Anmälda till Arlandastad Duathlon 2024 (SM/RM + STC) Avancerad sök

Sprint Senior / Tävling (SM)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Takeshi Stokoe Stockholm City Triathlon Herr Senior Man 1986
Nils Penton Terrible Tuesdays Athletic Club Herr Senior Man 1986
Anton Arvidson IF Mantra Sport Herr Senior Man 1998
Tilda Månsson Väsby SS Triathlon Dam Senior Kvinna 2004
Stuart Young Stockholm City Triathlon Herr Senior Man 1989

Sprint 18-19 år / Tävling (JSM)

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Födelseår

Sprint 16-17 år / Tävling (USM)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Kim Semstrand Örebro AIK Dam ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Alva Smeds Väsby SS Triathlon Dam ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Alice Birgander Väsby SS Triathlon Dam ungdom 16-17 år Kvinna 2008
Mose Grafström Väsby SS Triathlon Herr ungdom 16-17 år Man 2007
Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Herr ungdom 16-17 år Man 2008
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Dam ungdom 16-17 år Kvinna 2008

Supersprint 14-15 år / Tävling (STC)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Julius Dahlberg Västerås Simsällskap Pojkar 14-15 år Man 2011
Elias Birgander Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 år Man 2010

Sprint AG (Master) / Tävling (RM)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Matilda Johansson BAUHAUS Sportklubb Damer AG (Master) 40-44 drafting Kvinna 1980
Johanna Penton Athletic Club Salt Lake Damer AG (Master) 40-44 drafting Kvinna 1981
Mikael Karlsson Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 45-49 drafting Man 1979
Per-Olof Branzell IK Fyris Uppsala Herrar AG (Master) 65-69 drafting Man 1956
Martin Sahlin Stockholm City Triathlon Herrar AG (Master) 55-59 drafting Man 1968
Marianne Smedmark BAUHAUS Sportklubb Damer AG (Master) 50-54 drafting Kvinna 1974
Roland Lycksell Race & Shine Sports Club Herrar AG (Master) 60-64 drafting Man 1964
Ahmad El Sayed Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 35-39 drafting Man 1985
Rickard Ödgren IK Fyris Uppsala Herrar AG (Master) 45-49 drafting Man 1977
Luisa Santiesteban Stockholm City Triathlon Damer AG (Master) 30-34 drafting Kvinna 1993
Kenneth Gysing Åkersberga Triathlonförening Herrar AG (Master) 65-69 drafting Man 1957
Sara Andersson Väsby SS Triathlon Damer AG (Master) 50-54 drafting Kvinna 1974
Endre Barat Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 50-54 drafting Man 1973
Javier Cabello Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 55-59 drafting Man 1967
Karl Bertrandt Athletic Club Salt Lake Herrar AG (Master) 55-59 drafting Man 1968
ulrik lind Stockholm City Triathlon Herrar AG (Master) 50-54 drafting Man 1974
renaud millet Stockholm City Triathlon Herrar AG (Master) 45-49 drafting Man 1979
Paula Birgander Väsby SS Triathlon Damer AG (Master) 50-54 drafting Kvinna 1973
Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 50-54 drafting Man 1971
Anna Anna Foghammar Åkersberga Triathlonförening Damer AG (Master) 55-59 drafting Kvinna 1968
Martin Wering Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 35-39 drafting Man 1986
Cecilia Gyllander Stockholm City Triathlon Damer AG (Master) 40-44 drafting Kvinna 1983
Lisa Johansson IK Fyris Uppsala Damer AG (Master) 45-49 drafting Kvinna 1975
Henrik Sahl Lidköpings CK Herrar AG (Master) 50-54 drafting Man 1973

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Karl Eskner Stockholm City Triathlon Herrar Man 1987
Claudio Cianciotta Herrar Man 1992
Ted Wänerstrand Vasby SS Triathlon Herrar Man 2003
Johan Karlsson Börje sk Herrar Man 1976
Sigrid Zenger SCT Damer Kvinna 1976
Emily Baird Stockholm City Triathlon Damer Kvinna 1978
Sarah Pastore Damer Kvinna 1982
Jakob Nordestedt Herrar Man 1980
Joakim Utterström Herrar Man 1985
Alejandra Holmer Stockholm City Triathlon Damer Kvinna 1974
Huan Zhao Damer Kvinna 1987
Charlie Klein Herrar Man 1993
Kristofer Thorsell Herrar Man 1982
Erik Nordén Herrar Man 1987

Sprint / Motion stafett

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Kön Födelseår

Sprint Para

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Födelseår

Sprint Para / stafett

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Kön Födelseår

Tri4fun (Barn & Ungdom)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Sanibel Dahlberg Västerås SS Tri4fun barn och ungdom 9-15 år (lite längre bana) Kvinna 2015