Anmälda till Skövde Ultrafestival 2021 Avancerad sök

24-timmars SM-klasser

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Per Christell Skeninge ik M40 1980
Therese Falk Haried IL, Noway K45 1975
Frank Löke Team ActionFalk, Norway M40 1980
Gunilla Manbre. AXA sports club K50 1968
Henrik Nordin Wisby Ultralöparförening M50 1969
Marcus Adolfsson Team Nordic Trail M40 1977
Niklas Drakfors Umara Sportsclub M40 1978
Maria Ackerot Kvarnbyns Löparsällskap K50 1971
Patrik Apelqvist Borås Löparklubb M50 1968
Anders Västerberg Team Ultrasweden M60 1958
Karin Strid Kristinehamn Multisport K60 1958
Mikael Maschmann Ärla IF M40 1979
Maria Jansson Kvarnsveden GoIF Friidrott Ksen 1985
Karin Apelqvist Borås Löparklubb K50 1970
Jan-Erik Ramström Stockholms Långdistansklubb M60 1960
Marita Björk Borås Löparklubb K60 1959
Peter Glans Bålsta IK M50 1966
Niklas Tandrup Simlångsdalens IF M40 1980
Per Camén Borås Löparklubb M55 1965
Susanne Ohlsén Hestra IF K50 1970
Stephan Höfer Germany, TV Wenigumstadt M50 1970
Mikael Jonsson Västerås LK M55 1966
Ann-Sofie Åhman Söderby-Karls IF K50 1968
Ej ledig struken M35 1983
Karolina Petersen Umara Sportsclub K40 1979
Sara Jönsson Borås Löparklubb K45 1976
Daniel Brånn KFUM Örebro Friidrott M35 1982
Marcus Danielsson Uppsala LK M35 1985
Nina Rolfsdotter Runacademy IF K35 1982
Sten Orsvärn Stockholms Långdistansklubb Msen 1962
Roxen Roxvret IK NocOut.se M35 1985
Christer Svensson Växjö AIS M50 1969
Louise Kjellson Umara sportsclub K40 1979
PerOla Axelsson Stockholms Långdistansklubb M55 1963
Niklas Gunne IFK Mora friidrottsklubb Msen 1992
Thérese Eriksson Enhörna IF Ksen 1990
Mikael Sandberg LK Nyköpings Runners M55 1962
Therese Fredriksson Borås Löparklubb K35 1986
ej ledig struken K40 1981
Ej Ledig Struken 3 Ksen 1993
Bill Öster Karlshamn SK Msen 1995
Siw Hedlin Axa sport club K50 1968
Håkan Sjöö Växjö löparklubb M75 1941
Mattias Edlund IF Göta Karlstad M35 1984
Petri Hellberg Team Ultrasweden M55 1965
Mats Liljegren Team Skavsåret IF M45 1976
Jimmie Blomqvist-Rosenberg Team UltraSweden M40 1980
Elin Hartelius IF Kville K40 1982
Annika Johanson Sweden Runners IF K50 1969
Magnus Kristiansson LK Trollhättan-Vänersborg 88 M45 1972
Rickard Persson IFK Skövde M45 1975
Lasse Jutemar Borås Löparklubb M65 1956
Anna-Maria Trollsfjord Sok-Knallen K45 1972
Mikael Gottberg Hälle IF M35 1984
Anders Szalkai Spårvägen FK M50 1970
Erik Olofsson IF Mantra sport Msen 1979
Bo Pelander Team Ultrasweden M75 1943
Lars Melin Ockelbo SK Msen 1972
André Rangelind IF Göta Karlstad Msen 1991
Emir Halalkic IF Kville M35 1983
Sebastian Pokorny Uptown Runners Club Msen 1986

24-timmars Veteran-SM klasser

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Jerker Sterneland Dalaportens OL M50 1969
Ivan Bretan Stockholms Långdistansklubb M55 1965
Per Johansson Sundsvalls friidrottsförening M50 1970
Maria Broström OK Denseln K50 1971
Christer Broström OK Denseln M55 1965
Johan Svahn IF Linnea M50 1970
Göran Palmgren Västerås LK M50 1968
Kjell Kvarfordt Fredrikshofs Friidrott M60 1959
Lisa Amundsson Strömstad löparklubb K60 1960
Ej ledig Struken M55 2019
Kurt Gustavsson Hultsfreds LK M75 1946
Susanne Nilsson Team Ultrasweden K55 1963
Peter Karlsson Team Ultrasweden M60 1959
Niclas Dia SOK Knallen M55 1964
Hans-Inge Lindeskov Team Ultrasweden M70 1949

12-timmars

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Kristin Aastad Norway Ksen 1994
Lars Lindblom Borås Löparklubb K60 1961
Annika Drakfors Umara SportsClub K40 1980
Mattias Rydin Mmot 1985
Åsa Rott K35 1989
Cecilia Flodqvist Skövde triathlon K40 1978

6h-Lördag

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Mattias Ekman Apladalens LK M35 1982
Niklas Wennberg Randonneur Stockholm M45 1973
Jesper Holgersson IF Hagen Friidrott M45 1974
Anna Samuelsson IFK Skövde FIK K50 1967
Sofia Byhlinder IFK Mora Friidrott Ksen 1984
Dan Eriksson M45 1977
Daniel Elowson IK Granit M35 1984
Robert Karlsson OK Norrvirdarna M40 1981
Sandra Eriksson Axelsson Norrvirdarna K45 1975
Heidi Kentala Lonesome runners K35 1982
Robin Wallén IF Linnéa M35 1983
Lars Almqvist IFK Helsingborg M70 1951
Anders Hansson Solvikingarna M55 1963
Leif Karlsson Solvikingarna M55 1963
Lars Agnezon Kongahälla AIK M70 1948
Lennart Bengtsson Solvikingarna M75 1942
Sören Remar Borås Löparklubb M70 1948
Therese Lindberg K45 1975
Bengt Göransson Falu IK M60 1960
Bengt Dolk M60 1957
Lennart Skoog Stenungsunds OK M75 1946
Peter Svensson IFK Skövde M60 1957
Kristian Waalen Spiridon LLL M70 1949
Stig Samuelsson Tjalve Friidrott M70 1947
HEIKE EMMRICH SLK Oxelösund K55 1962

6h-Söndag

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Ellen Thomsen Ksen 2000
Nanne Backman Mmot 1965
Hampus Otterborg Mmot 2007