Anmälda till Säter Triathlon 2024 (SM/RM + STC) Avancerad sök

Olympisk Senior / Tävling (SM + STC)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Paul Frayon Terrible Tuesdays Athletic Club Herrar Senior (SM) Man 2004
Anna Söderqvist Team LeWa Sport Damer Senior (SM) Kvinna 2006
Emma Varga BAUHAUS Sportklubb Damer Senior (SM) Kvinna 1997
Joakim Frisk IFK Sala Herrar Senior (SM) Man 1990
Josephine Naylor Team LeWa Sport Damer Senior (SM) Kvinna 2004
Oscar Lilja Terrible Tuesdays Athletic Club Herrar Senior (SM) Man 2004
Jakob Nyström Umeå SS Herrar Senior (SM) Man 2003
Robin Andersson Umeå SS Herrar Senior (SM) Man 2003
Kristina Vestman Umeå SS Damer Senior (SM) Kvinna 2004
Sandra Trigell Umeå SS Damer Senior (SM) Kvinna 2005
Albert Askengren Stöcke TS Järnet Herrar Senior (SM) Man 1995
Lisa Nordén BAUHAUS Sportklubb Damer Senior (SM) Kvinna 1984
Camilla Elofsson Terrible Tuesdays Athletic Club Damer Senior (SM) Kvinna 1983
Oskar Arvidsson Väsby SS Triathlon Herrar Senior (SM) Man 2002
Mathilda Nilsson Race & Shine Sports Club Damer Senior (SM) Kvinna 2004
Gabriel Sandör Terrible Tuesdays Athletic Club Herrar Senior (SM) Man 1996
Alma Bergqvist IFK Sala Damer Senior (SM) Kvinna 2005
Max Rundström Team LeWa Sport Herrar Senior (SM) Man 2003
Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Damer Senior (SM) Kvinna 2005
Alfred Viktorsson CSK Ludvika Herrar Senior (SM) Man 1997
Gustav Bach Heleneholms IF Herrar Senior (SM) Man 2005
Jonathan Gunnarsson Dalregementets IF Herrar Senior (SM) Man 1998
Kim Andersson CSK Ludvika Herrar Senior (SM) Man 1990
Anton Arvidson IF Mantra Sport Herrar Senior (SM) Man 1998

Olympisk Master / Tävling (RM + STC)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Emil Norberg Qwarnsveden Triathlonklubb Herrar AG (Master) 35-39 Man 1989
Niclas Rydell IF Mantra Sport Herrar AG (Master) 50-54 Man 1971
David Engel Triathlon Väst Herrar AG (Master) 35-39 Man 1985
Roger Jakobsson I 2 IF Karlstad Herrar AG (Master) 60-64 Man 1961
Ioanna Aslanidou Västerås Triathlonklubb Damer AG (Master) 35-39 Kvinna 1986
Karl Bertrandt Athletic Club Salt Lake Herrar AG (Master) 55-59 Man 1968
Jerker Eriksson Kristinehamns Multisport Klubb Herrar AG (Master) 50-54 Man 1974
Ulf Gunnarsson Nordic Triathlon & Endurance Club Herrar AG (Master) 75-79 Man 1949
Mikael Karlsson Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 45-49 Man 1979
Marie Cederberg IFK Sala Damer AG (Master) 60-64 Kvinna 1964
Mathias Sommerqvist SK Elfsborg Herrar AG (Master) 45-49 Man 1979
Tomas Stavbom IK Fyris Uppsala Herrar AG (Master) 50-54 Man 1971
Bernhard Hirschauer Gällivare Endurance Club Herrar AG (Master) 60-64 Man 1962
Joakim Persson Terrible Tuesdays Athletic Club Herrar AG (Master) 35-39 Man 1985
Ralf Ståhl Dalregementets IF Herrar AG (Master) 65-69 Man 1956
Miro Cepciansky Gråmanstorp Runners Herrar AG (Master) 45-49 Man 1976
Tobias Norestrand Umara Sports Club Herrar AG (Master) 40-44 Man 1982
Kjell Östberg Dalregementets IF Herrar AG (Master) 60-64 Man 1963
Svante Grävare Umara Sports Club Herrar AG (Master) 65-69 Man 1956
Mattias Arvidsson Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 55-59 Man 1969
Marie Ekman Motala Triathlon Club Damer AG (Master) 60-64 Kvinna 1963
Tony Back IF Mantra Sport Herrar AG (Master) 55-59 Man 1966
Gunnar Kihlberg Dalregementets IF Herrar AG (Master) 60-64 Man 1962
Anna Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Damer AG (Master) 60-64 Kvinna 1964
Joakim Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening Herrar AG (Master) 60-64 Man 1963
Sebastian Myrdahl Örebro AIK Herrar AG (Master) 30-34 Man 1994
Jonas Rylander Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 60-64 Man 1963
Martin Törnqvist Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 50-54 Man 1971
Gustav Holmberg Eskilstuna IK Triathlon Herrar AG (Master) 45-49 Man 1979
Göran Hansson Eskilstuna IK Triathlon Herrar AG (Master) 55-59 Man 1966
Monica Sjans Qwarnsveden Triathlonklubb Damer AG (Master) 65-69 Kvinna 1958
Peter Hans Fange IFK Sala Herrar AG (Master) 50-54 Man 1972
Lars-Erik Smedberg CSK Ludvika Herrar AG (Master) 40-44 Man 1984
Jonas Langman IF Mantra Sport Herrar AG (Master) 30-34 Man 1992
Magnus Nilsson IF Mantra Sport Herrar AG (Master) 45-49 Man 1977
Linus Sjöberg Nordic Triathlon & Endurance Club Herrar AG (Master) 40-44 Man 1982
Kristian Savolainen 3City Triathlon Herrar AG (Master) 50-54 Man 1970
Emma Graaf CSK Ludvika Damer AG (Master) 40-44 Kvinna 1984
Mikael Frid Qwarnsveden Triathlonklubb Herrar AG (Master) 35-39 Man 1987
Erik Westerfors Västerås Triathlonklubb Herrar AG (Master) 35-39 Man 1987
Jesper Bach Heleneholms IF Herrar AG (Master) 50-54 Man 1974
Joakim Nordqvist CSK Ludvika Herrar AG (Master) 30-34 Man 1990
Mansour Shadman IK Fyris Uppsala Herrar AG (Master) 65-69 Man 1957
Johan Ekbäck Triathlon Väst Herrar AG (Master) 50-54 Man 1974
Niklas Kåvius Stockholm City Triathlon Herrar AG (Master) 55-59 Man 1968
Leif Björkman Qwarnsveden Triathlonklubb Herrar AG (Master) 65-69 Man 1958
Daniel Herstedt Heleneholms IF Herrar AG (Master) 45-49 Man 1975
Tadas Trunca IK Fyris Uppsala Herrar AG (Master) 30-34 Man 1989
Endre Barat Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 50-54 Man 1973
Paula Birgander Väsby SS Triathlon Damer AG (Master) 50-54 Kvinna 1973
Per-Olof Branzell IK Fyris Uppsala Herrar AG (Master) 65-69 Man 1956
Ahmad El Sayed Väsby SS Triathlon Herrar AG (Master) 35-39 Man 1985
Lisa Johansson IK Fyris Uppsala Damer AG (Master) 45-49 Kvinna 1975

2 x Supersprint 16-19 år / Tävling (STC)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Alva Smeds Väsby SS Triathlon Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2008
Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Herrar Ungdom 16-17 år Man 2008
August Siverskog Julita Triathlon Herrar Ungdom 16-17 år Man 2007
Robin Westberg Umeå SS Herrar Ungdom 16-17 år Man 2007
Adina Persson Umeå SS Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Alice Nyström Umeå SS Damer Junior 18-19 år Kvinna 2005
Hanna Berglönn Persson Umeå SS Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Isa Vestin Umeå SS Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Leontien Herweijer Umeå SS Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Linus Fredriksson Dalregementets IF Herrar Junior 18-19 år Man 2006
Hugo Bengtsson Stöcke TS Järnet Herrar Junior 18-19 år Man 2006
Elena Henze Stöcke TS Järnet Damer Junior 18-19 år Kvinna 2006
Greta Sjögren Team LeWa Sport Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Mose Grafström Väsby SS Triathlon Herrar Ungdom 16-17 år Man 2007
Emmy Skånstad Fant Väsby SS Triathlon Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2007
Eskil Nilsson CSK Ludvika Herrar Ungdom 16-17 år Man 2008
Vera Nilsson Team LeWa Sport Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2008
Alice Birgander Väsby SS Triathlon Damer Ungdom 16-17 år Kvinna 2008

1 x Supersprint 14-15 år / Tävling (STC)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Holly Wimelius Umeå SS Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna 2009
Julius Dahlberg Västerås Simsällskap Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man 2011
Oskar Holmes Triathlon Väst Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man 2009
Kajsa Holmes Triathlon Väst Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna 2010
Amanda Hahne Team LeWa Sport Damer Pojk/Flick 14-15 år Kvinna 2009
Elias Birgander Väsby SS Triathlon Herrar Pojk/Flick 14-15 år Man 2010

Tri4fun (barn upp till 15 år)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Oskar Hedin Pojkar -11 Man 2013
Karl Hedin Pojkar -11 Man 2013
Sanibel Dahlberg Västerås Simsällskap Flickor -11 Kvinna 2015
Iris Sjögren Team LeWa Sport Flickor 12-13 Kvinna 2011
Olle Jaans Säters friidrott Pojkar -11 Man 2013
Hilda Jaans Säters friidrott Flickor -11 Kvinna 2015

Olympisk / Motion

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Misha Lindau Sigtuna sports club Herrar Motion Olympisk Man 1981
Dennis Axelsson Trafikverkets fritidsförening Herrar Motion Olympisk Man 1987
ALEXANDER NIMA FAHIM Herrar Motion Olympisk Man 1988
Linda Niska Umeå Triathlon och Multisport Klubb Damer Motion Olympisk Kvinna 1984
Gustav Eklund Örebro Herrar Motion Olympisk Man 1986
Kristian Gustafsson Herrar Motion Olympisk Man 1985
Rebecca Tullsäng Damer Motion Olympisk Kvinna 1995
Stefan Boström Ik Fyris triathlon Herrar Motion Olympisk Man 1984
Claes Alvik Husby Herrar Motion Olympisk Man 1987
Johanna Kihlström Vreta SoMK Damer Motion Olympisk Kvinna 1994
Aura Alarcon Knivsta CK Damer Motion Olympisk Kvinna 1982
Lisa Jacobsson Damer Motion Olympisk Kvinna 1992
Hanna Bielawska Bokliden Damer Motion Olympisk Kvinna 1994
Isak Mattsson Herrar Motion Olympisk Man 1993
Joel Norman Herrar Motion Olympisk Man 1993
Peter Mjöberg Herrar Motion Olympisk Man 1982
Andrea Margini Herrar Motion Olympisk Man 1985
Anna Widing Damer Motion Olympisk Kvinna 1982
Mattias Andersson Herrar Motion Olympisk Man 1981
Mattias Aittamaa Herrar Motion Olympisk Man 1993
Francesco Mondelli Herrar Motion Olympisk Man 1985
Jonathan Mayhew-Bene Herrar Motion Olympisk Man 1989
Andre Lagrange Storvreta Herrar Motion Olympisk Man 1963
Jan Kabath Herrar Motion Olympisk Man 1990
Kalle Berggren Stockholm City Triathlon Herrar Motion Olympisk Man 1980
Spartak Zikrin IK Fyris Uppsala Herrar Motion Olympisk Man 1987
Simon Reinberth Herrar Motion Olympisk Man 1991
Jonathan Reinberth Herrar Motion Olympisk Man 1996
Niels Schulze-stahl Herrar Motion Olympisk Man 1973
Elin Schütt Damer Motion Olympisk Kvinna 1992
Viktor Schütt Herrar Motion Olympisk Man 1994

Olympisk / Lag Utmaningen

Inga anmälda
Namn Lag Klass Födelseår

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Sara Flodin Flodin Ekonomikonsult AB Damer Motion Sprint Kvinna 1993
Erik Buller Herrar Motion Sprint Man 1980
Sofie Hansson Damer Motion Sprint Kvinna 1985
Hanna Hildor Damer Motion Sprint Kvinna 1985
Marcus Brandenburg Herrar Motion Sprint Man 1988
Liselotte Nyström Damer Motion Sprint Kvinna 1981
Patrice Lagerberg Damer Motion Sprint Kvinna 1970
Ella Faiz Damer Motion Sprint Kvinna 1995
Carlos Bernuy-Lopez Herrar Motion Sprint Man 1980
Jessica Högberg Kungsörs sportklubb Damer Motion Sprint Kvinna 1975
Tina Sjöberg Bajen Damer Motion Sprint Kvinna 1970
Lisa Söderström Damer Motion Sprint Kvinna 1979
Moa Hedbrant Kniva Swim Team Damer Motion Sprint Kvinna 1984
Annika Pettersson Damer Motion Sprint Kvinna 1986

Sprint / Lag Utmaningen

Inga anmälda
Namn Lag Klass Födelseår

Sprint / Företagsutmaningen

Inga anmälda
Namn Lag Klass Födelseår