasentorps Löparklubb Kisebäst Kvinnor 10 km 1994
Jonna Nyberg Kvinnor 10 km 1988
Cecilia Hansen Kvinnor 10 km 1989
Martin Olin Män 10 km 1996
David Olin Män 10 km 1995
Signe Pettsson Kvinnor 10 km 2003
Dan Rundqvist Växjö Löparklubb Män 10 km 1967
Jonas Broström Henriks drängar Män 10 km 1977
Elsa Nilsson Kvinnor 10 km 1999
Stefan Johansson Telia IF Män 10 km 1966
Mathias Glennstål 1971
Janina Timerdal Eriksson Leopards 1988
David Skoglar Månsarp Män 10 km 1972
Camilla Skoglar Månsarp Kvinnor 10 km 1975
Liselott Ståhlgren Kvinnor 10 km 1955
Malin Ståhlgren Kvinnor 10 km 1982
Johan Grape Rottne Män 10 km 1901
Robert Olander Grimslöv Män 10 km 1983
Jan Olsson HULTSFRED Män 10 km 1961
Helmer Svensson Män 10 km 1996
Amanda Eriksson Skog Kvinnor 10 km 1996
Linda Eriksson Kvinnor 10 km 1973
Amanda Eriksson Kvinnor 10 km 2003
Mats Lindahl Män 10 km 1968
Torgny Häll Män 10 km 1963
BIRGITTA GUSTAVSSON Kvinnor 10 km 1970
Elena Domazetovska Kvinnor 10 km 1982
Maria-José Benitez Kvinnor 10 km 1983
Anna Rodriguez Kvinnor 10 km 1983
Mats Ljung Män 10 km 1961
Pauline Wiberg Kvinnor 10 km 1990
Kristina Steen Kvinnor 10 km 1967
Anna Maria Lingmerth Kvinnor 10 km 1973
nathalie gilbert Kvinnor 10 km 1970
Andreas Lindström Moderaterna Män 10 km 1977
Johan Cato Crossfit Linné Marvel Morons Män 10 km 1979
Johan Bjällebo Jodab JODAB Män 10 km 1973
David Olsson Jodab JODAB Män 10 km 1981
Maria Karlsson Kvinnor 10 km 1986
Maria Karlsson Kvinnor 10 km 1980
Malin Söderberg Kvinnor 10 km 1996
Mona Lennartsson Kvinnor 10 km 1955
Robert Johansson Män 10 km 1978
Kjell Blennmyr Män 10 km 1951
Karin Ryde Kvinnor 10 km 1996
Victoria Wilke Kvinnor 10 km 1972
Carin Sjödén Kvinnor 10 km 1978
Niklas Sjödén Män 10 km 1973
Madeleine Sjöö Kvinnor 10 km 1992
Isabelle Hessbo Kvinnor 10 km 1984
Malin Lindbladh Kvinnor 10 km 1977
Johan Lindbladh Män 10 km 1976
Kim Henningsson Gröna Brigaden Män 10 km 1991
Elin Johansson Kvinnor 10 km 1991
Victor Carlsson Män 10 km 1990
Mikael Lindquist FK Puls Män 10 km 1965
Kerim Hanna Team Bikupan Män 10 km 1993
Amanda Wilhemsson Team Bikupan Kvinnor 10 km 1996
Martin Gustavsson Team Bikupan Män 10 km 1998
Emil Johansson Team Bikupan Män 10 km 1990
Caroline Johansson Kvinnor 10 km 1976
Anita Färm Kvinnor 10 km 1963
Daniel Römer Män 10 km 1982
Jenny Samuelsson Kvinnor 10 km 1972
Elin Samuelsson Kvinnor 10 km 2003
Mathilda Andersson Tingsryd M&M Kvinnor 10 km 1990
Maria Johansson Tingsryd M&M Kvinnor 10 km 1977

Växjöloppet - 4,7 km

Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår
Ida Rosenqvist Vislanda Kvinnor 4,7 km 1985
Carolin Karlsson Kvinnor 4,7 km 1978
Elle Larsson Kvinnor 4,7 km 1962
Josefina Söreke Kvinnor 4,7 km 1901
Tommy Dahl Män 4,7 km 1980
Eddie Dahl IFK Växjö Pojkar födda 05 och senare 4,7 km 2008
Jessica Gummesson Kvinnor 4,7 km 1977
Rebecka Unnersjö Skillingaryd Kvinnor 4,7 km 1989
Kristian Danielsson Män 4,7 km 1976
Sanna Zetterlund Kvinnor 4,7 km 1995
Kathrin Ulbricht Kvinnor 4,7 km 1969
Jonas Linnertz Män 4,7 km 1978
Viktoria Nilsson Kvinnor 4,7 km 1992
Tove Englund Kvinnor 4,7 km 1991
Andreas Danielsson Ingelstad Män 4,7 km 1973
Oskar Danielsson Ingelstad Män 4,7 km 2003
Arvid Danielsson Ingelstad Män 4,7 km 2006
Elin Danielsson Ingelstad Kvinnor 4,7 km 2002
Martina Alvarsson Vetlanda Kvinnor 4,7 km 1901
Minna Alvarsson IK Sisu Nässjö Flickor födda 05 och senare 4,7 km 2011
Linn Petersson Kvinnor 4,7 km 1986
Evelina Falkenström Kvinnor 4,7 km 1987
Malin Ljungberg Kvinnor 4,7 km 1988
Alma Nilsson Hovmantorp Flickor födda 05 och senare 4,7 km 2008
Hanna Johansson Hovmantorp Kvinnor 4,7 km 1981
Helen Erdman Målajord IF Kvinnor 4,7 km 1901
Lucas Erdman Målajord IF Pojkar födda 05 och senare 4,7 km 2007
Viggo Erdman Målajord IF Flickor födda 05 och senare 4,7 km 2011
Thomas Jonsson Målajord IF Män 4,7 km 1979
Albin Jonsson Målajord IF Pojkar födda 05 och senare 4,7 km 2008
Ellen Jonsson Målajord IF Flickor födda 05 och senare 4,7 km 2011
Katarina Lundin Kvinnor 4,7 km 1973
Björn Lundin Linnér SK Poseidon Pojkar födda 05 och senare 4,7 km 2008
Liv Lundin Linnér SK Poseidon Flickor födda 05 och senare 4,7 km 2011
Frida Hagberg Kvinnor 4,7 km 1982
Eva-Lena Kjellsson Rullegruppen Kronoberg Kvinnor 4,7 km 1967
Petter Ericsson Män 4,7 km 1970
Jennie Hedrén Hasselros RulleGruppen Kronoberg Kvinnor 4,7 km 1973
Magnus Stenbenke Kronoberg Esport och gaming Män 4,7 km 1975
Jakob Blad Män 4,7 km 1978
Jan-Åke Ehrnborg Lenhovda Team Ehrnborg Män 4,7 km 1956
Ida Ehrnborg Team Ehrnborg Kvinnor 4,7 km 1986
Frida Green Kvinnor 4,7 km 2009
Emelie Sandström Moheda Kvinnor 4,7 km 1988
Khalil Mousaviyan Växjö Män 4,7 km 1959
Johan Lindelöf Män 4,7 km 1995
Emma Lindelöf Kvinnor 4,7 km 1990
Jerker Nilsson Män 4,7 km 1972
Thom Henriksson Män 4,7 km 1977
Elliot Darell 2007
Noah Glennstål Pojkar födda 05 och senare 4,7 km 2009
Gustav Kahlroth Växjö Pojkar födda 05 och senare 4,7 km 2009
Marianne Oskarsson Kvinnor 4,7 km 1968
Bengt Wihlborn Frimurarna Män 4,7 km 1952
ARMIN BECIRBEGOVIC VÄXJÖ HF Pojkar födda 05 och senare 4,7 km 2008
Charlotte Gyllenswärd Kajander Växjö Kvinnor 4,7 km 1980
Kristina Ponting umara sports club Kvinnor 4,7 km 1961