Anmälda till Kilsbergsleden 2019 Avancerad sök

Tävlingsklass 14,7km

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Marcus Klasenius KFUM Orientering M senior Man Örebro 2001
Tobias Forsell Hällefors LK M35 Man Hällefors 1983
Hans Backström Östansjö SK M65 Man Östansjö 1953
Dan Bäck Kumla SF M45 Man VINGÅKER 1975
Eric Malm IFK Nora M70 Man Örebro 1949
Lisa Bouvin Finspångs AIK K40 Kvinna Åby 1901
Magnus Mossberg Kopparbergs IF M45 Man Karlstad 1971
Ulf Nilson Karlslunds IF SF M35 Man Örebro 1982
Åsa Hansson Brohyttans IF K50 Kvinna Fjugesta 1966
Noha Olsson KFUM Örebro Friidrott M senior Man Örebro 2002
Daniel Martinsson Göteborg M senior Man Göteborg 1991
Viktor Hansson Brohyttans IF M senior Man Örebro 1992
Kajsa Rosdal IF start K senior Kvinna Örebro 1989
Tina Åbjörn Örebro aik K40 Kvinna Örebro 1975
Rebecka Nylin OK Tisaren K senior Kvinna Hallsberg 1989
Magnus Nilssob IF Skade M50 Man Gävle 1966
Axel Sandberg KFUM Örebro Friidrott M senior Man Örebro 2000
Jack Karlsson KFUM Örebro M senior Örebro 1999
Love Sintring Hagaby Goif M senior Man Örebro 1992
Pontus Mattsson Öregrunds IK M40 Man Uppsala 1975
Melker Forsberg KFUM Örebro Friidrott M senior Man Örebro 2001
Johanna Hagberg Sockerbagarns IK K motion Kvinna Svenljunga 1996
Tina Johansson Örebro AIK K40 Kvinna Örebro 1979
Lars Lundegård KFUM Örebro M50 Man Örebro 1965
Ove Karasiak Åsbro GoIF M65 Åsbro 1953
Pontus Lundgren Åsbro GoIF M senior Man 1991
Jonas Nilsson Örebro AIK M senior Man Örebro 1992
Mathias Viktorsson LK Gränslöst M35 Man Askersund 1982
Pär Ericzzon Örebro AIK M45 Man Frövi 1974
Anders Johansson Kvismaredalens IF M45 Man Odensbacken 1972
William Wickholm KFUM Örebro friidrott M senior Man Örebro 1998
Viktor Ledström Örebro AIK M senior Man Örebro 1985
RoseMarie Enmalm IF Start K65 Kvinna Örebro 1954
Liduina van Sitteren Örebro AIK K senior Kvinna Örebro 1989
Anna Hilmersson Örebro AIK K40 Kvinna Örebro 1976
Lars Hilmersson Örebro AIK M50 Man Örebro 1968
Adam Johansson Hagfors SF M senior Man Hagfors 1994
Lars Karlsson Östansjö SK M55 Man Östansjö 1964
Johan Ingjald IF Start M senior Man Örebro 1987
Jonas Janegren IF Start M40 Man Örebro 1979
Per Arvidsson IF start M senior Man Örebro 1986
Petra Hanaeus IF Start K45 Kvinna Örebro 1972
Annica Sjölund IF Start K50 Kvinna Örebro 1967
Antje Wiksten IF Start K40 Kvinna Örebro 1975
Pernilla Jämtvall IF Start K35 Kvinna Örebro 1983
Mikael Hansson IF start M55 Man Örebro 1963
Susanne Malmqvist IF Start K65 Kvinna Örebroi 1952
Jonas Öhrn IFStart M50 Man Örebro 1969
Hugo Örn IF Start M senior Man Örebro 2004
Dennis Bergström IF Start M35 Man Örebro 1983
Oskar Hansson KFUM Örebro Friidrott M senior Man FJUGESTA 1997
Robert Vestman Almby IK M35 Man Örebro 1982
Samuel Nilsson Finspångs AIK M senior Man Finspång 1992
Fanny Gustafsson Motala AIF K senior Kvinna Motala 1981
Stig Jonsson Laxå OK M55 Man LAXÅ 1962
Rihards Darzins Almby IK M35 Man Örebro 1986
Fredrik Sundin Berber IS M senior Man Örebro 1988
Fredrik Berg Hällefors LK M senior Man Grythyttan 1988
Wolfgang Malik Mariestads AIF M50 Man Mariestad 1966
Fanny Strandin Stocksäters IF K35 Kvinna Hallsberg 1983
Michael Welday Stocksäters IF M senior Man Hallsberg 1999
Magdalena Costyson Vretstorps if K35 Kvinna Vretstorp 1984
Sanna Nilsson IFK Nora K senior Nora 1986
Sandra Almer Carlson K35 1981
Michael Schweidenbach M50 1966
Åsa Lindström K45 1970
Martin Nilsson M35 1984
Ulrika Lindgren K40 1976
Fredrik Sandberg M55 1967
Rodney Hundermark M50 1969
Ulf Carlson M50 1967
Oskar Larsson Örebro aik Man Örebro 1990
Julia Berglin Örebro AIK K motion Kvinna 1994
David Klingenhoff Örebro AIK Man Örebro 1974
Christoffer Johansson Bravida M motion Man Ulricehamn 1989
Bengt Nilsson Sköllersta Man Sköllersta 1949
Bernth Hagberg PRECOMPSOlUTIONS M motion Man Ulricehamn 1967
Sören Forsberg Örebro AIK Man Örebro 1963
Peter Törnqvist Östansjö sk Man Askersund 1969
Andreas Ingberg Örebro AIK Man Örebro 1982
Gustaf Leonardsson Örebro AIK Man Örebro 1993
Anna-Karin Larsson Örebro AIK Kvinna Örebro 1975
Jonas Färnstrand Örebro AIK Man Örebro 1973
Fredrik Härdfeldt Örebro Örebro 1980
Björn Engqvist Örebro AIK Man Örebro 1981
Therese Persson Örebro AIK Kvinna Örebro 1973
Björn Eriksson Örebro AIK Man Vintrosa 1986
Jimmy Glinnerås Örebro AIK Man ÖREBRO 1971
Karin Karlsson Örebro AIK Kvinna Örebro 1976
Gustav Nordling STOCKHOLM Man STOCKHOLM 1997
Carina Gustavsson Lindesberg K35 Kvinna Lindesberg 1980
Sebastian Svedje Tullinge M senior Man Tullinge 1986
Robert Hofmeijer Enskede M motion Man Enskede 1990
Jonas Boudabous - M motion Man Saltsjöbaden 1990
Leif Björkman Qwarnsvedens Triathlon M60 Man Insjön 1958
Susanne Andersson Avesta K50 Kvinna Avesta 1969

Motion femman 5km

Namn Klubb Startgrupp Klass Ort Födelseår
Christoffer Andersén OK Tisaren Herr Örebro 1991
Simon Börjeson Herr 1991
Reidun Tollvik Kvinnor Örebro 1981
Mari Gustafsson Kvinnor Örebro 1969
Janove Lämgren Lesjöfors Jogging Herr Kristinehamn 1956
Göte Andersson Lesjöfors Jogging Herr Lesjöfors 1942
Lotta Perkiö Kusinernas LK Kvinnor Örebro 1972
Jan Mossberg IFK Kristinehamn Herr Kristinehamn 1956
Lovisa Westerlund Kvinnor Karlskoga 1990
Sandra Eriksson Julita GoIF Kvinnor Julita 1985
Roger Sköldkvist IF Start Herr Örebro 1965
Marie Österling IF Start Kvinnor Örebro 1972
Johan Rex Herr Örebro 1971
Julius Rex Herr Örebro 2006
Maria Koutsouridakis Örebro AIK Kvinnor Örebro 1972
Kia Puhls Kvinnor Karlstad 1972
Casper Sandqvist Motala AIF Herr Motala 2005
Thomas Riswall SKINNSKATTEBERG Herr SKINNSKATTEBERG 1970
Miranda Kobek Stocksäters IF Kvinnor Hallsberg 2008
Mats Berglin Herr Storå 1966
Sari Puranen Kvinnor 1969
Therese Vassila Kvinnor Örebro 1981
Jacob Vassilas Herr Örebro 2012

Motion Milen 10,4km

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Ort Födelseår
Alva Malmsten Nilsson IF Skade Kvinna Kvinna Gävle 2003
Gunnar Malmkvist Herr Man Glanshammar 1901
Henric Thunander Askersund jolleseglare Herr Man Askersund 2005
Christer Hanning Nässén Lean runnerz Herr Man Västerås 1976
Henrik Schubert Leanrunnerz Herr Man Forshaga 1981
Payam Karimiam IF Start Herr Man Örebro 1980
Karina Larsson Kungsörs SK Kvinna Kungsör 1966
Ann-Britt Eriksson IF Start Kvinna Kvinna Örebro 1949
Sara Hillbom Saras Hälsokälla Kvinna Kvinna FINSPÅNG 1971
Martin Junkka Herr Man Uppsala 1989
Sofia Junkka Kvinna Kvinna Köping 1984
Anders Eriksson L.E.V&Co Herr Man Örebro 1982
Henrik Götell Grästorp Herr Grästorp 1977
Ola Vestberg Herr Man Örebro 1987
Mattias Larsson Östansjö sk Herr Man Hallsberg 1972
Erik sundqvist Norr om Dalälven if Herr Man Örebro 1983
Camilla Björk - Kvinna Uppsala 1975
Lena Miller Kvinna Örebro 1963
Eva Edström Friskis&svettis Kvinna 1959
Göran Ragnarsson Herr Man Lindesberg 1960
Gunnar Edström Svillinge if Herr Man Fellingsbro 1954
Lina Black Kvinna Örebro 1989
Lars Östlin Nora 1901
Kristine Grejder Kumla Kvinna Kumla 1977
Parichat Phasee - Kvinna Karlskoga 1989
Per Karlsson Man Hallsberg 1967
Jonas Nyman - Man Skyllberg 1979
Maria Andersson Kvinna Örebro 1987
Linda Stenius Lk gränslöst Kvinna Örebro 1981
jan-ove andersson MARIESTAD aif MARIESTAD 1950
Patrik Björkman Herr Man Västerås 1986
Marcus Jansson Karlstad Herr Karlstad 1992
Jesper Jonasson Herr 1992
Martina Gedda Kvinna Kvinna Odensbacken 1983
Åsa Edetun Örebro military training Kvinna Kvinna Örebro 1974
Christina Andersson Kvinna Kvinna Ransäter 1963

Motion Lången 14,7km

Namn Klubb Startgrupp Klass Ort Födelseår
AUSTIN POWERS TORPETS IF Herr Herr Örebro 1989
Therese Bratting Kvinna Kvinna Degerfors 1974
Carl-Johan Dömstedt Herr Herr Köping 1979
Adam Fredriksson Herr Herr Arboga 1980
Heléne Sommar Kvinna Kvinna Nora 1981
Peder Thunander Askersund jolleseglare Herr Herr Askersund 1965
Maria Salsjö Kvinna Kvinna Örebro 1975
Jari Överkvist Västerås Herr Herr Västerås 1965
Malin Salsjö Kvinna Kvinna Nora 1972
Magnus Larsson Herr Herr Eskilstuna 1972
Per-Erik Persson Herr Herr HAGFORS 1973
Andreas Kjellin Mikkeller Running Club Herr Herr Örebro 1983
Cecilia Journath Pettersson Julita GoIF Kvinna Kvinna 1968
Daniel Eriksson Julita GoIF Herr Herr Julita 1978
Clas Pettersson Julita GoIF Herr Herr 1967
Tony Larsson Kungsörs SK Herr Herr Kungsör 1971
David Hillbom Saras Hälsokälla Herr Herr Finspång 1991
Magnus Lundh Örebro Herr Herr Örebro 1971
Maria Larsson Löptokiga Filipstad Kvinna Kvinna Filipstad 1982
Greger Appelgren Löptokiga i Filipstad Herr Herr Filipstad 1966
Melina Römhild-Sen Team Pirate Kvinna Kvinna Filipstad 1976
Jan Kläre Askersundsjolleseglare Herr Herr Åmmeberg 1970
Susanne Haglind Kvinna Kvinna Vingåker 1965
Peter Andersson Herr Herr Nora 1969
ebba Gyllgård Kvinna Kvinna motala 1997
Johanna Lundblad Kvinna Kvinna 1994
Henrik Lundblad Herr Herr Hägersten 1988
Jonas Lundblad Herr Herr 1989