Anmälda till Stadion Marathon 2020 Avancerad sök

Marathon

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Simon Axelsson Umara sports club Mmot 1994
jens andersson Sthlm Soul Runners M45 1974
Mikael Hasselrot Run Raisers M45 1974
Fredrik Dahlberg Nacka M45 1973
Tomas Eriksson M40 1983
Sten Orsvärn Stockholm LDK M55 1962
Johan Svahn IF Linnéa M45 1970
Jennie Westerberg IFK Lidingö Friidrott K45 1971
Duncan McConnachie M40 1975
Christer Tinnerholm Bålsta IK M50 1968
Tomas Hörnqvist LK TV88 M50 1969
Anders Hansson Vilsta IK M75 1944
Peter Glans Bålsta IK M50 1966
Karin Lagerström Slimos löpargrupp K40 1979
Uffe Petersen Ocab RC K40 1980
Janne Rehnberg TSM Running Mmot 1967
Krister Hällgren Team Ultrasweden LK M50 1968
Viktoria Johnsson Kalmar RC Triathlon K50 1969
Johanna Larsson Ksen 1989
Oscar Karlsson M35 1982
Emil Syrén Msen 1989
Lars Åslund M40 1979
Owe Gustavsson LK 42195+ Mmot 1901
Kalle Skarin M35 1985
Leonard Sjöström Mmot 1993
Anna Samuelsson IFK Skövde FIK K50 1967
Emma Maclean IFK Sala K40 1977
Mikael Löfkvist Stadium IF Mmot 1989
Magnus Johansson Mig själv! M40 1977
Karl Hafström Magnérus M35 1980
Henrik Hollander Mmot 1987
Erik Larm Mmot 1989
Conny Öhman Stockholm Frontrunners IF M45 1973
Bo Tillander Linköping M60 1960
Frank Johan Ahlberg IF Linnéa M50 1968
Nils Korsgren Djurgårdens IF M40 1980
Jonas Hedlund Umara sportsclub M45 1971
Joakim Nordqvist CSK Ludvika Triathlon Msen 1990
Sofia Kay LK TV88 K40 1976
Christoffer Backman Tyresöjoggarna M45 1971
Annika Askengren Berg .LK TV 88 K60 1960
Asso Karim M40 1980
Jerker Sterneland Dalaportens OL M50 1969
Staffan Westberg F&S Örnsköldsvik M60 1960
Antero Silva Fredrikshofs FIF Msen 1989
Magnus Kristiansson LK TV88 M45 1972
Erik Bäcklund Västerås allmänna klubb Mmot 1967
Roger Björkbacka Täby M40 1978
Daniel Daboczy M40 1977
Raul Eriksson M50 1969
Björn Kjellberg Djurgårdens IF M45 1974
Mona Andersson K45 1972
Carina Eklund Stockholm LDK K50 1967
Jan Rosenström Mmot 1960
Rickard Andersson IF Linnéa M45 1972
Ann Ritella Kmot 1973
Petra Ringö Rask Kmot 1969
Kent Melin IF Linnéa M45 1972
Ulf Carlson IFK Nora M50 1967
Fredrik Runesjö Försvarsmakten M35 1986
Henrik Aasbø Rindal IL Mmot 1957
Anna Gustafsson Kmot 1976
Kalle Lennartsson Vattudalens ldk M60 1956
Niclas Brännvall Stockholms Gerillalöpare / Tyresöjoggarna M55 1964
patrik hernwall Stockholm Gerillalöpare M50 1966
Mikael Eriksson Msen 1988
Staffan Wikström Vattudalens ldk M65 1955
Kenneth Eliasson Stockholm LDK M55 1961
Maria Ackerot Kvarnbyns Löparsällskap K45 1971
Kent Olsson Lifetime runners Mmot 1966
Niklas Wennberg Randonneur Stockholm Mmot 1973
Marcus Hansander Team Ultrasweden LK M45 1972
Måns Kämpe M50 1966
CAMILLA KARLSSON Ingen klubb K40 1977
René Koller Swedbank M50 1968
Matti Pylkkänen Gamleby OK M70 1950
Anna Strandlind Kmot 1971
Mikael Wiberg Sweden Runners M50 1967
Petra Wiberg Sweden Runners K55 1965
Helen Pahverk LK Nyköpings Runners K60 1958
Jenny Andersson Lk Nyköpings runners K45 1974
Daniel Ström LK Gammelstabbe M50 1970
Bengt Lindgren Vallentuna FK M70 1947
Ann-Sofie Åhman K50 1968
Mattias Eriksson Falun M45 1974
Odgerel Batnasan K40 1983
PerOla Axelsson sldk M55 1963
Ida Benari Nynäshamns långdistansklubb K35 1981
Pernilla Otto Sweden Runners K50 1969
Karin Frimodt IF Linnéa K35 1982
Gabriella Westberg Matenco AB K50 1971
Kjell Kvarfordt Fredrikshofs FIF M60 1959
Thérese Eriksson Enhörna IF Ksen 1990
Peter Rudbeck 1958 K60 1958
Fredrik Forsström Yxsjöbergs IK M45 1971
Jonas Wängberg Västerås LK M45 1972
Niclas Dia SOK Knallen M55 1964
Mikael Karlborg Hedrén 1980 M35 1980
Petri Hellberg Team ultrasweden M55 1965
Daniel Ohlin IS Göta M45 1973
Mikael Sandberg LK Nyköpings Runners M55 1962
Gunilla Axelsson Uppsala LK Ksen 1988
Patrik Eriksson M50 1966
Susanne Nilsson Team Ultrasweden K55 1963
Mats Dänsel Ingen klubb M60 1957
Håkan Lenneby Sweden Runners M45 1971
Jan Paraniak Team skavsåret K65 1950
Timo Marjomäki 100mc.fi M55 1965
Timo Tollola 100mc.fi M50 1967
Tomas Hellmam Stockholm multisport M40 1979
Torbjörn Olsson Oskarshamn M45 1970
Mattias Ekman Apladalens LK M35 1982
Urban Rossäng Skavsåret IF M50 1967
Torbjörn edgren M45 1973
Oscar Ström ENSKEDE Msen 1990
Mattias Almroth M50 1967
Anton Olsson Mmot 1993
Chris Walter Enhörna IF K55 1960
Craig Lovelock K45 1974
Mark Aldred K45 1971
Per Camén SOK Knallen M50 1965
Lars-Göran Berggren Team Skavsåret IF M60 1957
Mats Liljegren Team Skavsåret IF M40 1976
Anders Eriksson Team Skavsåret IF M55 1964
Tommy Kjellsson Team Skavsåret IF M55 1961
Robert Löfgren IF Linnéa M50 1967
Martin Hemmingsson M50 1966
Gabriella Pahert K45 1974
Anna-Lena Danielsson TSM K45 1970
Kristjan Birgisson Mmot 2001
Maths Nilsson Mällösa Running M45 1974
Guido Flott Millas hurtbullar M45 1972
Daniel Larsson Team Legolas Mmot 1982
Joakim Säterborn Skokloster M50 1969
Peter Svensson IFK Skövde 1957
Patrick Joyce Täby IS 1963
Magnus Lindell 1972
Håkan Svedberg Brunflo IF 1986
Lasse Jutemar SOK Knallen 1956
Johan Segerström Team Anypace Sweden 1979
Joakim Hägglund Teamanypace 1986
Marcus Österberg Hässelby SK 1967
Sigvard Koplimäe Team Ultrasweden LK 1950

21,1 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Dennis Dybeck Mmot 1973
Magnús Benediktsson Tungur Knivur LK Msen 1987
Kristian Saebdal M40 1977
Erica Smedberg Nacka Värmdö Skidklubb Ksen 1987
Christian Smedberg Nacka Värmdö Skidklubb Msen 1986
Ann-Louise Ström K55 1963
Hannes Svensson Umara Sports Club M35 1988
Tommy Ericsson LK Nyköpings Runners M70 1947
Mats Wernhammar Mmot 1965
Ulrica Winberg Drift/TSM K50 1966
Mariah Sethsen Lonesome Runners K40 1982
Claudio Quitral Lonesome Runners M35 1986
Karl Forslin VLK - Västerås LöpKlubb M35 1985
Erik Lindbäck Elekta IF Mmot 1971
Anders Västerberg M60 1958
Jonas Andersson Umara Sports Club Mmot 1986
Hans Westerback SEB IF M60 1958
Moa Rosén K35 1991
Bo Lundin Sollentuna Mmot 1963
David Böhrens Radö Msen 2001
Helena Böhrens Kmot 1969
Weronika Brzuchalska Fk Studenterna Ksen 1993
Jan Alfredsson Umeå M50 1966
Kenneth Iversen M35 1985
Stefan Holm Enskede M45 1971
Teija Leppinen IFK Lidingö SOK K50 1968
Lars Orbring Haninge Mmot 1961
Kristina Sörensen Sundbybergs IK Kmot 1960
Bruno Petersen Wagner Ssideline M35 1983
Arne Sköldén Stockholms Gerillalöpare M60 1955
Alf Tumble Drift M40 1978
Sanna Hed Drift K45 1974
Johan Cajdert Merrell M35 1983
Patrik Rossi Tejler Mr M35 1983
Tomas Kvapil TSM Running M50 1969
Elin Ahlström IFK Enskede K40 1976
George Eklund Solna Runners Mmot 1977
Helene Ahlberg IF Linnéa K55 1961
Josefine Bonde If Linnea K40 1978
Kenneth Ekman Uppsala M55 1961
Anton Ekman Uppsala Msen 1989
Linn Sidén K50 1969
Peter Lembke Team Fakta Mmot 1971
Robert Andersson Mmot 1986
Anders Nordlander Fredrikshofs FIF M45 1973
Andre Odda Fredrikshofs FIF Msen 1997
Jacob Bergman Thuresson Fredrikshofs FIF Msen 1990
Mattias Arvidsson Fredrikshofs FIF M50 1969
Gustav Orbring Msen 1994
Sebastian Lilja Mmot 1991
Ester Gonzalez de Langarica K50 1970
William Milisic M40 1980
Lena Carlsson Daboczy K40 1975
Hans Brolin Runacademy IF M60 1959
Camilla Eriksson Alnö race team K50 1967
Pernilla Jacobson Kmot 1991
Jennie Eklund TSM Running K40 1980
Patricia Langenheim IF Linnea K40 1979
Teresa Wulff Kmot 1994
Jonas Sandberg Team skavsåret if Järfälla M45 1973
Emma Bertmar Nusnäs IF Kmot 2002
Inderjeet Singh Västerås M70 1987
Robin Isaksson Vivungi Msen 1986
Sofia Sandberg Runacademy IF K45 1974
Lars Zetterholm Axa Sports Club M60 1957
Ylva Zetterholm Kmot 1987
Nina Larrea Stockholm Gerillalöpare K45 1970
Annica Larsson Jogg.se K40 1977
Michael Manske Team Bar Mmot 1967
Emma Holmbro Stockholm Gerillalöpare K40 1977
Markus Sjöström Upplands Väsby M40 1976
Lars Lindblom Sweden Runners Mmot 1961
Anna-Maria Herbertsson Sweden Runners Kmot 1966
Esbjörn Wahlberg M45 1973
Peter Johansson - M45 1975
Victoria Ström Kmot 1992
Åke Dahllöf Stockholm Gerillalöpare M45 1971
Librada Söderman Pettersson Årsta K45 1970
Lars-Eric Andersson M50 1966
Liselott Silwer Stockholm Långdistansklubb K55 1964
Sara Hultqvist K35 1981
Adina Lerjefelt K35 1989
Gustav Lake - M45 1975
Jenny Bolander Tjalve IF Norrköping K40 1980
Claes Christensson Team Durus Msen 1986
Mikael Melto Turebergs FK M50 1967
Robert kron Djurgårdens IF M35 1984
mats widjestam TSM RUNNING M55 1962
Linda Isacsson K40 1980
Mikael Mellhorn Ericsson SIK M60 1960
Åsa Lundin Urban Tribes K50 1970
Grzegorz Studnicki K45 1972
Jerry Nordgren Optimal Massage & Motion M50 1966
Fredrik von Feilitzen TSM M40 1976
Fredrik Sandström Mmot 1990
Petra Kindlund Runacademy IF Ksen 1985
Anna Rehnström Minton K50 1969
Fabian Castillo-Beltran M40 1982
Erika Lokander Kmot 1976
Jan Billy Aas Team Sportsmanden M35 1982
Håkan Hanning M60 1958
Istvan Gardi Fredrikshofs FIF M45 1974
Milos Plavsic / Mmot 1986
Gina Forsström Yxsjöbergs IK K45 1973
Branislav Loncar Serbia Msen 1991
Helena Göransdotter Runacademy IF K45 1975
Bengt Wallin Björkfors GoIF M45 1971
Leo Heemskerk Team CRS M55 1965
Lucas Larsson YTK Mmot 1988
Rasmus Rossi Jarla CK Mmot 1976
Lucas Larsson YTK Kmot 1988
Gabriela Paun Stockholm OCR Club K35 1983
Johan Ljung Mmot 1970
Göran Säfverblad Hässelby sk M55 1962
ANDREAS DALMAN Kroppkakans vänner M45 1971
Hedvig Englund IK Droppen K50 1968
Jonas Holmgren Telia IF M55 1963
Stefan Eriksson Backebo LK M60 1958
Veronica Lindberg 2fota framsteg K40 1980
Stefan Pahert M45 1971
Jonathan Harber-Aschan Ssideline M35 1981
Thornberg Emma Emisa SK K35 1981
Jan Fredholm M55 1961
Peter Larsson Agency M35 1982
Siw Wåle Team Snigel K60 1957
Hi-Young Kim Mmot 1969
Mattias Paulsson Herrö Mmot 1984
Lisa Svanlund K50 1967
Fredrik Månsson 1978
Susanne Lindgren Kmot 1962
Åsa Pärlered Club Running Sweden 1966
Cecilia Olsson Scania Road Runners K50 1969
Susanne Ohlsén Hestra IF K50 1970
Mats Svensson Ryssbergets IK 1965

10 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Mats Johansson M35 1984
Emmy Glans K35 1985
Lee Thomas Cherry Klarna Msen 1987
Katya Yüceyatak Kmot 1982
Jonas Forslin Frejonis Running Club M40 1981
Ville Skarbövik Ksen 1998
Nigel Love K50 1968
judith Love M50 1968
Robert Love Ksen 2003
Lina Fjerdingen Kmot 1975
Anne Pennanen TSM Running Kmot 1967
Jakob Ringblom Fredrikshofs FIF M40 1979
Jonas Lembke Fredrikshofs FIF M40 1980
Jakob Zander Drift Running Club M40 1976
David Hedbom Mmot 1971
Tomas Persson M40 1976
Oliver Dell M45 1975
Andrea Hansen Kmot 1963
Dmitrij Lioubartsev Msen 1992
Ingemar Fritz Vattudalens LDK M75 1942
Märtha Ots Spårvägen FK Kmot 2006
Jan Ots TSM Running M50 1966
Joel Edholm Terrible Tuesdays Triathlon Club Mmot 1901
Erik Sundén XC STHLM M35 1901
Nora Ahlström IFK Enskede Kmot 2009
Simon Ahlström IFK Enskede Mmot 2010
Felix Ahlström IFK Enskede Mmot 2010
Mats Goldberg Vasa Gymnastik M40 1980
Susanna Jitoft TSM Kmot 1972
Erik Franklin M35 1982
Johan Linde Fredrikshofs FIF Msen 1989
Staffan Westerdahl Fredrikshofs FIF M50 1970
Daniel Förberg Fredrikshofs FIF M45 1974
Oscar Stenberg Fredrikshofs FIF Msen 1999
Felix Fransson Fredrikshofs FIF Msen 2003
Oskar Arvidsson Fredrikshofs FIF Msen 2002
Maria Holknekt Alnö race team K50 1968
Neil Navneet K35 1980
Wilhelmina Wallmark Kmot 1991
Adam Thompson Ssideline City Run Club M35 1981
Ingrid Bertmar Nusnäs IF Kmot 1970
Patrik Husman Team Skavsåret IF M45 1972
Jonas Linder Lag Framnäs Mmot 1969
Henna Lampinen Adidas Runners Kmot 1993
Nigatu Mitiku Mmot 1982
Kristina Hedberg Runacademy IF K45 1971
Johan Hagström Runacademy Södermalm M40 1976
Björn Wieslander Mmot 1989
Anna Wikell IFK Slagborr K35 1994
Julio Chavez K50 1989
Sverker Unnes Fredrikshofs FIF M75 1943
Jone Skarbovik Fredrikshofs FIF Msen 1994
Salli Carlfjord Fredrikshofs FIF Ksen 1988
Annika Hellberg Team ultrasweden Kmot 1973
Anikó Utasiné Barcsik K35 1984
Mozjda Haidari K35 1988
Vladislav Stepanov M40 1983
Leila Hammouda IF Linnéa K50 1969
matthias HOLGERSSON team skavsåret Mmot 1973
Inga Folkmane K75 1963
Alise Smilga M75 1983
Emmy Edman - Kmot 1997
Shareq Mohd Nazir KTH-EP-CBH Msen 1986
David Wallén Team BeastMode Mmot 1992
Rajesh Murugan Swedbank AB M35 1982
Emelie Wennerström 1988