Anmälda till Gotland Triathlon 2021 - INSTÄLLT Avancerad sök

Supersprint TÄVLINGSKLASS Elit - 2 starter

Inga anmälda
Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår

Olympisk TÄVLINGSKLASS - junior

Inga anmälda
Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår

Olympisk TÄVLINGSKLASS - senior

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Tommy Eriksson Ifk sala Herrar Man Sala 1977
Marcus Larsson KA3 IF Herrar Man Fårösund 1977
Jacob Werner Ringmurens CK Herrar Man Visby 1975
Jenny Werner KA3 IF Damer Kvinna Visby 1975

Olympisk TÄVLINGSKLASS - masters

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Neil Bronsdon Norra Stockholm Endurance Master 55-59 Man VAXHOLM 1966
Camilla Eriksson IFK Sala Master 35-39 Kvinna Sala 1983
Angela Gerlitz Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna Täby 1975
Peter Sennblad Hedemora Endurance Club Master 45-49 Man Hedemora 1973
Robert Rundqvist Umara Sports Club Master 45-49 Man Åsa 1974
Joacim Bygg IFK Sala Master 40-44 Man Sala 1979
Rikard Fursjö Julita Goif Master 35-39 Man Rejmyre 1982
Katarina Schenker Lödde Tri Master 45-49 Kvinna Lomma 1972
Evalotta Johansson Ronneby simsällskap Forza Master 45-49 Kvinna Ronneby 1972
Charlotte Rørdam Åkersberga Triathlonförening Master 50-54 Kvinna Åkersberga 1970
Josefine Östfeldt Race & Shine Master 45-49 Kvinna Tungelsta 1975
Mats Carnestedt Järfälla Master 65-69 Man Järfälla 1956
Peo Kämpe Ringmurens ck Master 45-49 Man Visby 1973
Ann Salmin Norra Stockholm Endurance Master 50-54 Kvinna Åkersberga 1971
Petra Kalström KA3 IF Master 50-54 Kvinna Fårösund 1971
Mattias Thelander IFK Sala Master 45-49 Man Sala 1973
Niclas Andersson IFK Sala Master 45-49 Man Sala 1974

Olympisk MOTION

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Jonathan Landén Ingen klubb Herrar Man Härryda 1998
Lina Mårtensson Damer Kvinna Enskede 1984
Petter Wallberg Herrar Man Saltsjö Boo 1988
Martin Douglas Andersen Herrar Man Hørsholm 1987
Wolfgang Arnold Rockopas Herrar Man Hausham 1969
Rochelle Scott KA3 IF Fårösund Damer Kvinna Lärbro 1972
Annika Rubensson Fredrikshof Damer Kvinna Vallentuna 1967
Henrik Gunnarson Herrar Man Norrala 1981
Helena Swende Fruängen Damer Kvinna Hägersten 1979
Carina Lönn Damer Kvinna Saltsjö-Boo 1977
Fredrik Ohlsson Herrar Man Visby 1980
Jeanette Stålgren Damer Kvinna Kalmar 1955
Louise Stuxgren Roma IF Damer Kvinna Visby 1984
Thomas Stuxgren Herrar Man Visby 1983
Melina Galeadi Damer Kvinna Stockholm 1976
Per Andersson Partnersec Herrar Man Spånga 1971
Jimmie Ahlby Herrar Man Visby 1981
Jessica Nordström IFK Sala Damer Kvinna Sala 1974
Matilda Kihlgren Damer Kvinna Stockholm 1980
Anders Mattsson Visby Herrar Man Visby 1978
Erik Berlin Herrar Man Linköping 1994
Lina Wingren Damer Kvinna Linköping 1996
William Cöster Herrar Man Gotlands Tofta 1994
Björn Lindahl Herrar Man Solna 1975
Tarik Derrough Herrar Man Stockholm 1974
Peter Forsgård Rockopas Herrar Man Solna 1968
Pysse Johansson IFK Sala Damer Kvinna Bro 1977
Christer Bäckström Järfälla Triathlon Herrar Man Järfälla 1958
Tobias Widén Ringmurens Cykelklubb Herrar Man Burgsvik 1975
Mattias Sippmanne Ringmurens CK Herrar Man Visby 1974
Tommy Berglind Norra Stockholm Endurance Herrar Man Åkersberga 1973
Sverker Blomqvist Herrar Man VISBY 1976
Lisa Munkhammar Damer Kvinna Stockholm 1988
Marianne Uddman Damer Kvinna Saltsjö-boo 1980
Per Karlsson Umara sports club Herrar Man Fliseryd 1981
Cecilia Arvinge Damer Kvinna Lidingö 1983
Jonas Svensson Ringmuren CK Herrar Man Visby 1964
Robert Svebeck Vangarians Herrar Man Johanneshov 1972
Evelina Lundevall Damer Kvinna Borlänge 1987
Eduardo Castaneda Herrar Man Solna 1988
Dan Lindman af Geijerstam Herrar Man VISBY 1981
Kevin Gibbs IK NocOut.se Herrar Man Sturefors 1975
Henrik Frede’n Herrar Man Visby 1901
Fredrik Jeansson Herrar Man Kalmar 1974
Malin Svedberg Nynäshamnslångdistansklubb Damer Kvinna Stora Vika 1975
Klara Almroth Damer Man Västerås 1979
Katarina Hilton Norra Stockholm Endurance Damer Kvinna Åkersberga 1974
Gunnar Littbrand Herrar Man Vallentuna 1968
Ronny Fredriksson Färjstadens motions if Herrar Man Färjestaden 1975

Olympisk MOTION Stafett

Namn Klubb Lag Startgrupp Klass Ort Födelseår
Amos HEDBERG Sundsvalls fallskärmsklubb Stafett - en simmar, en cyklar, en springer Härnösand 1975

Sprint MOTION

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Sara Bergman Triple Double Damer Kvinna Saltsjö Boo 1968
Joachim Staremo Triple Trouble Herrar Man Hägersten 1965
Erenia Pettersson Damer Kvinna Romakloster 1984
Martin Holst Swende Fruängen Herrar Man Hägersten 1978
Jenny Simas Hedemora Endurance Club Damer Kvinna Hedemora 1986
Åsa Andorff Damer Kvinna Visby 1979
Wanja Pettersson Damer Kvinna Dalhem 1977
Per Gustafsson Herrar Man Dalhem 1974
Karin Farinder Sanda Coolers Damer Kvinna Klintehamn 1967
Jan Östlund Sanda Coolers Herrar Man Klintehamn 1967
Tony Lobb Lonesome Runners Herrar Man Klintehamn 1968
Desirée Larsson Herrar Kvinna Bandhagen 1993
David Ruthström Herrar Man Fårö 1992
Oscar Andersson Herrar Man Visby 1990
Malin Hedlund Team Swimsharks Damer Kvinna Hägersten 1971
Anna Turegård Swimsharks Damer Kvinna Rönninge 1979
Annika Gardell Team Swimshark Damer Kvinna Rönninge 1980
Rasmus Virgin Bäl if Herrar Man Slite 2000
Sofie Nordling Damer Kvinna Visby 1992
Samuel Andersson Herrar Man Ljungsbro 1901
Thomas Olofsson Stenkyrka Herrar Man Tingstäde 1964
Maria Holst Damer Kvinna Slite 1953
Maria Sandgren NFSK - nationella föreningen för specialistsjuksköterskor i kirurgisk vård Damer Kvinna Gotlands Tofta 1977
Julia Crowell Damer Kvinna Stockholm 1984
Malin Andersson IFK Sala Damer Kvinna Sala 1977
Susanne Karlsson Damer Kvinna Västerås 1979
Patrick Wallin Lerum Herrar Man Lerum 1967
Lotta Hallenberg Wallin Lerum Damer Kvinna Lerum 1968
Maria Ling Jansson Team Swimsharks Damer Kvinna Grödinge 1967
Missi Hansson Damer Kvinna Helsingborg 1981
Sars Pettersson - Damer Kvinna Visby 1973
marika olsson Tullinge GymMix Damer Kvinna Tullinge 1961
Robert Nilsson Herrar Man Tullinge 1987
Eva Staaf Damer Kvinna Torslanda 1962
Elin Björkman Damer Kvinna VISBY 1981
Monika Jensen Fredrikshof IF CL Damer Kvinna Gustavsberg 1970

Sprint MOTION Stafett

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Startgrupp Klass Ort Födelseår

Sprint MOTION Ungdom 16-17 år

Inga anmälda
Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår

Barn & Ungdom till och med 15 år

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Oliver Bronsdon Norra Stockholm Endurance Pojk/Flick 12-13 år Man VAXHOLM 2008
My Simas Hedemora Endurance Club Pojk/Flick -11 år Kvinna Hedemora 2012
Emilia Ohlsson Pojk/Flick -11 år Kvinna Visby 2013
Hjalmar Ohlsson Pojk/Flick -11 år Man Visby 2011
Aston Gustafsson Pojk/Flick 12-13 år Man Dalhem 2007
Elis Gustafsson Pojk/Flick -11 år Man Dalhem 2009
Moa Farinder Sanda Coolers Pojk/Flick 12-13 år Kvinna Klintehamn 2007
Jonathan Lobb Lonesome Runners Pojk/Flick 12-13 år Man Klintehamn 2008
Vilda Fursjö Julita Goif Pojk/Flick -11 år Kvinna Rejmyre 2011
Felix Fursjö Julita Goif Pojk/Flick 14-15 år Man Rejmyre 2007
Noel Westerlund Julita Goif Pojk/Flick -11 år Man Linköping 2009
Tim Jansson Bro IK Pojk/Flick 12-13 år Man Bro 2007
Emil Björksved Gotlands Bro OK Pojk/Flick 12-13 år Man Tingstäde 2009
Ronja Almroth Pojk/Flick -11 år Kvinna Västerås 2010
Thelma Almroth Pojk/Flick -11 år Kvinna Västerås 2012

MiniTri för de minsta

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Edvin Simas Hedemora Endurance Club MiniTri Man Hedemora 2014
Axel Fursjö Julita Goif MiniTri Man Rejmyre 2016
Theo Eriksson Watz Klintehamn IK MiniTri Man Klintehamn 2013
Rasmus Hansson MiniTri Man Helsingborg 2013
Noah Nilsson MiniTri Man Tullinge 2014

Familjestafett en vuxen + två barn

Namn Klubb Lag Startgrupp Klass Ort Födelseår
Henrik Swende Älvsjö Fotbollsartisterna Familjestafett Älvsjö 1977
Martin Holst Swende Fruängen Familjestafett Hägersten 1978

Prova-på PARA

Inga anmälda
Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår