Anmälda till Växjöloppet 2023 Avancerad sök

Växjöloppet 4,7 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
0 Maria Ekman Jönsson Kvinnor 4,7 km Kvinna 1976
0 Daniel Ekman Män 4,7 km Man 1979
0 Ida Jönsson Flickor födda 06-11 4,7 km Kvinna 2009
0 Erik Jönsson Pojkar födda 06-11 4,7 km Man 2012
0 Matilda Lindkvist Kvinnor 4,7 km Kvinna 1991
0 Yvonne Lindkvist Kvinnor 4,7 km Kvinna 1959
0 Isak Heerman Pojkar födda 06-11 4,7 km Man 2011
0 Daniel Römer Män 4,7 km Man 1982
0 Turid Håland Romsleiren trim og spring Kvinnor 4,7 km Kvinna 1966
0 Nea Soto Thompson Los Fun Runs Flickor födda 06-11 4,7 km Kvinna 2007
0 Minette Lindkvist Kvinnor 4,7 km Kvinna 1981
0 Novalie Lindkvist Kvinnor 4,7 km Kvinna 2009
0 Noomi Lindkvist IFK Växjö Kvinnor 4,7 km Kvinna 2010
0 Jessica Cedervall Kvinnor 4,7 km Kvinna 1975
0 Helen Keijser Kvinnor 4,7 km Kvinna 1963
0 Emma Fransson Franssons Kvinnor 4,7 km Kvinna 1994
0 Hampus Fransson Franssons Män 4,7 km Man 1999
0 Klara Fransson Franssons Kvinnor 4,7 km Kvinna 2005
0 Niklas Fransson Franssons Män 4,7 km Man 1995
0 Jan Händelin Män 4,7 km Man 1979
0 Ebbe Händelin Pojkar födda 06-11 4,7 km Man 2009
0 thomas bjuringer Män 4,7 km Man 1958
0 Sara Lamme Kvinnor 4,7 km Kvinna 1976
0 Alexandra Nielsen Kvinnor 4,7 km Kvinna 1987
0 Johan Thuresson Män 4,7 km Man 1979
0 Per Wilhelmsson DMG MORI Sweden Män 4,7 km Man 1980
0 Sebastian Johansson Män 4,7 km Man 1990
0 Christofer Bäckstrand Män 4,7 km Man 1990
0 kristina ponting IF UDD Kvinnor 4,7 km Kvinna 1961
0 Victor Gröndahl Män 4,7 km Man

Växjöloppet 10 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
0 Anton Karlsson Män 10 km Man 1992
0 Kim Ewert Kvinnor 10 km Kvinna 1992
0 Tindra Svensson Team Max&Tindra Kvinnor 10 km Kvinna 2005
0 Max Nordgren Team Max&Tindra Män 10 km Man 2003
0 Sofie Andersson Kvinnor 10 km Kvinna 1968
0 Sofie Varga THUNE/VARGA Kvinnor 10 km Kvinna 1986
0 Vladimir Bykov ESC Män 10 km Man 1978
0 Rickard Streby Män 10 km Man 1984
0 Hannah Alldén Elgiganten Grön Kvinnor 10 km Kvinna 1997
0 Rabih Bernaba Elgiganten Grön Män 10 km Man 1989
0 Marko Tomasek Elgiganten Grön Män 10 km Man 1987
0 Eric Bengtsson Elgiganten Grön Män 10 km Man 1995
0 Tim Sandberg Elgiganten Blå Män 10 km Man 1999
0 Janni Axelsson Elgiganten Blå Kvinnor 10 km Kvinna 1988
0 Mikaela Dahl Elgiganten Blå Kvinnor 10 km Kvinna 1994
0 Kristian Lejon Elgiganten Blå Män 10 km Man 1984
0 David Kallebäck Elgiganten Blå Män 10 km Man 1989
0 Anna Josephson Kvinnor 10 km Kvinna 1993
0 Moa Axelsson Kvinnor 10 km Kvinna 1977
0 Johan Gustafsson Män 10 km Man 1991
0 Niklas Hedenfalk Män 10 km Man 1974
0 Daniel Persson Män 10 km Man 1992
0 Ida Stern Ostklubben Kvinnor 10 km Kvinna 1990
0 Viktoria Bylund Ostklubben Kvinnor 10 km Kvinna 1992
0 Anna Nilsson Kontek Kvinnor 10 km Kvinna 1992
0 Lisa Jonasson Kvinnor 10 km Kvinna 1995
0 Sofie Hansson Kvinnor 10 km Kvinna 1994
0 Tilda Wilander Kvinnor 10 km Kvinna 1994
0 Jonatan Skog Män 10 km Man 1993
0 Lisa Engstrand Kvinnor 10 km Kvinna 1995
0 Daphne Lindberg Spångvall Kvinnor 10 km Kvinna 1998
0 Jeanette Bygren Kvinnor 10 km Kvinna 1991
0 Thomas Landström Män 10 km Man 1964
0 Lena Fransson Växjö löparklubb Kvinnor 10 km Kvinna 1972
0 Ellinor Falk Falkarna Kvinnor 10 km Kvinna 1991
0 Stina Åkesson Kvinnor 10 km Kvinna 1974
0 Mikaela Linnér Växjö distansryttaresällskap Kvinnor 10 km Kvinna 1998
0 Linda Borglin Kvinnor 10 km Kvinna 1984
0 Simon Ekman Män 10 km Man 1998
0 Carl Nicklason Män 10 km Man 1982
0 Stefan Karlsson Team Blekinge Män 10 km Man 1974
0 Mattias Lindkvist Män 10 km Man 1985
0 Daniel Römer Män 10 km Man 1982
0 Linnéa Nilsson Apladalens Löparklubb Kvinnor 10 km Kvinna 1993
0 Nils Lamme Män 10 km Man 2009
0 Hedda Lamme Kvinnor 10 km Man 2007
0 Johanna Kjellsson Kvinnor 10 km Kvinna 1977
0 Elin Soto Thompson Los Fun Runs Kvinnor 10 km Kvinna 1975
0 Marcelo Soto Thompson Los Fun Runs Män 10 km Man 1972
0 Ylva Sandberg Los Fun Runs Kvinnor 10 km Kvinna 1984
0 Patrik Nilsson Män 10 km Man 1979
0 Harald Saarsoo Män 10 km Man 1952
0 Per Gunnarsson - Män 10 km Man 1970
0 Anna Nordgren Team Anna&Annika Kvinnor 10 km Kvinna 1971
0 Annika Henesey Team Anna&Annika Kvinnor 10 km Kvinna 1973
0 Niilar Lindkvist Män 10 km Man 2013
0 Anders Rosell Män 10 km Man 1981
0 Noam Lindkvist Män 10 km Man 2013
0 Johan Bjällebo Elitfönster På Plats Män 10 km Man 1973
0 Lars-Göran Olausson Team Blekinge Män 10 km Man 1952
0 Jennie Hansson Kvinnor 10 km Kvinna 1975
0 Lars Lundberg Män 10 km Man 1968
0 Roger Sandberg TriFit IF. Män 10 km Man 1969
0 Emelie Boreback Vegan Runners IK Kvinnor 10 km Kvinna 1983
0 Mattias Fohlin Män 10 km Man 1992
0 Stefan Johansson Funkibator Män 10 km Man 1973
0 Linnea Noryd Kvinnor 10 km Kvinna 2000
0 Erik Carlsson IFK Öhr Elitrunnerz ÖR Män 10 km Man 1983
0 Andreas Axelsson IFK Öhr Elitrunnerz ÖR Män 10 km Man 1987
0 Alexander Berlind Män 10 km Man 1991
0 Katarina Steen Växjö Kvinnor 10 km Kvinna 1967
0 Mohamed Yaser Aburashed Män 10 km Man 1987
0 Hans Falk Värend GN Falkarna Män 10 km Man 1940
0 Kristina Steen Växjö Kvinnor 10 km Kvinna 1967
0 Irina Tyberg Kvinnor 10 km Kvinna 1977
0 Andreas Bengtsson Män 10 km Man 1984
0 Katarina Lundin Gerdahallen Kvinnor 10 km Kvinna 1973
0 Henric Erlandsson Visma Spcs Män 10 km Man 1984
0 Stig Hörberg Växjö löparklubb Män 10 km Man 1943
0 Emil Göthberg Män 10 km Man 1997
0 Felicia Göthberg Kvinnor 10 km Kvinna 1996
0 Christoffer Uddén Män 10 km Man 1989
0 Magnus Strand Män 10 km Man 1972
0 Sara Karlsson Kvinnor 10 km Kvinna 1988
0 Sara Lamme Kvinnor 10 km Kvinna 1976
0 Alexandra Nielsen Kvinnor 10 km Kvinna 1987
0 Johan Weilander Kexholms SK Män 10 km Man 1978
0 Åsa Barrdahl Kvinnor 10 km Kvinna 1979
0 Kristoffer Stenemo Män 10 km Man 1972
0 Cecilia Stenemo Kvinnor 10 km Kvinna 1975
0 Nellie Stenemo Kvinnor 10 km Kvinna 2003
0 Isak Stenemo Män 10 km Man 2002
0 Emma Gustavsson Run 4 fun Kvinnor 10 km Kvinna 1977
0 Josefina Johannisson Kvinnor 10 km Kvinna 1984
0 Miguel Perez Växjö Löparklubb Familjen Perez Män 10 km Man 1975
0 Felix Perez Växjö Löparklubb Familjen Perez Män 10 km Man 2008
0 Max Perez Växjö Löparklubb Familjen Perez Män 10 km Man 2010
0 Anna Perez Växjö Löparklubb Familjen Perez Kvinnor 10 km Kvinna 1977
0 Janna Larsdotter Kvinnor 10 km Kvinna 1981
0 Sanna Andersson Kvinnor 10 km Kvinna 1987
0 Börje Svensson Män 10 km Man 1964
0 Veronica Wilhelmsen Kvinnor 10 km Kvinna 1987
0 Daniel Jönsson Män 10 km Man 1987
0 Albert Jonasson Män 10 km Man 2000
0 Tyrone Johansson Män 10 km Man 1963
0 Joakim Bäckstrand Män 10 km Man 1981
0 Tobias Ström Vi firar Amandis Män 10 km Man 1990
0 Anders Runesson IFK Västrabo Män 10 km Man 1963
0 Mattias Ekedahl Män 10 km Man 1992
0 Madeleine Ekedahl Kvinnor 10 km Kvinna 1994
0 Emma Andersson Vi firar Amandis Kvinnor 10 km Kvinna 1996
0 Siwert Gustafsson Swedbank Försäkring AB Män 10 km Man 1961
0 Nina Gustavsson Runt4fun Kvinnor 10 km Kvinna 1984
0 Per-Ola Johansson TAIF Vi firar Amandis Män 10 km Man 1973
0 Ida Andersson Vi firar Amandis Kvinnor 10 km Kvinna 1986
0 Amanda Nolhage HFC Crossfit Vetlanda Kvinnor 10 km Kvinna 1989
0 Amanda Larén Vi firar Amandis Kvinnor 10 km Kvinna 1989
0 Mateusz Blas Vi firar Amandis Män 10 km Man 1988
0 Lena Artursson Kvinnor 10 km Kvinna 1979
0 Johanna Sjöberg Kvinnor 10 km Kvinna 1980
0 Carl Johansson Sub60 Män 10 km Man 2000
0 Gustav Åkerlund Sub60 Män 10 km Man 2002
0 Gabriel Sassner Sub60 Män 10 km Man 2001
0 Johan Holkko Sub60 Män 10 km Man 1998
0 Hanna Silverstolpe Sub60 Kvinnor 10 km Kvinna 2001
0 Hedda Nicklasson Sub60 Kvinnor 10 km Kvinna 2002
0 Fredrik Lindberg Sub60 Män 10 km Man 1980
0 Urban Petersson Män 10 km Man 1970
0 Aron Tydén Män 10 km Man 1984
0 Anton Brall Team mitgeknallt Team mitgeknallt Män 10 km Man 1998
0 Larissa Zeiler Team mitgeknallt Team mitgeknallt Kvinnor 10 km Kvinna 1999
0 Ottar Warelius Warelius IF Män 10 km Man 1967
0 Elias Engstrand Män 10 km Man 2000
0 Emma Lamekson Kvinnor 10 km Kvinna 1995
0 Miriam Lindberg Kvinnor 10 km Kvinna 1994
0 Annie Magnusson Kvinnor 10 km Kvinna 1995
0 Charlotta Bredin Södra IF Kvinnor 10 km Kvinna 1986
0 Emma Berggren Kvinnor 10 km Kvinna 1987
0 Jessica Nilsson Nilsson Kvinnor 10 km Kvinna 1985
0 Christoffer Jönsson Män 10 km Man 1987
0 Sara Lihne Kvinnor 10 km Kvinna 1983
0 Maria Händevik Kvinnor 10 km Kvinna 1978
0 Jacob Borgernäs Män 10 km Man 2008
0 Elizabeth Bagnall Kvinnor 10 km Kvinna 1986
0 Linus Petersson Klondyke Mark & Byggprodukter AB Män 10 km Man 1987
0 Jonas Ekvall Ekvallarna Män 10 km Man 1977
0 Peter Ekvall Ekvallarna Män 10 km Man 1972
0 Håkan Ekvall Ekvallarna Män 10 km Man 1975
0 Elis Ekvall Ekvallarna Män 10 km Man 2003
0 Eric Strömberg Ekvallarna Män 10 km Man 1996
0 Cai Vogl Gnosjö FK Män 10 km Man 1985
0 Emelie Vogl Hestra Kvinnor 10 km Kvinna 1987
0 Daniel Karlsson Män 10 km Man 1989
0 Caroline Enoksson Kvinnor 10 km Kvinna 1980
0 Martin Cedell Friskis Växjö Män 10 km Man 1996

Växjöloppet - 21.1 km

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Kristoffer Persson Pannben HV Män 21.1 km Man 1995
0 Anna Wikell Kvinnor 21.1 km Kvinna 1994
0 Björn Fredriksson Vaggeryds SOK Män 21.1 km Man 1973
0 Axel Borg Pannben HV Män 21.1 km Man 1999
0 isac peltonen Män 21.1 km Man 1990
0 Johan Nordh Män 21.1 km Man 1985
0 Olof Thorsjö Män 21.1 km Man 1985
0 Inge Pearson Kvinnor 21.1 km Kvinna 1991
0 Adam Meddeb Män 21.1 km Man 1993
0 Gabriel Grimheden Män 21.1 km Man 2006
0 Oliver Fransson Män 21.1 km Man 1995
0 Jakob Myhrberg Män 21.1 km Man 1996
0 Carl Larsson Män 21.1 km Man 1986
0 Patric Lundvall Växjölöparklubb Män 21.1 km Man 1968
0 Daniel Römer Män 21.1 km Man 1982
0 Kjell Håland Romsleiren trim og spring Män 21.1 km Man 1966
0 Elias Håland Romsleiren trim og spring Män 21.1 km Man 1996
0 Niclas Gribing Män 21.1 km Man 1986
0 Theodor Håland Män 21.1 km Man 1996
0 Jean-Marc Amann Män 21.1 km Man 1979
0 Andreas Nymberg Män 21.1 km Man 1975
0 Peder Gustafsson TSM Stockholm Män 21.1 km Man 1971
0 Eric Fridehem Män 21.1 km Man 1987
0 Olof Rexed ESIK Män 21.1 km Man 1964
0 Cliford Mattisson 338 Småland Män 21.1 km Man 1971
0 Bartosz Kujawa Män 21.1 km Man 1987
0 Michal Oksiuta Män 21.1 km Man 1987
0 Elise Calvert Kvinnor 21.1 km Kvinna 1984
0 Jesper Lindahl Romsleiren trim og spring Män 21.1 km Man 1985
0 Bosse Ekström Team Blekinge Män 21.1 km Man 1952
0 Yang Shin Växjölöparklubb Män 21.1 km Man 1966
0 Martin Olander Män 21.1 km Man 1977
0 Nathalie Gilbert Växjö löparklubb Kvinnor 21.1 km Kvinna 1970
0 Madeleine Lagesson Glasriket rc Kvinnor 21.1 km Kvinna 1963
0 Patrik Gustavsson Ulricehamn Män 21.1 km Man 1985
0 Björn Lundin Linnér IFK Lund Män 21.1 km Man 2008
0 Åsa Karlsson FK Puls Kvinnor 21.1 km Kvinna 1974
0 Christer Althini Torslanda Män 21.1 km Man 1962
0 Sara Ericsson Kvinnor 21.1 km Kvinna 1992
0 Sara Lamme Kvinnor 21.1 km Kvinna 1976
0 Alexandra Nielsen Kvinnor 21.1 km Kvinna 1987
0 Niclas Svensson ESIK Män 21.1 km Man 1972
0 Ingemar Sandén Män 21.1 km Man 1958
0 Anna Bengtsson Slimoslöpargrupp Kvinnor 21.1 km Kvinna 1972
0 Maria Gabrielsson Slimoslöpargrupp Kvinnor 21.1 km Kvinna 1974
0 Erik Jakobsson Män 21.1 km Man 1985
0 Sven-Inge Bergh Lönsboda SK Män 21.1 km Man 1956
0 Sandra Bergh Rydiander Lönsboda SK Kvinnor 21.1 km Kvinna 1985
0 Eric Åkesson Väckelsång IK Män 21.1 km Man 1985
0 Viktor Karlsson Axelborgs MK Män 21.1 km Man 1992
0 Robert Jevic Borås löparklubb Män 21.1 km Man 1975
0 Jonathan Svärd Män 21.1 km Man 1987
0 Gabriel Walter Kalmar Män 21.1 km Man 1992
0 Kristoffer Georgsson Lönashult GoIF Män 21.1 km Man 1984
0 Erica Johannesson Kvinnor 21.1 km Kvinna 1990
0 Frida Hagberg Kvinnor 21.1 km Kvinna 1982
0 Sebastian Sjölin Män 21.1 km Man 1987
0 Daniel Bäckgren Män 21.1 km Man 1996
0 Cai Vogl Gnosjö FK Män 21.1 km Man 1985
0 Linus Larsen Män 21.1 km Man 1996
0 Isac Elingfors Växjö OK Män 21.1 km Man 2006
0 Roger Rosberg 338 Småland Män 21.1 km Man 1983